Kūdikis nenori valgyti iš buteliuko: ką daryti? (88)

Kūdikis ir buteliukai

Jeigu pirmaisiais mėnesiais kūdikis buvo žindomas, labai gali būti, kad jis atsisakys valgyti iš buteliuko.

Štai keletas patarimų, kaip padėti mažyliui prisitaikyti prie permainų:

Maitinti buteliuku turėtų kas nors kitas. Būtų geriau, jeigu pirmą kartą buteliuką kūdikiui pasiūlytų ne mama. Tai gali būti tėtis, giminaitis ar šeimos draugas. Kūdikis užuodžia motinos pieną mažiausiai šešių metrų atstumu, tad, bandant maitinti iš buteliuko, geriausia bus, jei mama laikysis kuo atokiau (galite netgi išeiti iš namų).

"Pajaukinkite" žinduką. Sušildykite žinduką šiltu vandeniu ar net užlašinkite ant jo truputį mamos pieno. Leiskite kūdikiui pažaisti su žinduku, pakramtyti jį, priprasti. Jeigu mažylis naudoja čiulptuką, žinduką parinkite panašų į jį – galbūt panašią formą kūdikis priims geriau.

Leiskite mažyliui jaustis mylimu. Maitindami iš buteliuko elkitės su kūdikiu taip pat švelniai ir dėmesingai, lyg maitintumėte krūtimi.

Pakeiskite maitinimo laiką ar padėtį. Galbūt maitinti iš buteliuko seksis geriau, jei šiek tiek pavėlinsite maitinimo laiką ir siūlysite maistą, kai jis tikrai išalkęs. Jeigu laikysite kūdikį šiek tiek stačiau negu žindant, tai galbūt irgi jį nuteiks išbandyti naujoves.

Išbandykite alternatyvas buteliukui. Jeigu mažylis atkakliai atsisako buteliuko, pamėginkite girdyti jį iš puodelio, taurelės ar švirkšto. Tiesa, tai keblesnis ir mažiau patogus būdas, nei buteliukas, tačiau gali būti vienintelė alternatyva buteliuko atsisakančiam kūdikiui, kurio žindyti nėra galimybės.

Naujausi komentarai

 1. Mamyciuke123
  Mamyciuke123 prieš 8 mėn.

  niekutis parašė:
  Ar yra tu kurioms neeme jokio buteliuko o paeme butent kazkoki tik viena Ar visoms neeme jokio ir viskas nesvarbu kiek be keistum pvz mumijumi ten ta arba kuri k…

  Man buvo su ciulptuku sitaip, kol atradau tai visus atrodo išbandžiau 😀🙈

 2. ina.voinalovic
  ina.voinalovic prieš 8 mėn.

  Na mes jau valgom iš buteliuką ir valgom normalų maistą. Susitvarkė.

 3. User has not uploaded an avatar
  bruknemeta prieš 8 mėn.

  Sveiki,
  Atsakymų iki užsibrėžto tikslo trūksta visai nedaug. Todėl, prašau padėti ir užpildyti anketą, kuri yra iš tiesų trumpa ir lengvai suprantama. Šiuo metu studijuoju mediciną IV kurse ir rašau tiriamąjį mokslinį darbą, kuris yra susijęs su tėvų požiūriu į vaikų alergijas maistui. Prašau Jūsų skirti keletą minučių ir užpildyti anketą ir taip prisidėti prie mano darbo
  Anketos nuoroda: https://forms.gle/X7Gf6pWUWeakfrkA9

 4. User has not uploaded an avatar
  Gabusia prieš 4 mėn.

  Kai vaikui buvo 5-6 menesiai, uzsinorejau numesti iki galo priaugta nestumo metu svori, pradejau maziau valgyti. Gal tiesiog sutapimas, bet pradejo mazeti pieno. Vaikas labai sunkiai uzmigdavo nakti, kankinausi zindant apie menesi, kol pradejau suprasti, kad mano pieno neuztenka. Neuzmiega, verkia, rekia, nes yra alkanas. Aisku iki tol zindomas kudikis, visiskai nepripazino ir nemokejo gerti is jokiu buteliuku. Nelabai padejo ir tai, kad maitinau ne as kai buvo labai isalkes. Bet jau buvau pradejusi po truputi primaitinti kosemis ir tyrelemis. Tai mus isgelbejo labai skystos pieniskos (ant pieno misiniu padarytos) koses, kurias maitinau sauksteliu. Labai greitai vakarais situacija pasikeite, privalges tokios koses pries miega vaikas greitai ir ramiai uzmigdavo.

 5. User has not uploaded an avatar
  Veronika99 prieš 3 mėn.

  Mano vaikas iš gertuvė su šiaudelių noriai geria, o vat iš buteliuko be šansų.