Tridienė karštinė (336)

Tridienė karštinė

Tridienė karštinė yra dažna virusinė infekcija, kuria paprastai serga vaikai nuo 6 mėnesių iki 2-3 metų amžiaus ir kuriai būdingas specifinis bėrimas.

Ligą paprastai sukelia šeštojo tipo žmogaus herpes virusas (HHV-6), rečiau - septintojo tipo žmogaus herpes virusas (HHV-7). Nors pavadinimai ir panašūs, tai ne tie virusai, kurie sukelia lūpų pūslelinę ar lytinių organų herpį.

Liga plinta oro-lašeliniu būdu, inkubacinis jos periodas yra apie 5-15 dienų.

Tridienės karštinės simptomai

Tridienė karštinė paprastai prasideda nuo aukštos temperatūros. Po kelių dienų, nukritus temperatūrai, pasireiškia bėrimas:

• Temperatūra. Staiga pakilusi labai aukšta temperatūra (virš 39.5°C), kuri laikosi 3-5 dienas;
  • Bėrimas. Temperatūrai nukritus, atsiranda 1-2 dienas trunkantis bėrimas, galintis šiek tiek priminti tymus ar raudonukę. Bėrimas paprastai atsiranda ant liemens ir gali išplisi ant kaklo, rankų, kojų. Veido bėrimai nėra būdingi, bet gali pasitaikyti ir jų. Bėrimas paprastai būna 2-5 mm skersmens plokščių ar iškilių raudonų dėmelių pavidalo, dėmelės gali turėti "aureoles" - dėmelę gaubiantį žiedą. Paspaudus dėmelės dingsta (pabąla), tačiau atsistačius odos kraujotakai vėl išryškėja. Šis bėrimas paprastai nesukelia niežulio ar diskomforto.
  • Kiti simptomai. Sergant šia liga vaikas paprastai jaučiasi palyginti gerai, net jei temperatūra būna aukšta. Kartais pasitaiko nesunkūs peršalimo simptomai (sloga, kosulys, ausų infekcijos), šiek tiek padidėję limfmazgiai, viduriavimas, suprastėjęs apetitas, irzlumas, nuovargis.

Kaip diagnozuojama tridienė karštinė

Paprastai gydytojas ligą diagnozuoja remdamasis simptomais, nes ligos eiga yra pakankamai tipiška. Kraujo ir kiti tyrimai gali būti paskirti, jei kyla komplikacijų tikimybė.

Kaip gydoma tridienė karštinė?

Jokio specifinio gydymo ar vaistų nuo tridienės karštinės nėra, susirgęs vaikas pasveiksta savaime. Tad tiesiog pasirūpinkite, kad vaikas turėtų geras sąlygas sveikti: ilsėtųsi ir gertų pakankamai skysčių (vandens, arbatos ar sultinio).

Kadangi tridienei karštinei yra būdinga aukšta ir staiga pakilusi temperatūra, siekiant išvengti karščiavimo sukeltų traukulių, gydytojas gali rekomenduoti šiek tiek numušti temperatūrą.

Šiek tiek numušti temperatūrą reikėtų ir tuo atveju, jei dėl karščiavimo vaikas patiria diskomfortą. Nesistenkite numušti temperatūros iki normalios, nes aukštesnė temperatūra aktyvuoja imuninę sistemą, padeda kovoti su liga ir greičiau sveikti.

Antibiotikai sergant šia liga neskiriami, nes tai ne bakterinis, o virusinis susirgimas.

Taip pat skaitykite:

Kaip apsisaugoti nuo tridienės karštinės?

Pirmuosius 4-6 mėnesius nuo tridienės karštinės saugo iš mamos gaunami antikūnai, todėl šia liga kelių mėnesių kūdikiai neserga. Skiepų nuo šios ligos taip pat nėra.

Persirgus tridiene karštine imunitetas susidaro visam gyvenimui, tačiau kadangi ligą gali sukelti keletas viruso atmainų, kartais vaikai perserga šia liga ir porą kartų.

Štai kaip atrodo tridienės karštinės bėrimas:

Mettija prieš 1 mėn.

Madam Butterfly parašė:
    Keik laiko po išbėrimo dar reikėtų vengti vietų, kur yra vaikų? T.y. kiek dar laiko vaikas gali apkrėsti kitus?

Mus taip pat domina, nes i svecius planuojam, kur vaikas tridiene persirgo

2. nenia
    nenia prieš 1 mėn.

Užkrėtimas vyksta kuomet sprogsta spuogelis, tada į erdvę paleidžiamas užkratas, jei vaikiukas jau su šašiukai ar randeliais, užkrėtimo nebus. Bet taip mums aiškino daktarė🙂

3. Zivilekkk
    Zivilekkk prieš 1 mėn.

nenia parašė:

Jus kalbat tikrai ne apie tridiene.

4. nenia
    nenia prieš 1 mėn.

Zivilekkk parašė:
    Jus kalbat tikrai ne apie tridiene.

O jergau!!🙈🙈🙈Tikrai ne😂😂Ne į tą temą pataikiau!! Atsiprašau🌹

Gabriellee1 prieš 1 mėn.

Sveikutės. Noriu paklausti. Ar vaikučiui galėjo būti tridienė, mums pirmą dieną užkilo iki 39.1 (gyvenam uk) nuvykome į ligoninę nes niekaip nenumušėme ir laikėsi 39 visada tik nuvykome davė du švirkštus vaistų ( reikėjo į burną sugirdyti) valandos bėgyje temperatūra nukrito iki normalios. Apžiūrėjo ausytės sveikos gerklytė irgi pilvukas taip pat (prieš 4mėn turėjom pilvuko operaciją) (dabar mums 9mėn) sakė dar per anksti kažką daugiau daryti (tyrimus) liepė laukti 2-3 dienas jei temperatūra laikysis vėl atvykti turimams (liepė atvykti iškart jei vaikutis taps vangus nevalgys, nes jokių kitų nusiskundimų nebuvo ir žaidė ir valgė kiek prasčiau bet valgė ir kalbėjo gugvo) 2 diena temperatura taip pat laikesi bet iki 39 nekilo jau buvo virs 38 ir pavykdavo numusti į vakara nustojo kilti ir 3 diena dar kol kas temperaturos nebuvo. Jokio bėrimo nesulaukėme iki šiol. Taip pat kada galima vestis jau i lauka bei maudyti? (Turime savo kiemuka nedideli tad eitume tik ten) pamiršau paminėti su mumis gyvena vyro šeima taip pat turi mažiuką beveik 6mėn vaikučiui nieko nekyla temperatūra niekas