Kaip mankštintis antrojo trimestro metu? (46)

Kaip mankštintis antrojo trimestro metu?

Ar turėtum rinktis kitus būdus gerai formai palaikyti nei įprastai?

Daugeliu atvejų, jei esi sveika ir nėštumo eiga normali, tiek pirmą, tiek antrą trimestrą gali mankštintis taip pat, kaip visada. Nors, savaime suprantama, dabar reikės kai ką pakeisti, kad prisiderintum prie didėjančio pilvuko. Ką daryti? Rinkis mažiau intensyvius pratimus, venk šuoliukų ir smūgių, venk pratimų ant nugaros, judink pėdas ir venk staigių judesių.

Nuo ko reikėtų pradėti, jei anksčiau nesportuodavai, bet dabar norėtum pradėti mankštintis?

Pirmiausia pasikonsultuok su tave prižiūrinčiu gydytoju. Jei gavai jo pritarimą, pradėk nuo lengvos, trumpos mankštos (po 15 minučių kelis kartus per savaitę) ir pamažu didink intensyvumą ir ilgink laiką (iki pusvalandžio per dieną). Kokius pratimus rinktis? Vaikščiojimas yra lengviausias būdas pradėti reguliariai mankštintis, jam nereikia jokios specialios įrangos, išskyrus patogius batus. Daugumai nėščių moterų patinka plaukioti, nes vandenyje ne taip jaučiamas papildomas svoris. Kitos teigia, kad geriausias pasirinkimas yra nėščiųjų joga, nes padeda sustiprinti kūną, ištempti raumenis, taip pat palengvina skausmus ir dieglius.

Koks pratimas geriausiai padeda pasirengti gimdymui?

Kėgelio pratimai stiprina šlaplės, šlapimo pūslės, gimdos, makšties ir tiesiosios žarnos raumenis. Šie pratimai pavadinti juos sugalvojusio gydytojo Arnoldo Kėgelio (Arnold Kegel) vardu. Jei pradėsi šiuos pratimus daryti dabar (ir darysi nuolat), tai gali palengvinti ir sutrumpinti gimdymą. Be to, jie apsaugo nuo šlapimo nelaikymo po gimdymo ir nėštumo metu, pagyvina kraujotaką tiesiosios žarnos ir makšties srityje, sumažina tikimybę susirgti hemorojumi ir pagreitina gimdymo metu atsiradusių įplyšimų gijimą.

Štai kaip daromi Kėgelio pratimai:

 • Įtempk makšties raumenis, lyg bandytum sustabdyti šlapimo srovę (beje, jei sunku „rasti“ tuos raumenis, pamėgink padaryti šį pratimą šlapindamasi).
 • Laikyk raumenis įtempusi, kol suskaičiuosi iki keturių, ir atpalaiduok. Daryk 3–4 ciklus po 10 įtempimų 3 kartus per dieną (taigi iš viso 90–120 kartų per dieną).

Naujausi komentarai

 1. Erikute26
  Erikute26 prieš 2 m.

  Sveikos busimos ir esamos mamytes as esu na bedarbe daug laisvo laiko turiu kai randu proga ir nera slidu iseinu i lauka pasivaiksciuot porai valandu gal zinot kokiu pratimu mankstai daryt namie?

 2. Melynaa
  Melynaa prieš 2 m.

  Erikute26 parašė:
  Sveikos busimos ir esamos mamytes as esu na bedarbe daug laisvo laiko turiu kai randu proga ir nera slidu iseinu i lauka pasivaiksciuot porai valandu gal zinot koki…

  Tu lietuvoj gyveni?
  Ziurint kam nori mankstos ar visam kunui ar pasiruosimo gimdymui
  As tai i sporto kluba vaiksciojau dbr pora saviciu nejau ir vel eisiu

 3. Erikute26
  Erikute26 prieš 2 m.

  Melynaa parašė:
  Tu lietuvoj gyveni?
  Ziurint kam nori mankstos ar visam kunui ar pasiruosimo gimdymui

  Lietuvoj esu is klaipedos rajono kai pasala buna labai slydu nes tu takeliu nebarsto. Kad gimdymas lengvesnis butu del to noriu mankstos namie kad atlikt galeciau

 4. Melynaa
  Melynaa prieš 2 m.

  Erikute26 parašė:
  Lietuvoj esu is klaipedos rajono kai pasala buna labai slydu nes tu takeliu nebarsto. Kad gimdymas lengvesnis butu del to noriu mankstos namie kad atlikt galecia…

  Tai tie kegelio pratimai populiariausi

 5. skorpione
  skorpione prieš 1 m.

  labiausiai gaila kad gydytoja uzdraude su dviraciu vazineti