Hemorojaus gydymo būdai nėštumo metu (2)

Reklaminis partnerio turinys
Hemorojaus gydymo būdai nėštumo metu GBALLGIGGSPHOTO | Shutterstock.com

Hemorojus – gana dažnai nėštumo metu pasitaikanti būklė. Statistikos duomenimis, šiuo delikačiu laikotarpiu hemorojaus simptomai atsiranda arba paūmėja iki 40 proc. moterų. Pagrindinės priežastys – lėtinis vidurių užkietėjimas, didesnis kraujo pritekėjimas į išangės kraujagysles, vaisiaus spaudimas pilvo srityje, audinių nusilpimas, paveldimumas ar pernelyg pasyvus gyvenimo būdas, kai nėščioji mažai juda.

Jeigu hemorojus nėra ūmus ir itin varginantis, jo, kaip ir daugelio kitų ligų, chirurginis gydymas kuriam laikui atidedamas. Dažniausiai moterims operacijos atliekamos po gimdymo arba baigus žindyti kūdikį.

Gydymo metodika priklauso nuo hemorojaus laipsnio

Iš viso yra 4 hemorojaus laipsniai (stadijos). Visais atvejais rekomenduojamas konservatyvus gydymas, kurio esmė – reguliuoti tuštinimąsi. Rekomenduojama vengti vidurių užkietėjimo ir atitinkamai maitintis. Kenkia ir ilgas stanginimasis, sėdėjimas tualete. Pagrindinis hemorojaus rizikos veiksnys – nereguliarus tuštinimasis, siejamas su vidurių užkietėjimu.

Kaip išvengti vidurių užkietėjimo?

 • Kasdien suvartokite 25–30 g skaidulų.
 • Gerkite daug vandens (apie 3 l kasdien).
 • Jei pastebėjote prasidedančią problemą, galite vartoti išmatas minkštinančius arba lengvą laisvinamąjį poveikį turinčius preparatus.

Taip pat skaitykite:

Veiksminga konservatyvaus gydymo priemonė – vartoti flavonoidų (vaisiuose ir daržovėse aptinkamų antioksidantų) papildus, rinktis specialius kremus, gelius ir t. t.

Kaip analizuojama mokslinėje literatūroje, hemorojui gydyti skirtų preparatų sudėtyje reikėtų ieškoti dviejų veikliųjų medžiagų: lidokaino ir tribenosido. Lidokainas malšina skausmą, mažina deginimo jausmą, niežulį, o tribenosidas padeda palengvinti uždegimą, kraujavimą, mazgus išangės srityje. Abiejų šių veikliųjų medžiagų yra preparatuose PROCTO-GLYVENOL. Tiesiosios žarnos kremas arba žvakutės mažina išorinio ir vidinio hemorojaus sukeliamus nemalonius simptomus ir padeda šią ligą gydyti. Vaistą rekomenduojamomis dozėmis galite vartoti nuo ketvirtojo nėštumo mėnesio ir žindymo laikotarpiu. Tiesa, prieš vartojant bet kokį preparatą, būtina pasitarti su nėštumą prižiūrinčiu gydytoju.

Minėtajame lietuvių autorių straipsnyje nurodoma, kad tais atvejais, kai konservatyvus gydymas neefektyvus, galima išbandyti mažai invazyvias procedūras: perrišimą guminiais žiedais, skleroterapiją (procedūrą, kurios metu į nepageidaujamą kraujagyslę suleidžiamas medikamentas sklerozantas) ar gydymą lazeriu.

Jei hemorojus – pažengęs, t. y. III–IV laipsnio, o išorės pažeidimai – itin ženklūs, rekomenduojamas chirurginis gydymas hemorojų pašalinant.

Medikų bendruomenė ieško ir naujų hemorojaus gydymo metodų: pavyzdžiui, lazerinė hemoroidoplastika veiksmingumu net truputį lenkia jau senokai taikomą perrišimo guminiais žiedais metodą.

Išbandykite ir liaudiškus hemorojaus gydymo būdus

Norėdamos sumažinti diskomfortą, išbandykite namines priemones, padedančiais efektyviai kovoti su hemorojumi:

 • Alavijų sultys, kokosų aliejus. Nedidelį skausmą ir nemalonius pojūčius sumažinti padės natūralios alavijų sultys arba kokosų aliejus.
 • Ledo kompresai. Ledas mažina tinimą ir skausmą.
 • Hamamelio preparatai skatina žaizdų gijimą, slopina uždegimą, ramina odą, mažina niežėjimą ir apskritai palengvina hemorojaus simptomus ir stabdo kraujavimą.
 • Geriamoji soda. Niežulį sumažinti padės net ir paprasčiausia geriamoji soda.
 • Sėdimosios vonelės. Rekomenduojamos šiltos sėdimos vonelės, kurios, sumažindamos vidinio išangės rauko tonusą, gerina išangės audinių kraujotaką, atpalaiduoja įtemptus raumenis aplink išangę ir mažina skausmą. Jei baiminatės dėl karšto vandens neigiamo poveikio nėštumui (nors laukiantis ne pernelyg karštoje vonioje maudytis galima), galite tiesiog prisipilti nedidelę vonelę vandens (vadinamąją sitz bath) ir joje pasėdėti iki kelių kartų per dieną po 10–15 min. Taip pat jei patogiau, į įprastą vonią galite įsipilti nedaug (iki maždaug 7–10 cm) šilto vandens.
 • Higienos įpročių koregavimas. Nėščiosioms, kurias vargina hemorojus, rekomenduojama atsisakyti įprasti tualetinio popieriaus. Kaskart pasinaudojus tualetu patartina apsiprausti šiltu vandeniu (tam labai praverčia bidė). Jei tokios galimybės nėra, reikėtų naudoti šlapią tualetinį popierių arba intymios higienos servetėles.

Kuo mažiau spaudimo

Natūralu, kad sparčiai augantis vaisius spaudžia visus vidaus organus, tad visam organizmui tenka papildoma apkrova, ir dėl to jūs nieko negalite padaryti. Tačiau galite šiek tiek pakoreguoti savo įpročius.

Pasistenkite per ilgai nesėdėti ir nestovėti: kai galite, geriau atsigulkite ant šono. Taip sumažinsite dubens sričiai ir žarnynui tenkantį spaudimą.

Kai sėdite, naudokite specialią spurgos formos pagalvę (angl. Donut Pillow).

Jei šiame straipsnyje aptartos priemonės neveikia, jūsų gydytojas rekomenduos tiek jums, tiek ir jūsų vaisiui saugią hemorojaus gydymo ar net šalinimo procedūrą.

Naujausi komentarai

 1. būsimi tėveliai
  būsimi tėveliai prieš 7 mėn.

  Sveiki,
  ar buvo kam vidinis hemorojus?
  Pasitustinau kiek su krauju. Po kokiu 2-3 val. nuejau iki wc, radau kraujo is isanges.. Galvoju kas tai gali buti..

 2. Alialiali prieš 7 mėn.

  būsimi tėveliai parašė:
  Sveiki,
  ar buvo kam vidinis hemorojus?

  Gali būti ir išangės įplėša,ir hemorojus ir...