Vaistai nuo pilvuko dieglių: ar jie yra veiksmingi? (69)

Vaistai nuo pilvuko dieglių

Kodėl vieni vaistai nuo pilvuko dieglių padeda, o kiti – ne? Tiesa yra ta, kad nepaisant daugybės atliktų tyrimų, pilvuko dieglių paslaptis vis dar neįminta.

Hipotezių, kas sukelia pilvuko dieglius yra pačių įvairiausių:

 • kūdikio žarnyne susikaupusios dujos sukelia diskomfortą;
 • nebrandi kūdikio virškinimo sistema reaguoja į maisto medžiagas, kurių negali suvirškinti;
 • nebrandi kūdikio nervų sistema reaguoja į per didelį emocinį stimuliavimą (kitaip tariant, diegliukai kyla dėl pervargimo, stiprių įspūdžių, susijaudinimo ir panašiai);
 • alerginė reakcija į maistą;
 • žarnyno spazmai;
 • neaiškios kilmės skausmai.

Diegliukų priežastį nėra paprasta nustatyti (jei apskritai įmanoma). O nežinant priežasties, priemonės, kurių imsitės, tebus loterija: pataikysite arba ne. Prieš imantis medikamentų, visada verta išbandyti ir kitus metodus nuo pilvuko dieglių: mitybos pakeitimą, masažą, sūpavimą.

Kalbant apie vaistus, nėra vienareikšmiškos nuomonės, kiek jie yra veiksmingi ir ar verta juos naudoti apskritai. Kai kurie vaistai gali turėti šalutinių poveikių, kurių žala gali būti per didelė kaina už kelias ramybės valandas. Kiti vaistai – pavyzdžiui, simentikono pagrindu pagaminus lašus nuo pilvo pūtimo galima išbandyti ypatingai nerizikuojant, nes šalutinis jų poveikis nenustatytas.

Vaistai mažinantys pilvuko pūtimą

Šių vaistų pagrindinė veiklioji medžiaga yra simentikonas, kuris mažus, putų pavidalo burbuliukus „susprogdina“, ir taip palengvina dujų pasišalinimą iš žarnyno. Akivaizdu, kad jie pagelbės tik tuo atveju, jei diegliukų priežastis yra pilvo pūtimas – kitais atvejais nebus jokio poveikio. Simentikono privalumas yra tas, kad jis neturi šalutinio poveikio, iš organizmo pasišalina nepakitęs.

Dažna klaida naudojant simentikono preparatus – jie sugirdomi per vėlai. Simentikonas - profilaktinė priemonė, tad šiuos vaistus reikėtų duoti maitinimo metu ar tuoj po jo – tik tuomet jie galės tinkamai atlikti savo funkciją. Dėl vaistų dozavimo ir vartojimo būtinai paskaitykite informacinį lapelį.

Vaistažolių arbatos

Kaip būdas pilvelio diegliams numalšinti gali būti naudojamos vaistažolių arbatos: kai kurios gerina virškinimą, kitos veikia raminančiai. Lietuvoje populiaru tokiais atvejais išbandyti pankolių, kmynų, krapų arbatas, kartais maišant jas su raminantį poveikį turinčiomis ramunėlėmis, melisomis, liepžiedžiais.

Maisto papildai, homeopatiniai vaistai nuo pilvuko dieglių

Daugumoje šių vaistų naudojamas kelių ar keliolikos žolelių, ekstraktų ir kitų medžiagų mišinys. Dėl šių preparatų konsultuokitės su vaiko gydytoju lygiai taip pat, kaip tai darytumėte bet kurių kitų vaistų atveju, įdėmiai perskaitykite lapelį ir laikykitės dozavimo nurodymų. Nors vaistažolės iš esmės laikomos saugiomis, jų tarpusavio sąveika, jų poveikis (taip pat ir šalutinis) besivystančioms kūdikio organų sistemoms nėra išsamiai tyrinėti. Jei perkate tokius vaistus ne vaistinėje, turėkite mintyje, kad jie gali būti neregistruoti, jų kokybė ir sudėtis – neištirta ir nepatvirtinta, tad nėra jokių garantijų dėl jų saugumo ir veiksmingumo.

Probiotikai

Viena iš priežasčių, kodėl gali „streikuoti“ kūdikio pilvukas, yra sutrikusi žarnyno mikroflora, pavyzdžiui, po roto viruso ar kitų žarnyno infekcijų. Tačiau, prieš pradedant vartoti probiotikus profilaktiškai ar kaip priemonę nuo pilvuko dieglių, pasitarkite su mažylio gydytoju: yra nuomonių, kad iki apytiksliai 6 mėnesių amžiaus, kol žarnyne neįsitvirtina „sava“, natūraliai susiformavusi mikroflora, papildomos kultūros gali išbalansuoti natūralų bakterijų balansą.

Antihistamininiai vaistai

Šie vaistai gali būti paskirti gydytojo, jei viena iš pilvuko dieglių priežasčių yra alergija maistui. Jokiu būdu neduokite jų be gydytojo nurodymo, nes, kaip ir visi vaistai, jie turi šalutinį poveikį. Jei vaikas nėra alergiškas, šių vaistų šalutinio poveikio žala yra didesnė, nei teikiama „nauda“: kadangi jie veikia raminamai, vaikas mažiau verkia, greičiau užsnūsta, ir taip sukuria klaidingą įspūdį, kad jie „padeda“.

Antispazminiai vaistai

Spėjama, kad viena iš galimų pilvuko dieglių priežasčių gali būti žarnyno spazmai. Kaip ir antihistamininiai vaistai, jie turi raminantį poveikį, todėl nėra tiksliai žinoma, ar kūdikiai tampa ramesni dėl jų raminančio poveikio ar dėl to, kad dieglių priežastis iš tiesų yra spazmai (kaip jau minėta, tai tik prielaida). Vienaip ar kitaip, dėl didelio (o kartais ir mirtinai pavojingo) jų šalutinio poveikio, šie vaistai kūdikiams skiriami itin retai, jokiu būdu neduokite jų vaikui be gydytojo nurodymo!

Raminamieji (sedatyviniai) vaistai

Šie vaistai slopina centrinę vaiko nervų sistemą ir tuo pačiu skausmo pojūtį. Skausmo priežasties jie nenaikina, todėl, pasibaigus vaistų poveikiui, vaikas vėl taps neramus (nebent diegliai pasibaigė). Dėl didelio šių vaistų šalutinio poveikio, dauguma specialistų pasisako griežtai prieš tokių vaistų vartojimą pilvuko diegliukų atveju. Tačiau jei kūdikis isteriškai verkia keletą valandų, ir jokie kiti būdai nepadeda, tai gali būti vienintelė išeitis šiek tiek pailsėti tiek pačiam mažyliui, tiek jo tėvams. Bet net ir tokiu kritiniu atveju, neduokite raminančių vaistų be gydytojo nurodymo!

Vaistai nuo skausmo

Nors nuo diegliukų kenčiantis vaikas, tikėtina, patiria skausmą ar bent jau diskomfortą, vaistai nuo skausmo (ibuprofenas, paracetamolis) neturėtų būti naudojami dėl šalutinio jų poveikio. Ypač tais atvejais, kai verkimo priežastis nėra iki galo aiški. Kaip ir kitų vaistų, neduokite jų vaikui nepasitarę su gydytoju. Net jei gavote gydytojo leidimą, turėkite omenyje, kad ilgalaikis vaistų vartojimas yra pavojingas (pavyzdžiui, nustatyta, kad paracetamolis kenkia kepenims, jo perdozavimas gali būti mirtinai pavojingas).

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Taiga32 prieš 1 m.

  kokie lasai veikmingiausi nuo pilvo putimo

 2. mazmaza
  mazmaza prieš 1 m.

  Taiga32 parašė:
  kokie lasai veikmingiausi nuo pilvo putimo

  Mum simetigast forte padedavo ;)

 3. User has not uploaded an avatar
  jjulija prieš 12 mėn.

  Sveiki, gal kas parduodate Babynos lasiukus?

 4. User has not uploaded an avatar
  Sidnee prieš 5 mėn.

  Visi vaistai padeda tik trumpam. Valgykit 3-4men kruopas, bulves, desreles, virta mesa, atsisakykit pieno produktu, kiausiniu, imantriu vaisiu, kavos, saldumynu ir kudikis bus ramus ir jus issimiegojusi. Gaila per velai susigriebiau. Verkdavo nuo 20 iki 2val, kasdien. Nuo mano maisto vaikui uzpakali berdavo, o gydytoja sakydavo tepk clotrimazolum, cia nuo pienliges beria.. :))

 5. Ringailiux
  Ringailiux prieš 5 mėn.

  Sidnee parašė:
  Visi vaistai padeda tik trumpam. Valgykit 3-4men kruopas, bulves, desreles, virta mesa, atsisakykit pieno produktu, kiausiniu, imantriu vaisiu, kavos, saldumynu ir …

  Dešrelėse yra dedama pieno miltelių, tai čia valgyt jas bet atsisakyt pieno yra nesąmonė Šiaip tikrai gali padėti pieno atsisakymas, bet tada reikia nevartoti ir tų gaminių, kurių sudėtyje yra pieno. O jo, pasirodo, dedama daug kur. Ir to pieno nevartoti jau nuo 8 nėštumo mėnesio, kad iš organizmo spėtų pasišalinti visi likučiai iki gimstant vaikui. Bet šiaip pilvo diegliai atsiranda tada kai jautrios nervų sistemos vaikui pučia pilvuką. Pučia jį absoliučiai visiems mažyliams, nes jų žarnynas dar tik formuojasi ir pratinasi prie naujų sąlygų nei buvo pilvelyje. Jei vaikas kaskart po valgio atrūginamas, tada oro pilvelyje gali būti mažiau ir pūsti mažiau. Bet stiprios nervų sistemos vaikas tik pabezdės ir toliau juoksis. O jautrios nervų sistemos - klyks. Būtent todėl daugelis klykia vakarais, bet ne rytais. Mat vakare vaikas pilnas dienos įspūdžių, pavargęs ir nervai "nebelaiko". Pilvo diegliukus vaikai išauga savaime iki 3-6 mėn ir mažai ką galima padaryti. Belieka kantriai nešioti, myluoti ir glostyti. Nešiojimas lėktuvėlio poza padeda lengviau išsibezdėti Žinoma dėl šventos ramybės reikėtų pasitarti su gydytojais, padaryti pilvuko echoskopiją (tik prieš ją reikia būti bent 4 val nevalgius, kas daugeliui mažylių - kosmosas) ir įsitikinti, kad vaikas klykia ne dėl kažkokio sveikatos sutrikimo.

  Mano pirmoji klykė nuo 1 sav. iki 2 mėn beveik ištisą parą, nors valgiau tik vandenyje virtas avižas (be glitimo). 2 mėn proga man trūko nervai ir prisirijau visokio šlamšto iki blogumo, o vaikas lyg tyčia nė cypt Taip sutapo pas mus Vėliau jau ją augindama pastebėjau, kad man suvartojus pieno, ji atpylinėdavo. (Beje kūdikiams, daliai, ne visiems, netinka karvės pieno baltymas. Todėl nepadės jei mama vartos pieną be laktozės (pieno cukraus) ar raugintus pieno produktus. Jo tenka atsisakyti visiškai). Su sūnum prieš jam gimstant nustojau vartoti pieną ir vengiau jo iki 8-9 mėn. O šiaip po jo gimimo valgiau absoliučiai viską - vaisius, daržoves, riešutus, kviečių produktus, mėsą, žuvį, laaabai daug saldumynų ir t.t. Sūnus bezdėdavo labai daug, bet tai jam kaskart sukeldavo juoką. Jis nežino, kas yra pilvo diegliai