Viso kūno maudimas ir skausmas nėštumo antroje pusėje (23)

Viso kūno maudimas ir skausmas Viso kūno maudimas ir skausmas. iStock.com/nd3000

Nėštumui artėjant į pabaigą, dažną moterį vargina įvairūs skausmai, atrodo, kad maudžia visą kūną. Dažniausiai tai yra normalu ir nekelia jokios grėsmės.

Kodėl nėštumo metu viską skauda?

Nėštumas yra didelis iššūkis moters organizmui. Įvairūs hormonų koncentracijos pasikeitimo nulemti pokyčiai, didėjantis svoris, pasikeitusi laikysena, ženkliai padidėjęs kraujo tūris, vis augantis ir vis labiau vidaus organus spaudžiantis vaikelis yra pagrindinės ir visiškai nepavojingos įvairių skausmų, maudimų bei kitų nėštumo metu kylančių negalavimų priežastys.

Dažniausiai nėščiosios skundžiasi šiais negalavimais ir skausmais:

 • Nugaros skausmas. Dauguma nėščiųjų antrojo ir trečiojo nėštumo trimestro metu skundžiasi nugaros skausmais. Nugarą dažniausiai skauda dėl padidėjusio svorio, pasikeitusios laikysenos, hormoninių pokyčių ir kt.
 • Pilvo skausmas, maudimas. Pilvą dažniausiai skauda dėl augančio vaisiaus ir hormoninių pokyčių nulemtų priežasčių: gimdos plėtimosi, apvaliojo raiščio įsitempimo, virškinimo problemų, paruošiamųjų sąrėmių ir kt.
 • Kojų skausmai. Kojas nėštumo metu gali skaudėti, mausti, deginti, niežėti dėl nuovargio, venų varikozės, mėšlungio, neramių kojų sindromo ir kt. nėštumo metu dažniau pasitaikančių problemų.
 • Riešų, rankų skausmai. Nėščiosioms yra būdingas riešo kanalo sindromas, pasireiškiantis riešo ir plaštakos tirpimu, dilgčiojimu, deginimu.
 • Dantenų jautrumas, kraujavimas. Veikiant hormonams moters kūne padaugėja kraujo, taip pat ir burnos audiniuose. Dėl to dantenos patinsta, tampa jautrios, ima kraujuoti.

Nėštumo pabaigoje, kuomet moteris jau yra fiziškai (o dažnai ir emociškai) pervargusi, jai sunku įvardinti, ką tiksliai skauda: visą kūną daugiau ar mažiau maudžia, tempia, juntamas nuovargis ir sunkumas.

Žinoma, skausmas, ypač jeigu jis labai aštrus, stiprėjantis ir lydimas kitų simptomų (pavyzdžiui, kraujavimo, tepliojimo, kraujingų išskyrų iš makšties, pakilusios temperatūros, pykinimo, vėmimo, viduriavimo, mirgėjimo akyse ir kt.) gali būti grėsmingas simptomas. Jeigu skausmas jums kelia nerimą, būtinai kreipkitės į gydytoją!

Kaip sumažinti kūno maudimą nėštumo metu?

Jeigu pavyksta atpažinti konkrečias kūno skausmo priežastis, galėsite jį tikslingai numalšinti arba sumažinti. Pavyzdžiui, jeigu tempia, skauda pilvą, nes kaupiasi dujos, reikėtų pareguliuoti mitybą, valgyti nedidelėmis porcijomis. Nugaros skausmą padeda sumažinti mankšta, laikysenos korekcija, pilvuką prilaikančios nėščiųjų kelnaitės ar nėščiųjų diržas, taip pat kineziologinis teipavimas.

Yra ir kelios universalios skausmo sumažinimo ir savijautos gerinimo taisyklės, padedančios daugumai nėščiųjų:

 • Judėkite. Daugelį nėštumo metu kylančių negalavimų padeda išspręsti judėjimas. Tikrai nebūtina aktyviai sportuoti (o jeigu to nedarėte prieš nėštumą, tai aktyvus sportas net nėra rekomenduojamas), tačiau savijautą pagerina nedidelio intensyvumo, nėščiosioms skirtos mankštos, joga, plaukiojimas baseine ar paprasčiausias pasivaikščiojimas.
 • Bet nepersistenkite. Kita vertus, svarbu klausyti kūno siunčiamų signalų ir leisti sau pailsėti, prigulti bent kelioms minutėms. Nepriklausomai nuo to, ką skauda – nugarą, pilvą ar kelius, niekas nepadeda geriau nei trumpas poilsis gulint ant kairiojo šono, pakišus po pilvu megztinį, rankšluostį ar pagalvėlę. Kad būtų dar patogiau, pasidėkite pagalvę ir tarp kojų.
 • Kaitaliokite sėdėjimo ir gulėjimo pozas. Nėštumui einant į pabaigą pajusite, kad ilgesnis buvimas toje pačioje padėtyje labai vargina, kelia skausmą. Nelaukite, kol pradės mausti ir periodiškai vis pakeiskite pozą, vis atsistokite, paeikite kelis žingsnius, švelniai papurtykite, palankstykite kojas, rankas, pirštus.
 • Atramai naudokite pagalves. Pagalves panaudokite kūrybiškiau: ne tik lovoje, bet ir sėdėdama ant sofos, automobilyje ir net darbo kėdėje. Parėmusi pilvą sumažinsite nugaros skausmus ir spaudimą gimdos srityje.
 • Imkitės malonios veiklos. Jums mieli hobiai ar kiti laiko leidimo būdai prablaško, atitolina mintis nuo negalavimų, pagerina psichologinę būklę. Atraskite tai, kas patinka jums: skaitykite, siuvinėkite, gaminkite, lankykitės nėščiosioms skirtose paskaitose, suraskite bendraminčių (tam puikiai pasitarnaus „Tėvų darželio“ forumas).

Vaistų nuo skausmo vartojimas nėštumo metu

Nėštumo metu visus vaistus (taip pat ir homeopatinius, žolelių arbatas, maisto papildus) reikėtų vartoti labai atsargiai ir tik pasitarus su gydytoju arba vaistininku.

Jeigu skausmas yra nepakeliamas, nėštumo metu verčiau rinktis paracetamolį, o ne ibuprofeną.

Apie vaistus nuo skausmo daugiau skaitykite čia:

Susiję straipsniai

Nemiga nėštumo metu: ar ji kelia pavojų ir ką daryti?

Nemigą nėštumo metu lemia hormonų ir fiziniai kūno pokyčiai, nėštumo nulemti negalavimai ir kt.

Plaukų slinkimas po gimdymo

Plaukai slinkti pradeda po vaikelio gimimo praėjus vidutiniškai apie 3 mėn. ir tai gali tęstis dar maždaug iki 6 mėn. Tai visiškai normalu ir laikina.

Kaip nėštumas negrįžtamai pakeičia moters kūną?

Ko gero, esame girdėjusios, kad po nėštumo moteris niekada nebebūna tokia pat, kaip anksčiau. Dažniausiai taip kalbama apie psichologinius pokyčius.

Naujausi komentarai

 1. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 8 m.

  man desini kirksni skauda jau antras menuo,pilvas kieteja ziauriai vos pavaikstau,remuo eda nuo bet ko man 34 sav dar ir sloga ir gerkle skauda zodziu nekazka

 2. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 8 m.

  sonata40 parašė:
  man desini kirksni skauda jau antras menuo,pilvas kieteja ziauriai vos pavaikstau,remuo eda nuo bet ko man 34 sav dar ir sloga ir gerkle skauda zodziu nekazka

  Man iki gimdymo skaudejo kairi kirksni o kai gime liovesi

 3. User has not uploaded an avatar
  Jovita30 prieš 3 m.

  Sveikos nestukes, klausimas gal ne y tema bet noriu paklausti . Uzturejau tokia problemele prieš kelias diena pradėjo skaudėti kaip strenas ar net truputi žemiau strenu kartais kai suduria netikėtai toks durims kaip su adata.? Norėjau paklausti gal žinot kas tai galėtų būti kokia to priežastis.? Gal peršalimas ar vėjo per pūtimas? Dedi koja kairia ir su kojos dėjimu ima ir suduria? Ar čia gali būti dėl nėštumo ar tai kas nors kita

 4. boruzelee432
  boruzelee432 prieš 3 m.

  Ar jau gimdymas netrukus prasidės? nes silpni judesiai buvo šį ryta išsigandus buvau, o va kelios valandas taip juda taip nerimsta ir maudžia gimda skausmas kaip menesiniu dar dvigubas. kojas pradėjo mausti link klyno , o ir terminas praejas

 5. User has not uploaded an avatar
  Liuse34 prieš 2 mėn.

  O mum 26 savaites...prasidejo ranku tirpimas nakti,skauda visi riesai o dienos metu net keliau skauda🥲🥲😀 atrodo kiekviena diena vis kazka skauda,gaktikauli skauda vaikstau atrodo kaip sulauzyta,kai pagalvoji dar tiek daug liko ,o man jau atsibodo😂🙈😀 visas kunas kazkokiais apgamais,ataugelem nuejes tikrai tokiu dalyku nebuvo🥲 laikytis kazkaip reik🙂