Tridienė karštinė (282)

Tridienė karštinė

Tridienė karštinė

Tridienė karštinė yra dažna virusinė infekcija, kuria paprastai serga vaikai nuo 6 mėnesių iki 2-3 metų amžiaus ir kuriai būdingas specifinis bėrimas.

Ligą paprastai sukelia šeštojo tipo žmogaus herpes virusas (HHV-6), rečiau - septintojo tipo žmogaus herpes virusas (HHV-7). Nors pavadinimai ir panašūs, tai ne tie virusai, kurie sukelia lūpų pūslelinę ar lytinių organų herpį.

Liga plinta oro-lašeliniu būdu, inkubacinis jos periodas yra apie 5-15 dienų.

Tridienės karštinės simptomai

Tridienė karštinė paprastai prasideda nuo aukštos temperatūros. Po kelių dienų, nukritus temperatūrai, pasireiškia bėrimas:

 • Temperatūra. Staiga pakilusi labai aukšta temperatūra (virš 39.5°C), kuri laikosi 3-5 dienas;
 • Bėrimas. Temperatūrai nukritus, atsiranda 1-2 dienas trunkantis bėrimas, galintis šiek tiek priminti tymus ar raudonukę. Bėrimas paprastai atsiranda ant liemens ir gali išplisi ant kaklo, rankų, kojų. Veido bėrimai nėra būdingi, bet gali pasitaikyti ir jų. Bėrimas paprastai būna 2-5 mm skersmens plokščių ar iškilių raudonų dėmelių pavidalo, dėmelės gali turėti "aureoles" - dėmelę gaubiantį žiedą. Paspaudus dėmelės dingsta (pabąla), tačiau atsistačius odos kraujotakai vėl išryškėja. Šis bėrimas paprastai nesukelia niežulio ar diskomforto.
 • Kiti simptomai. Sergant šia liga vaikas paprastai jaučiasi palyginti gerai, net jei temperatūra būna aukšta. Kartais pasitaiko nesunkūs peršalimo simptomai (sloga, kosulys, ausų infekcijos), šiek tiek padidėję limfmazgiai, viduriavimas, suprastėjęs apetitas, irzlumas, nuovargis.

Kaip diagnozuojama tridienė karštinė

Paprastai gydytojas ligą diagnozuoja remdamasis simptomais, nes ligos eiga yra pakankamai tipiška. Kraujo ir kiti tyrimai gali būti paskirti, jei kyla komplikacijų tikimybė.

Kaip gydoma tridienė karštinė?

Jokio specifinio gydymo ar vaistų nuo tridienės karštinės nėra, susirgęs vaikas pasveiksta savaime. Tad tiesiog pasirūpinkite, kad vaikas turėtų geras sąlygas sveikti: ilsėtųsi ir gertų pakankamai skysčių (vandens, arbatos ar sultinio).

Kadangi tridienei karštinei yra būdinga aukšta ir staiga pakilusi temperatūra, siekiant išvengti karščiavimo sukeltų traukulių, gydytojas gali rekomenduoti šiek tiek numušti temperatūrą.

Šiek tiek numušti temperatūrą reikėtų ir tuo atveju, jei dėl karščiavimo vaikas patiria diskomfortą. Nesistenkite numušti temperatūros iki normalios, nes aukštesnė temperatūra aktyvuoja imuninę sistemą, padeda kovoti su liga ir greičiau sveikti.

Antibiotikai sergant šia liga neskiriami, nes tai ne bakterinis, o virusinis susirgimas.

Taip pat skaitykite:

Kaip apsisaugoti nuo tridienės karštinės?

Pirmuosius 4-6 mėnesius nuo tridienės karštinės saugo iš mamos gaunami antikūnai, todėl šia liga kelių mėnesių kūdikiai neserga. Skiepų nuo šios ligos taip pat nėra.

Persirgus tridiene karštine imunitetas susidaro visam gyvenimui, tačiau kadangi ligą gali sukelti keletas viruso atmainų, kartais vaikai perserga šia liga ir porą kartų.

Štai kaip atrodo tridienės karštinės bėrimas:

Naujausi komentarai

 1. Basakojė
  Basakojė prieš 1 mėn.

  sang parašė:
  O per kiek laiko jusu vaikuciai atsigavo po ligos? Mano mazylis atrodo visai kitas vaikas dabar.. labai daug miega, jei nemiega, tai irzlus, verkslena, piktas, valg…

  Jei isbertas jau,tai tikriausiai ir gerklyte isberta,skauda ir nenori valgyt..maniske 3d buvo su 39, ketvirta-penkta isberta ir labai pikta, sesta diena jau eme linksmet

 2. User has not uploaded an avatar
  Miglesofia prieš 1 mėn.

  Labas Mamytes, reikia patarimo. Mano mergytei pries 5 dienas pakilo labai auksta temperatura 39,5. Taip laikesi 3 dienas bet numusinejom su ibuprofenu ir paracetamoliu. Po 3 dienu isbere, o pasirodo kad tai buvo tridiene. Bet vat net jei ir temperaturai nukritus ji jautesi mieguista pikta irzli nevalgi. Nori tik miegoti ir gerti vandeni. Dar sloga kosulys balso uzkimimas atsirado + dantukai dygsta. Ar tai normali reakcija i si virusa. Ar taip turi buti. Aciu uz atsakymus

 3. IndreH
  IndreH prieš 3 sav.

  Ar būtinai turi išberti po 3 dienų? Gal ir buvo kam po 4 ar 5 dienų išbėrę?

 4. avietuke
  avietuke prieš 3 sav.

  IndreH parašė:
  Ar būtinai turi išberti po 3 dienų? Gal ir buvo kam po 4 ar 5 dienų išbėrę?

  Su tridiene beria ketvirtą parą. Bet turėjom pasigave virusą, kur išbėrė 5, bet tai jau ne tridienė gydytoja sakė.

 5. IndreH
  IndreH prieš 3 sav.

  Ačiū už atsakymą
  Matau, kad ne mano vienos vaiko būdas pasikeitė po šios ligos. Nesuprantu, paliko irzli, daugiau miega, taip gerai nebevalgo kaip prieš ligą. Įdomu kodėl taip yra