Kodėl gydytojas nurodė lankytis dažniau?

Jei nėštumui artėjant į pabaigą gydytojas lieps apsilankyti dažniau – nenustebkite ir nesijaudinkite: tai yra įprasta tvarka. Paskutiniais nėštumo mėnesiais yra didesnė tikimybė, kad gali išsivystyti sudėtinga nėštumo komplikacija, vadinama preeklampsija. Tai viena priežasčių, kodėl gydytojas nori dažniau jus apžiūrėti. Jis patikrins, ar ne per aukštas jūsų kraujospūdis, ar šlapime nėra baltymų, ar nepatinęs veidas ir rankos. Tai trys pagrindiniai preeklampsijos požymiai. Be to, gydytojas nori atidžiau stebėti vaikelį ir būti tikras, kad jam viskas gerai. Slenkant savaitėms, placenta sensta, ir paprastai apie 42-ą nėštumo savaitę ji neįstengia veiksmingai pašalinti nereikalingų medžiagų ir tiekti gliukozę vaikelio organizmui. Jei gydytojas įtartų problemą, jums gali rekomenduoti skatinti gimdymą.