Kūdikis nenori valgyti iš buteliuko. Ką daryti? (79)

Kūdikis ir buteliukai

Jeigu pirmaisiais mėnesiais kūdikis buvo žindomas, labai gali būti, kad jis atsisakys valgyti iš buteliuko net ir nutrauktą mamos pieną.

Štai keletas patarimų, kaip padėti mažyliui prisitaikyti prie permainos:

Maitinti buteliuku turėtų kas nors kitas. Būtų geriau, jeigu pirmą kartą buteliuką kūdikiui pasiūlytum ne mama, o kas nors kitas, pavyzdžiui, tėtis. Kūdikis užuodžia motinos pieną mažiausiai šešių metrų atstumu, tad, bandant maitinti iš buteliuko, geriausia laikytis kuo atokiau (gal netgi išeiti iš namų).

"Pajaukinkite" žinduką. Sušildykite žinduką šiltu vandeniu ar net užlašinkite ant jo truputį mamos pieno. Leiskite kūdikiui pažaisti su žinduku, pakramtyti jį, kad prie jo priprastų. Jeigu mažylis naudoja čiulptuką, žinduką parinkite panašų į jį – galbūt panašią formą kūdikis priims geriau.

Leiskite mažyliui jaustis mylimu. Maitindami iš buteliuko elkitės su kūdikiu taip pat švelniai ir dėmesingai, lyg maitintumėte krūtimi.

Pakeiskite maitinimo laiką ar padėtį. Galbūt maitinti iš buteliuko seksis geriau, jei šiek tiek pavėlinsite maitinimo laiką ir siūlysite maistą, kai jis tikrai išalkęs. Jeigu laikysite kūdikį šiek tiek stačiau negu žindant, tai galbūt irgi jį nuteiks išbandyti naujoves.

Išbandykite alternatyvas buteliukui. Jeigu mažylis atkakliai atsisako buteliuko, pamėginkite girdyti jį iš puodelio, taurelės ar švirkšto. Tiesa, tai keblesnis ir mažiau patogus būdas, nei buteliukas, tačiau gali būti vienintelė alternatyva buteliuko atsisakančiam kūdikiui, kurio žindyti nėra galimybės.

Naujausi komentarai

 1. akvile84
  akvile84 prieš 1 m.

  Dovs parašė:
  Su miegu ir as bandziau, tik ikisus buteliuko soskiuka net mieganti stumia liezuviuku lauk, issibudina ir rekt pradeda. O su tuo, kad kiti

  Savaitgalį bent pabandykite išeiti iš namų prieš maitinimą ir lai tėtis pabando, blogiausiu atveju pasauks ir pareisit

 2. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 1 m.

  akvile84 parašė:
  Savaitgalį bent pabandykite išeiti iš namų prieš maitinimą ir lai tėtis pabando, blogiausiu atveju pasauks ir pareisit

  taip, taip ir pabandysim 👍

 3. User has not uploaded an avatar
  peliukste prieš 1 m.

  Mano irgi nlb norėjo, pro šonus bėgo, spjaude lauk... Vaje net nupurto prisiminus. Tada pradėjom keist buteliukus. Pabandėme tommee tippee nes nuo dukros buvo likę. Tada avent nes irgi turėjau. chicco, ir tada NUK. va tas snapelis tiko labiausiai. Iškart valgė, nesimuiste, neverke. Nzn ar jūs jau bandėt buteliukus keist, tikrai žinoma nepigu ir paskui jei nepasiteisina tai guli tie buteliukai be reikalo. Beeet... Vis išeitis 🙂

 4. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 1 m.

  peliukste parašė:
  Mano irgi nlb norėjo, pro šonus bėgo, spjaude lauk... Vaje net nupurto prisiminus. Tada pradėjom keist buteliukus. Pabandėme tommee tippee nes nuo dukros buvo likę.…

  Bandem zinokit, visus tris jusu isvardintus turim. Bandysiu vel per nauja. Gal kuris tiks.

 5. vili
  vili prieš 1 m.

  Mano sūnus valgydavo iš buteliuko tik kai manęs nebūdavo netoliese. Pradžioje pabandžiau nuvežti pas močiutę, palijau savo pieno pritraukto ir išvažiavau į parduotuvę netoliese, kad reikakui esant greit galėčiau atvažiuoti. Ir ką pavalgė ir toliau sau patenkintas miegojo. Kai aš pabandžiau duoti iš buteliuko rėkė iki pamėlynavimo. Tai va tokia ta mano patirtis. Su dukra dar nebandėm, nežinau kaip bus.