Kūdikis nenori valgyti iš buteliuko: ką daryti? (86)

Kūdikis ir buteliukai

Jeigu pirmaisiais mėnesiais kūdikis buvo žindomas, labai gali būti, kad jis atsisakys valgyti iš buteliuko net ir nutrauktą mamos pieną.

Štai keletas patarimų, kaip padėti mažyliui prisitaikyti prie permainos:

Maitinti buteliuku turėtų kas nors kitas. Būtų geriau, jeigu pirmą kartą buteliuką kūdikiui pasiūlytum ne mama, o kas nors kitas, pavyzdžiui, tėtis. Kūdikis užuodžia motinos pieną mažiausiai šešių metrų atstumu, tad, bandant maitinti iš buteliuko, geriausia laikytis kuo atokiau (gal netgi išeiti iš namų).

"Pajaukinkite" žinduką. Sušildykite žinduką šiltu vandeniu ar net užlašinkite ant jo truputį mamos pieno. Leiskite kūdikiui pažaisti su žinduku, pakramtyti jį, kad prie jo priprastų. Jeigu mažylis naudoja čiulptuką, žinduką parinkite panašų į jį – galbūt panašią formą kūdikis priims geriau.

Leiskite mažyliui jaustis mylimu. Maitindami iš buteliuko elkitės su kūdikiu taip pat švelniai ir dėmesingai, lyg maitintumėte krūtimi.

Pakeiskite maitinimo laiką ar padėtį. Galbūt maitinti iš buteliuko seksis geriau, jei šiek tiek pavėlinsite maitinimo laiką ir siūlysite maistą, kai jis tikrai išalkęs. Jeigu laikysite kūdikį šiek tiek stačiau negu žindant, tai galbūt irgi jį nuteiks išbandyti naujoves.

Išbandykite alternatyvas buteliukui. Jeigu mažylis atkakliai atsisako buteliuko, pamėginkite girdyti jį iš puodelio, taurelės ar švirkšto. Tiesa, tai keblesnis ir mažiau patogus būdas, nei buteliukas, tačiau gali būti vienintelė alternatyva buteliuko atsisakančiam kūdikiui, kurio žindyti nėra galimybės.

Naujausi komentarai

 1. ina.voinalovic
  ina.voinalovic prieš 3 mėn.

  Sveiki.Mano nei buteliuko nori nei čiulptuka. O jau mums 9 mėn. Bet tris kartus valgo ivairiu košiu.Tai bandom gerti iš puodeliu. Dar vis bando gerti šilto vandens iš buteliuko nakti. Bandau mažiau duoti pieno. Kad mažėtu krutynei pienas. Dar kolkas nesikankinu. Matit viskas savaime...

 2. boruzele1213
  boruzele1213 prieš 1 mėn.

  Ar yra tu kurioms neeme jokio buteliuko o paeme butent kazkoki tik viena Ar visoms neeme jokio ir viskas nesvarbu kiek be keistum pvz mumijumi ten ta arba kuri kita?

 3. Mamyciuke123
  Mamyciuke123 prieš 1 mėn.

  niekutis parašė:
  Ar yra tu kurioms neeme jokio buteliuko o paeme butent kazkoki tik viena Ar visoms neeme jokio ir viskas nesvarbu kiek be keistum pvz mumijumi ten ta arba kuri k…

  Man buvo su ciulptuku sitaip, kol atradau tai visus atrodo išbandžiau 😀🙈

 4. ina.voinalovic
  ina.voinalovic prieš 1 mėn.

  Na mes jau valgom iš buteliuką ir valgom normalų maistą. Susitvarkė.

 5. User has not uploaded an avatar
  bruknemeta prieš 1 mėn.

  Sveiki,
  Atsakymų iki užsibrėžto tikslo trūksta visai nedaug. Todėl, prašau padėti ir užpildyti anketą, kuri yra iš tiesų trumpa ir lengvai suprantama. Šiuo metu studijuoju mediciną IV kurse ir rašau tiriamąjį mokslinį darbą, kuris yra susijęs su tėvų požiūriu į vaikų alergijas maistui. Prašau Jūsų skirti keletą minučių ir užpildyti anketą ir taip prisidėti prie mano darbo
  Anketos nuoroda: https://forms.gle/X7Gf6pWUWeakfrkA9