Antras nėštumo trimestras (61)

Prasidėjus antrajam trimestrui, hormonų lygis stabilizuojasi.

Antrąjį trimestrą dauguma nėštukių jaučiasi žymiai geriau nei pirmąjį. Daugumos mamyčių teigimu, tai pats puikiausias nėštumo etapas.

Kodėl taip yra? Taip taip, dėl hormonų! Pasiekęs piką, apytiksliai nuo dešimtosios savaitės pradeda mažėti vadinamojo „nėštumo hormono“ (beta HCG) lygis. Manoma, kad būtent jis sukelia rytinį pykinimą. Kai jo lygis stabilizuojasi ir po truputį pradeda mažėti, pykinimas aprimsta, o nėščioji ima jaustis akivaizdžiai geriau.

Be to, pirmaisiais nėštumo mėnesiais ir kitų hormonų lygis pasiekia neregėtas aukštumas, dėl to daugumą moterų ne tik kamuoja pykinimas, bet jos apskritai jaučiasi lyg nesavos: dėl nuotaikos svyravimų, kūno pokyčių ir jaudulio dėl laukiančių gyvenimo pasikeitimų.

Prasidėjus antrajam trimestrui, hormonų lygis stabilizuojasi ir suteikia tau galimybę atsikvėpti prieš trečiojo trimestro iššūkius ir sunkumus.

Naujausi komentarai

 1. Lysa
  Lysa prieš 5 m.

  Man dabar jau 15ta savaite, bet dar geriu ir turiu dar mazdaug menesiui. Gersiu iki kito vizito, kuris bus po menesio, tada klausiu ar dar reikia. Bet dabar dar sake gert.

 2. User has not uploaded an avatar
  dianukeee prieš 4 m.

  Man gydytoja sake folio rugsti gerti iki 12 savaites po to jau mazinti....

 3. zaliaake007
  zaliaake007 prieš 4 m.

  Ar mamos galetumet pagelbeti paskaiciuoti man? Labai Prasau kas netyngi ? Jai Mano paskutines menesines buvo gruodzio 15d. (sergu5d) 2018m. Kiek dabar man butu menesiu jai laukciausi? Ir kada terminas butu gimdyt? Aciu visoms mamytems netingejusioms is anksto 💋💝🙋

 4. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 4 m.

  zaliaake007 parašė:
  Ar mamos galetumet pagelbeti paskaiciuoti man? Labai Prasau kas netyngi ? Jai Mano paskutines menesines buvo gruodzio 15d. (sergu5d) 2018m. Kiek dabar man butu mene…

  O jums nelengviau nueiti prie skaiciuoklius ir pasiziureti?

 5. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 4 m.

  zaliaake007 parašė:
  Ar mamos galetumet pagelbeti paskaiciuoti man? Labai Prasau kas netyngi ? Jai Mano paskutines menesines buvo gruodzio 15d. (sergu5d) 2018m. Kiek dabar man butu mene…

  Ir siaip pagl biska jums jau turetu buti 19 nestumo savaite ! Ir terminas rugsejo 24