Kūdikis nenori valgyti iš buteliuko. Ką daryti? (88)

Kūdikis ir buteliukai

Jeigu pirmaisiais mėnesiais kūdikis buvo žindomas, labai gali būti, kad jis atsisakys valgyti iš buteliuko net ir nutrauktą mamos pieną. Štai keletas patarimų, kaip padėti mažyliui prisitaikyti prie permainos:

Maitinti turėtų kas nors kitas. Būtų geriau, jeigu pirmą kartą buteliuką kūdikiui pasiūlytum ne tu pati, o kas nors kitas, pavyzdžiui, tėtis. Kūdikis užuodžia motinos pieną mažiausiai šešių metrų atstumu, tad, kad jam nesukeltum pagundos, bus geriau, jei laikysies atokiau (gal netgi išeisi iš namų).

Pagundyk kūdikį buteliuko žinduku. Sušildyk žinduką šiltu vandeniu ar net užlašink ant jo truputį mamos pieno. Leisk kūdikiui pažaisti su žinduku, pakramtyti jį, kad prie jo priprastų. Jeigu judviejų mažylis turi čiulptuką, žinduką parink panašų į jį – galbūt tai padės.

Leisk mažyliui pajausti, koks jis yra mylimas. Maitindama (ar maitindamas) iš buteliuko elkis su kūdikiu taip pat švelniai ir dėmesingai, lyg maitintum krūtimi.

Pakeisk maitinimo laiką ar padėtį. Galbūt maitinti iš buteliuko seksis geriau, jeigu valgydinsi kūdikį šiek tiek vėliau nei paprastai, kai jis tikrai išalkęs. Jeigu laikysi jį šiek tiek stačiau negu žindydama, tai galbūt irgi jį nuteiks nesitikėti motinos pieno.

Pasiūlyk puodelį. Jeigu tavo mažylis atkakliai atsisako buteliuko, pamėgink girdyti jį iš puodelio. Taip pamaitinti kelių mėnesių kūdikį keblu ir anaiptol ne visada pavyksta, todėl geriausia tai daryti tik retkarčiais. Laikyk kūdikį stačiai ir iš lėto atsargiai palenk puodelį. Kai kurios mamos maitina kūdikius krūtimi (nenutraukdamos pieno ir neprimaitindamos mišiniais) iki 6–8 mėnesių, kai kūdikis jau sugeba gerti iš puodelio.

Naujausi komentarai

 1. akvile84
  akvile84 prieš 6 mėn.

  Kaip ir rašė bandykit gertuvę, bet gali visai atsisakyti pieno, mano sūnus, tuomet 14men, taip padarė ir buvo lengvas atsisakymas butelio ir vakarinio /naktinio pieno gėrimo, tai kur kas geriau nei dabar su maže, kuriai vakaras be butelio pieno atrodo neįmanomas. Manau neverta pratinti tokio didelio vaiko prie butelio, gali būti paskui labai sunku atpratinti, todėl jūsų vietoj bandyčiau gertuvę ar puodelį

 2. Annabelle
  Annabelle prieš 6 mėn.

  Laukiu laukiu parašė:
  Mamos kaip pripratinti prie buteliuko. ? Reikia butinai. Ir niekaip neiseina...
  P.s. pamokslu nereikia, pati zinau, kad cia pilna super mamyciu kurios gali sedet …

  Musu bernas neeme buteliuko ne pro kur, kol neatsitiko taip, kad man reikejo vaziuoti i priimamaji, o jis liko 5 valandom su teciu. Buvau uzsaldzius pieno maiseli del visa ko, vyras ji atsilde ir pabande duoti, tai vaikas pusvalandi reke ir stume lauk, bet kai suprato kad jei taip ir toliau tai liks alkanas- paeme ir viska suvalge. Pries tai kai bandydavom, tai as budavau namuose ir nervams neatlaikius duodavau papa, o pasirodo reikejo atkaklumo dabar ima be problemu, kai prireikia.

 3. Laukiu laukiu
  Laukiu laukiu prieš 6 mėn.

  akvile84 parašė:
  Kaip ir rašė bandykit gertuvę, bet gali visai atsisakyti pieno, mano sūnus, tuomet 14men, taip padarė ir buvo lengvas atsisakymas butelio ir vakarinio /naktinio pie…

  Vakar visa diena nedaviau kruties, tai isvis gal 50 ml isgere nutraukto. Bet nakti visa zinda. Noreciau ir nakti nebeduot, bet net sunku isivaizduot kaip teks ji

 4. Laukiu laukiu
  Laukiu laukiu prieš 6 mėn.

  Annabelle parašė:
  Musu bernas neeme buteliuko ne pro kur, kol neatsitiko taip, kad man reikejo vaziuoti i priimamaji, o jis liko 5 valandom su teciu. Buvau uzsaldzius pieno maiseli d…

  Tai ji kai buvo apie 5 men tai imdavo. Dbr jau 11. Neima, verkt pradeda.ir siaip ji jau valgo daug maisto,. Tik mazai skyscius geria

 5. akvile84
  akvile84 prieš 6 mėn.

  Laukiu laukiu parašė:
  Vakar visa diena nedaviau kruties, tai isvis gal 50 ml isgere nutraukto. Bet nakti visa zinda. Noreciau ir nakti nebeduot, bet net sunku isivaizduot kaip teks ji

  Tai palaipsniui pripras prie vandens, arbatos, turbūt nei vienas vaikas negeria daug vandens iškart po skanaus pienelio, naktį teks pasikankinti kurį laiką, kad atprastų, gal vyras galėtų keltis, o jūs kitam kambary miegot,paieškokite būdų ir bandykite.