Blogas vaiko burnos kvapas

Daugelis tėvelių susiduria su viena mažyte problemėle: jų „angelėlis“ kvepia ne itin maloniai. Jeigu tai pasireiškia epizodiškai, gali būti, kad kalti mitybos sutrikimai, o nuolatinis nemalonus kvapas iš burnos greičiausiai rimtos ligos vystymosi signalas, todėl jo ignoruoti negalima. Prieš imdamiesi kokių nors priemonių, pamėginkite išsiaiškinti, dėl kokių priežasčių atsiranda ši bėda, o jau tada ją spręskite.

Rytinis burnos kvapas

Net ir krūtimi maitinamiems mažyliams iš burnos kvepia pienu – taip nutinka dėl bakterijų poveikio. Vyresnio amžiaus vaikų burnos terpėje atsiranda palankios sąlygos daugintis patologiniams mikroorganizmams ir puvimo bakterijoms, kurios ir sukelia nemalonų burnos kvapą. Naktį seilės beveik neišsiskiria, todėl burna išdžiūsta ir joje bakterijų skaičius smarkiai išauga. Šią problemą išspręsti galima labai paprastai – užtenka ryte kruopščiai išsivalyti dantis ir nuvalyti liežuvį.

Visą dieną trunkantis blogas burnos kvapas

Labiausiai paplitusi nuolatinio nemalonaus kvapo priežastis yra dantų ėduonis. Gerai apžiūrėkite vaiko dantukus. Tikėtina, kad pažeisto danties griovelyje kaupiasi puvimo produktai, nors skausmas dar ir nejaučiamas. Kvapas gali atsirasti ir sergant dantenų ligomis – gingivitu, parodontoze ar stomatitu. Šiomis ligomis gali sirgti net ir krūtimi kaitinami mažyliai.

Kita dažna priežastis – angina arba lėtinis tonzilitas. Tonzilės pasidengia pūliais ir apnašomis, sukurdamos palankią terpę daugintis bakterijoms. Sergant lėtiniu bronchitu taip pat galima jausti nemalonų kvapą, tačiau jis nėra labai stiprus. Reikėtų paskalauti gerklę, daryti inhaliacijas ir fizioprocedūras.

Sutrikus virškinimui, sergant gastritu, skrandžio opa arba padidėjus skrandžio rūgštingumui, iš burnos galima užuosti rūgštų kvapą, primenantį mielinę tešlą. Pagal kvapą galima nuspėti, kuo vaikas serga. Acetonu dvelkteli tada, kai susvyruoja gliukozės kiekis kraujyje, amoniaku – sutrikus inkstų veiklai, žaliomis kepenimis – sergant hepatitu. Paprastai be kvapo dar galima pastebėti, kad vaiką pykina, jis nori vemti, jam silpna, svaigsta galva. Tokiu atveju nieko nelaukite ir nuveskite jį pas gydytoją.

Disbakteriozė ne visada pasireiškia viduriavimu ir padidėjusiu pilvo pūtimu. Dažniausiai ji iš viso nepastebima – apie jos buvimą galima spręsti tik iš nemalonaus burnos kvapo. Ar vaikas iš tiesų turi šią problemą, padės nustatyti tyrimai. Jei įtarimai pasitvirtins, greičiausiai gydytojas pasiūlys gerti jogurto kapsules su bifidobakterijomis ir specialią dietą.

Nemalonus kvapas jaučiamas ir kaip alerginio rinito pasekmė. Panosėje atsiranda šašiukų, šnervės atrodo šiek tiek išsiplėtusios, užgultos. Tokiu atveju kambarį reikia dažnai drėkinti ir vėdinti, naudoti gydytojo išrašytus nosies lašus arba purškalus.

Labai dažnai vaikai mėgsta įsikišti svetimkūnį ir visai apie jį pamiršta. Numanyti, kad ir jūsiškis neatsispyrė šiai pagundai, galite iš tirštų nosies išskyrų ir molio kvapo iš burnos. Būtinai kreipkitės į gydytoją.

Bet kokie nemalonūs išgyvenimai sukelia vaiko burnoje sausumą ir nemalonų kvapą. Duokite jam atsigerti vandens, pasiūlykite pačiulpti gabalėlį citrinos. Skysčių trūkumas taip pat lemia šios problemos atsiradimą. Vyresnis nei 1,6 metų amžiaus vaikas per dieną turi išgerti 1,5 litro skysčių, geriausia – paprasčiausio švaraus geriamojo vandens.
 

Susiję straipsniai

Votys: kodėl atsiranda ir kaip gydyti?

Votis, kitaip dar vadinama furunkulu – tai plauko maišelio uždegimas, galintis pažeisti ir aplinkinius audinius.

Stomatitas – skausmingas burnos gleivinės uždegimas

Stomatitas – tai burnos gleivinės uždegimas. Dėl jo jaučiamas diskomfortas valgant, kalbant ir atliekant kitus įprastus veiksmus.

Infekcinė mononukleozė (Epšteino-Baro virusinė infekcija)

Mononukleozė – ūmi liga, kuria dažniausiai serga jaunimas ir vaikai. Ligos protrūkių daugiausia pasitaiko rudenį ir žiemą.