Kaip nustatoma gimdymo data? (55)

Gimdymo datos nustatymas

Jei tavo mėnesinės buvo reguliarios, tuomet dauguma gydytojų atskaitos tašku ims pirmąją tavo paskutinių mėnesinių dieną ir nuo jos skaičiuos 40 savaičių. Pirma paskutinių mėnesinių diena yra data, kuomet prasidėjo paskutinės tavo mėnesinės iki pastojant. Tai yra populiariausias (klasikinis) būdas. Tačiau, jei tavo ciklas nėra idealus (arba tiksliau „standartinis“) – tai yra trunka ilgiau ar trumpiau nei 28 dienas, skaičiavimus reikėtų šiek tiek patikslinti. Pastebėta, kad nėštumo trukmė yra susijusi su mėnesinių ciklo trukme (kuo ilgesnis ciklas, tuo ilgiau trunka nėštumas).

Kiti gydytojai skaičiuoja kiek kitaip – nuo pirmosios mėnesinių dienos atima 3 mėnesius ir prideda septynias dienas. Taip gaunamas mėnuo ir diena, kada gimdyti tikimybė yra didžiausia.

Kitas būdas – ankstyvas ultragarso tyrimas. Šio metodo privalumas yra tas, kad jis bene tiksliausiai padeda nustatyti tikslią vaisiaus raidos savaitę, nes pirmojo trimestro metu vaisiaus vystymosi eiga gana standartinė, nukrypimų pasitaiko labai retai. Pirmieji dveji skaičiavimai remiasi tikėtina ovuliacijos data, tačiau ją nustatyti yra sunku, ypač jei mėnesinės nereguliarios.

Šiaip ar taip, žinok, kad numatoma gimdymo data nėra patikimas dalykas, nes kiekvienas nėštumas yra unikalus. Taigi, tai greičiau spėjimas, o ne skaičiavimas. Tad laikyk tą datą tiesiog orientyru ir per daug prie jos neprisirišk.

----------------------------------------------------

Išbandyk mūsų nėštumo savaitės bei gimdymo datos skaičiuoklę

Naujausi komentarai

 1. Lullu
  Lullu prieš 3 m.

  gretuciukas parašė:
  Pagal mmm turejo gimti geguzes 18 d o pagal echoskopa geguzes 15 d bet nepataike ne su vienu gime visai netiketai geguzes 2 diena 38 savaiciu sveikas ir isnesiot…

  oho. Tai pasirodo galima ir man planuotis plius minus kitaip.. kai pirmasis vaikelis tai milijona klausimu ir nezinojimu :))

 2. gretuciukas
  gretuciukas prieš 3 m.

  Lullu parašė:
  oho. Tai pasirodo galima ir man planuotis plius minus kitaip.. kai pirmasis vaikelis tai milijona klausimu ir nezinojimu :))

  Svarbiausia isejus i dekreta 30 savaiciu susidet tase i ligonine o daugiau jau kaip dievas duos! man irgi pirmas vaikiukas o ginekologas dar paskutinio vizito metu patikino kad tikrai pernesiosiu nes atseit berniukai ilgiau uztempia bet ne velnio dar as jam atsimenu sakiau o jei nebesusitiksim ir nebesusitikom tik jau po gimdymo apziurai bet ir dziaugiuos kad anksciau buvo netiketai nereikejo laukt ir nervuotis kada gi greiciau ta diena o cia op po motinos dienos ir yra na svarbiausia viskas gerai vaikiukui dar sesute lipant laiptais gimdymo namuos klause kelinta savaite sakau 38 ai tai sako pats laikas viskas normalu nes seip buna tarp 38 ir 42 savaites kazkur

 3. Agnytes
  Agnytes prieš 3 m.

  Lullu parašė:
  O tos kurios jau apturejo gimdymo dziaugsma, kaip pasitvirtino ta preliminari data? Ar kuriai nors pataike, ar cia savaite i viena puse savaite i kita

  Mano pataike pagal mm turejo gimti balandzio 10d. O echoskopa rade geguzes 8-5d. Pagimdziau 3d.

 4. Stella85 prieš 1 m.

  Paskaiciuota buvo rugsejo 20d ir gime rugsejo 20d , per mano pacios gimimo diena.

 5. Bruknė.
  Bruknė. prieš 1 m.

  Kiek µg geriate folinės rūgsties per dieną?
Skelbimai

6,00 €
25 | 15,6 cm
7,00 €
18 | 10,9 cm