Atostogos su kūdikiu ir miegas: ką verta prisiminti? (127)

Kūdikis miega hamake Andrey Burstein | Shutterstock.com

 Dovilė ŠafranauskėSertifikuota kūdikių ir vaikų miego specialistė, platformos tėvams Mylu.lt autorė

Pamiegok dar! Ar ne tokia mintis atkeliauja stebint su saule bundantį mažylį? Kokios tos pagrindinės priežastys, dėl kurių vaikai keliasi anksti, ir kaip galime padėti vaikams ir sau pamiegoti ilgiau?

Ruošiantis atostogoms su kūdikiu, neretai vis išlenda nerimas dėl mažylio miego naujoje vietoje, kaip pavyks laikytis dienotvarkės, ar vaikas nepervargs. O jei viešbutyje bus triukšminga?

Neleiskite šioms mintims apkartinti pasiruošimo džiugesio ir pasinaudokite keliais patarimais, kurie padės ne tik lengviau keliauti visai šeimai, bet ir išvengti kelionėse pasitaikančių netikėtumų.

Peratostogas su kūdikiu – kuo įprastesnė dienotvarkė

Įprastas miego ritmas tikrai padeda mažyliams jaustis saugiau ir miegoti geriau, todėl prisilaikykime jo tiek, kiek tik įmanoma. Kartu atkreipkime dėmesį į kelis dalykus:

 • dėl įspūdžių gausos, naujų vietų, žmonių, mažyliai gali pervargti dažniau, todėl būtinai atkreipkime dėmesį į nuovargio ženklus, nes būdravimo laikai gali sutrumpėti;
 • jei diena buvo aktyvi, ankstesnis migdymas nakčiai – puikus pasirinkimas;
 • naujoje vietoje mažyliai dažnai keliasi anksčiau, todėl gali prireikti papildomo dienos pogulio.

Priminkime sau, kad tai atostogos, ir būkime atlaidūs. Net jei ir nepavyksta laikytis įprasto dienos ritmo arba jis visiškai kitoks nei namuose, nereikia dėl to nerimauti. Grįžus namo, viskas stos į savo vietas, o dabar verčiau susitelkti į malonius atradimus, pojūčius ir mėgavimąsi atostogomis.

Užmigti padeda ir baltasis triukšmas

Jei naudojate namuose baltąjį triukšmą, reikia nepamiršti jo ir per atostogas. Kelionėse jis praverčia net ir tiems mažyliams, kuriems jo nereikia namuose. Kurortinės vietovės, viešbučiai neretai būna triukšmingesni nei aplinka mūsų namuose.

Vaikui jau laikas miegoti, o kažkur groja muzika ar vyksta garsūs pokalbiai, vis atkreipiantys vaiko dėmesį? Baltasis triukšmas veikia kaip garso užuolaida, suliedamas kitus garsus ir juos slopindamas. Todėl tokiose situacijose jis taps puikiu pagalbininku. Kelionėms geriausiai tiks nepertraukiamai veikiantys baltojo triukšmo aparatai.

Kūdikis užmiega visiškoje tamsoje

Net jei mažylis nėra įpratęs miegoti aklinoje tamsoje, kartais viešbučių užuolaidos tikrai nuvilia. Ypač jei tenka laimė saule džiaugtis nuo pat ankstyvo ryto.

Kad išvengtume tokių netikėtumų, į lagaminą įsimeskime „tamsos rinkinuką“: ritinėlį storų didelių šiukšlių maišų ir lipnios juostos (geriausia ne itin stipraus lipnumo, kad nepaliktų žymių).

Miego apranga kūdikiui – svarbi per atostogas

Ypač keliaujant į šiltesnius kraštus, atrodo, kad naktimis bus šilta ir dėl miego aprangos nerimauti neverta. Visgi... Dažnai kambariuose bus oro kondicionierius, o ir paryčiais oro temperatūra įprastai gerokai nukrinta, tad mažyliui gali tapti vėsu. Keliaujant į šilto klimato šalis, geriausiai rinktis 0,5 ar 1 TOG miegmaišius.

Nuostabu, jei pasiimsite miegmaišį, kuriame mažylis jau miegojo namuose ir prie kurio yra įpratęs. Kūdikiai ir maži vaikai ypač jautrūs kvapams, todėl namais kvepiantis miegmaišis suteiks saugumo ir jaukumo.

Kūdikio monitorius ne visada reikalingas 

Jei mažyliui užmigus norite skirti laiko romantiškam pasimatymui, tikrai nereikia vežtis kūdikio monitoriaus. Pasinaudokite „BabyCam“ aplikacija. Jums tereikės 2 telefonų ir interneto ryšio. Labai lengva, saugu ir jokios papildomos vietos lagamine.

Vežkitės ir papildomų daiktų miegui

Dauguma šeimų pastebi, kad vaikai daug ramiau miega naktį, jei dieną pavyksta turėti bent vieną ilgesnį nei valandos pogulį. Visgi, aktyviau keliaujant, tai gali būti nelengva, todėl prigriebkite nešioklę ar horizontalią padėtį turintį vežimėlį, kad net ir keliaudami galėtumėte pasiūlyti vaikui tinkamai pailsėti. Be to, planuodami dienos veiklas, suplanuokite ir ramesnį laiką miegui.

Tinkamas kelionės tempas kūdikiui svarbus

Keliaujant, vaikai patiria daug įspūdžių. Tai labai smagu ir naudinga, tik kartais visko gali būti per daug. Todėl planuodami kelionę tempą sulėtinkite tiek, kad jis būtų patogus ir kartu keliaujančiam mažajam. Keliaujant su vaikais visada pasiteisina taisyklė: mažiau yra daugiau!

Geriausia rinktis tik išbandytas priemones

Net ir keliaujant su vaikais, nesinori apsikrauti daiktais – juk visko galima nusipirkti vietoje! Tačiau augindami jautresnius mažylius ar keliaudami į šalį, kurioje klimatas labai skiriasi nuo vietinio, būkime atidūs.

Mat suerzinta oda, sauskelnių alergija, bėrimai nuo saulės ar prakaito gali būti neramesnio miego priežastis. Ypač jei auginate jautresnį kūdikį.

Geriau vežkitės jau anksčiau išbandytas apsaugos nuo saulės priemones, įprastas sauskelnes ir kitas mažylio priežiūros priemones, kurių kelionėje prireiks. Venkite kelionėse mėginti naujas priemones ir pasitikėkime tuo, ką jau išmėginome anksčiau.

Atostogų malonumai ir kūdikio poreikiai

Pagrindinis kelionių rebusas – kaip išlaikyti pusiausvyrą tarp atostogų malonumų ir kūdikio poreikių. Vieno atsakymo nėra, nes tik jūs patys, pažinodami savo vaiką, galite nuspręsti, kiek jis toleruos ilgesnius vakarus, nukrypimus nuo dienotvarkės ar įspūdžių gausą.

Visgi būkime realistai, tikėkimės mažiau, mėgaukimės daugiau ir pasitikėkime savo mažaisiais. Na, o jei atostogų metu visai pamiršite apie dienotvarkes, nesukite per daug galvos: grįžę namo, grįšite ir į įprastą ritmą.

Pasitarkite!

Apie kūdikių ir vaikų miegą Dovilė parengusi net 4 skirtingus seminarus, kuriuose pasakoja apie saugų naujagimių miegą, kaip švelniai mokyti mažylius savarankiško miego ar kaip planuoti individualų kūdikių būdravimo ir miego ritmą. Visus seminarus rasite skiltyje Video seminarai.

Jei norisi individualaus žvilgsnio ir unikalaus sprendimo būtent Jūsų šeimai – kreipkitės individualiai konsultacijai.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Mantas1 prieš 3 m.

  Mamulė_Mamulė parašė:
  Tobulas laikas kai dar nebegioja ir gali jau ragaut visokiausi maista ;) mes 8 men dviese skridom i Barcelona pailset tai buvo liuks! Ypac gerai jei dar kazkiek ima…

  Didelis aciu uz patarimus !
  As ir galvoju kad susitvarkytumeme

 2. rožine
  rožine prieš 3 m.

  Planuojame ir mes pavasarį į Turkija bus mažiui 9men, tai manau geras laikas bus nes dar nevaikščios, o ir viežbučio ieškosim kur galima ir maistelio pasiruošt mažiausiems ;)

 3. Naktis prieš 3 m.

  Mantas1 parašė:
  Laba diena,

  Viskas įmanoma, bet nėra lengva. Skridom kai buvo berods 6men. Tai gerai, nes miegojo dar kelis kart per diena, tai kažkaip pavyko ir 2 kart numigo skrydžio metu. Reik prisidėti žaisliukų nematytų, nepabodusių, panešioji lėktuve ir ok. Db skridom kai buvo 11men. Na kaip čia pasakius, uzkandukais vis tiek visa skrydi nemaitinsi, pvz mūsų mažylė filmukų nežiūri, brauko piršteliu ir jai dzin ką ten rodo. Tai panešiojom,valgė, pabaigoj skrydžio uzmigo. Mus dar gelbėjo, nes už mūsų sėdėjo šeima su kažkur 2m mažyle, jie mūsiškę kalbino, tai ji buvo labai laiminga.

 4. Kefalonija
  Kefalonija prieš 6 mėn.

  Gal kas nors labiau patyręs patartų dėl 7-8 men primaitinamo kūdikio maitinimo atostogų metu? Atostogausime 2 savaites viešbutyje, nebus galimybes garinti/virti košeles kūdikiui. Vaistine tyrele, prisipirkus vaisiu, sublendenderiuoti dar galima, ar kokia hipp avizine vandeniu uzpilama koše sumakaluoti įmanoma, bet daržovieniu/ mėsos nebus sąlygų ruošti. Gal kas kokiu praktišku gudrybių pametes? Vežtis/pirkti pramoniniu būdu gamintas tyreles? Kaip jus darėte su tokio amžiaus kūdikiai? Ar visi butus su virtuve nuomavotes?

 5. User has not uploaded an avatar
  Moterys ir tiek prieš 6 mėn.

  Kefalonija parašė:
  Gal kas nors labiau patyręs patartų dėl 7-8 men primaitinamo kūdikio maitinimo atostogų metu? Atostogausime 2 savaites viešbutyje, nebus galimybes garinti/virti koš…

  Su šakute savo maista sutrinti galite kaip jus valgote. Ir su sriuba taip darydavau su šaukštu suspaudziu sutrinu ir viskas, vaiko šaukštelį pasiimti tik reikia. Jei su geležinių ne duodate. Kito varianto nežinau. Ir as duodavau taip maistą namuose vaiko lėkštutėj plastmasinėje. Mėsa jei gerai išvirtą tai ji atsiskyre siuleliais gražiai. Na bet manau kitos mamos žinos ką patartyti ☺️

Skelbimai

10,00 €
80 | 9-15 mėn.
30,00 €
68 | 3-6 mėn.