Hormonų audros ir santykiai šeimoje (89)

Dukrelė liečia nėščios mamos pilvą New Africa | Shutterstock.com

Šeimos nariams reikėtų suprasti, kad nuotaikų kaita ir emocingumas nėštumo metu yra būdinga daugeliui moterų. Tai lemia moters organizme vykstantys hormoniniai pokyčiai.

Kaip pasireiškia hormonų audros nėštumo metu?

Vieną akimirką būsimoji mama gali prastai jaustis, būti pavargusi, nervinga, sutrikusi ir aplinkiniams priekaištauti, kad jie jos nesupranta, o kitą – jau šokinėti iš laimės.

Greita nuotaikų kaita ir labai stipriai išreikštos emocijos nėštumo metu dažnai yra paaiškinamos hormonų audromis arba siaučiančiais hormonais.

Hormonų pokyčiai: kas vyksta?

Nėštumo metu estrogenų, progesterono ir kitų hormonų koncentracija pakinta, todėl galimi nuotaikų svyravimai, nerimo priepuoliai ar net depresija.

Hormonai siejami ir su kitais nėštumo metu organizme vykstančiais, deja, dažnai nemaloniais fiziologiniais pokyčiais, pavyzdžiui, rytiniu pykinimu, vidurių užkietėjimu, įvairiais skausmais, patinimais, nepaaiškinamu nuovargiu, suprastėjusia miego kokybe ir pan. Fizinis nuovargis ir diskomfortas, žinoma, veikia ir besilaukiančios moters emocinę būklę.

Hormonų audros nėštumo metu: ką daryti?

Nėščioji hormonų pakitimų ir jų įtakos elgesiui kontroliuoti negali. Siekiant išlaikyti gerus santykius, reikėtų pasikalbėti apie nėščiosios jausmus, emocijas, potyrius, pasistengti ją nuraminti ir suprasti.

Nėščioji pati gali imtis iniciatyvos bei paaiškinti šeimos nariams, kad būdingiausi nėštumo simptomai – ne tik pykinimas, vėmimas, virškinimo sutrikimai, bet ir hormonų audros.

Nėštumas – labai didelis krūvis visam organizmui. Dėl šios priežasties šeimos nariai moteriai turėtų daugiau padėti buityje, leisti jai pailsėti, pasirūpinti jos sveika mityba ir geriau pasijusti padedančiu laisvalaikiu (pavyzdžiui, paskatinti lankyti specialią mankštą ar baseiną), dažniau palepinti.

Hormonų audros nėštumo metu yra laikinos

Gera žinia – kad hormonų audros yra būdingiausios pirmojo nėštumo trimestro metu.

Pasibaigus pirmajam trimestrui daugelis nėščiųjų emociškai (dažniausiai ir fiziškai) pasijunta geriau ir ramiau, tad santykiai šeimoje stabilizuojasi, o iki to laiko šeimos nariams reikėtų domėtis moters organizme vykstančiais pokyčiais, nepamiršti empatijos ir tiesiog išlaukti.

Naujausi komentarai

 1. Claudia.
  Claudia. prieš 5 m.

  Jeigu norit, parasykit man az, busiu uz savaites Lietuvoje, atvezciau rubeliu

 2. ugnele1
  ugnele1 prieš 5 m.

  Kregzduti parašė:
  Noreciau ir as issikalbet .. kuo nestumo savaiciu daugyn, tuo labiau apgailetina jauciuos. Esu kaip ir viena.Vaiko tevas is kart suzinojes "naujiena" teske…

  Viskas bus gerai, susidelios i savas vietas. Nedigailek kad pasilikai vaikely, jis tau tik pades, jus reikalingi vienas kitam.

 3. Kregzduti
  Kregzduti prieš 4 m.

  Sveikos gal kuri mamytė užmatys dėkoju visos kas palaikė ir ne tik laikas taip greitai bėga mano vyrutis jau metų ir beveik 2 mėnesių :)) nėra lengva, bet tikrai daugelis dalykų stojo į savo vėžes įmetu ft savo princo :)))

 4. User has not uploaded an avatar
  Triušiukė prieš 4 m.

  Kregzduti parašė:
  Sveikos gal kuri mamytė užmatys dėkoju visos kas palaikė ir ne tik laikas taip greitai bėga mano vyrutis jau metų ir beveik 2 mėnesių :)) nėra lengva, b…

  Vakar kaip tik perskaiciau sia sena tema ir pagalvojau, kaip Jums ten sekasi labai saunu, kad viskas tik geryn ;) o lengva net ir vyra turint nebuna sekmes Jums abiems ;) sunelis tikras grazuolis ir matosi, kad laimingas ir mylimas Bus Jums uzauges didelis pagalbininkas

 5. User has not uploaded an avatar
  Triušiukė prieš 4 m.

  Kregzduti parašė:
  Sveikos gal kuri mamytė užmatys dėkoju visos kas palaikė ir ne tik laikas taip greitai bėga mano vyrutis jau metų ir beveik 2 mėnesių :)) nėra lengva, b…

  Vakar kaip tik perskaiciau sia sena tema ir pagalvojau, kaip Jums ten sekasi labai saunu, kad viskas tik geryn ;) o lengva net ir vyra turint nebuna sekmes Jums abiems ;) sunelis tikras grazuolis ir matosi, kad laimingas ir mylimas Bus Jums uzauges didelis pagalbininkas