Kūdikis kandžioja spenelį: kaip sudrausminti?

Kūdikis kanda spenelį Kūdikis kandžioja spenelį. istock.com/taramara78

Dažniausiai dėl to kaltas dantukų dygimas. Kartais kūdikiai kramto spenelį norėdami numalšinti dantenų skausmą (tarsi kramtytų kramtomąjį žiedą). Neužmirškite, kad dantenų skausmas  gali pradėti varginti mažylį daug anksčiau, nei prasikala dantukai. Be to, kūdikiai dažniau kandžiojasi, kai jie alkani ar pavargę. Gali būti ir taip, kad jis yra dėl ko nors sunerimęs arba nori atkreipti jūsų dėmesį.

Kad išvengtumėte įkandimų, išmokite juos numatyti. Į ką reikia atkreipti dėmesį? Kūdikiai negali įkąsti tuo metu, kai jie godžiai žinda. Dažniausiai jie įkanda žindymo pabaigoje, kai jau būna numalšinę alkį. Todėl atidžiai stebėkite mažylį ir, kai jis nustoja aktyviai žįsti ar paleidžia spenelį, švelniai atitraukite jį nuo krūties. Jeigu atitraukėte per anksti ir jis dar nepasisotino, jis tikrai tą parodys.