Vaistai nuo alergijos nėštumo metu: ką reikėtų žinoti?
Kamuojant alergijai norisi kuo greičiau pradėti gerti vaistus, sušvelninančius nemalonius simptomus. Tačiau jei esate nėščia, viskas nebe taip paprasta: ne tik būtina skaityti vaistų informacinius lapelius ir domėtis, ar jie yra saugūs vartoti nėščiosioms, bet kaskart patariama pasitarti ir su gydytoju. Nors nemaža dalis vaistų nuo alergijos ir skausmo yra saugūs ir nėštumo metu, vis tik kai kurių iš jų vartoti nereikėtų.
Saugių vaistų ir veikliųjų medžiagų, padedančių kovoti su alergija nėštumo metu, sąrašas
- Difenhidraminas;
- Loratidinas;
- Cetirizinas;
- Guaifenesinas;
- Oksimetazolinas (vaistą galima vartoti tik trumpą laiką, t. y. iki trijų dienų);
- Kai kurie steroidiniai nosies purškalai;
- Kremai su mentoliu.
Pasitarkite su gydytoju, jei nereceptiniai vaistai nepadeda.
Vaistai nuo alergijos pirmąjį nėštumo trimestrą
Stenkitės vengti bet kokių vaistų, kurie nėra būtini, ypač pirmąjį nėštumo trimestrą. Nors kai kurie antihistamininiai vaistai yra tinkami, venkite dekongestantų grupės medikamentų.
Svarbu
Viena iš vengtinų medžiagų yra dekongestantas pseudoefedrinas. Vartojant jį pirmąjį nėštumo trimestrą gali pasitaikyti tam tikrų apsigimimų. Be to, jis gali didinti kraujospūdį, todėl nėščiosioms nėra tinkamas ir dėl šios priežasties.
Ar alergijos nėštumo metu tampa intensyvesnės?
Jausti alergijos simptomus – itin nemalonu, tačiau ji nedaro neigiamo poveikio nėštumui. Tačiau yra žinoma, kad alergijos nėštumo metu gali suintensyvėti.
Daugelis simptomų paaštrėja dėl dažnesnio gleivinių, pavyzdžiui, nosies kanalų, uždegimo. Nėščiosios taip pat kvėpuoja pro burną, o tai gali sukelti sausumą, dėl kurio alergijos simptomai tampa dar akivaizdesni.
Alergijos nėštumo metu gydymas nemedikamentinėmis priemonėmis
Nėščiosioms pirmiausia rekomenduojama išbandyti nemedikamentines priemones: tikėtina, kad vaistų gali nė neprireikti, ypač jei organizmo reakcija į alergiją nėra labai stipri.
Taigi, galimos nemedikamentinės priemonės nuo alergijos nėščiosioms:
- Naudokite fiziologinį nosies purškalą arba lašus;
- Skalaukite burną šiltu sūriu vandeniu;
- Skalaukite nosies sinusus irigatoriumi ar kitais specialiais prietaisais (pvz., neti puodu). Tam naudokite filtruotą arba distiliuotą vandenį;
- Maudynės po dušu. Kaskart grįžus į namus šiltas dušas taip pat gali padėti atverti kvėpavimo takus;
- Jei alergenų kiekis lauke yra didelis, venkite atidaryti langus, taip pat galite įsigyti specialius langų tinklelius;
- Galite paieškoti specialių pratimų, mažinančių nosies užgulimą;
- Oro drėkintuvas taip pat padės sudrėkinti orą ir nuraminti nosies kanalus;
- Apskritai stenkitės išvengti alergenų poveikio (pavyzdžiui, galite įsigyti namų oro valytuvą, iš aplinkos pašalinantį visus alergenus, įsigyti alergiškiems žmonėms skirtą patalynę ir kt.).