Kas turėtų dalyvauti gimdyme? (578)

Vyro dalyvavimas gimdyme

Vaiko gimimas yra labai unikali asmeninė patirtis, ir tik nuo tavo norų priklauso, kas tuo metu bus šalia tavęs – vyras, kiti šeimos nariai, draugė(s) ar profesionali gimdyvės padėjėja. Štai apie ką vertėtų pagalvoti sudarinėjant „svečių sąrašą“:

 • Nėra vieno teisingo sprendimo. Nors dar visai neseniai vyro dalyvavimas gimdyme buvo tabu, dabar vis daugiau moterų norėtų, kad partneris būtų šalia – bent jau per sąrėmius. Kitos tai laiko moters paslaptimi ir mieliau kviečiasi mamą, seserį ar artimą draugę.
 • Akušerės ir seselės ligoninėje keičiasi kas pamainą, taigi jei norėtum, kad tave visą gimdymo laiką prižiūrėtų ta pati akušerė ar seselė, turėtum iš anksto dėl to susitarti. Žinoma, ne visose įstaigose tai įmanoma. Jau gimdžiusios moterys, kurių gimdymas buvo normalus, dažnai pasakoja, kad joms gimdant svarbiausios buvo akušerės, o ne gydytojas, su kuriuo tarėsi iš anksto. Yra tyrimų, rodančių, kad gimdymas būna trumpesnis, būna mažiau komplikacijų ir naujagimių traumų, kai gimdyves nuo pradžios iki pabaigos prižiūri ta pati akušerė ar profesionali gimdyvės pagalbininkė. Tau taip pat derėtų pagalvoti apie „asmeninę“ akušerę ar gimdyvės pagalbininkę, jei tvirtai nusprendei gimdyti natūraliai. Jos turi reikalingų žinių ir patirties, kaip palengvinti gimdymo skausmus, be to, sulaikys kitą ligoninės personalą nuo bandymų įsiūlyti tau nuskausminamųjų vaistų.
 • Kai kurie vyrai ar partneriai gali jaustis netikri dėl savo vaidmens gimdymo metu, jei, be jų ir ligoninės personalo, dalyvaus dar kas nors – giminės ar profesionali pagalbininkė. Jei planuoji į gimdymą pasikviesti dar ką nors, prieš tai būtinai aptark šį klausimą su antrąja puse.
 • Gali būti, jog, nepaisant tavo noro, kad gimdymas būtų privatus, tavo mama ar anyta norės dalyvauti jame ir darys tau spaudimą (ne iš piktos valios, žinoma, jos tiesiog norės pamatyti savo anūką kuo greičiau). Jei taip nutiktų, tikrai nebijok pasakyti „ne“, o juo labiau nesijausk dėl to kalta. Jei negali pasakyti pati, paprašyk, kad tai padarytų tavo vyras, arba susitark, kad atėjus TAI akimirkai pašalinius iš palatos išprašytų ligoninės personalas (gali tai įrašyti į gimdymo planą).

Naujausi komentarai

 1. drasusisdrugelis
  drasusisdrugelis prieš 2 m.

  simonna95 parašė:
  o as taip ir nenusprendziu, vyras reiskia nora dalyvaut gimdyme, o as nenoriu kad jis dalyvautu, taip ir nesutariam.

  Jei nori leiskit, o eigoje matysit. jei trukdys ir matysit kad tikrai nenorit, paprašysit ir išeis, o gal ir pats užsimanys išeit, tačiau gali būt ir taip jog bus didelė pagalba iš jo esant kartu ir palaikant

 2. simonna95
  simonna95 prieš 2 m.

  taip, girdejau visokiu nuomoniu, kad vienais atvejais padeda kitais ne. kazkodel vis labiau prieinu isvada kad dalyvauti ar ne, paliksiu spresti jam paciam.

 3. User has not uploaded an avatar
  Pamirštuolė prieš 2 m.

  Mano pirmasis nėštumas. Kažkaip pati kategoriškai prieš vyro dalyvavimą gimdymo metu buvau bet kai perskaičiau Jūsų atsiliepimus tai pradedu galvot kad gal tiesiog vyrui reiktų suteigt galimybę pasirink ir nuspręst ko jis nori.

 4. simonna95
  simonna95 prieš 2 m.

  manau kad reikia leisti nuspresti vyram patiem, nori jie ar ne pamatyt kaip ju paciu vaikai ateina i pasauli.

 5. Severina
  Severina prieš 1 m.

  Kaip bebutu esu pati laimingiausia jog dalyvavo mano pacios mama...