Kodėl gydytojas nurodė lankytis dažniau?

Jei nėštumui artėjant į pabaigą gydytojas lieps apsilankyti dažniau – nenustebk ir nesijaudink: tai yra įprasta tvarka. Paskutiniais nėštumo mėnesiais yra didesnė tikimybė, kad gali išsivystyti sudėtinga nėštumo komplikacija, vadinama preeklampsija. Tai viena priežasčių, kodėl gydytojas nori dažniau tave apžiūrėti. Jis patikrins, ar ne per aukštas tavo kraujospūdis, ar šlapime nėra baltymų, ar nepatinęs veidas ir rankos. Tai trys pagrindiniai preeklampsijos požymiai. Be to, gydytojas nori atidžiau stebėti vaikelį ir būti tikras, kad jam viskas gerai. Slenkant savaitėms, placenta sensta, ir paprastai apie 42-ą nėštumo savaitę ji neįstengia veiksmingai pašalinti nereikalingų medžiagų ir tiekti gliukozę vaikelio organizmui. Jei tavo gydytojas įtartų problemą, tau gali rekomenduoti skatinti gimdymą.