Dubens dugno raumenų mankšta po gimdymo

Po gimdymo moterys kaip įmanydamos stengiasi greičiau atgauti prarastą figūrą, lieja prakaitą sporto salėje ar namuose, kad pagražintų pilvuką, kojas, krūtinę... Tačiau neretai pamirštama dar viena labai svarbi raumenų grupė – kitaip tariant, dubens dugno sritis.

Nėštumo ir gimdymo metu dubens dugno raumenys yra stipriai įtempiami, todėl būtina kaip galima greičiau grąžinti jiems tonusą. Šie raumenys – tai vidaus organų (gimdos, žarnyno, šlapimo pūslės) atrama, be to, turi didelę reikšmę intymiam moters gyvenimui. Jų stangrumas atsistato labai lėtai. Tikriausiai žinai, kad daugelis mamyčių turi šlapimo nelaikymo problemų (juokiantis, čiaudint, keliant sunkumus), joms nusmunka gimda... Dėl šios priežasties į mankštą reikėtų įtraukti ir keletą dubens dugną stiprinančių pratimų.

 

 • Rask patogią tau padėtį: atsistok (kojos tokiu atveju turi būti pečių plotyje), atsisėsk ant kėdės arba ant žemės (turkiška poza). Sutelk dėmesį į tarpvietės raumenis, įsivaizduok, kad valingai nutrauki šlapimo srovę. Įsidėmėk raumenis, kuriuos sutrauki tuo metu. Sutrauk juos ir suskaičiuok iki 3 (kvėpavimo sulaikyti nereikia). Sutraukdama raumenis iškvėpk, atpalaiduodama – įkvėpk. Nespausk pilvo ir sėdmenų. Pakartok pratimą bent 10 kartų, du ar tris kartus per dieną. Vėliau laiką galima ilginti iki 15–20 sekundžių.
 • Paleisk greitą ir energingą muziką, pamėgink pagal jos ritmą sutraukti ir atpalaiduoti tarpvietės raumenis. Kuo greitesnis bus tempas, tuo geresni rezultatai. Nepamiršk tikslumo – neįtrauk pilvo ir sėdmenų, taisyklingai kvėpuok, iki galo neatpalaiduok tarpvietės raumenų – tegul jie visą laiką būna šiek tiek įtempti.
 • Įsivaizduok, kad važiuoji liftu. Truputį suspaudei tarpvietės raumenis – įlipai į jį, esi pirmame aukšte, važiuoji į antrą. Čia sustoji, suskaičiuoji iki trijų, ir dar labiau įtempi raumenis – kyli į trečią aukštą. Nepamiršk kvėpuoti ir neįtempti pilvo. Pasistenk tokiu būdu pakilti kaip galima aukščiau. Kiekvieną dieną pastebėsi, kad aukštų vis daugiau.
 • Pamėgink ne sutraukti raumenis, o elgtis atvirkščiai – tarytum juos išstumti, lyg stangintumeisi. Įtrauk ir pilvą. Pakartok pratimą bent 10 kartų, po truputį šį skaičių didink iki 25–30 (per dieną – po du ar tris kartus).
 • Atsistok, kojas laikyk pečių plotyje. Šiek tiek sulenk kelius, rankas ištiesk į šonus. Palinguok dubeniu pirmyn ir atgal. Judėdama pirmyn, šiek tiek pakelk dubenį, įtrauk pilvą ir tarpvietės raumenis. Kai judi atgal – elkis atvirkščiai. Korpusas neturi judėti. Pasisupk taip ne mažiau kaip minutę.
 • Truputį sulenktais keliais palinguok dubeniu į šonus. Korpusas taip pat turi likti savo vietoje. Kartok bent minutę.
 • Pasistenk dubeniu nubrėžti ratą (korpuso nejudink). Abiem kryptim padaryk po 8 ratus, nepamiršk įtempti ir atpalaiduoti tarpvietės raumenų.
 • Nupiešk dubeniu horizontalų aštuonetą. Pasistenk, kad stuburas nejudėtų, o aštuonetas kaskart būtų vis didesnis. Padaryk taip 10–15 kartų įtraukdama dubenį, ir dar tiek pat – išstumdama.
 • Pamėgink padaryti aštuonetą vertikalioje padėtyje. Rankas ištiesk į šonus, kojas pastatyk pečių plotyje. Šiek tiek pritūpk. Pakreipk dubenį į dešinę pusę, tiesdama dešinę koją ir statydama ją ant pirštų galų jį pakelk. Ant talijos turi susidaryti raukšlės. Nuleisk dubenį ir grįžk į pradinę padėtį. Pakartok su kita puse. Pasistenk, kad korpusas būtų nejudrus. Pratimą atlik lėtai, pajusk, kaip dirba tavo raumenys, o po to pagreitink tempą.
 • Pastatyk dešinę koją šiek tiek į priekį ant sulenktų pirštų, kad visas kūno svoris tektų kairei kojai. Rankas ištiesk į šonus arba susidėk už galvos. Brėžk lanką į viršų, į priekį dešiniuoju klubu. Korpuso nepasuk. Sugrįžk į pradinę padėtį atgaline tvarka. Pakartok lėtai keletą kartų, po to pamėgink atlikti pratimą pagal greitą muziką. Pakartok 10–15 kartų, akcentuok klubo judesį atgal, žemyn. Pakeisk koją ir brėžk lanką jau kitu klubu.
 • Pastatyk kojas pečių plotyje, šiek tiek pritūpk. Rankas ištiesk į šoną, paeiliui ištiesk ir kojas. Pasiūbuok dubenį vertikalioje padėtyje, pasistenk, kad jis judėtų ne į  šonus, o tiesiog aukštyn ir žemyn. Pasisupk bent minutę.
 • Kojos – pečių plotyje ir kiek sulenktos. Pasistiebk ant pirštų galų, įtrauk pilvą, tarpvietę ir sėdmenis. Pabūk taip apie 4 sekundes ir vėl atsistok ant pėdų. Atpalaiduok raumenis, stenkis nesulaikyti kvėpavimo. Stiebdamasi iškvėpk, leisdamasi – įkvėpk.
 • Atsistok keturiomis, ant kelėnų, kad plaštakos būtų tiesiai po pečiais. Padaryk „katę“: įkvėpdama lėtai išsilenk, stuburgalį iškišk kaip galima labiau, iškvėpdama išriesk nugarą, įtrauk pilvą ir tarpvietę. Pasistenk nedaryti galva jokių nereikalingų judesių – nelenk jos prie krūtinės ir neužversk atgal.
 • Pasiūbuok dubenį į šonus, po to padaryk keletą sukamųjų judesių į abi puses.
 • Atsigulk ant nugaros, sulenk kojas per kelius ir pastatyk jas pečių plotyje. Rankas laikyk išilgai kūno. Iškvėpdama pakelk dubenį į viršų, stipriai įtrauk pilvą ir tarpvietę. Nusileisk žemyn ir visiškai atsipalaiduok. Pakartok pratimą 15–20 kartų.

Susiję straipsniai

Galima ar ne sportuoti nėštumo metu? Taip, jei norite lengvesnio gimdymo

Nėštumas – ir nepaprastas, ir sudėtingas etapas moters organizmui. Šiuo metu moters kūnui tenka prisitaikyti prie naujo ritmo ir krūvio.

Apie kūno pokyčius bei masažo naudą nėštumo metu ir po gimdymo: nauda – akivaizdi

Kiekvienas žmogus, kuris kada nors buvo profesionaliame masaže, patvirtins, kad po masažo geriau jaučiasi tiek kūnas, tiek siela.

Nėščiųjų mankšta namuose

Keletas praktinių nėščiųjų mankštos pratimų, kuriuos galima atlikti namuose.