Kaip reaguoti į absurdiškus žmonių komentarus nėštumo metu?

Nėščia moteris kalbasi su kaimyne Motortion Films | Shutterstock.com

Nė viena nėščia moteris neturi kantrybės klausyti ne visai taktiškų aplinkinių komentarų. Bet kaip į juos deramai reaguoti ir kaip tinkamai atsakyti tokiems „komentuotojams“? Jūsų dėmesiui – patys pačiausi perliukai, kuriuos bene dažniausiai išgirsta nėščios moterys.

„O Dieve! Kokia tu didelė!“

Šio „brangakmenio“ variantų yra daugybė. Vienas jų – „ar tikrai nėščia tik su vienu vaiku?“. Neprašyti komentarai apie didesnį nei įprasta nėščios moters pilvą / kūną yra tokie paplitę, kad apie juos kuriami pokštai. Kaip reaguoti į tokius netyčinius užgauliojimus?

Vienas būdų – į komentarą „tu esi milžiniška“ atsakyti „o Jėzau, tu taip pat!“. Bet jei nesate kovingoje būsenoje, o sarkazmas – ne jūsų arkliukas, siūlome paprastesnį būdą: „taip, žinau, atrodau taip, tarsi auginčiau savyje kažką, ar ne?“.

„Tikriausiai, tau taip nenutiks. Bet štai mano labai traumuojanti gimdymo istorija...“

Mūsų visuomenėje yra labai daug košmariškų gimdymo istorijų pasakotojų. Deja, ne visi supranta, kad nevalia jų skleisti nėščiosioms. Pavyzdžiui, jums, lyg niekur nieko, kokia nors patyrusi mamytė gali imti pasakoti, kad jos gimdymas truko virš 60 valandų, o vėliau galiausiai operuota ir atliktas cezario pjūvis. Ir dar būtinai pridurs, kad atsigauti jai prireikė devynių savaičių.

Veikiausiai tokiu atveju norėsite surikti: „kam man tą pasakoji?! Pasilik tai sau!“, bet dauguma moterų tiesiog sustingsta vietoje ir nieko negali atsakyti. Ką gi, geriausia, ką galite padaryti tokioje situacijoje, – pareikšti užuojautą, padėkoti ir paprašyti pratęsti šį pokalbį po jūsų gimdymo.

„Ar ši veikla tau yra saugi šiuo metu?!“

Žinoma, dažniausiai yra kalbama apie visiškai adekvačią, nėščiai moteriai priimtiną veiklą. Šiuo atveju pašnekovė vargu ar nori jus užgauti. Priešingai: ji nuoširdžiai rūpinasi jūsų gerove ir tikrai nelinki blogo. Bet kad ir kaip būtų, dažni tokio tipo komentarai gali erzinti.

Jei susidursite su aplinkinių klausimais, ar jums tikrai galima, pavyzdžiui, sportuoti, galite drąsiai atsakyti: „taip, mano gydytojas man leido“. Ir geriausia tokiu atveju nesivelti į tolesnes kalbas.

„O, vargšelė. Atrodai visiškai išsekusi...“

Ir tai gali būti tiesa. Juk nemiga ir šlapinimasis kas 90 minučių nakties metu yra visiškai normalu, įprasta nėštumo metu. Be to, daugelio nėščių moterų odos būklė pablogėja, papilkėja, atsiranda juodi ratilai po akimis. Tad blogiau už viską – dar ir girdėti, kad atrodote siaubingai, nes tą žinote ir pati.

Kaip reaguoti į tokį komentarą? Tiesiog pripažinkite, kad esate baisiai pavargusi, ir tiesiog paprašykite paslaugos.

„O tu mėgaukis! Juk nėštumas – smagiausia gyvenimo dalis!“

Kas taip pasakė? Moteris, kuris šį sakinį perkaitė knygose?

Pirmieji metai po kūdikio gimimo yra be galo sunkūs ir varginantys – ir tai yra neginčijama tiesa. Bet daugeliui moterų ne mažiau sunkus yra ir pats nėštumas. Nuolatinis stresas, persileidimo baimė, nugaros / galvos skausmai, nemiga – visa tai yra tik dalis nepatogumų, kuriuos patiria nėščioji.

Kaip reaguoti į tokį komentarą? Tiesiog pasakykite: „jei tai yra lengva dalis, ką gi, aš pasiduodu!“. Juk, kaip sakoma, su svetima nuomone nepasiginčysi, nesvarbu, kuo tokia ji grįsta – teorine ar praktine patirtimi.

Ženkliukai į pagalbą

Norėtumėte atrėžti komentuotojams taikliai, kandžiai ir tiesmukai, bet nesate tikra, ar pajėgsite tinkamai sureaguoti? Siūlome puikią išeitį.

Pasiimkite porą ženkliukų su įmantriais užrašais ir pritvirtinkite juos prie rankinės, kuprinės ar švarko atlapo. Kiekvienoje situacijoje, kai nežinosite, ką atsakyti, galite tiesiog parodyti juos, ir visiems viskas bus aišku.

Galimi užrašai ant ženkliukų:

  • „Taip, aš vis dar nėščia“
  • „Taip, tai dėl nėštumo“
  • „Taip, viduje – tik vienas“

Prisimenate socialinę viešojo transporto akciją „Čia vienu daugiau“? Jei visuotinės iniciatyvos ne visada pasiteisina ar yra reikalingos, tačiau asmeninėms reikmėms naudotinos priemonės, kurios leidžia jaustis ramiau ir mažiau jaudintis, – visada priimtinos ir pateisinamos. 

Susiję straipsniai

Nėštumo DUK: atsakymai į dažniausiai kylančius klausimus

Visoms besilaukiančioms moterims, ypač, jeigu nėštumas pirmasis, kyla aibė klausimų. Ką galima ir ko negalima daryti, kai laukiesi?

Kas yra gimdyvės padėjėja - dula?

Dula – tai gimdyvės padėjėja, teikianti emocinę ir fizinę paramą nėštumo, gimdymo metu bei pogimdyviniu laikotarpiu.

Būsimas mamas kviečiame burtis į pokalbių grupes

Būsimos mamos „Tėvų darželio“ forume buriasi į pokalbių grupes pagal vaikučio gimimo metus ir mėnesį. Laukiatės? Kviečiame prisijungti?