Kūdikio pykčio protrūkiai (21)

kūdikio pykčio komentarai Kūdikio pykčio protrūkiai. istock.com/ipekata

Galbūt jie tave trikdo, erzina, ir varo į neviltį, tačiau jeigu suprasi, kad įniršio protrūkiai kūdikystėje ir ankstyvojoje vaikystėje yra neišvengiami, reaguosi į juos ramiau. Tavo mažylis šiais protrūkiais nenori nei parodyti savo piktumo, nei manipuliuoti tavimi. Įniršio protrūkiai kyla, kai jis nesulaukia adekvačios tavo reakcijos arba nusimena negavęs to, ko nori.  Apie pirmąjį gimtadienį vaikas jau gana aiškiai suvokia, ko jis nori, tačiau jo kalbos ir bendravimo įgūdžiai dar prasti ir jam dar sunku pasakyti (o tau atspėti), ko jis nori. Tokiais atvejais jis griebiasi primityvių „kūdikiškų“ priemonių – verkti ir klykti.

Gera žinia ta, kad galiausiai jis išaugs šį tarpsnį. O kol kas nėra kito kelio, kaip išmokti su šiais pykčio priepuoliais tvarkytis. Štai keli patarimai:

Būk jautri mažyliui. Kai atsižvelgiama į mažylio norus ir poreikius, ugdoma jo savigarba, jis jaučiasi laimingas, todėl, kai tik įmanoma, geriau būtų išpildyti jo „reikalavimus“. Jeigu negali mažyliui duoti to, ko jis nori, ir jis emocingai reaguoja, išlik rami ir paguosk jį. Kartais padeda, jeigu pasiūloma kas nors kita.

Stenkis išvengti įniršio. Kai kuriems įniršio protrūkiams gali užkirsti kelią vengdama tokių situacijų, kurios gali nuliūdinti tavo mažylį, arba numatydama jas iš anksto. Jeigu suteiksi mažyliui galimybę pasirinkti iš kelių alternatyvų (maisto, žaidimų ir t. t.) ir kuo rečiau kartosi „ne“, šitai taip pat padės palaikyti gerą jo nuotaiką ir emocinę pusiausvyrą.

Išlik rami. Kai mažylį ištinka įniršio protrūkis, stenkis reaguoti ramiai. Jei gali, nekreipk į mažylį daug dėmesio, nes taip tik pakurstytum įniršį. Pripažink jo jausmus: „Pyksti? Pyksti, nes nori dar vieno sausainio?“ Tada ramiai pasakyk savo sprendimą: „Dabar sausainio negalima, valgysim jį po pietų.“ Užsiožiavęs mažylis nelinkęs klausytis samprotavimų ir pamokymų. Venk ginčytis su juo – šaukimas ar grasinimai greičiausiai tik pakurstytų įniršį ir išgąsdintų jį (ir pats įniršio protrūkis gali bauginti mažylį, nes jis jaučia, kad emociškai nesitvardo). Būk šalia jo ir, jei gali, paimk jį ant rankų. Jeigu mažylis labai įsismarkauja, nusinešk jį į saugią vietą, kur jis galėtų nusiraminti.     

Naujausi komentarai

 1. Rasa M.
  Rasa M. prieš 7 m.

  [email protected] parašė:
  As manau gal kad ir musu klaidu yra auklejime!na mano uoswene tai sako,kad jau tokia gera mergaite ji.kai pas ja buna tai ir oziu nebuna,jai wiska leidzia tai ir nesioziuoja,namie ka biski uzdraudziu tai tuoj prasideda pylciai

  nu juk nesam tobuli,tai zinoma kad darom,o juk dar kai vieni leidzia viska kiti riboja irr tas vaikiuks ozys bun

 2. Ziwile@
  [email protected] prieš 7 m.

  Nu jo:-)teks ozius kazkaip iswaryti

 3. darmazamama
  darmazamama prieš 7 m.

  pritariu kad mamoms reikia buti jautrioms ir suprasti kai vaikams prasideda oziukai - tai tas pats kas pauglysteje laukiantis maistavimas. Taciau tikrai nepatariu nei vienai mamai kaskart nusileisti ar pulti guosti, tuolabiau pildyti kiek imanoma daugiau vaiko uzgaidu. Kartais kaip tik geraiu parodyti, kad ne visas sumanytas vaiko uzgaidas mama puls pildyti kaskart vos panorejus, nes priesingai vaikai islepsta ir velaiu buna dar sunkiau - prasideda isterijos priepoliai ir pan...

 4. User has not uploaded an avatar
  amber prieš 6 m.

  O ka daryti tokiu atveju kai mazyliui 7 metai?

 5. User has not uploaded an avatar
  neramusvaikas prieš 5 m.

  mano sunui 4 men ir 2 savaites, ji reikia istisai nesioti ant ranku po visus kambarius nesustojant, paguldyti gali tik per diena kelias minutes ir su juo reikia uzsiimt, snekint, jei nepaimi ant ranku, pradeda isteriskai rekti, raitytis, parauduonuoja net is pykscio ir klykimo, tai nieko nebelieka kaip tik paimti ant ranku ir vel nesiot ir nesiot... Baigiu isprotet nuo jo...