Ar tartis su gydytoju dėl gimdymo? (312)

Nėščioji ir gydytojas tariasi dėl gimdymo

Ieškoti ar neieškoti gydytojo, kuris priimtų gimdymą – dažna tema tarp nėštukių. Kai kurios ilgai renkasi gydytoją ir lankosi pas jį vos ne nuo pat pastojimo dienos, kitos teigia, kad visiškai nėra svarbu, pas ką gimdyti, nes gimdymas – natūralus procesas ir pagimdo visos, padedant gydytojui ar net ir be jo pagalbos. Tad tartis su gydytoju dėl gimdymo iš anksto ar ne? Pažiūrėkime, kokie būtų išankstinio susitarimo privalumai ir trūkumai:

Privalumai

1. Žinosi, ko tikėtis. Tai bene svarbiausias privalumas: pasirinkusi gydytoją, žinosi iš anksto, su kuo teks bendrauti gimdymo metu, bus mažesnė tikimybė pakliūti pas tau nepriimtiną gydytoją – pavyzdžiui, gal tu nenorėtum, kad tavo gimdymą priimtų gydytojas vyras, nes gimdymas tau labai intymi akimirka. Arba nenorėtum pakliūti pas vieną ar kitą akušerę, nes girdėjai apie ją ne kokių atsiliepimų. Be to, su žinomu gydytoju jausiesi laisviau, mažiau nerimausi dėl to, kaip tu atrodai arba kad elgiesi „netinkamai“ (nesugebi savęs kontroliuoti, rėki, bariesi).

2. Pasirinksi tinkamiausią tau. Kartais su vienu ar kitu gydytoju tau gali būti tiesiog sunku rasti bendrą kalbą, gali būti nepriimtinas jo bendravimo būdas ar gyvenimo (o taip pat ir gimdymo) filosofija. Gal tau svarbu, kad gimdytum kaip galima natūraliau, tu nenori, kad būtų kerpama tarpvietė ar lašinami skatinamieji vaistai? O gal tau yra svarbiausia, kad gydytojas būtų labai aukštos kvalifikacijos, galintis susidoroti su pačiomis sudėtingiausiomis gimdymo komplikacijomis? Arba kad antrą vaiką priimtų tas pats gydytojas, kuris sėkmingai priėmė tavo pirmąjį?

3. Susitarsi dėl smulkmenų. Kartais, atrodytų, visai nereikšmingi dalykai gali būti labai svarbūs. Tardamasi dėl gimdymo, gali su gydytoju aptarti daugybę smulkmenų – pradedant nuo to, kokius drabužius dėvėsi gimdymo metu (gal norėsi turėti savo gimdymo marškinius, o ne duodamus ligoninėje), baigiant muzika, kurios norėtum klausytis gimdymo metu.

Trūkumai

1. Kaina. Kad norimas gydytojas atvyktų priimti gimdymo ne savo darbo laiku, tenka sumokėti į ligoninės kasą beveik 600 litų. Dažnai šeimos paruošia ir vokelius (gal ir dėsninga:  gydytojui iš tų oficialiai sumokamų 600 litų tenka tikrai nedaug, dėl ko ne kiekvienas sutiks važiuoti papildomai dirbti naktį ar savaitgalį). Jeigu iš anksto tariesi ir su akušere, papildomai reikės sumokėti dar beveik 200 litų.

2. Gydytojo prireikia ne visuomet. Dažna jau gimdžiusi mama sako, kad geriau tartis ne su gydytoju, kuris mažai dalyvauja gimdyme, bet su akušere. Galima apgalvoti ir tokį variantą. Jeigu gimdymas normalus, be komplikacijų, nėštukė gerai jam pasiruošusi– išties daugiausia gimdyvei padeda būtent akušerė: ji nuolat seka gimdos kaklelio atsidarymą, padeda vaikeliui išlįsti.

3. Norimas gydytojas, nenorima vieta. Kartais norimas gydytojas dirba „nenorimoje“ ligoninėje, tad gali tekti prisitaikyti prie gydytojo darbo vietos. Taip pat būna ir taip, kad vieni akušeriai-ginekologai dirba poliklinikoje, kiti – tik priima gimdymus gimdymo skyriuose. Jei nori, kad tas pats gydytojas prižiūrėtų visą nėštumą, priimtų gimdymą ir konsultuotų po jo, pasirinkimo laisvė gali būti mažesnė.

Patarimas: net jei tariesi iš anksto, būk pasiruošusi ir planui „B“. Gyvenime gali visko nutikti: gimdymas gali prasidėti anksčiau ar vėliau, nei tikėjaisi, ir gydytojas gali tuo metu atostogauti, būti išvykęs, gali dirbti ar budėti kitoje ligoninėje ar priiminėti kitą gimdymą. Aptark su gydytoju, ką tokiu atveju turėtum daryti ir į ką turėtum kreiptis.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  opalas prieš 7 mėn.

  Egzzzotika parašė:
  Gimdziai Antakalnyje, nesitariau, nors pries tai buvo mintis. Tiek gimdymo metu, tiek po, buvo nuostabi prieziura. 2 skyrius.

  As irgi antakalnyje vasaa gimdziau. Tik kad atvaziavom i ligonine jau stumt reikejo. Bet ir ta trumpa laika labai maloniai bendravo! Tikrai rupinosi, geriausi atsiliepimai!
  Ir pirma kart ten gimdziau, bet su skatinamaisiais, tai viskas kitaip vyko. Dabar ten ir zindyma labiau skatina

 2. User has not uploaded an avatar
  [email protected] prieš 1 mėn.

  Sveikos noriu susitarti su mano nestuma priziurincia gydytoja,kad ji priimtu gimdyma. Ir dabar svarstau kaip atsidekoti? Gerai jai cia bus jos darbo diena,o jai ji specialiai vaziuos? Tai manau reiketu sumoketi. Tik idomu kiek kainuoja gal kuri zinot?

 3. User has not uploaded an avatar
  leila123 prieš 1 mėn.

  [email protected] parašė:
  Sveikos noriu susitarti su mano nestuma priziurincia gydytoja,kad ji priimtu gimdyma. Ir dabar svarstau kaip atsidekoti? Gerai jai cia bus jos darbo diena,o jai ji …

  Yra tokia paslauga gimdymo namuose, žiūrėkit kokios ten kainos, paskambinkite. Oficialiai sumokėsite į kasą. Nereikia galvot apie nelegalius kyšius.

 4. Murmara
  Murmara prieš 1 mėn.

  Kiek zinau dabar daktarai ne savo pamaina negali eit i darba,o uz gimdyma duoda dabar 300-400€

 5. Selya
  Selya prieš 1 mėn.

  Murmara parašė:
  Kiek zinau dabar daktarai ne savo pamaina negali eit i darba,o uz gimdyma duoda dabar 300-400€

  Priklauso nuo įstaigos, VGN gali ateiti kai reikia 😉