Kūdikis nenori valgyti iš buteliuko: ką daryti? (98)

Kūdikis ir buteliukai

Jeigu pirmaisiais mėnesiais kūdikis buvo žindomas, labai gali būti, kad jis atsisakys valgyti iš buteliuko.

Štai keletas patarimų, kaip padėti mažyliui prisitaikyti prie permainų:

Maitinti buteliuku turėtų kas nors kitas. Būtų geriau, jeigu pirmą kartą buteliuką kūdikiui pasiūlytų ne mama. Tai gali būti tėtis, giminaitis ar šeimos draugas. Kūdikis užuodžia motinos pieną mažiausiai šešių metrų atstumu, tad, bandant maitinti iš buteliuko, geriausia bus, jei mama laikysis kuo atokiau (galite netgi išeiti iš namų).

"Pajaukinkite" žinduką. Sušildykite žinduką šiltu vandeniu ar net užlašinkite ant jo truputį mamos pieno. Leiskite kūdikiui pažaisti su žinduku, pakramtyti jį, priprasti. Jeigu mažylis naudoja čiulptuką, žinduką parinkite panašų į jį – galbūt panašią formą kūdikis priims geriau.

Leiskite mažyliui jaustis mylimu. Maitindami iš buteliuko elkitės su kūdikiu taip pat švelniai ir dėmesingai, lyg maitintumėte krūtimi.

Pakeiskite maitinimo laiką ar padėtį. Galbūt maitinti iš buteliuko seksis geriau, jei šiek tiek pavėlinsite maitinimo laiką ir siūlysite maistą, kai jis tikrai išalkęs. Jeigu laikysite kūdikį šiek tiek stačiau negu žindant, tai galbūt irgi jį nuteiks išbandyti naujoves.

Išbandykite alternatyvas buteliukui. Jeigu mažylis atkakliai atsisako buteliuko, pamėginkite girdyti jį iš puodelio, taurelės ar švirkšto. Tiesa, tai keblesnis ir mažiau patogus būdas, nei buteliukas, tačiau gali būti vienintelė alternatyva buteliuko atsisakančiam kūdikiui, kurio žindyti nėra galimybės.

Naujausi komentarai

 1. kristute1
  kristute1 prieš 1 mėn.

  neringaaaaxxxx123456789 parašė:
  O jai ir iš tos negers?

  Išalks ir gers

 2. User has not uploaded an avatar
  Netipiška prieš 1 mėn.

  neringaaaaxxxx123456789 parašė:
  5men

  Ok. Dabar kitas klausimas: Kokius konkrečiai buteliukus naudojote? Koks žindukų Nr.? Kokiam amžiui jie yra skirti?

 3. User has not uploaded an avatar
  neringaaaaxxxx123456789 prieš 1 mėn.

  Lansinoh ir Avent

 4. User has not uploaded an avatar
  Netipiška prieš 1 mėn.

  neringaaaaxxxx123456789 parašė:
  Lansinoh ir Avent

  O žinduko Nr. koks? Avent tai tikrai numeruojami. Pagal amžių - ir žindukas. Skiriasi tėkmė. Gal žindukas netinka, pvz. per greit bėga? Jums reikėtų 3 Nr. šiaip, bet, jei anksčiau negėrė iš buteliuko, gal bandykite antrą pradžiai. Kiek laiko Jūsų vaikas nevalgo jau?

 5. LaimingaMamytee
  LaimingaMamytee prieš 1 mėn.

  Mums irgi neėmė o buteliukų pripirktų daug, gavom dovanų chicco priėmė iškart. Mums pagal amžių žindukas pasirodo netiko , tūrėjo būti 12-18mėn. Patiko ir patogiau valgyt per didesnį, tai į buteliukus perdėjau didesnius žindukus ima visus buteliukus.