Hormonų audros ir santykiai šeimoje (94)

Dukrelė liečia nėščios mamos pilvą New Africa | Shutterstock.com

Šeimos nariams reikėtų suprasti, kad nuotaikų kaita ir emocingumas nėštumo metu yra būdinga daugeliui moterų. Tai lemia moters organizme vykstantys hormoniniai pokyčiai.

Kaip pasireiškia hormonų audros nėštumo metu?

Vieną akimirką būsimoji mama gali prastai jaustis, būti pavargusi, nervinga, sutrikusi ir aplinkiniams priekaištauti, kad jie jos nesupranta, o kitą – jau šokinėti iš laimės.

Greita nuotaikų kaita ir labai stipriai išreikštos emocijos nėštumo metu dažnai yra paaiškinamos hormonų audromis arba siaučiančiais hormonais.

Hormonų pokyčiai: kas vyksta?

Nėštumo metu estrogenų, progesterono ir kitų hormonų koncentracija pakinta, todėl galimi nuotaikų svyravimai, nerimo priepuoliai ar net depresija.

Hormonai siejami ir su kitais nėštumo metu organizme vykstančiais, deja, dažnai nemaloniais fiziologiniais pokyčiais, pavyzdžiui, rytiniu pykinimu, vidurių užkietėjimu, įvairiais skausmais, patinimais, nepaaiškinamu nuovargiu, suprastėjusia miego kokybe ir pan. Fizinis nuovargis ir diskomfortas, žinoma, veikia ir besilaukiančios moters emocinę būklę.

Hormonų audros nėštumo metu: ką daryti?

Nėščioji hormonų pakitimų ir jų įtakos elgesiui kontroliuoti negali. Siekiant išlaikyti gerus santykius, reikėtų pasikalbėti apie nėščiosios jausmus, emocijas, potyrius, pasistengti ją nuraminti ir suprasti.

Nėščioji pati gali imtis iniciatyvos bei paaiškinti šeimos nariams, kad būdingiausi nėštumo simptomai – ne tik pykinimas, vėmimas, virškinimo sutrikimai, bet ir hormonų audros.

Nėštumas – labai didelis krūvis visam organizmui. Dėl šios priežasties šeimos nariai moteriai turėtų daugiau padėti buityje, leisti jai pailsėti, pasirūpinti jos sveika mityba ir geriau pasijusti padedančiu laisvalaikiu (pavyzdžiui, paskatinti lankyti specialią mankštą ar baseiną), dažniau palepinti.

Hormonų audros nėštumo metu yra laikinos

Gera žinia – kad hormonų audros yra būdingiausios pirmojo nėštumo trimestro metu.

Pasibaigus pirmajam trimestrui daugelis nėščiųjų emociškai (dažniausiai ir fiziškai) pasijunta geriau ir ramiau, tad santykiai šeimoje stabilizuojasi, o iki to laiko šeimos nariams reikėtų domėtis moters organizme vykstančiais pokyčiais, nepamiršti empatijos ir tiesiog išlaukti.

Susiję straipsniai

Nesuvaidinta motinystė: pasigrožėkite įspūdingais mamos piešiniais

Dažnai tėvai sako, kad pirmieji kūdikio gyvenimo metai prabėgo žaibiškai, nors tuo metu atrodė, kad verksmas, nešvarių sauskelnių kalnai nesibaigs.

Seneliai: pagalba ar priekaištas? Kaip megzti darnius santykius pataria psichologė

Laukdami šeimoje kūdikio, būsimi tėveliai neretai šiam pokyčiui ruošiasi iš anksto, lėtai jaukindamiesi naujas – mamos ir tėčio – roles.

MAMOS ISTORIJA. Pastojau ir likau viena: kodėl vyras mane paliko nėščią?

Daugelis moterų svajoja apie dieną, kai nėštumo testas parodys teigiamą rezultatą. Idėja pasidalinti šiuo gyvenimo įvykiu gali būti svaiginanti.

Naujausi komentarai

 1. Agnietė
  Agnietė prieš 3 m.

  Kregzduti parašė:
  Suprantu, jau tikrai labai greitai, taciau niekaip negaliu susitaikyt su tuo. Praktiskai neturiu i ka isikabint, tik mama, o jai paciai irgi nelengva, su savo vaiku…

  Jums db tikrai lb sunkus metas... sunku net įsijausti ir suprasti kiek nerimo ir abejonių jums kyla... ir tai tikrai normalu... šiuo metu lb svarbi jūsų emocinė būsena... nežinau, iš kokio miesto esat, bet lb rekomenduočiau krizinį nėštumo centrą (ten lb įvairiapusė pagalba, nuo psichologo iki teisininko...)... stiprybès ir padràdinsiu nebijoti ieškoti pagalbos ;)

 2. Sapnuotoja
  Sapnuotoja prieš 3 m.

  O jūsų vyrai muša dinderi ?

 3. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 3 m.

  Sapnuotoja parašė:
  O jūsų vyrai muša dinderi ?

  Dirba ir valdiška darbą ir namuose padeda ir tvarkytis ir prie puodų.

 4. Karolynchik
  Karolynchik prieš 3 m.

  GitaP. parašė:
  Dirba ir valdiška darbą ir namuose padeda ir tvarkytis ir prie puodų.

  Mano irgi✌🏼🌿 Daro viska ka daryciau as,kad jaustumemes komfortiskai namuose.Nes ..jeigu jis nezada valgyt,tai gali ir indu neplaut tada,bet tada as irgi negaminsiu😄✌🏼jeigu gyveni kartu tai kartu kaip sakant ir tersi namuose kartu ir tvarkai ka pritersi🤣 o ne taip kad vyras parsas sika eda o as lakstau valau😑🙄 no no no

 5. Sapnuotoja
  Sapnuotoja prieš 3 m.