Kūdikis nenori valgyti iš buteliuko: ką daryti? (106)

Kūdikis ir buteliukai

Jeigu pirmaisiais mėnesiais kūdikis buvo žindomas, labai gali būti, kad jis atsisakys valgyti iš buteliuko.

Štai keletas patarimų, kaip padėti mažyliui prisitaikyti prie permainų:

Maitinti buteliuku turėtų kas nors kitas. Būtų geriau, jeigu pirmą kartą buteliuką kūdikiui pasiūlytų ne mama. Tai gali būti tėtis, giminaitis ar šeimos draugas. Kūdikis užuodžia motinos pieną mažiausiai šešių metrų atstumu, tad, bandant maitinti iš buteliuko, geriausia bus, jei mama laikysis kuo atokiau (galite netgi išeiti iš namų).

"Pajaukinkite" žinduką. Sušildykite žinduką šiltu vandeniu ar net užlašinkite ant jo truputį mamos pieno. Leiskite kūdikiui pažaisti su žinduku, pakramtyti jį, priprasti. Jeigu mažylis naudoja čiulptuką, žinduką parinkite panašų į jį – galbūt panašią formą kūdikis priims geriau.

Leiskite mažyliui jaustis mylimu. Maitindami iš buteliuko elkitės su kūdikiu taip pat švelniai ir dėmesingai, lyg maitintumėte krūtimi.

Pakeiskite maitinimo laiką ar padėtį. Galbūt maitinti iš buteliuko seksis geriau, jei šiek tiek pavėlinsite maitinimo laiką ir siūlysite maistą, kai jis tikrai išalkęs. Jeigu laikysite kūdikį šiek tiek stačiau negu žindant, tai galbūt irgi jį nuteiks išbandyti naujoves.

Išbandykite alternatyvas buteliukui. Jeigu mažylis atkakliai atsisako buteliuko, pamėginkite girdyti jį iš puodelio, taurelės ar švirkšto. Tiesa, tai keblesnis ir mažiau patogus būdas, nei buteliukas, tačiau gali būti vienintelė alternatyva buteliuko atsisakančiam kūdikiui, kurio žindyti nėra galimybės.

Naujausi komentarai

 1. Meshka
  Meshka prieš 1 m.

  blogas696 parašė:
  Atruginam, beabejo. Yra ilgokai nešiojamas stačias. Kad atsirugtu, kad neatpiltu.

  Keliu skyluciu buteliuko zinduka naudojat?

 2. User has not uploaded an avatar
  blogas696 prieš 1 m.

  Meshka parašė:
  Keliu skyluciu buteliuko zinduka naudojat?

  Viena. Skirtas nuo gimimo.

 3. Meshka
  Meshka prieš 1 m.

  blogas696 parašė:
  Viena. Skirtas nuo gimimo.

  Pabandykite su 2 skylutem.
  Kiek pamenu, nuo 3 men jau 2 skylutes reikia naudoti.

 4. User has not uploaded an avatar
  blogas696 prieš 1 m.

  Meshka parašė:
  Pabandykite su 2 skylutem.
  Kiek pamenu, nuo 3 men jau 2 skylutes reikia naudoti.

  Nusipirkau avent buteliuką 2nr., čia pas mus nelabai gausi taip greitai. Net netiko, verke ir nevalgo, į krūtinę trinasi, krūties ieško ir viskas. Lauksiu kol ateis Dr. Brows +3m žindukas.

 5. User has not uploaded an avatar
  Veronika99 prieš 1 m.

  luctus parašė:
  Gal pabandykite ne buteliuką, o gertuvę, yra keli variantai nuo 4mėn ir po to jau daugybė nuo 6.

  Aš bandžiau maniškei labai tiko ir patiko acent su šiaudeliu