Kas turėtų dalyvauti gimdyme? (556)

Vaiko gimimas yra labai unikali asmeninė patirtis, ir tik nuo tavo norų priklauso, kas tuo metu bus šalia tavęs – vyras, kiti šeimos nariai, draugė(s) ar profesionali gimdyvės padėjėja. Štai apie ką vertėtų pagalvoti sudarinėjant „svečių sąrašą“:

 • Nėra vieno teisingo sprendimo. Nors dar visai neseniai vyro dalyvavimas gimdyme buvo tabu, dabar vis daugiau moterų norėtų, kad partneris būtų šalia – bent jau per sąrėmius. Kitos tai laiko moters paslaptimi ir mieliau kviečiasi mamą, seserį ar artimą draugę.
 • Akušerės ir seselės ligoninėje keičiasi kas pamainą, taigi jei norėtum, kad tave visą gimdymo laiką prižiūrėtų ta pati akušerė ar seselė, turėtum iš anksto dėl to susitarti. Žinoma, ne visose įstaigose tai įmanoma. Jau gimdžiusios moterys, kurių gimdymas buvo normalus, dažnai pasakoja, kad joms gimdant svarbiausios buvo akušerės, o ne gydytojas, su kuriuo tarėsi iš anksto. Yra tyrimų, rodančių, kad gimdymas būna trumpesnis, būna mažiau komplikacijų ir naujagimių traumų, kai gimdyves nuo pradžios iki pabaigos prižiūri ta pati akušerė ar profesionali gimdyvės pagalbininkė. Tau taip pat derėtų pagalvoti apie „asmeninę“ akušerę ar gimdyvės pagalbininkę, jei tvirtai nusprendei gimdyti natūraliai. Jos turi reikalingų žinių ir patirties, kaip palengvinti gimdymo skausmus, be to, sulaikys kitą ligoninės personalą nuo bandymų įsiūlyti tau nuskausminamųjų vaistų.
 • Kai kurie vyrai ar partneriai gali jaustis netikri dėl savo vaidmens gimdymo metu, jei, be jų ir ligoninės personalo, dalyvaus dar kas nors – giminės ar profesionali pagalbininkė. Jei planuoji į gimdymą pasikviesti dar ką nors, prieš tai būtinai aptark šį klausimą su antrąja puse.
 • Gali būti, jog, nepaisant tavo noro, kad gimdymas būtų privatus, tavo mama ar anyta norės dalyvauti jame ir darys tau spaudimą (ne iš piktos valios, žinoma, jos tiesiog norės pamatyti savo anūką kuo greičiau). Jei taip nutiktų, tikrai nebijok pasakyti „ne“, o juo labiau nesijausk dėl to kalta. Jei negali pasakyti pati, paprašyk, kad tai padarytų tavo vyras, arba susitark, kad atėjus TAI akimirkai pašalinius iš palatos išprašytų ligoninės personalas (gali tai įrašyti į gimdymo planą).

Naujausi komentarai

 1. Jolli
  Jolli prieš 1 m.

  tropikana parašė:
  gimdyma kiekvienas supranta skirtingai,vieni bijo,kiti nejaucia skausmo,treti is skausmo gali kalnus nuversti,bet prie ko cia tas nesuprantu?

  Suprasiu, kaip pagindysiu.. O beto, nekibkit prie žodžių..

  Visom po gėlytę..

 2. Kregzduti
  Kregzduti prieš 1 m.

  Na asmeniskai nenoreciau, kad vyras butu .. bet mano atveju jis ne nelauke vaiko gimimo. Buvo su manim kartu mama, sakiau as jai, kad bus su manim kol saremiai bus, taip ir buvo kai jau pagulde likau tik su personalu ir man visai nieko netruko kaip til nusiraminau, kai jau buvo aisku, kad pabaiga cia pat

 3. Brigushka
  Brigushka prieš 1 m.

  as irgi nenorejau, kad butu vyras bet vyras sake- dalyvausiu! tai sutikau su tuo, kad bus per saremius. tik labai greitai viskas pas mane buvo ir ziu nespejau apsidairyt, daktaras sako- stumam tai taip ir liko vyras, viska mate, isgyveno, virkstele nukirpo... pirmas nuotraukas padare
  nei as, nei jis ne karto nesigailejom. ka abu pradejom- ta abu ir pabaigem o ir siaip, vyras ne kiek neatsalo, gal netgi labiau as ji traukt pradejau, jo akyse as labai pakyleta tapau

 4. Lina11
  Lina11 prieš 7 mėn.

  o as siuo kartu busiu viena, nes kazkaip man jie nervino salia. Vyras nervinosi salia stovedamas, o mama perkreiptu veidu stovejo, "gal man taip atrode". Busiu viena, manau bus ramiau, nors norinciu yra net kaimynes siulosi, bet sakau jus tikrai man nepadesit, tikrai maziau neskaudes...

 5. Lauksmė
  Lauksmė prieš 7 mėn.

  Tik vyras man buvo reikalingas ir medikai.