Gimdymui palankiausias metų laikas

Kada geriausia gimdyti mažylį? Vienoms moterims šis klausimas atrodo visiškai neracionalus – juk metų laikas svarbus nebent tik pirmaisiais vaiko gyvenimo mėnesiais ar metais, be to, mažylis juk neklausia, kada gali ateiti į šį pasaulį. Kitos gi su tuo nesutinka – savo nėštumą įmanoma planuoti (ypač jaunystėje). Vis dėlto tenka pripažinti, kad nė vienas (net ir pats mėgstamiausias) metų laikas gimdyti nebus idealus – visi jie turi tiek savų privalumų, tiek trūkumų. Kokie gi jie? Išsiaiškinkime.

Pavasaris

Žinoma, pavasario vidurys ar pabaiga gimdyti dažniausiai yra palankesni. Lauke šilčiau, tad galima išeiti pasivaikščioti ir nesibaiminti, kad mažylis sušals. Pirmą kartą gryno oro vaikutis įkvėps tada, kai keliaus iš gimdymo namų. Jis, galima sakyti, iš karto gaus vitamino D, kuris užkirs kelią rachito vystymuisi, nereikės su savimi turėti labai daug drabužėlių, o jeigu naudosi vystyklus – bus paprasčiau juos džiovinti. Jau visai netrukus bus galima mėgautis šviežiais vaisiais ir daržovėmis. Paskutiniai nėštumo mėnesiai bus žiemą, vadinasi, didelis pilvas ir ištinusios kojos niekam nekris į akis.

Trūkumai: gimdymo metu organizmas naudoja resursus, sukauptus per vasarą. Žiemą mes mažai judame, vadinasi, gauname nedaug deguonies. Pavasarį nėštukei ima trūkti geležies, o tai gali pakenkti mažylio sveikatai.

Reikėtų atsižvelgti ir į tai, kaip pavasarį gimęs vaikas eis į mokyklą: pirmokėliui turėtų būti daugiau nei 6,5 metų, vadinasi, gimti jis turėtų maždaug vasarį (arba pradėti lankyti ją vėliau, jeigu sulaukęs 6,5 nebus tam pasiruošęs).

Vasara

Privalumai beveik tie patys, kaip ir pavasarį: viską paprasta džiovinti, galima išeiti pasivaikščioti, valgyti šviežius vaisius ir daržoves. Kadangi vitaminų maiste daugiau, nėščioji apsirūpina reikalingomis atsargomis.

Kita vertus, karščiai nėčiai moteriai yra tikra kančia. Ir mažyliui turbūt tokiu periodu bus ne ką lengviau. Vasarą gimusiems vaikams klausimas dėl mokyklos dar keblesnis: jeigu mažylis gimė liepą, o jo bendraklasis – rugsėjį, ar šie vaikai bus vienodai pasiruošę?

Ruduo

Jei tikėtume specialistais, rudenį gimę vaikai dėl saulės šviesos trūkumo teigiamų emocijų patiria mažiau. Vitaminų šiuo metų laiku visiškai pakanka, tačiau bėda ta, kad mokykloje tavo dukrytė arba sūnelis bus vienas iš vyriausių. Paskutiniais nėštumo mėnesiais teks kęsti vasaros karščius. Vystyklų ir rūbelių džiauti nebus kur, nes šildymas dažniausiai pajungiamas gana vėlai. Bet net ir tada, kai jį pajungs, problemų nesumažės – patalpų oras bus sausas, teks jį drėkinti. Saulės beveik nematyti, todėl praverstų pasirūpinti pirktinių vitaminų atsargomis.

Žiema

Atrodytų, kas gali būti blogiau už žiemą? O juk šis metų laikas taip pat turi savų privalumų – vasarą nėščioji jausis daug geriau, mažylis gims tada, kai šildymas jau bus pajungtas. Džiovinti rūbelius nekils problemų, savaime išsispręs ir oro sausumo klausimas. Iki vasaros vaikutis gerokai ūgtelės, jį bus paprasta pasodinti į vaikišką kėdutę, išvesti pasivaikščioti, susitaupys sauskelnių. Didžiausia problema yra ta, kad žiemą dėl šalčių ir gausybės sniego kartais būna labai sudėtinga išeiti į lauką.

Susiję straipsniai

Nėščiosios pilvuko nusileidimas prieš gimdymą

Nėščiosios pilvas artėjant gimdymo terminui staiga pasikeičia – šiek tiek pasmunka žemyn. Taip nutinka dėl to, kad vaisius apsiverčia žemyn galva.

Prasidėjo gimdymas: kada reikėtų vykti į ligoninę?

Kada prasideda tikrasis gimdymas ir kuriuo metu jau tikrai reikia būti ligoninėje? Verta žinoti 5-1-1 taisyklę!

Cezario pjūvio operacija pagal pageidavimą

Nuo 2024 m. sausio įsigaliojo nauja tvarka, suteikianti galimybę gimdyvėms rinktis cezario pjūvio operaciją pagal pageidavimą.