Seksas nėštumo metu: dažniausi mitai

Su sekso nėštumo metu susiję nemažai gan plačiai paplitusių mitų. Norime išsklaidyti kelis populiariausius.

Seksas gali sužeisti vaiką

Seksas normalaus nėštumo metu yra visiškai saugus, telieka pasirinkti patogią pozą, kuriai netrukdytų pilvukas. Jeigu nėštumas rizikingas, tai seksas, kaip ir bet kuri aktyvi veikla, gali padidinti persileidimo riziką, apie tai jus informuos gydytojas. Seksas nėštumo metu dažniausiai draudžiamas, jeigu jau yra buvę persileidimų, jeigu kartojasi kraujavimai, jeigu gimdos kaklelis atsivėręs per anksti (tokiu atveju dažniausiai vis nuteka šiek tiek vaisiaus vandenų).

Vaikas viską jaučia ir supranta

Besivystantis mažylis yra apsuptas vaisiaus vandenų, apspaustas gimdos raumenų, tad jis nieko nejaučia, negirdi ir nesupranta, tačiau gera mamos nuotaika, atsipalaidavimas ir meilės bei artumo jausmas tėvui vaisių veikia tikrai teigiamai - juk po sekso suintensyvėja mamos organizmo funkcijos, išsiskiria laimės hormonai.

Orgazmas sekso metu gali paskatinti persileidimą arba iššaukti priešlaikinį gimdymą

Jums tikriausiai teko gridėti ne tik šį mitą, bet ir pasakymą, kad seksas gali paskatinti gimdymą. Tiesa ta, kad kūno susitraukimai orgazmo metu stipriai skiriasi nuo tų, kuriuos jaučiame sąrėmiams prasidėjus. Būtent todėl, jeigu nėštumas vystosi normaliai, nei seksas, nei orgazmas gimdymui įtakos neturi, persileidimo tikrai neskatina.

Nėštumo metu sekso nesinori

Nėštumo metu stipriai padidėja hormonų kiekis kraujyje, tad, kaip taisyklė, sekso norisi labiau. Tiesa, pirmajame trimestre daugelis mamų mylėtis nenori, kadangi jos neretai junta raumenų skausmus, pykinimą.
O štai antrojo trimestro metu su nėštumu susijusių nemalonių pojūčių sumažėja, o padidėjęs lytinis potraukis lieka. Besilaukiančių mamų kūne yra ne tik daugiau hormonų, bet ir daugiau kraujo, stipriai suintensyvėja kraujotaka dubens srityje, tad seksas neretai teikia dar didesnį malonumą.

Susiję straipsniai

Listeriozė - nėščiosioms pavojinga liga

Nėščiosioms rizika susirgti listerioze – net apie 10 kartų didesnė nei kitiems žmonėms.

Hematoma gimdoje nėštumo metu

Hematoma – tai tarp gemalo dangalų atsiradusi kraujosruva. 20 proc. kraujavimo pirmąjį nėštumo trimestrą atvejų lemia hematomos.

Dauno sindromo diagnozavimas nėštumo metu

Visoms nėščiosioms rekomenduojama atlikti bent pirminius tyrimus, padedančius diagnozuoti Dauno sindromą, vyresnėms nei 35 m. - papildomus tyrimus.