Antras nėštumo trimestras (57)

Prasidėjus antrajam trimestrui, hormonų lygis stabilizuojasi.

Antrąjį trimestrą dauguma nėštukių jaučiasi žymiai geriau nei pirmąjį. Daugumos mamyčių teigimu, tai pats puikiausias nėštumo etapas.

Kodėl taip yra? Taip taip, dėl hormonų! Pasiekęs piką, apytiksliai nuo dešimtosios savaitės pradeda mažėti vadinamojo „nėštumo hormono“ (beta HCG) lygis. Manoma, kad būtent jis sukelia rytinį pykinimą. Kai jo lygis stabilizuojasi ir po truputį pradeda mažėti, pykinimas aprimsta, o nėščioji ima jaustis akivaizdžiai geriau.

Be to, pirmaisiais nėštumo mėnesiais ir kitų hormonų lygis pasiekia neregėtas aukštumas, dėl to daugumą moterų ne tik kamuoja pykinimas, bet jos apskritai jaučiasi lyg nesavos: dėl nuotaikos svyravimų, kūno pokyčių ir jaudulio dėl laukiančių gyvenimo pasikeitimų.

Prasidėjus antrajam trimestrui, hormonų lygis stabilizuojasi ir suteikia tau galimybę atsikvėpti prieš trečiojo trimestro iššūkius ir sunkumus.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Smilga777 prieš 3 m.

  Markizas parašė:
  nerimauti čia nereikia, mėgaukis lengvu nėštumu

  Tikiuosi aciu

 2. Mocha
  Mocha prieš 2 m.

  Tikrai nera ko pergyvent, as irgi nieko nejauciu, isskyrus kai einu miegot pradeda pykint. O kaip buvau lenta taip ir esu ? O irgi 15 savaiciu. Dziaugtis reik kai nevargina nestumas o ne prisigalvot ;)

 3. User has not uploaded an avatar
  Karaka prieš 4 mėn.

  Sveikos merginos kiek laiko gerėte folio rūgšti ? Man 15sav. Galvoju galbut jau pakanka jos????

 4. amsterdame
  amsterdame prieš 4 mėn.

  Karaka parašė:
  Sveikos merginos kiek laiko gerėte folio rūgšti ? Man 15sav. Galvoju galbut jau pakanka jos????

  Jeigu gerai toleruoja folio rugsti tai manau nepakenks gerti ir toliau. Man labai netoleruoja folio- tai as tikrai nebegeriau po 15 sav

 5. Saulėė
  Saulėė prieš 4 mėn.

  Man dabar jau 15ta savaite, bet dar geriu ir turiu dar mazdaug menesiui. Gersiu iki kito vizito, kuris bus po menesio, tada klausiu ar dar reikia. Bet dabar dar sake gert.