Tridienė karštinė (410)

Tridienė karštinė

Tridienė karštinė

Tridienė karštinė yra dažna virusinė infekcija, kuria paprastai serga vaikai nuo 6 mėnesių iki 2-3 metų amžiaus ir kuriai būdingas specifinis bėrimas.

Ligą paprastai sukelia šeštojo tipo žmogaus herpes virusas (HHV-6), rečiau - septintojo tipo žmogaus herpes virusas (HHV-7). Nors pavadinimai ir panašūs, tai ne tie virusai, kurie sukelia lūpų pūslelinę ar lytinių organų herpį.

Liga plinta oro-lašeliniu būdu, inkubacinis jos periodas yra apie 5-15 dienų.

Tridienės karštinės simptomai

Tridienė karštinė paprastai prasideda nuo aukštos temperatūros. Po kelių dienų, nukritus temperatūrai, pasireiškia bėrimas:

 • Temperatūra. Staiga pakilusi labai aukšta temperatūra (virš 39.5°C), kuri laikosi 3-5 dienas;
 • Bėrimas. Temperatūrai nukritus, atsiranda 1-2 dienas trunkantis bėrimas, galintis šiek tiek priminti tymus ar raudonukę. Bėrimas paprastai atsiranda ant liemens ir gali išplisi ant kaklo, rankų, kojų. Veido bėrimai nėra būdingi, bet gali pasitaikyti ir jų. Bėrimas paprastai būna 2-5 mm skersmens plokščių ar iškilių raudonų dėmelių pavidalo, dėmelės gali turėti "aureoles" - dėmelę gaubiantį žiedą. Paspaudus dėmelės dingsta (pabąla), tačiau atsistačius odos kraujotakai vėl išryškėja. Šis bėrimas paprastai nesukelia niežulio ar diskomforto.
 • Kiti simptomai. Sergant šia liga vaikas paprastai jaučiasi palyginti gerai, net jei temperatūra būna aukšta. Kartais pasitaiko nesunkūs peršalimo simptomai (sloga, kosulys, ausų infekcijos), šiek tiek padidėję limfmazgiai, viduriavimas, suprastėjęs apetitas, irzlumas, nuovargis.

Kaip diagnozuojama tridienė karštinė

Paprastai gydytojas ligą diagnozuoja remdamasis simptomais, nes ligos eiga yra pakankamai tipiška. Kraujo ir kiti tyrimai gali būti paskirti, jei kyla komplikacijų tikimybė.

Kaip gydoma tridienė karštinė?

Jokio specifinio gydymo ar vaistų nuo tridienės karštinės nėra, susirgęs vaikas pasveiksta savaime. Tad tiesiog pasirūpinkite, kad vaikas turėtų geras sąlygas sveikti: ilsėtųsi ir gertų pakankamai skysčių (vandens, arbatos ar sultinio).

Kadangi tridienei karštinei yra būdinga aukšta ir staiga pakilusi temperatūra, siekiant išvengti karščiavimo sukeltų traukulių, gydytojas gali rekomenduoti šiek tiek numušti temperatūrą.

Šiek tiek numušti temperatūrą reikėtų ir tuo atveju, jei dėl karščiavimo vaikas patiria diskomfortą. Nesistenkite numušti temperatūros iki normalios, nes aukštesnė temperatūra aktyvuoja imuninę sistemą, padeda kovoti su liga ir greičiau sveikti.

Antibiotikai sergant šia liga neskiriami, nes tai ne bakterinis, o virusinis susirgimas.

Taip pat skaitykite:

Kaip apsisaugoti nuo tridienės karštinės?

Pirmuosius 4-6 mėnesius nuo tridienės karštinės saugo iš mamos gaunami antikūnai, todėl šia liga kelių mėnesių kūdikiai neserga. Skiepų nuo šios ligos taip pat nėra.

Persirgus tridiene karštine imunitetas susidaro visam gyvenimui, tačiau kadangi ligą gali sukelti keletas viruso atmainų, kartais vaikai perserga šia liga ir porą kartų.

Štai kaip atrodo tridienės karštinės bėrimas:

Naujausi komentarai

 1. julyp
  julyp prieš 4 sav.

  Sveikos. Nuo penktadienio turejo temperatūros ne daugiau nei 38. Šeštadienį ryte taip pat. Šiandien ryte ir visa naktį viskas buvo gerai. Atsirado bėrimas, bet jis pūslelėmis ir keliose vietose tik. Pasiskambinom į priėmimą sako tikrai tridiene, bet man keista. Nes kiek žinau bėrimas nepasireiškia pūslelėmis. Rytoj taip pat vyksim į poliklinika... 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

 2. Queen11
  Queen11 prieš 3 sav.

  julyp parašė:
  Sveikos. Nuo penktadienio turejo temperatūros ne daugiau nei 38. Šeštadienį ryte taip pat. Šiandien ryte ir visa naktį viskas buvo gerai. Atsirado bėrimas, bet jis …

  Tai gal kokie vėjaraupiai?

 3. julyp
  julyp prieš 3 sav.

  Queen11 parašė:
  Tai gal kokie vėjaraupiai?

  Nuvažiavom į priėmimą, tikrai tridiene. Sakė buna įvairių bėrimu.

 4. Queen11
  Queen11 prieš 3 sav.

  julyp parašė:
  Nuvažiavom į priėmimą, tikrai tridiene. Sakė buna įvairių bėrimu.

  Man kažkada viena daktarė sake kad tridienes būna visokiu tipų.jas sukelia būtent herpes .bet tam tikras tipas.O jų yra lyg ir 8-ar 9 gal ir daugiau.

 5. User has not uploaded an avatar
  Kami1 prieš 2 sav.

  Sveiki, ar gali antrą kartą pasireikšti tridienė? Vaikui 1,3 metai. Karščiuoja jau 5 diena. Tiesa buvo vieną dieną nukritusi temperatūra,gulėjome ligoninėje,tai tą dieną ir nekarščiavo. Grįžome namo ir vėl temperatūra virš 39. Gydytoja sako virusiukas, tyrimus daro kas dvi diena,tyrimai geri,kovidas neigiamas, išprotėt baigiu, gaila vaiko, ir nesuprantu iš kur ta temperatūra?? Dabar skaitau,kad taip antrą kartą pasireiškia tridienė. Ar kasnors susidūrėte su kažkuo panašaus?