Tridienė karštinė (213)

Tridienė karštinė

Tridienė karštinė yra dažna virusinė infekcija, kuria paprastai serga vaikai nuo 6 mėnesių iki 2-3 metų amžiaus ir kuriai būdingas specifinis bėrimas.

Ligą paprastai sukelia šeštojo tipo žmogaus herpes virusas (HHV-6), rečiau - septintojo tipo žmogaus herpes virusas (HHV-7). Nors pavadinimai ir panašūs, tai ne tie virusai, kurie sukelia lūpų pūslelinę ar lytinių organų herpį.

Liga plinta oro-lašeliniu būdu, inkubacinis jos periodas yra apie 5-15 dienų.

Tridienės karštinės simptomai

Tridienė karštinė paprastai prasideda nuo aukštos temperatūros. Po kelių dienų, nukritus temperatūrai, pasireiškia bėrimas:

 • Temperatūra. Staiga pakilusi labai aukšta temperatūra (virš 39.5°C), kuri laikosi 3-5 dienas;
 • Bėrimas. Temperatūrai nukritus, atsiranda 1-2 dienas trunkantis bėrimas, galintis šiek tiek priminti tymus ar raudonukę. Bėrimas paprastai atsiranda ant liemens ir gali išplisi ant kaklo, rankų, kojų. Veido bėrimai nėra būdingi, bet gali pasitaikyti ir jų. Bėrimas paprastai būna 2-5 mm skersmens plokščių ar iškilių raudonų dėmelių pavidalo, dėmelės gali turėti "aureoles" - dėmelę gaubiantį žiedą. Paspaudus dėmelės dingsta (pabąla), tačiau atsistačius odos kraujotakai vėl išryškėja. Šis bėrimas paprastai nesukelia niežulio ar diskomforto.
 • Kiti simptomai. Sergant šia liga vaikas paprastai jaučiasi palyginti gerai, net jei temperatūra būna aukšta. Kartais pasitaiko nesunkūs peršalimo simptomai (sloga, kosulys, ausų infekcijos), šiek tiek padidėję limfmazgiai, viduriavimas, suprastėjęs apetitas, irzlumas, nuovargis.

Kaip diagnozuojama tridienė karštinė

Paprastai gydytojas ligą diagnozuoja remdamasis simptomais, nes ligos eiga yra pakankamai tipiška. Kraujo ir kiti tyrimai gali būti paskirti, jei kyla komplikacijų tikimybė.

Kaip gydoma tridienė karštinė?

Jokio specifinio gydymo ar vaistų nuo tridienės karštinės nėra, susirgęs vaikas pasveiksta savaime. Tad tiesiog pasirūpinkite, kad vaikas turėtų geras sąlygas sveikti: ilsėtųsi ir gertų pakankamai skysčių (vandens, arbatos ar sultinio).

Kadangi tridienei karštinei yra būdinga aukšta ir staiga pakilusi temperatūra, siekiant išvengti karščiavimo sukeltų traukulių, gydytojas gali rekomenduoti šiek tiek numušti temperatūrą.

Šiek tiek numušti temperatūrą reikėtų ir tuo atveju, jei dėl karščiavimo vaikas patiria diskomfortą. Nesistenkite numušti temperatūros iki normalios, nes aukštesnė temperatūra aktyvuoja imuninę sistemą, padeda kovoti su liga ir greičiau sveikti.

Antibiotikai sergant šia liga neskiriami, nes tai ne bakterinis, o virusinis susirgimas.

Taip pat skaitykite

Kaip apsisaugoti nuo tridienės karštinės?

Pirmuosius 4-6 mėnesius nuo tridienės karštinės saugo iš mamos gaunami antikūnai, todėl šia liga kelių mėnesių kūdikiai neserga. Skiepų nuo šios ligos taip pat nėra.

Persirgus tridiene karštine imunitetas susidaro visam gyvenimui, tačiau kadangi ligą gali sukelti keletas viruso atmainų, kartais vaikai perserga šia liga ir porą kartų.

Štai kaip atrodo tridienės karštinės bėrimas:

Naujausi komentarai

 1. eriikutte
  eriikutte prieš 2 sav.

  vakarea90 parašė:
  O aš panikuoju! Vaikui sukilo iki 39,6, visas dega, geriausiu atveju nusimuša iki 38, po poros valandų vėl kyla. Vakar vežiau į priėmimą, padarę tyrimą crb padidėję…

  Tai cia priklauso kiek tas crb pakiles?nepasake?

 2. vakarea90
  vakarea90 prieš 2 sav.

  eriikutte parašė:
  Tai cia priklauso kiek tas crb pakiles?nepasake?

  Nieko nesakė. Priėmime.sakė, kad.prie viruso nepadidėja ir viskas. Rado padidėjimą vadinas bakterijos ir iškart antibijotikai...

 3. eriikutte
  eriikutte prieš 2 sav.

  vakarea90 parašė:
  Nieko nesakė. Priėmime.sakė, kad.prie viruso nepadidėja ir viskas. Rado padidėjimą vadinas bakterijos ir iškart antibijotikai...

  Hmm kaip idomiai...4kart su dukra gulejau ligoninej del bakterines ligos... ir jei nuvaziuodavom pacia pirma ligos diena i ligonine tai pradzioj buvo taip, kad sako crb pakiles siek tiek bet jei dar kils ai bakterija... pakartokit krauja

 4. Jevgenija84
  Jevgenija84 prieš 5 d.

  Sveikutes! Tik sios grupeles deka ramiai iagyvenau tridienes ir jos berimo issuki tad dalinuosi ir as sava patirtimi, gal pravers kuriai mamytei. Temperatura mums pakilo staigax per 5 min iki 38,6. Tris paras laikesi tokia, naktimis karsciavo kaip angliukas. Numusinejau su paracetamolio zvakutemis. Taciay sunkiai sekesi numusti, letai krito, maksimum iki 37,8 ir po valandos vel virs 38. Trecios paroa pabaigoje pagaliau nukrito iki 37,5 kokiu ir pradejo atsirasti berimai. Jie intensyvejo pora dienu, trecia diena beveik neliko nieko. Prasidejo nuo kaktos, tada stipriai galva po plaukais, uz ausyciu, nugarax pilvuka isbere. Slinko nuo virsaus zemyn. Tokia pacia seka ir dingo berimai, pradzioje pabalo vel kakta, galva, tada zandukaiir t.t. keliaa dienas dar mums laikosi 36,9-37,3 temperatura, bet cia ir dantukai ar karaciu pasekme. Mazyliui 8 men. 3 sav


  Tiesa, kraujas rode virusa antra para, crb buvo normoje. Jokiu antibiotiku.

 5. jono
  jono prieš 1 d.

  Jevgenija84 parašė:
  Sveikutes! Tik sios grupeles deka ramiai iagyvenau tridienes ir jos berimo issuki tad dalinuosi ir as sava patirtimi, gal pravers kuriai mamytei. Temperatura mum…

  Na siaip tridiene karstine ir sukelia virusas todel nieko keisto kad rode virusa

  mamoszurnalas.lt/triju-dienu-karstine/