Tridienė karštinė (223)

Tridienė karštinė

Tridienė karštinė

Tridienė karštinė yra dažna virusinė infekcija, kuria paprastai serga vaikai nuo 6 mėnesių iki 2-3 metų amžiaus ir kuriai būdingas specifinis bėrimas.

Ligą paprastai sukelia šeštojo tipo žmogaus herpes virusas (HHV-6), rečiau - septintojo tipo žmogaus herpes virusas (HHV-7). Nors pavadinimai ir panašūs, tai ne tie virusai, kurie sukelia lūpų pūslelinę ar lytinių organų herpį.

Liga plinta oro-lašeliniu būdu, inkubacinis jos periodas yra apie 5-15 dienų.

Tridienės karštinės simptomai

Tridienė karštinė paprastai prasideda nuo aukštos temperatūros. Po kelių dienų, nukritus temperatūrai, pasireiškia bėrimas:

 • Temperatūra. Staiga pakilusi labai aukšta temperatūra (virš 39.5°C), kuri laikosi 3-5 dienas;
 • Bėrimas. Temperatūrai nukritus, atsiranda 1-2 dienas trunkantis bėrimas, galintis šiek tiek priminti tymus ar raudonukę. Bėrimas paprastai atsiranda ant liemens ir gali išplisi ant kaklo, rankų, kojų. Veido bėrimai nėra būdingi, bet gali pasitaikyti ir jų. Bėrimas paprastai būna 2-5 mm skersmens plokščių ar iškilių raudonų dėmelių pavidalo, dėmelės gali turėti "aureoles" - dėmelę gaubiantį žiedą. Paspaudus dėmelės dingsta (pabąla), tačiau atsistačius odos kraujotakai vėl išryškėja. Šis bėrimas paprastai nesukelia niežulio ar diskomforto.
 • Kiti simptomai. Sergant šia liga vaikas paprastai jaučiasi palyginti gerai, net jei temperatūra būna aukšta. Kartais pasitaiko nesunkūs peršalimo simptomai (sloga, kosulys, ausų infekcijos), šiek tiek padidėję limfmazgiai, viduriavimas, suprastėjęs apetitas, irzlumas, nuovargis.

Kaip diagnozuojama tridienė karštinė

Paprastai gydytojas ligą diagnozuoja remdamasis simptomais, nes ligos eiga yra pakankamai tipiška. Kraujo ir kiti tyrimai gali būti paskirti, jei kyla komplikacijų tikimybė.

Kaip gydoma tridienė karštinė?

Jokio specifinio gydymo ar vaistų nuo tridienės karštinės nėra, susirgęs vaikas pasveiksta savaime. Tad tiesiog pasirūpinkite, kad vaikas turėtų geras sąlygas sveikti: ilsėtųsi ir gertų pakankamai skysčių (vandens, arbatos ar sultinio).

Kadangi tridienei karštinei yra būdinga aukšta ir staiga pakilusi temperatūra, siekiant išvengti karščiavimo sukeltų traukulių, gydytojas gali rekomenduoti šiek tiek numušti temperatūrą.

Šiek tiek numušti temperatūrą reikėtų ir tuo atveju, jei dėl karščiavimo vaikas patiria diskomfortą. Nesistenkite numušti temperatūros iki normalios, nes aukštesnė temperatūra aktyvuoja imuninę sistemą, padeda kovoti su liga ir greičiau sveikti.

Antibiotikai sergant šia liga neskiriami, nes tai ne bakterinis, o virusinis susirgimas.

Taip pat skaitykite:

Kaip apsisaugoti nuo tridienės karštinės?

Pirmuosius 4-6 mėnesius nuo tridienės karštinės saugo iš mamos gaunami antikūnai, todėl šia liga kelių mėnesių kūdikiai neserga. Skiepų nuo šios ligos taip pat nėra.

Persirgus tridiene karštine imunitetas susidaro visam gyvenimui, tačiau kadangi ligą gali sukelti keletas viruso atmainų, kartais vaikai perserga šia liga ir porą kartų.

Štai kaip atrodo tridienės karštinės bėrimas:

Naujausi komentarai

 1. lesigita@gmail.com
  lesigita@gmail.com prieš 4 mėn.

  Mažiukas karščiuoja nuo šeštadienio sukila iki 39temperatūros, nukrenta iki 37.8 ir vėl pakila. Šiandien buvom pas daktare padare kraujo tirima. Viskas kraujije gerai. Liepė stebėti. Bet va neseniai paziurejau kad vaikas išbertas. Ar tai gali buti del tridienes karštinės? Nes daktare įtaria kad dėlto temperatūra sukilo. Nes nei sloguoja nei koso.

 2. Ramyt
  Ramyt prieš 4 mėn.

  Sveikos! Vakar nakty sukarsčiavo, bet numušiau, maniu saulėj perkaito , šian va iš darželio pasiemiau su 38 vėl, bet jau randasi ir bėrimas. Gydytoja darbo laiką baigusi, susisiekt gaučiau tik ryt, todėl į jus kreipiuosi, ar gali berti jau dabar ar būtinai tik nukritus tempei?

  Mano vaikino nugarutė va

 3. Ishdeekele
  Ishdeekele prieš 4 mėn.

  Ramyt parašė:
  Sveikos! Vakar nakty sukarsčiavo, bet numušiau, maniu saulėj perkaito , šian va iš darželio pasiemiau su 38 vėl, bet jau randasi ir bėrimas. Gydytoja darbo laiką ba…

  Tik nukritus

 4. 060606
  060606 prieš 4 mėn.

  Sveiki,
  pasirodo ir mano dukryte (7 men) tridiene aplanke. Nuo vakar nebekrasciuoja, vakare isbere.Kaip suprantu, jei nebera temperaturos, maudyti galima? nes jau seniai nemaudyta ir visa suplukusi nuo prakaito...
  Tik klausimas, kaip su ejimu i lauka ir pan. Sekmadieni turejome planu vestis vaika i vestuviu antra diena, kaip manote, gal atsisakyti? Ar nieko nenutiks? Vaikas jau nuo vakar zvalus ir nei kiek neatrodo serganti. Tik ar gerai vestis, kur daug zmoniu?

 5. Juustina
  Juustina prieš 1 mėn.

  Mums va katik ji buvo pries pora savaiciu nors mums tik 3 men