Kūdikio pykčio protrūkiai (138)

kūdikio pykčio komentarai Kūdikio pykčio protrūkiai. istock.com/ipekata

Galbūt jie trikdo ir erzina, bet jei suprasite, kad įniršio protrūkiai kūdikystėje ir ankstyvojoje vaikystėje yra neišvengiami, reaguosite į juos ramiau. Patikėkite - jūsų mažylis šiais protrūkiais nenori nei parodyti savo piktumo, nei manipuliuoti. Įniršio protrūkiai kyla, kai jis nesulaukia adekvačios jūsų reakcijos arba nusimena negavęs to, ko nori.  Apie pirmąjį gimtadienį vaikas jau gana aiškiai suvokia, ko jis nori, tačiau jo kalbos ir bendravimo įgūdžiai dar prasti ir jam dar sunku išsakyti (o jums atspėti), jo norus. Tokiais atvejais jis griebiasi primityvių „kūdikiškų“ priemonių – verkti ir klykti.

Gera žinia yra ta, kad galiausiai jis iš to išaugs. O kol kas nėra kito kelio, kaip išmokti su šiais pykčio priepuoliais tvarkytis. Štai keli patarimai:

Būkite jautri mažyliui. Jis jaučiasi laimingas tada, kai atsižvelgiama į jo norus ir poreikius, ugdoma jo savigarba. Todėl pildykite jo „reikalavimus“, jei tik tai yra įmanoma. Jeigu negalite mažyliui duoti to, ko jis nori, ir jis emocingai reaguoja, išlikite rami ir paguoskite jį. Kartais padeda alternatyvos pasiūlymas.

Stenkitės išvengti įniršio. Venkite tokių situacijų, kurios gali nuliūdinti mažylį. Kai kurias jų galite numatyti iš anksto. Jeigu suteiksite vaikui galimybę pasirinkti iš kelių alternatyvų (maisto, žaidimų ir t. t.) ir kuo rečiau kartosite „ne“ - palaikysite gerą jo nuotaiką ir emocinę pusiausvyrą.

Išlikite rami. Kai mažylį ištinka įniršio protrūkis, stenkitės reaguoti ramiai. Jei galite, nekreipkite į mažylį daug dėmesio, nes taip tik pakurstysite įniršį. Pripažinkite jo jausmus: „Pyksti? Pyksti, nes nori dar vieno sausainio?“ Tada ramiai pasakykite savo sprendimą: „Dabar sausainio negalima, valgysim jį po pietų.“ Užsiožiavęs mažylis nelinkęs klausytis samprotavimų ir pamokymų. Venkite ginčų – šaukimas ar grasinimai greičiausiai tik pakurstytų įniršį ir išgąsdintų jį (ir pats įniršio protrūkis gali bauginti mažylį, nes jis jaučia, kad emociškai nesitvardo). Būkite šalia ir, jei galite, paimkite jį ant rankų. Jeigu mažylis labai įsismarkauja, nusineškite jį į saugią vietą, kur jis galėtų nusiraminti.     

Naujausi komentarai

 1. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 4 m.

  Gustė Pušelė parašė:
  Ji niekada nebuvo iš ramių vaikų, nuo pat gimimo reikalaudavo ko nori iki pažaliavimo. Ir kai gaudavo ko nori, toliau dar žaliuodavo Negerai ir nesinori lyginti,…

  Palinkėsiu kantrybės. Labai panašiai buvo su manuoju berniuku kas liečia užsispyrimą, bet dar kelis kart sunkiau ir rimtesnės bėdos visur kitur. Tai tiesiog viena psichologė stebejus ji pasakė, pradės kalbėti, matysi daug sunkumų dings. Taip ir buvo! Žinoma to teko laukti ir tik neseniai tai įvyko. Tai ką pastebėjau, kad negalima spausti, reik leist pačiam pajausti, kad jau laikas tą ar aną daryti. Daugiau laisvės, daugiau jo tempu judėt. Tiesiog kartais porą žingsnių atgal, tai ir kelionės pradžia. O jūsų mergyte neblogai mokosi, tobulėja. Tiesiog reikia laiko ir daug kantrybės! Nelengva su nekalbiukais, kai norai dideli, o pasakyti neina

 2. Emma
  Emma prieš 4 m.

  Teisingai lūšiukė parašė, mano nuomone, jūsų mergaitę įsiutina būtent kalbos stoka. Kai nelabai tave supranta, o pasakyti turi daug, pratrūksti kitaip. Lavinkitės ir toliau su logopedės patarimais, apsišarvuokite kantrybe ir viskas susitvarkys.

 3. Boružėlytė
  Boružėlytė prieš 4 m.

  Gustė Pušelė parašė:
  Kai buvo gal 2.6 poliklinikoj prisiprašiau pagaliau, paskui važiavom pas privačią į Kauną lapkričio 6 d. Vieną kartą tik buvom, atsilikusi kalbos raida, bet nieko k…

  O klausą tikrino?

 4. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 3 m.

  Sveiki, labai įdomi Jūsų nuomonė, auginu sūnų, jam šiuo metu 1.7mėn. Ir kuo toliau,duo dažniau jis rodo pyktį savo, kai supyksta su rankytėmis tranko sau per galvytę ar veidą,šūkauja. Daug skaičiau,kad vaikams būdinga taip išreikšti savo emocijas, tačiau man vistiek neramu,ar tai nėra koks raidos sutrikimas. 1metų lankėmės pas neurologę, sakė,kad jam viskas gerai,jokių sutrikimų nemato,tačiau gal reikėtų apsilankyti pakartotinai? Gal kas esate susidūrę? Per karantiną sunku prieiti prie gydytojų,gal yra kokia nemokama konsultacija telefonu su neurologais? Ačiū už bet kokią informaciją

 5. E.Va
  E.Va prieš 3 m.

  Aretta parašė:
  Sveiki, labai įdomi Jūsų nuomonė, auginu sūnų, jam šiuo metu 1.7mėn. Ir kuo toliau,duo dažniau jis rodo pyktį savo, kai supyksta su rankytėmis tranko sau per galvyt…

  Manau, tai normalus augimo etapas. Mano sunus, suejus 2 metams, labai sekmingai ijunge "zoo" mygtuka. Irgi labai israiskingai emocijas reiskia, nemoka susitvarkyti. Vaikas nori daug ko, cia ir dabar. Nenori suprasti, kas ir kodel negalima, kada galima, kas ir kodel reikia. Jeigu ciut, kas ne pagal ji, tai prasideda griuvinai ant zemes ir pan. Tai tiesiog reikia nesustoti, graziai aiskinti, mokinti, reikia isgyventi, pralaukti si etapa. Kas turi vaikuciu, vis prisimenu, kai sakydavo, kad sunkiausias periodas tarp 2-3 metu.