Dažniausios odos problemos nėštumo metu

Strijos ant pilvo nėštumo metu szmuli | Shutterstock.com

Nėštumo metu, kintant hormonų pusiausvyrai, į šiuos pokyčius reaguoja ir oda. Dažniausios ir dažniausiai aptariamos odos problemos – strijos, pigmentacija (patamsėjimai), sausumas, spuogeliai ir bėrimai. Taigi ką reikėtų žinoti ir kaip elgtis siekiant išvengti šių odos problemų arba bent jau sumažinti nemalonius jų padarinius?

Odos strijos

Strijos – nedideli odos dariniai, įtrūkimai, kiek primenantys smulkius randelius. Strijos nėštumo metu – itin dažna odos problema. Jos atsiranda ant sėdmenų, šlaunų, liemens, krūtinės ir pilvo staiga didėjant kūno svoriui ir odai tempiantis, tačiau įtakos strijų atsiradimui gali turėti ir paveldimumas, amžius, odos tipas, ypatumai (elastingą odą strijos nusėja rečiau, jų būna mažiau arba jos būna smulkesnės). Vos atsiradusios strijos būna raudonos ar violetinės spalvos, vėliau tampa balkšvo ar pilkšvo atspalvio.

Kaip spręsti strijų problemą?

Norint sumažinti strijų atsiradimo tikimybę, reikia kontroliuoti svorio augimą, pasistengti maitintis sveikiau, kad organizmas gautų visų būtinų medžiagų, o ne tuščių kalorijų, daugiau mankštintis ir naudoti drėkinamąsias odos priežiūros priemones (kremus, losjonus, aliejus).

veikis pastebimas

Daugiau apie strijas skaitykite:

Odos pigmentacija

Odos pigmentacija – tai patamsėjimai. Įprastai nėščiosios pastebi tamsesnę liniją nuo gaktos srities iki bambos, oda patamsėja pažastų ir kirkšnių srityse, aplink krūtų spenelius (areoles), pigmentinių dėmių atsiranda ir ant veido. Pigmentinės dėmės formuojasi dėl hormonų pokyčių, genetikos.

Kaip spręsti odos pigmentacijos problemą?

Ypač atidžiai odą saugoti turėtų pigmentinių dėmelių, strazdanų turinčios moterys. Joms nėštumo metu siekiant išvengti gausesnės odos pigmentacijos patariama naudoti pigmentines dėmes šviesinančius kremus su SPF filtru. Atkreipkite dėmesį, ar priemonės tinkamos ir saugios naudoti ir nėštumo metu.

Odos sausumas

Nėštumo metu kintant hormonų balansui, vykstant intensyviems fiziologiniams pokyčiams, odai tempiantis dažna problema – odos sausumas. Tai gana dažnas nėščiųjų nusiskundimas: hormonai estrogenai slopina riebalinių liaukų veiklą. Be to, oda neretai išlieka sausa ir po gimdymo, todėl reikia ieškoti efektyvių problemos sprendimo būdų.

Kaip spręsti odos sausumo problemą?

Odos sausumo problemai spręsti geriausia pasitelkti kosmetikos priemones: kremus, losjonus ar specialius aliejukus. Jie akimirksniu grąžina odai drėgmę, tad odą malonu liesti, be to, kosmetinės priemonės aprūpina ją vertingaisiais komponentais. Puiku, jei renkatės natūralius produktus, kurie yra be potencialių alergenų, konservantų, GMO, kitų dirbtinių priedų ir kvapiklių bei palaiko ir gerina natūralias odos regeneracijos savybes. Tokios priemonės gali padėti sumažinti niežulį, suformuoti apsauginį odos barjerą.

Spuogai (aknė), bėrimai

Labai dažnai nėščiąsias kamuoja ir spuogai, kurių formavimąsi lemia lytiniai hormonai. Nėštumo metu spuogų įprastai atsiranda vadinamojoje T zonoje: ant kaktos, nosies, smakro, tačiau jų gali būti ir ant skruostų, taip pat ir ant kūno – nugaros ir krūtinės.

Kaip kovoti su spuogais ir bėrimu nėštumo metu?

Su spuogais kovoti patariama taip pat, kaip ir paauglystėje: kruopščiai valyti veido odą, naudoti probleminei odai skirtas kosmetikos priemones, jokiu būdu nespaudyti spuogelių, nes užkrečiama ir sveika oda, be to, gali likti dėmelių, randų. Taip pat reikia stebėti mitybą, nes viena iš spuogų atsiradimo priežasčių – ir netinkamas maistas, per mažai suvartojamų skysčių.

Gera žinia – jog daugelį odos problemų nėštumo metu galima nesunkiai išspręsti, tereikia šiek tiek laiko ir pastangų.