Kūdikio pykčio protrūkiai (84)

kūdikio pykčio komentarai Kūdikio pykčio protrūkiai. istock.com/ipekata

Galbūt jie tave trikdo, erzina, ir varo į neviltį, tačiau jeigu suprasi, kad įniršio protrūkiai kūdikystėje ir ankstyvojoje vaikystėje yra neišvengiami, reaguosi į juos ramiau. Tavo mažylis šiais protrūkiais nenori nei parodyti savo piktumo, nei manipuliuoti tavimi. Įniršio protrūkiai kyla, kai jis nesulaukia adekvačios tavo reakcijos arba nusimena negavęs to, ko nori.  Apie pirmąjį gimtadienį vaikas jau gana aiškiai suvokia, ko jis nori, tačiau jo kalbos ir bendravimo įgūdžiai dar prasti ir jam dar sunku pasakyti (o tau atspėti), ko jis nori. Tokiais atvejais jis griebiasi primityvių „kūdikiškų“ priemonių – verkti ir klykti.

Gera žinia ta, kad galiausiai jis išaugs šį tarpsnį. O kol kas nėra kito kelio, kaip išmokti su šiais pykčio priepuoliais tvarkytis. Štai keli patarimai:

Būk jautri mažyliui. Kai atsižvelgiama į mažylio norus ir poreikius, ugdoma jo savigarba, jis jaučiasi laimingas, todėl, kai tik įmanoma, geriau būtų išpildyti jo „reikalavimus“. Jeigu negali mažyliui duoti to, ko jis nori, ir jis emocingai reaguoja, išlik rami ir paguosk jį. Kartais padeda, jeigu pasiūloma kas nors kita.

Stenkis išvengti įniršio. Kai kuriems įniršio protrūkiams gali užkirsti kelią vengdama tokių situacijų, kurios gali nuliūdinti tavo mažylį, arba numatydama jas iš anksto. Jeigu suteiksi mažyliui galimybę pasirinkti iš kelių alternatyvų (maisto, žaidimų ir t. t.) ir kuo rečiau kartosi „ne“, šitai taip pat padės palaikyti gerą jo nuotaiką ir emocinę pusiausvyrą.

Išlik rami. Kai mažylį ištinka įniršio protrūkis, stenkis reaguoti ramiai. Jei gali, nekreipk į mažylį daug dėmesio, nes taip tik pakurstytum įniršį. Pripažink jo jausmus: „Pyksti? Pyksti, nes nori dar vieno sausainio?“ Tada ramiai pasakyk savo sprendimą: „Dabar sausainio negalima, valgysim jį po pietų.“ Užsiožiavęs mažylis nelinkęs klausytis samprotavimų ir pamokymų. Venk ginčytis su juo – šaukimas ar grasinimai greičiausiai tik pakurstytų įniršį ir išgąsdintų jį (ir pats įniršio protrūkis gali bauginti mažylį, nes jis jaučia, kad emociškai nesitvardo). Būk šalia jo ir, jei gali, paimk jį ant rankų. Jeigu mažylis labai įsismarkauja, nusinešk jį į saugią vietą, kur jis galėtų nusiraminti.     

Naujausi komentarai

 1. -Egle-
  -Egle- prieš 1 mėn.

  Parduotuvej pasiimam vaikiska pirkiniu vezimeli ir i ji dedam perkamas prekes,visada einam su sarasu,prasau padet surast konkrecias prekes,idet jas i vezimeli,palaikyt maiseli kol i ji idesiu darzoves,vaisius,suskaiciuot kiek dedam ir pan. Jei kazko uzsimano primenu jog gali issirinkt viena skanesta. Siuo metu tai puikiai veikia ir 6m ir beveik 4 m mano vaikams.

 2. -Egle-
  -Egle- prieš 1 mėn.

  parašė:
  Maniskiui beveik 3men ir jau demesio trukumas,rankinukas.. Tai dabar stengiuos vis palikt rekianti,nes nieko nebeimanoma pasidaryt. Ir ka,kelintas kartas kaip nusir…

  Linkiu jusu vaikui sulaukt begalines meiles is aplinkiniu zmoniu,mamos meiles ir silumos tai neatstos,bet bent kiek pripildys jo maza sirdute meiles pasauliui.

 3. User has not uploaded an avatar
  Atomine prieš 1 mėn.

  -Egle- parašė:
  Parduotuvej pasiimam vaikiska pirkiniu vezimeli ir i ji dedam perkamas prekes,visada einam su sarasu,prasau padet surast konkrecias prekes,idet jas i vezimeli,palai…

  Saunu! 😊😊 as ir pradejau kazka panasaus taikyti 😊

 4. User has not uploaded an avatar
  Atomine prieš 1 mėn.

  Lūšiukė parašė:
  O aš stengiuosi, tiksliau mokinuosi vaikus auklėti be 'ne' ir 'negalima'. Šiuos žodžius stengiuosi pasakyti kitokiais žodžiais, tiesiai sakau, kad laikas eiti, baig…

  Tikra tiesa. Nes jiems tas ne tai atrodo kaip pramoga daroti kitaip 😀

 5. User has not uploaded an avatar
  Atomine prieš 1 mėn.

  emma12 parašė:
  maniškis dar per mažas , bet jai taip bus manau kad pamėginsiu . Man ta super nanny metodai patinka.

  Pasirodo ir man reik ja ziureti 😀