321 dieta po gimdymo

Visiškai natūralu, kad po gimdymo lieka didesnis ar mažesnis pilvukas. Dar natūraliau, kad kiekviena moteris nori jo kuo greičiau atsikratyti ir susigrąžinti prieš nėštumą buvusias formas. Siūlome pakankamai malonią 321 dietą.

321

Pirmiausia išsiaiškinkinkime, kas yra tas mistiškasis 321. Šifruojame: 3 valgymai, 2 užkandžiai ir 1 litras vandens per dieną. Šios dietos pagrindą ir sudaro minėtos penkios porcijos bei vanduo, taip pat reikia gan griežtai laikytis nurodyto produktų sąrašo, kuris sudarytas taip, kad atitiktų visus, ką tik vaikelio susilaikusios ir dar maitinančios mamos poreikius. Tiesa, kalorijų skaičiaus smarkiai riboti nereikia, tačiau optimaliausia būtų tilpti į 1500, maitinančiai mamai papildomų kalorijų nereikia, svarbesnis yra tinakmų produktų parinkimas. Tokia mityba pati tinkamiausia pirmuosius metus po gimdymo. Rekomenduojama, esant galimybei, bent du kartus per savaitę pasimankštinti 20-30 minučių, geriausiai tiktų visas raumenų grupes veikianti treniruotė, pavyzdžiui, plaukimas arba aerobika.

Pagrindiniai principai
Valgyti 5 kartus per dieną.
Išgerti litrą vandens.
Vengti sviesto ir padažų.
Padidinti salotų porcijas, tačiau jų neskaninti nei aliejumi, nei padažu.
Valgyti tik ant grotelių, orkaitėje ar garuose ruoštą maistą.
Rinktis tik pilno grūdo, kuo mažiau aprodotą duoną, makaronus, ryžius.
Jeigu norisi deserto, tai jį keisti šviežiu vaisiumi.

Rekomenduojami maisto produktai
Mažai angliavandenių turinčios daržovės (špinatai, salotos, ridikėliai, salierai, jūros dumbliai, avokadai, šparagai, kopūstai, žalieji žirneliai, brokoliai, žiediniai kopūstai, saldžiosios paprikos, agurkai), kiaušiniai, vištienos krūtinėlė, tunas, liesa jautiena, rudieji ryžiai, pilno grūdo duona, riešutai, balzaminis actas, vaisiai (saikingai).

Pavyzdinis dienos meniu
Pusryčiai: kiaušinių baltymų omletas ir pilno grūdo duonos skrebutis.
Priešpiečiai: liesa varškė su braškėmis.
Pietūs: didelis dubuo lapinių salotų su vištienos krūtinėle.
Pavakariai: morka, saldžioji paprika, saliero lazdelė su humusu.
Vakarienė: liesa jautiena, garintos daržovės.

Susiję straipsniai

Bakterinė vaginozė (makšties disbakteriozė)

Bakterinė vaginozė (kitaip dar vadinama makšties disbakterioze) – tai reprodukcinio amžiaus moterims bene dažniausiai pasitaikanti makšties infekcija.

Nėštumo nutraukimas po 12 savaitės dėl vaisiaus patologijos

Kaip daugelis žino, oficialiai Lietuvoje galima nutraukti iki 12 sav. nėštumą. Medikamentais gali būti nutraukiamas ne didesnis nei 9 sav. nėštumas.

Nutukimas ir nėštumas: ką svarbu žinoti prieš pastojimą?

Natūralu, kad antsvorio turinčios moterys nerimauja, ar pavyks pastoti, sėkmingai išnešioti ir pagimdyti vaikelį. Išties rizikų yra.