Viso kūno maudimas ir skausmas (20)

Viso kūno maudimas ir skausmas Viso kūno maudimas ir skausmas. iStock.com/nd3000

Artėjant nėštumui į pabaigą, tave gali pradėti varginti sunkiai nuslopinamas nemalonus viso kūno maudimas. Padėti sau gali taip: 

 • Kaitaliok sėdėjimo ir gulėjimo pozas. Šiek tiek paeksperimentuok ir atrask tau geriausiai tinkančias.
 • Kūrybiškiau panaudok pagalves: ne tik lovoje, bet ir sėdėdama ant sofos, automobilyje ir net darbo kėdėje. Parėmusi pilvą sumažinsi nugaros skausmus ir spaudimą gimdos srityje.
 • Išbandyk tokį pratimą: atsistok nugara į sieną ir šiek tiek sulenk kojas per kelius. Spausk apatinę nugaros dalį prie sienos taip, kad visa nugara liestųsi su siena. Išlaikyk tokią pozą penkias sekundes ir atsipalaiduok. Šį pratimą galima daryti ir keturiomis.
 • Prigulk kelias minutes. Nepriklausomai nuo to, ką skauda – nugarą, pilvą ar kelius, niekas nepadeda geriau nei trumpas poilsis gulint ant kairiojo šono, pakišus po pilvu megztinį, rankšluostį ar pagalvėlę. Kad būtų dar patogiau, pasidėk pagalvę ir tarp kojų.

Naujausi komentarai

 1. Sandra Lomonosiene 24
  Sandra Lomonosiene 24 prieš 6 m.

  labuka,o man skauda pilwa wirsuje prie pat sonkauliu,ir net labai,nebezinau nei ka bedaryti,su pirmaja tokiu bajeriu nebuwo... gerai,kad bent jau nebe daug liko,eina jau 35 sawaite..

 2. User has not uploaded an avatar
  indira1975 prieš 4 m.

  Sveikos Mamytes.Man prasidejo 26savaite,o kartu ir nezmoniski sonkauliu skausmai,dusinimas.Is pradziu buvo tik sedint,o dabar jau ir gulint,ir stovint,ir visaip.Drauges "nuramino",kad tai tik pradzia

 3. Beatrisa
  Beatrisa prieš 4 m.

  O man kirksni skauda kad slubuoju net kairios kojos matyt ir kalta nugara

 4. sonata40
  sonata40 prieš 3 m.

  man desini kirksni skauda jau antras menuo,pilvas kieteja ziauriai vos pavaikstau,remuo eda nuo bet ko man 34 sav dar ir sloga ir gerkle skauda zodziu nekazka

 5. Beatrisa
  Beatrisa prieš 3 m.

  sonata40 parašė:
  man desini kirksni skauda jau antras menuo,pilvas kieteja ziauriai vos pavaikstau,remuo eda nuo bet ko man 34 sav dar ir sloga ir gerkle skauda zodziu nekazka

  Man iki gimdymo skaudejo kairi kirksni o kai gime liovesi