Nėščiųjų diržas: ar jis reikalingas? (13)

Tarp dažniausiai besilaukiančios moters įsigyjamų prekių galėtume rasti ir nėščiųjų diržą. Daugeliui moterų nėštumo metu kyla klausimas, ar nėščiosios diržas tikrai būtinas, o gal visiškai sėkmingai galima išsiversti ir be specialaus diržo?
Kam naudojamas nėščiųjų diržas?
Nėščiųjų diržas naudojamas augančiam pilvukui prilaikyti, siekiant išvengti ar bent jau gerokai sumažinti nugaros skausmą (ypač apatinės nugaros dalies ir juosmens), tempimą pilvo apačioje.
Nėščiųjų diržo privalumai
- Sumažina skausmą. Diržas pakelia pilvuką, todėl leidžia sumažinti nugaros apatinės dalies, klubų, pilvo apatinės dalies skausmą.
- Padeda palaikyti taisyklingą laikyseną ir apsaugo nuo nugaros patempimo.
- Prilaiko pilvą, pilvo sienos raumenis.
- Suteikia daugiau komforto fizinės veiklos metu. Nėščiųjų diržas palaiko ir gimdą, įtvirtina pilvą, todėl sportuojančios, aktyvia veikla užsiimančios nėščiosios jaučiasi kur kas patogiau.
- Tolygiai paskirsto vidurinės kūno dalies svorį.
- Gali padėti sumažinti šlapimo pūslės spaudimą.
- Gali sumažinti ir strijų nėštumo metu atsiradimo tikimybę.
Nuo kelintos nėštumo savaitės patartina nešioti nėščiųjų diržą?
Dažniausiai reguliariai nėščiųjų diržą patariama pradėti nešioti trečiajam nėštumo trimestrui prasidėjus, t. y. nuo 29 nėštumo savaitės. Jeigu didelis pilvukas pradeda kelti diskomfortą neįkopus į trečiąjį trimestrą, drąsiai galima pradėti diržą nešioti ir anksčiau.
Kai kurie medikai ir kineziterapeutai didesnio fizinio aktyvumo metu pataria nėščiųjų diržą pradėti dėvėti nuo 20 nėštumo savaitės, ypač jei nėštumas nebe pirmas ir pilvukas didesnis negu įprastai.
Kuriuo dienos metu nešioti nėščiųjų diržą?
Specialų diržą paprastai rekomenduojama dėvėti aktyvios veiklos metu – sportuojant, einant pasivaikščioti, dirbant. Jį reikėtų nešioti tiek darbovietėje, ypač jei darbas stovimas, tiek tvarkantis namuose, gaminant maistą ir pan.
Ilsintis ar miegant nėščiųjų diržo dėvėti nereikia.
Kiek valandų per dieną reikėtų nešioti nėščiųjų diržą?
Per dieną diržą dėvėti reikėtų apie 3–4 valandas, jeigu yra poreikis, galima ir ilgiau. Pavyzdžiui, prie specialaus nėščiųjų diržo-kelnaičių pateikiama rekomendacija dėvėti jį visą dieną.
Kuo skiriasi nėščiųjų diržai?
- Tipas. Gaminami ne tik įprasti nėščiųjų diržai, bet ir korsetai ar net specialus diržas-kelnaitės.
- Dydis. Visų pirma, nėščiųjų diržai skiriasi dydžiu: įprastai galima įsigyti keturių–šešių dydžių – nuo XS iki XXL. Jų dydis priklauso nuo liemens apimties. Bene kiekvienas gamintojas pateikia nėščiųjų diržų dydžių lenteles, todėl pasirinkti nesudėtinga.
- Lipdukai. Daugelis nėščiųjų diržų turi specialius lipdukus, padedančius koreguoti dydį pilvui augant.
- Papildomi įtvirtinimai. Patikimų gamintojų nėščiųjų diržai turi papildomus sutvirtinimus, užtikrinančius didesnį komfortą ir dar geriau prilaikančius pilvuką.
- Storis ir forma. Vieni diržai būna siauresni, kiti – storesni, skiriasi ir jų forma, todėl dažnai patariama išbandyti kelis diržus ir pirkti patogiausią.
Kiek kainuoja nėščiųjų diržas?
Nėščiųjų diržų galima įsigyti ortopedinių prekių parduotuvėse, taip pat įvairiose interneto parduotuvėse. Įprastai jie kainuoja nuo maždaug 15 iki 35 Eur. Kaina priklauso nuo gamintojo, medžiagų, funkciškumo ir kt.
Ar galima pirkti padėvėtą nėščiųjų diržą?
Nėščiųjų diržų gamintojai teigia, kad šių gaminių tarnavimo laikas – maždaug 1 metai, tad galima įsigyti dėvėtą diržą. Tačiau turėkite omenyje, kad nėščiųjų diržai pagaminti iš elastingų medžiagų, tad perkat dėvėtą daiktą reikia įsitikinti, kad jis – tinkamo dydžio, neišsitampęs ir vis dar geros būklės.
Aš šiandieną įsigijau ortopedijos centre, tačiau dabar ėmiau svarstyti ar tikrai teisingai jį deduosi
Vietoje jį uždėjo tai jausmas super- jokio tempimo, kuris buvo iki šiol.
Mergaitės, kurios nešiojate, jį reikia segtis iškarto po pilvuku, taip?
Man kažkaip pasidarė neramu, ar nepakenksiu mažyliui jeigu kažkaip ne taip jį užsidedu ar per laisvai/ kietai susiveržiu..
Jausmas užsidėjus labai geras, bet kažkaip dabar neramu..