Tridienė karštinė (342)

Tridienė karštinė

Tridienė karštinė

Tridienė karštinė yra dažna virusinė infekcija, kuria paprastai serga vaikai nuo 6 mėnesių iki 2-3 metų amžiaus ir kuriai būdingas specifinis bėrimas.

Ligą paprastai sukelia šeštojo tipo žmogaus herpes virusas (HHV-6), rečiau - septintojo tipo žmogaus herpes virusas (HHV-7). Nors pavadinimai ir panašūs, tai ne tie virusai, kurie sukelia lūpų pūslelinę ar lytinių organų herpį.

Liga plinta oro-lašeliniu būdu, inkubacinis jos periodas yra apie 5-15 dienų.

Tridienės karštinės simptomai

Tridienė karštinė paprastai prasideda nuo aukštos temperatūros. Po kelių dienų, nukritus temperatūrai, pasireiškia bėrimas:

 • Temperatūra. Staiga pakilusi labai aukšta temperatūra (virš 39.5°C), kuri laikosi 3-5 dienas;
 • Bėrimas. Temperatūrai nukritus, atsiranda 1-2 dienas trunkantis bėrimas, galintis šiek tiek priminti tymus ar raudonukę. Bėrimas paprastai atsiranda ant liemens ir gali išplisi ant kaklo, rankų, kojų. Veido bėrimai nėra būdingi, bet gali pasitaikyti ir jų. Bėrimas paprastai būna 2-5 mm skersmens plokščių ar iškilių raudonų dėmelių pavidalo, dėmelės gali turėti "aureoles" - dėmelę gaubiantį žiedą. Paspaudus dėmelės dingsta (pabąla), tačiau atsistačius odos kraujotakai vėl išryškėja. Šis bėrimas paprastai nesukelia niežulio ar diskomforto.
 • Kiti simptomai. Sergant šia liga vaikas paprastai jaučiasi palyginti gerai, net jei temperatūra būna aukšta. Kartais pasitaiko nesunkūs peršalimo simptomai (sloga, kosulys, ausų infekcijos), šiek tiek padidėję limfmazgiai, viduriavimas, suprastėjęs apetitas, irzlumas, nuovargis.

Kaip diagnozuojama tridienė karštinė

Paprastai gydytojas ligą diagnozuoja remdamasis simptomais, nes ligos eiga yra pakankamai tipiška. Kraujo ir kiti tyrimai gali būti paskirti, jei kyla komplikacijų tikimybė.

Kaip gydoma tridienė karštinė?

Jokio specifinio gydymo ar vaistų nuo tridienės karštinės nėra, susirgęs vaikas pasveiksta savaime. Tad tiesiog pasirūpinkite, kad vaikas turėtų geras sąlygas sveikti: ilsėtųsi ir gertų pakankamai skysčių (vandens, arbatos ar sultinio).

Kadangi tridienei karštinei yra būdinga aukšta ir staiga pakilusi temperatūra, siekiant išvengti karščiavimo sukeltų traukulių, gydytojas gali rekomenduoti šiek tiek numušti temperatūrą.

Šiek tiek numušti temperatūrą reikėtų ir tuo atveju, jei dėl karščiavimo vaikas patiria diskomfortą. Nesistenkite numušti temperatūros iki normalios, nes aukštesnė temperatūra aktyvuoja imuninę sistemą, padeda kovoti su liga ir greičiau sveikti.

Antibiotikai sergant šia liga neskiriami, nes tai ne bakterinis, o virusinis susirgimas.

Taip pat skaitykite:

Kaip apsisaugoti nuo tridienės karštinės?

Pirmuosius 4-6 mėnesius nuo tridienės karštinės saugo iš mamos gaunami antikūnai, todėl šia liga kelių mėnesių kūdikiai neserga. Skiepų nuo šios ligos taip pat nėra.

Persirgus tridiene karštine imunitetas susidaro visam gyvenimui, tačiau kadangi ligą gali sukelti keletas viruso atmainų, kartais vaikai perserga šia liga ir porą kartų.

Štai kaip atrodo tridienės karštinės bėrimas:

Naujausi komentarai

 1. E-ienė prieš 4 mėn.

  Liepaitete parašė:
  Labas. Noriu paklausti. Sekmadienį sukilo temperatūra iki 39, vaikas buvo vangesnis, bet žvakutė numušė ir gėrė, ir valgė kažkiek. Pirmadienį temperatūra apie 37.7-…

  Mums gegužės mėn tris dienas buvo 40 temperatūros, gydytoja sakė bus tridienė, bet taip ir neišbėrė, tai tiesiog atmečiau tridienę matyt šiaip kažko sunegalavo, gal ir jūsiškis taip nebūtinai gi karščiuoja tik dėl tridienės svarbiausia vaikas gerai jau jaučiasi ir temp nebekyla

 2. User has not uploaded an avatar
  Linat49 prieš 4 mėn.

  Ar cia tridienes berimas?

 3. User has not uploaded an avatar
  ner.noreikiene prieš 1 mėn.

  Linat49 parašė:
  Ar cia tridienes berimas?

  Mums va dabar analogiskas berimas. Kas jums buvo, gal zinot?
  Siaip temperatura buvo 3 dienas, bet tik 37.5-37.9. Ar gali buti tridiene su neauksta temperatura? Po tu 3 dienu tempe krito ir dabar va berimas.

 4. User has not uploaded an avatar
  Linat49 prieš 2 sav.

  ner.noreikiene parašė:
  Mums va dabar analogiskas berimas. Kas jums buvo, gal zinot?
  Siaip temperatura buvo 3 dienas, bet tik 37.5-37.9. Ar gali buti tridiene su neauk…

  Su seimos daktare kai pakalbejom tai sako greiciausiai tridiene,nes mum ir buvo apie 3dienas temperatura,bet ji nebuvo lb auksta,po temperaturos pasirode berimas,ir praejo per kelias dienas berimas

 5. User has not uploaded an avatar
  perliukas25 prieš 5 val.

  Labas vakaras mamytes. Dukryte praeita savaite skysciau dare(viduriavo) 4 kartus per diena viena diena,sekancia 2 kartus. Po to dvi dienas nedare,sekancia kietokai ir kosele du kartus,isbere pilvuka. Po pilvuko berimo trecia diena t.y. siandien vakare sukilo temperatura 38. Ar tai gali buti tridiene karstine? Visa diena ir vakare dukryte zaide buvo linksma