Kūdikis nenori valgyti iš buteliuko. Ką daryti? (81)

Kūdikis ir buteliukai

Jeigu pirmaisiais mėnesiais kūdikis buvo žindomas, labai gali būti, kad jis atsisakys valgyti iš buteliuko net ir nutrauktą mamos pieną. Štai keletas patarimų, kaip padėti mažyliui prisitaikyti prie permainos:

Maitinti turėtų kas nors kitas. Būtų geriau, jeigu pirmą kartą buteliuką kūdikiui pasiūlytum ne tu pati, o kas nors kitas, pavyzdžiui, tėtis. Kūdikis užuodžia motinos pieną mažiausiai šešių metrų atstumu, tad, kad jam nesukeltum pagundos, bus geriau, jei laikysies atokiau (gal netgi išeisi iš namų).

Pagundyk kūdikį buteliuko žinduku. Sušildyk žinduką šiltu vandeniu ar net užlašink ant jo truputį mamos pieno. Leisk kūdikiui pažaisti su žinduku, pakramtyti jį, kad prie jo priprastų. Jeigu judviejų mažylis turi čiulptuką, žinduką parink panašų į jį – galbūt tai padės.

Leisk mažyliui pajausti, koks jis yra mylimas. Maitindama (ar maitindamas) iš buteliuko elkis su kūdikiu taip pat švelniai ir dėmesingai, lyg maitintum krūtimi.

Pakeisk maitinimo laiką ar padėtį. Galbūt maitinti iš buteliuko seksis geriau, jeigu valgydinsi kūdikį šiek tiek vėliau nei paprastai, kai jis tikrai išalkęs. Jeigu laikysi jį šiek tiek stačiau negu žindydama, tai galbūt irgi jį nuteiks nesitikėti motinos pieno.

Pasiūlyk puodelį. Jeigu tavo mažylis atkakliai atsisako buteliuko, pamėgink girdyti jį iš puodelio. Taip pamaitinti kelių mėnesių kūdikį keblu ir anaiptol ne visada pavyksta, todėl geriausia tai daryti tik retkarčiais. Laikyk kūdikį stačiai ir iš lėto atsargiai palenk puodelį. Kai kurios mamos maitina kūdikius krūtimi (nenutraukdamos pieno ir neprimaitindamos mišiniais) iki 6–8 mėnesių, kai kūdikis jau sugeba gerti iš puodelio.

Naujausi komentarai

 1. ingut3a prieš 4 m.

  O gal bandet kuri Nuk zinduka kuris trumpesnis ir neva kaip mamos spenelis? Pasitvirtino? Kur ji galima rast pirkt?

 2. aj15
  aj15 prieš 4 m.

  Samin parašė:
  Na viduj yra filtriukas kad traukt reiketu.o be filtriuko greit bega ir springsta

  mmm pas mus visai paprastas puodelis, jokiu kruties pakaitalu nenaudojau, vaikas turi ismokti, stebuklo nesitikekite is karto

 3. naomi
  naomi prieš 4 m.

  Bandyk daug sykiu, man taip buvo, galvojau misiniai kalti, keiciau, po ro pradejau soskes keist, ir nuk, avn, tome, paparsta is viso bandziau- niekas neoadejo, kaip kantrybe, didele didele kantrybe.

 4. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 4 m.

  mums nuk tinka, nezinau kaip ten i ka panasu, bet eme ir ima. tik labai retai vartojam. kai noro nera irgi kramto. svarbu siulyt, juk pavertus nebega

 5. gelyte81
  gelyte81 prieš 1 m.

  Daine parašė:
  mano patirtis siuo klausimu vis dar tragiska!!!!
  kai vaikui buvo 2 men. man teko operuotis ir palikau mamai priziureti. kai buvo t…

  Turbut jau nebesekate sios temos, idomu kaip sekesi jums veliau pas mus tokios pat bedos