Padidėjęs seilėtekis nėštumo metu (12)

Padidėjęs seilėtekis nėštumo metu Motortion Films| Shutterstock.com

Kai kurioms nėščiosioms pradeda skirtis labai daug seilių. Šis simptomas ypač dažnai pasitaiko toms, kurias vargina rytinis pykinimas ar rėmuo.

Kodėl nėštumo metu padaugėja seilių?

Nėštumo metu padidėjęs seilėtekis yra vadinamas ptyalism gravidarum. Jis intensyviausias pirmąjį trimestrą, tačiau gali tęstis iki pat gimdymo.

Kodėl seilėtekis suintensyvėja, nėra iki galo aišku. Galbūt taip yra dėl didesnio skysčių kiekio organizme arba dėl to, kad dėl spaudimo skrandžiui pasunkėja maisto rijimas.

Spėjama, kad seilių pagausėjimas yra organizmo savisaugos būdas. Nėštumo metu dažniau graužia rėmuo, pykina, o ant dantų patekusios skrandžio sultys gali juos pažeisti. Rūgštį pajutusios seilių liaukos išskiria daugiau seilių, kurios „apiplauna“ dantis bei minkštuosius audinius ir apsaugo juos nuo pažeidimų.

Kartais seilių gamyba nėra intensyvesnė, tačiau jų burnoje susikaupia daugiau, nes moteris vengia nuryti seiles bijodama pykinimo.

Kaip sumažinti seilėtekį nėštumo metu?

Seilėtekį pavyks sumažinti tik tuomet, jeigu jis yra ne atskira, „savarankiška“ problema, o organizmo reakcija į graužiantį rėmenį, pykinimą.

Suvaldžius rėmenį ir pykinimą, seilėtekis taip pat turėtų sumažėti.

Kitu atveju, seilėtekio ženkliai sumažinti nepavyks, tačiau galite bent šiek tiek sumažinti jo sukeliamą diskomfortą.

Kaip palengvinti padidėjusio seilėtekio diskomfortą?

 • Kelis kartus per dieną valykite dantis šepetėliu ir skalaukite burnos skalavimo skysčiu.
 • Valgykite dažnai ir po nedaug. Gerai sukramtykite maistą.
 • Pasistenkite iškart nuryti seiles, neleiskite joms kauptis. Jeigu seilių rijimas sukelia pykinimą arba jų yra labai daug, turėkite po ranka nosinę ar puodelį ir seiles išspjaukite.
 • Gerkite daugiau vandens. Vandens butelį nešiokitės su savimi ir gurkšnokite po truputį.
 • Sučiulpkite ledinuką ar kramtykite becukrę kramtomąją gumą. Tai nemažina seilių išsiskyrimo, bet palengvina jų rijimą. Venkite rūgščių saldainių ir kramtomųjų gumų, nes jos skatina seilių išsiskyrimą ir situaciją tik pablogina.
 • Jei niekas nepadeda, žvelkite į padėtį su optimizmu: seilės – ne taip jau blogai, nes jos padeda virškinti maistą, be to, saugo dantis ir burną nuo pažeidimų ir žalingų mikroorganizmų.

Susiję straipsniai

Kaip nėštumas negrįžtamai pakeičia moters kūną?

Ko gero, esame girdėjusios, kad po nėštumo moteris niekada nebebūna tokia pat, kaip anksčiau. Dažniausiai taip kalbama apie psichologinius pokyčius.

9 nėštumo mėnuo: kaip išsimiegoti?

Nėštumo metu išsimiegoti nėra lengva, juolab jei nėštumas siekia paskutinį – 9-ąjį – mėnesį. Pilvukas – didelis, apsiversti sunku.

Moters kūnas po nėštumo: atsakymai į pagrindinius klausimus

Tai ta pati tu... bet kitokia. Kaip susitaikyti su fiziniais kūno pokyčiais, kuriuos sukelia nėštumas?

Naujausi komentarai

 1. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 2 m.

  Sveikos. Ar kažkam yra buvęs seilėtekis, didelis seilių kaupimąsis, nenoras ryti seilių, nes jų tiesiog per daug ir tirštos, neskanios, kitais žodžiais, pykina jas ryjant? Kas pagelbėjo, kada tai liovėsi? Nes dabar spjaudausi kaip senis paskutinę savaitę. Iki tol būdavo, bet nedaug. O dabar net nežinau ką daryti, šalia visada bliūdas padètas, lauke spjaudausi, su žmonėm bendrauti negaliu.. Negi teks visur nešiotis maišelį/spjaudyklę?

 2. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 2 m.

  O taip buvo etapas kai stovejau daznai prie kriaukles ir spjaudziau seiles 😆 bet praejo man rodos su laiku, veliau pats pykinimas apmazejo ir susitvarke seiletekis 😁 man iki 5 menesio vemimai, pykinimai buvo, kantrybes! 🙈😁

 3. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 2 m.

  JR77 parašė:
  O taip buvo etapas kai stovejau daznai prie kriaukles ir spjaudziau seiles 😆 bet praejo man rodos su laiku, veliau pats pykinimas apmazejo ir susitvarke seiletekis …

  Man pykinimas jau mažta. Nuo ilgojo savaitgalio kaip ir nevėmiau, tai galvoju gal čia paskutiniai pasispardymai.
  Ačiū už atsakymą, mėginsiu dar kentėti iki gruodžio. 🤞

 4. narciziska
  narciziska prieš 2 m.

  Galadrielle parašė:
  Sveikos. Ar kažkam yra buvęs seilėtekis, didelis seilių kaupimąsis, nenoras ryti seilių, nes jų tiesiog per daug ir tirštos, neskanios, kitais žodžiais, pykina jas …

  Man buvo su antru sūnumi...omg...šlystesnio dalyko nėra. Baisiau uz vemima ar pykinima..nezinau kaip yra is tikruju, bet mano atbeju nieks nepadėjo., kol nepraejo savaime...

 5. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 2 m.

  narciziska parašė:
  Man buvo su antru sūnumi...omg...šlystesnio dalyko nėra. Baisiau uz vemima ar pykinima..nezinau kaip yra is tikruju, bet mano atbeju nieks nepadėjo., kol nepraejo …

  Kad baisiau už vèmimą ar pykinimą, tai nesutinku. Tie du vėmimo mėnesiai buvo kažkoks košmaras, norisi kuo greičiau išbraukti iš atminties.. 😃 Bet va vyšnaitė ant torto blemba. Ir kaip nemalonu, kai reikia bendrauti su žmonėm..