Ar tartis su gydytoju dėl gimdymo? (291)

Nėščioji ir gydytojas tariasi dėl gimdymo

Ieškoti ar neieškoti gydytojo, kuris priimtų gimdymą – dažna tema tarp nėštukių. Kai kurios ilgai renkasi gydytoją ir lankosi pas jį vos ne nuo pat pastojimo dienos, kitos teigia, kad visiškai nėra svarbu, pas ką gimdyti, nes gimdymas – natūralus procesas ir pagimdo visos, padedant gydytojui ar net ir be jo pagalbos. Tad tartis su gydytoju dėl gimdymo iš anksto ar ne? Pažiūrėkime, kokie būtų išankstinio susitarimo privalumai ir trūkumai:

Privalumai

1. Žinosi, ko tikėtis. Tai bene svarbiausias privalumas: pasirinkusi gydytoją, žinosi iš anksto, su kuo teks bendrauti gimdymo metu, bus mažesnė tikimybė pakliūti pas tau nepriimtiną gydytoją – pavyzdžiui, gal tu nenorėtum, kad tavo gimdymą priimtų gydytojas vyras, nes gimdymas tau labai intymi akimirka. Arba nenorėtum pakliūti pas vieną ar kitą akušerę, nes girdėjai apie ją ne kokių atsiliepimų. Be to, su žinomu gydytoju jausiesi laisviau, mažiau nerimausi dėl to, kaip tu atrodai arba kad elgiesi „netinkamai“ (nesugebi savęs kontroliuoti, rėki, bariesi).

2. Pasirinksi tinkamiausią tau. Kartais su vienu ar kitu gydytoju tau gali būti tiesiog sunku rasti bendrą kalbą, gali būti nepriimtinas jo bendravimo būdas ar gyvenimo (o taip pat ir gimdymo) filosofija. Gal tau svarbu, kad gimdytum kaip galima natūraliau, tu nenori, kad būtų kerpama tarpvietė ar lašinami skatinamieji vaistai? O gal tau yra svarbiausia, kad gydytojas būtų labai aukštos kvalifikacijos, galintis susidoroti su pačiomis sudėtingiausiomis gimdymo komplikacijomis? Arba kad antrą vaiką priimtų tas pats gydytojas, kuris sėkmingai priėmė tavo pirmąjį?

3. Susitarsi dėl smulkmenų. Kartais, atrodytų, visai nereikšmingi dalykai gali būti labai svarbūs. Tardamasi dėl gimdymo, gali su gydytoju aptarti daugybę smulkmenų – pradedant nuo to, kokius drabužius dėvėsi gimdymo metu (gal norėsi turėti savo gimdymo marškinius, o ne duodamus ligoninėje), baigiant muzika, kurios norėtum klausytis gimdymo metu.

Trūkumai

1. Kaina. Kad norimas gydytojas atvyktų priimti gimdymo ne savo darbo laiku, tenka sumokėti į ligoninės kasą beveik 600 litų. Dažnai šeimos paruošia ir vokelius (gal ir dėsninga:  gydytojui iš tų oficialiai sumokamų 600 litų tenka tikrai nedaug, dėl ko ne kiekvienas sutiks važiuoti papildomai dirbti naktį ar savaitgalį). Jeigu iš anksto tariesi ir su akušere, papildomai reikės sumokėti dar beveik 200 litų.

2. Gydytojo prireikia ne visuomet. Dažna jau gimdžiusi mama sako, kad geriau tartis ne su gydytoju, kuris mažai dalyvauja gimdyme, bet su akušere. Galima apgalvoti ir tokį variantą. Jeigu gimdymas normalus, be komplikacijų, nėštukė gerai jam pasiruošusi– išties daugiausia gimdyvei padeda būtent akušerė: ji nuolat seka gimdos kaklelio atsidarymą, padeda vaikeliui išlįsti.

3. Norimas gydytojas, nenorima vieta. Kartais norimas gydytojas dirba „nenorimoje“ ligoninėje, tad gali tekti prisitaikyti prie gydytojo darbo vietos. Taip pat būna ir taip, kad vieni akušeriai-ginekologai dirba poliklinikoje, kiti – tik priima gimdymus gimdymo skyriuose. Jei nori, kad tas pats gydytojas prižiūrėtų visą nėštumą, priimtų gimdymą ir konsultuotų po jo, pasirinkimo laisvė gali būti mažesnė.

Patarimas: net jei tariesi iš anksto, būk pasiruošusi ir planui „B“. Gyvenime gali visko nutikti: gimdymas gali prasidėti anksčiau ar vėliau, nei tikėjaisi, ir gydytojas gali tuo metu atostogauti, būti išvykęs, gali dirbti ar budėti kitoje ligoninėje ar priiminėti kitą gimdymą. Aptark su gydytoju, ką tokiu atveju turėtum daryti ir į ką turėtum kreiptis.

Naujausi komentarai

 1. jono
  jono prieš 2 m.

  O jus man kvailai paaiskinkit, ka duoda tas tarimasis? Juk gydytoja/as uz jus nepagimdys o ir gydytojai nelabai ka ir daro, gimdyma priima akusere, gydytojas tik stovi ir kontroliuoja kam moket tuos pinigus jei viska galima ir taip gaut?

  Pati gimdziau VGN, nesitariau, gimdziau pas auksciau mineta E.L., o tiksliau Loda jo pavarde, tiesiog sutapo jo pamaina, irgi labai saunus daktaras, labai malonus, per gimdyma nestovejo uz akusares, o padejo gimt mano vaikeliui, kol gulejau su saremiais ateidavo pakalbint, o ne taip kad ateina, paziuri tonus ir iseina, atejo kita diena pasiteiraut kaip sekasi ir tt. Likau patenkinta

  Del ligos VGN dar isgulejom savaite po gimdymo, niekam nieko nemokejau nei dovaneliu nedaviau, bet prieziura ir rupinimasis manimi ir vaikeliu buvo superiniai. Tai kad nepersistenkit su tais mokejimais

 2. Baltoji meška
  Baltoji meška prieš 2 m.

  As gimdziau pirma dukra UK, tai ten mano verteja pasake, kad net netureciau galvoje minties padekoti pinigais uz gydytoju darba. Labai jau grieztai del to UK yra. Na, bent jau Londone irntoje ligonineje, kurioje gimdziau pirma dukra.

  Antra gimdziau jau LT, Panevezyje. Bet nesu nei karto davusi gydytojui nei pinigu, nei saldainiu dezutes. Tai prieziura buvo superine Si karta vel gimdysiu Panevezyje, vel nezadu duoti niekam nei pries gimdyma, nei po jo

 3. resevi
  resevi prieš 2 m.

  Abu gimdziau VGN,viena pas Skleriu ir akusere Bozena,kita pas Mileri (akuseres vardo neisiminiau),nesitariau,nieko nemokejau.Abu gydytojai labai geri,akusere Bozena superine.

 4. User has not uploaded an avatar
  Kate prieš 1 m.

  Sveiki gal žinot kokia gera akušerė kalinausko poliklinikoje pas kurią galima būtų lankytis?

 5. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 1 m.

  Kate parašė:
  Sveiki gal žinot kokia gera akušerė kalinausko poliklinikoje pas kurią galima būtų lankytis?

  Aš ėjau pas Čyrienę, labai patiko, ypač jos padėjėja, su kuria ir teko daugiausiai bendrauti. Abi labai malonios, viską išsamiai komentuodavo, rūpinosi.