Kas turėtų dalyvauti gimdyme? (566)

Vaiko gimimas yra labai unikali asmeninė patirtis, ir tik nuo tavo norų priklauso, kas tuo metu bus šalia tavęs – vyras, kiti šeimos nariai, draugė(s) ar profesionali gimdyvės padėjėja. Štai apie ką vertėtų pagalvoti sudarinėjant „svečių sąrašą“:

 • Nėra vieno teisingo sprendimo. Nors dar visai neseniai vyro dalyvavimas gimdyme buvo tabu, dabar vis daugiau moterų norėtų, kad partneris būtų šalia – bent jau per sąrėmius. Kitos tai laiko moters paslaptimi ir mieliau kviečiasi mamą, seserį ar artimą draugę.
 • Akušerės ir seselės ligoninėje keičiasi kas pamainą, taigi jei norėtum, kad tave visą gimdymo laiką prižiūrėtų ta pati akušerė ar seselė, turėtum iš anksto dėl to susitarti. Žinoma, ne visose įstaigose tai įmanoma. Jau gimdžiusios moterys, kurių gimdymas buvo normalus, dažnai pasakoja, kad joms gimdant svarbiausios buvo akušerės, o ne gydytojas, su kuriuo tarėsi iš anksto. Yra tyrimų, rodančių, kad gimdymas būna trumpesnis, būna mažiau komplikacijų ir naujagimių traumų, kai gimdyves nuo pradžios iki pabaigos prižiūri ta pati akušerė ar profesionali gimdyvės pagalbininkė. Tau taip pat derėtų pagalvoti apie „asmeninę“ akušerę ar gimdyvės pagalbininkę, jei tvirtai nusprendei gimdyti natūraliai. Jos turi reikalingų žinių ir patirties, kaip palengvinti gimdymo skausmus, be to, sulaikys kitą ligoninės personalą nuo bandymų įsiūlyti tau nuskausminamųjų vaistų.
 • Kai kurie vyrai ar partneriai gali jaustis netikri dėl savo vaidmens gimdymo metu, jei, be jų ir ligoninės personalo, dalyvaus dar kas nors – giminės ar profesionali pagalbininkė. Jei planuoji į gimdymą pasikviesti dar ką nors, prieš tai būtinai aptark šį klausimą su antrąja puse.
 • Gali būti, jog, nepaisant tavo noro, kad gimdymas būtų privatus, tavo mama ar anyta norės dalyvauti jame ir darys tau spaudimą (ne iš piktos valios, žinoma, jos tiesiog norės pamatyti savo anūką kuo greičiau). Jei taip nutiktų, tikrai nebijok pasakyti „ne“, o juo labiau nesijausk dėl to kalta. Jei negali pasakyti pati, paprašyk, kad tai padarytų tavo vyras, arba susitark, kad atėjus TAI akimirkai pašalinius iš palatos išprašytų ligoninės personalas (gali tai įrašyti į gimdymo planą).

Naujausi komentarai

 1. lapsa
  lapsa prieš 2 mėn.

  As ir vyras esam seima,todel jis salia buvo visada

 2. -Egle-
  -Egle- prieš 2 mėn.

  Per pirmuosius du gimdymus vyras nuo pradzios iki pabaigos buvo salia treciaji sunu gimdziau be vyro,is pradziu galvojau bus baisu,nejauku vienai,bet atsiunte man jauna rezidente,kuri didziaja dali laiko buvo salia manes,tai turejau su kuo pabendraut,pasikalbeti ir nebuvo nei baisu,nei liudna

 3. User has not uploaded an avatar
  Lelija011 prieš 2 mėn.

  lauruskaaa parašė:
  Mano brolis sake kai zmona gimdys antra jis lauks prie ligonines aisku cia juoko forma labiau, jam sake gimdymas buvo pats baisiausias dalykas gyvenime, vien tod…

  Mano vyro tokios pacios mintys-laukiam antro vaikelio, o bijo labai del to, kad su pirmaja prabuvo 14val kartu su manim

 4. auksellis
  auksellis prieš 2 mėn.

  Tik uz vyro dalyvavima nuo saremiu iki gimdymo galo, kaip mes su vyru sakom (Kartu pradejome kartu ta darba ir pabaigsime ;) )

 5. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 1 mėn.

  Tik vyras dalyvavo gimdyme. Tiksliau, 3 gimdymai, nes 3 vaikai. Vyras man labai padėjo. Per kiekviena laikė už rankos, sakė kad viskas bus gerai, ir netrukus pamatysime savo kūdikį.