Nėštumo dienoraštis: kaip jį pildyti?

 Vaikelio laukimas yra tikrai ypatingas ir stebuklingas. Siūlome susidaryti savo nėštumo kalendorių ir kas savaitę jame fiksuoti savo jausmus, sveikatos būklę, savijautą, išvaizdos pokyčius - juk šitai bus smagu ne tik prisiminti pačiai, bet ir parodyti paaugusiam vaikui.

Nėštumo dienoraštį galite rašyti paprastai, kaip pasakojimą, galite rašyti laiško, skirto jūsų augančiam vaikeliui, forma.
Mes siūlome anketos tipo dienoraštį, kurį bus lengva užpildyti ir mažai laiko turinčioms, ir nemėgstančioms rašyti mamytėms. Punktus, žinoma, galite susidėlioti taip, kaip patinka, galite sugalvoti naujų ar anketą patrumpinti. Siūlome pildyti kiekvieną savaitę, tačiau, jeigu norite, tai galite tą daryti dažniau ar rečiau.

Galite pildyti ir internete, susikurkite savo tinklaraštį - įrašus bus įdomu pamatyti ir jūsų draugams bei giminaičiams, ypač, jeigu jie gyvena tolėliau ir neturi progos pasimatyti su jumis šio džiugaus periodo metu. O nepažįstamoms mamytėms toks tinklaraštis gali būti ir įkvėpimas užvesti savąjį dienoraštį arba puiki galimybė geriau suprasti savo pačių savijautą - juk tikrai smagu žinoti, kad jos nėra vienintelės, kurios kankinasi negalėdamos rasti patogios miego pozos ar slapčiom kerta kilogramus marinuotų agurkėlių.

Bendra informacija.

Data:
Nėštumo savaitė:
Svoris:
Pilvuko apimtis:

Išvaizda.
Ar pilvukas jau matosi?
Ar jau tenka dėvėti nėštukių drabužius?
Ar tinsta rankos ir pėdos? Ar dar galite puoštis žiedais ir avėti senuosius batus?
Ar aplinkiniai jau pastebi? Jų komentarai:

Šioje skiltyje būtų šaunu įklijuoti ar įkelti savo nuotrauką. Geriau fotografuokitės profiliu - labiau išryškės apvalėjantis pilvukas.

Savijauta.
Savijautos pokyčiai (rytinis pykinimas, nugaros skausmas, odos būklė, potraukis konkretiems maisto produktams, miego sutrikimai ar neįprasta miego poza):
Vaikelio judesiai:
Artėjančio gimdymo požymiai (šią skiltį galite įvesti nėštumui einant į pabaigą):

Su vaikeliu susiję gyvenimo pokyčiai.
Pavyzdžiui, užsirašykite, jeigu pradėjote lankyti nėštukių kursus, kokią knygą, susijusią su nėštumu ar vaikų auginimu skaitote, pasižymėkite, kada pirkote lovelę, kaip vyksta vaiko kambario įrengimas, kada gavote dovanų pirmąsias kojinytes ar tapukus, kas juo padovanojo. Pridėkite nuotraukų, jeigu jų turite.

Įdomūs faktai, naudinga informacija.
Šioje skiltyje pasižymėkite, ką įdomaus ir naudingo jums pasakojo ginekologas, jūsų mama ar jau gimdžiusi draugė. Užsirašykite įdomų, perskaitytą knygoje ar internete faktą, susijusį su gimdymu ar vaikučiais.
Pavyzdžiui, jeigu laukiatės 6 savaitę, tai jūsų mažylis yra žirniuko dydžio, o štai 9 savaitę - jau visos alyvuogės!

Tėčio komentaras.
Būtų šaunu, jeigu savo įspūdžiais pasidalintų ir tėtis - galbūt ir jis perskaitė kažką įdomaus, galbūt būtent aprošomą savaitę jis pirmą kartą delnu pajuto mažylio judesius mamos pilve, o gal jam įsiminė naktinė kelionė į parduotuvę, nes būsimoji mama užsigeidė braškių.

Susiję straipsniai

B grupės streptokoko (BGS) tyrimas nėštumo metu

B grupės β hemolizinis streptokokas – tai dažniausias naujagimių įgimtos infekcijos sukėlėjas. Tad 35–37 nėštumo savaitę atliekamas BGS tyrimas.

Koks buvo Viktorijos Siegel-Suodaitės nėštumas?

Simonui paklausus, ar buvo lengva šiuo laikotarpiu, Laurynas atsiduso: „Visko buvo.“ Vyras prisipažino, kad matyti kasdienę toksikozę lengva nebuvo.

Nėštumo ir gimdymo atostogų pratęsimas dėl komplikuoto gimdymo

Jeigu gimdymas buvo komplikuotas, kiekvienai nėštumo ir gimdymo atostogos pailginamos 14 dienų.