Sloga ir nosies užgulimas nėštumo metu (243)

Sloga ir nosies užgulimas nėštumo metu Sloga ir užgulusi nosis nėštumo metu. iStoc.com/fizkes

Sloga ir nosies užgulimas nėštumo metu yra tai taip dažnai pasitaikanti būsena, kad ją populiaru vadinti nėštumo sloga. Žinoma, sloga gali atsirasti ir dėl kitų priežasčių (peršalimo, alergijos) tačiau jei ėmėte šnirpščioti ar kalbėti pro nosį, dar nereiškia, kad verta sunerimti ir griebtis vaistų.

Kada pasireiškia nėštumo sloga?

Nėštumo sloga gali atsirasti jau antrąjį nėštumo mėnesį ir tęstis iki pat nėštumo pabaigos. Ji pasireiškia apytiksliai kas trečiai nėščiajai. Po gimdymo ši sloga dingsta per vieną-dvi savaites. 

Kodėl atsiranda nėščiųjų sloga?

Nėščiųjų sloga atsiranda dėl hormonų poveikio: gleivinės (taip pat ir nosies) pradeda gaminti daugiau išskyrų. Be to, kūne padaugėja kraujo ir dėl to pabrinksta visas kūnas, taip pat ir kvėpavimo takai (nosis, sinusai, krūtinės ląsta).

Kaip atskirti nėščiųjų slogą nuo peršalimo ar alergijos sukeltos slogos?

Jei jums pasireiškė nėščiųjų sloga, neturėtų būti jokių kitų simptomų, o išskyros turėtų būti skaidrios (be pūlių). Išskyrų gali ir nebūti, tačiau nosis vistiek gali būti užgulusi dėl paburkusios gleivinės.

Peršalimo atveju be slogos pasireiškia taip pat ir temperatūra, kosulys, galvos ir raumenų skausmai.

Alergijos atveju greičiausiai pasireikš niežulys, čiaudulys, jautrumas šviesai, gali būti odos paraudimų ar bėrimų.

Kaip palengvinti nėštumo slogos simptomus?

Visiškai atsikratyti nosies užgulimo ir slogos nepavyks, tačiau galite palengvinti simptomus ar sumažinti diskomfortą tokiais būdais:

 • Drėkinkite orą. Kvėpuoti lengviau, jei oro drėgmė yra didelė. Jei patalpų oras sausas, įsigykite oro drėkintuvą.
 • Darykite garų vonias. Galima išbandyti ir garų vonelę: pripilkite dubenį karšto vandens ar žolelių nuoviro, palenkite virš jo galvą ir, užsimetusi ant galvos rankšluostį, pakvėpuokite kylančias garais.
 • Rinkitės aukštesnę pagalvę. Tai padeda ne tik slogos, bet ir rėmens atveju.
 • Skalaukite nosį jūros vandeniu. Patogiausia būtų naudoti vaistinėse parduodamą purškiamą jūros vandenį (rinkitės tokį, kuris purškia švelnią dulksną). Tai padės lengviau išsipūsti nosį.

Ar galima naudoti vaistus nuo slogos?

Vaistus nuo slogos vertėtų svarstyti tik tuo atveju, jei jaučiatės labai blogai ir negalite ramiai miegoti. Pasitarkite su gydytoju, kokius vaistus ir kokiomis dozėmis būtų saugu vartoti nėštumo metu. Prisiminkite, kad šie vaistai veikia gleivinę, ir, naudojant per ilgai ir per dažnai gali jai pakenkti.

Pirmojo trimestro metu šiuos, kaip ir daugumą kitų vaistų naudokite tik tuo atveju, jei tikrai labai labai reikia.

Susiję straipsniai

Vaisiaus judesių sumažėjimas

Sumažėjusių vaisiaus judesių jokiu būdu negalima ignoruoti, o juos stebėti ir fiksuoti reikėtų nuo maždaug trečiojo nėštumo trimestro.

Placentos pirmeiga

Placentos pirmeiga – nėštumo patologija, kai placenta yra prisitvirtinusi gimdos apačioje, o vidiniai gimdos kaklelio žiomenys yra uždengiami.

Hematoma gimdoje nėštumo metu

Hematoma – tai tarp gemalo dangalų atsiradusi kraujosruva. 20 proc. kraujavimo pirmąjį nėštumo trimestrą atvejų lemia hematomos.

Naujausi komentarai

 1. Dru-ge-lis prieš 4 mėn.

  Meshka parašė:
  Tai, CRB aukstas, gerai kad paskyre antibiotiku. Sveikit ir jau ruoskites greit susitikti su leliuku

  Ačiū. Dabar svarbiausiai pasveikti. 😘😉

 2. User has not uploaded an avatar
  MargaritaStop prieš 3 mėn.

  Labai labai rekomenduoju išbandyti "Rozalina" eterinį aliejų. Pačią labai kankino nėštuminė sloga. Visai miegoti neišėjo. Visi vaistai veikia labai trumpą laiką (jei išvis veikia) ir pažeidžia nosies gleivinę, po to būna dar sunkiau. Taigi "aromamama" jau senai rekomendavo šį eterinį aliejų kaip patį saugiausią nėštumo metu. Jis apskritai labai gerai nuo slogos visai šeimai ir kadangi yra levandinių augalų kilmės dar ir padeda užmigti. Mes turime aromaterpinę lempą. BET man geriausiai veikia kai pasitepu kokosų aliejumi (tinka ir kiti aliejai) riešus, krūtinę ir / ar šiek tiek po nosimi sumaišius su pora lašų Rozalina eterinio aliejaus. Atsargiai su dozavimu kad nebūtų per aštru. Visgi natūralus produktas - saugus vartojimui, ypač nėštumo metu. Sveikatos, moterys.

 3. User has not uploaded an avatar
  MargaritaStop prieš 3 mėn.

  Extra atveju jei labai išsausėjus pati nosies gleivinė - galima to paprasto aliejaus ir Rozalina eterinio aliejaus labai lengvą mišinį įtepti, įmasažuoti tiesiog pirštu į nosį. Tik žiūrėkit, tikrai vos lašiukas ar du kad būtų Rozalinos,jog ne per daug intensyvus kvapas. Vėlgi - kad ir padauginus šiek tiek, tokio pavojaus kaip su cheminiais vaistais nėra. Kitą tepimą atitaikysit geriau. Tiesiog dalinuosi - man labai gerai veikia.

 4. Amadra
  Amadra prieš 3 mėn.

  MargaritaStop parašė:
  Labai labai rekomenduoju išbandyti "Rozalina" eterinį aliejų. Pačią labai kankino nėštuminė sloga. Visai miegoti neišėjo. Visi vaistai veikia labai trumpą laiką (je…

  Atsargiai su eteriniais aliejais. Nei nesciosioms, nei kudikiams jie yra nerekomenduojami tiek del galimu alergiju, tiek del to, kad su jais nera atliekami klinikiniai tyrimai. Pati turejau nestumo sloga, baisia, nes negalejau kvepuoti visai. Tai gelbejausi buvimu gryname ore, drekinau namie ora, pries miega pastovedavau siltame (ne karstame duse).

 5. Cherri
  Cherri prieš 2 mėn.

  Issausejus nosies gleinei taip pat gelbsti kokosu aliejus