Tridienė karštinė (424)

Tridienė karštinė

Tridienė karštinė

Tridienė karštinė yra dažna virusinė infekcija, kuria paprastai serga vaikai nuo 6 mėnesių iki 2-3 metų amžiaus ir kuriai būdingas specifinis bėrimas.

Ligą paprastai sukelia šeštojo tipo žmogaus herpes virusas (HHV-6), rečiau - septintojo tipo žmogaus herpes virusas (HHV-7). Nors pavadinimai ir panašūs, tai ne tie virusai, kurie sukelia lūpų pūslelinę ar lytinių organų herpį.

Liga plinta oro-lašeliniu būdu, inkubacinis jos periodas yra apie 5-15 dienų.

Tridienės karštinės simptomai

Tridienė karštinė paprastai prasideda nuo aukštos temperatūros. Po kelių dienų, nukritus temperatūrai, pasireiškia bėrimas:

 • Temperatūra. Staiga pakilusi labai aukšta temperatūra (virš 39.5°C), kuri laikosi 3-5 dienas;
 • Bėrimas. Temperatūrai nukritus, atsiranda 1-2 dienas trunkantis bėrimas, galintis šiek tiek priminti tymus ar raudonukę. Bėrimas paprastai atsiranda ant liemens ir gali išplisi ant kaklo, rankų, kojų. Veido bėrimai nėra būdingi, bet gali pasitaikyti ir jų. Bėrimas paprastai būna 2-5 mm skersmens plokščių ar iškilių raudonų dėmelių pavidalo, dėmelės gali turėti "aureoles" - dėmelę gaubiantį žiedą. Paspaudus dėmelės dingsta (pabąla), tačiau atsistačius odos kraujotakai vėl išryškėja. Šis bėrimas paprastai nesukelia niežulio ar diskomforto.
 • Kiti simptomai. Sergant šia liga vaikas paprastai jaučiasi palyginti gerai, net jei temperatūra būna aukšta. Kartais pasitaiko nesunkūs peršalimo simptomai (sloga, kosulys, ausų infekcijos), šiek tiek padidėję limfmazgiai, viduriavimas, suprastėjęs apetitas, irzlumas, nuovargis.

Kaip diagnozuojama tridienė karštinė

Paprastai gydytojas ligą diagnozuoja remdamasis simptomais, nes ligos eiga yra pakankamai tipiška. Kraujo ir kiti tyrimai gali būti paskirti, jei kyla komplikacijų tikimybė.

Kaip gydoma tridienė karštinė?

Jokio specifinio gydymo ar vaistų nuo tridienės karštinės nėra, susirgęs vaikas pasveiksta savaime. Tad tiesiog pasirūpinkite, kad vaikas turėtų geras sąlygas sveikti: ilsėtųsi ir gertų pakankamai skysčių (vandens, arbatos ar sultinio).

Kadangi tridienei karštinei yra būdinga aukšta ir staiga pakilusi temperatūra, siekiant išvengti karščiavimo sukeltų traukulių, gydytojas gali rekomenduoti šiek tiek numušti temperatūrą.

Šiek tiek numušti temperatūrą reikėtų ir tuo atveju, jei dėl karščiavimo vaikas patiria diskomfortą. Nesistenkite numušti temperatūros iki normalios, nes aukštesnė temperatūra aktyvuoja imuninę sistemą, padeda kovoti su liga ir greičiau sveikti.

Antibiotikai sergant šia liga neskiriami, nes tai ne bakterinis, o virusinis susirgimas.

Taip pat skaitykite:

Kaip apsisaugoti nuo tridienės karštinės?

Pirmuosius 4-6 mėnesius nuo tridienės karštinės saugo iš mamos gaunami antikūnai, todėl šia liga kelių mėnesių kūdikiai neserga. Skiepų nuo šios ligos taip pat nėra.

Persirgus tridiene karštine imunitetas susidaro visam gyvenimui, tačiau kadangi ligą gali sukelti keletas viruso atmainų, kartais vaikai perserga šia liga ir porą kartų.

Štai kaip atrodo tridienės karštinės bėrimas:

Naujausi komentarai

 1. Meshka
  Meshka prieš 3 mėn.

  raminta.kazlauskiene86 parašė:
  Nea,mes karščiavom tik realiai 3 dienas..pirmaja sukilo iki 38.4, o paskui taip laikesi 37.4-37.5.. sestadieni bėrimas pasirodė, snd jau maziau jo. Temperatūros nėr…

  Greiciausiai ne tridiene karstine (paprastai prie jos buna auksta temperatura ir sunkiai krenta), bet gali buti ir tridiene. Gal turit foto kokie berimai yra/buvo?
  Jeigu po kurio laiko prades luptis koju ir/arba ranku pirstu oda, tai galejo buti enterovirusas.

 2. User has not uploaded an avatar
  mama12345678 prieš 2 mėn.


  Ar panašu į tridiene? Po karščiavimo išbėrė...
  Bet mes jau sirgom seniau tridiene. Ar ji kartojasi??

 3. User has not uploaded an avatar
  ediciukas22 prieš 1 mėn.

  Ar buvo kam nors taip, kad viena diena temperatura kita diena sveikas lyg niekur nieko, bet nakti lydi rekimas-klykimas nuramint sunkiai imanoma. Sako daktaras tridiene, bet lygiai po menesio vel pasikartojo. Mazyliui 5 men. Kraujas rodo lengva infekcija vaistu jokiu neisrase nes sako prie tokiu skaiciu neraso, slapimas geras. Ar tikrai tai gali buti tridiene? Ar kam buvo taip. Ar ieskot dar specialistu

 4. kristute1
  kristute1 prieš 1 mėn.

  ediciukas22 parašė:
  Ar buvo kam nors taip, kad viena diena temperatura kita diena sveikas lyg niekur nieko, bet nakti lydi rekimas-klykimas nuramint sunkiai imanoma. Sako daktaras trid…

  Tridienė taip pat virusas. Bet šiaip, tai gal tiesiog vaikas peršalęs, kažką.skauda, todėl ir verkia. Kokia temperatūra?

 5. User has not uploaded an avatar
  ediciukas22 prieš 1 mėn.

  Temperatura buvo iki 39 viena karta pakilusi bet isrengus vaikuti pati ir nukrito.. gerkle neraudona tikrino gydytojas ir pilvuka maige viskas gerai, ir antra karta mums taip, viena diena temperatura dvi dienos be temperaturos elbet kosmariskas verkimas ir viskas baigias poto... galva nebeisnesa ka daryt... buvom pas neurologo nieko, savo viskas gerai sviete galvyte irgi viskas puiku