Kūdikis kandžioja spenelį: kaip sudrausminti?

Kūdikis kanda spenelį Kūdikis kandžioja spenelį. istock.com/taramara78

Dažniausiai dėl to kaltas dantukų dygimas. Galimas daiktas, kūdikis kramto spenelį norėdamas numalšinti dantenų skausmą, panašiai kaip kramtomąjį žiedą. Neužmiršk, kad dantenų skausmas kūdikį gali pradėti varginti daug anksčiau, nei prasikala dantukai. Be to, kūdikiai dažniau kandžiojasi, kai jie alkani ar pavargę. Gali būti ir taip, kad tavo mažylis yra dėl ko nors sunerimęs arba nori atkreipti tavo dėmesį.

Kad išvengtum įkandimų, išmok juos numatyti. Į ką reikia atkreipti dėmesį? Kūdikiai negali įkąsti, kai jie godžiai žinda, dažniausiai jie įkanda žindymo pabaigoje, kai jau būna numalšinę alkį. Todėl atidžiai stebėk mažylį ir, kai jis nustoja aktyviai žįsti ar paleidžia spenelį, švelniai atitrauk jį nuo krūties. Jeigu atitraukei per anksti ir jis dar nepasisotino, jis tikrai tau šitai parodys.