Sloga ir nosies užgulimas nėštumo metu (81)

Sloga ir nosies užgulimas nėštumo metu Sloga ir užgulusi nosis nėštumo metu. iStoc.com/fizkes

Sloga ir nosies užgulimas nėštumo metu yra tai taip dažnai pasitaikanti būsena, kad ją populiaru vadinti nėštumo sloga. Žinoma, sloga gali atsirasti ir dėl kitų priežasčių (peršalimo, alergijos) tačiau jei ėmėte šnirpščioti ar kalbėti pro nosį, dar nereiškia, kad verta sunerimti ir griebtis vaistų.

Kada pasireiškia nėštumo sloga?

Nėštumo sloga gali atsirasti jau antrąjį nėštumo mėnesį ir tęstis iki pat nėštumo pabaigos. Ji pasireiškia apytiksliai kas trečiai nėščiajai. Po gimdymo ši sloga dingsta per vieną-dvi savaites. 

Kodėl atsiranda nėščiųjų sloga?

Nėščiųjų sloga atsiranda dėl hormonų poveikio: gleivinės (taip pat ir nosies) pradeda gaminti daugiau išskyrų. Be to, kūne padaugėja kraujo ir dėl to pabrinksta visas kūnas, taip pat ir kvėpavimo takai (nosis, sinusai, krūtinės ląsta).

Kaip atskirti nėščiųjų slogą nuo peršalimo ar alergijos sukeltos slogos?

Jei jums pasireiškė nėščiųjų sloga, neturėtų būti jokių kitų simptomų, o išskyros turėtų būti skaidrios (be pūlių). Išskyrų gali ir nebūti, tačiau nosis vistiek gali būti užgulusi dėl paburkusios gleivinės.

Peršalimo atveju be slogos pasireiškia taip pat ir temperatūra, kosulys, galvos ir raumenų skausmai.

Alergijos atveju greičiausiai pasireikš niežulys, čiaudulys, jautrumas šviesai, gali būti odos paraudimų ar bėrimų.

Kaip palengvinti nėštumo slogos simptomus?

Visiškai atsikratyti nosies užgulimo ir slogos nepavyks, tačiau galite palengvinti simptomus ar sumažinti diskomfortą tokiais būdais:

 • Drėkinkite orą. Kvėpuoti lengviau, jei oro drėgmė yra didelė. Jei patalpų oras sausas, įsigykite oro drėkintuvą.
 • Darykite garų vonias. Galima išbandyti ir garų vonelę: pripilkite dubenį karšto vandens ar žolelių nuoviro, palenkite virš jo galvą ir, užsimetusi ant galvos rankšluostį, pakvėpuokite kylančias garais.
 • Rinkitės aukštesnę pagalvę. Tai padeda ne tik slogos, bet ir rėmens atveju.
 • Skalaukite nosį jūros vandeniu. Patogiausia būtų naudoti vaistinėse parduodamą purškiamą jūros vandenį (rinkitės tokį, kuris purškia švelnią dulksną). Tai padės lengviau išsipūsti nosį.

Ar galima naudoti vaistus nuo slogos?

Vaistus nuo slogos vertėtų svarstyti tik tuo atveju, jei jaučiatės labai blogai ir negalite ramiai miegoti. Pasitarkite su gydytoju, kokius vaistus ir kokiomis dozėmis būtų saugu vartoti nėštumo metu. Prisiminkite, kad šie vaistai veikia gleivinę, ir, naudojant per ilgai ir per dažnai gali jai pakenkti.

Pirmojo trimestro metu šiuos, kaip ir daugumą kitų vaistų naudokite tik tuo atveju, jei tikrai labai labai reikia.

Naujausi komentarai

 1. alwitelee
  alwitelee prieš 1 m.

  Koki purskala naudojate? Gyvent nebegaliu. Suzinojau apie nėštuma prieš savaitę. Prieš tai gelbėjo tik Ximelin, naturalus su juros vandeniu ir eukaliptu nepadėjo. Gydytoja patarė Nasonex, bet jis absoliuciai nepadeda man.

 2. Cris
  Cris prieš 11 mėn.

  Auska parašė:
  Ačiū labai. Visos mes norim kuo mažiau vaistų besilaukiant, bet va kartais kas iš to stengimosi natūraliai pagyti išeina.. Būkit sveikos!

  Sveikos mamytes,
  Buvau super sveika su pirmu nestumu, antrasis nestumas supazindino mane su sinusitu, o dabar tenka susipazinti su nesciuju sloga....Tiesa, dar tik itarinejam su ginekologe nesciuju sloga, bet....Pradzia buvo vel sinusitas....ausu uzsikimsimas, galvos skausmai, isbrinkusi nosis ir t.t....vaistu negalima. bet atradau kai ka labai priesisko sinusitui : inhaliacijos su cesnakais arba svogunais (nuo ko maziau pykina )
  Dalinuosi: bent 3-4 dienas 3k/d inhaliuokit! uzvirinkite nedideli kieki vandens puode, i ji imerkite indeli/slovikeli, kuriame 2 saukstai sutrinto cesnako/svoguno. Puodas turi istisai virti. Ant slovikelio uzdekite piltuveli (galite ji pasigaminti is popieriaus,bet jis greit sudreks. as aukstyn kojom uzdedu virtuvini piltuveli ir i ji idedu siaudeli, siaudeli i nosies snerve ir bandau kvepuoti) ir kvepuokite kiekviena snerve po 10min. Tik pirma ikvepima darykite atsargiai, nes gali smarkus garas "trenkti" i galva ir asaroti akys.... Prie to paties - 3 vakarus is eiles i ausytes deginau fito zvakes ir miegojau su vilnonemis kojinemis (kojas galima issitepti spec.tepalais). Ir ka....sinusito nebera,
  bet...nosis vis dar uzgula ir yra vidine sloga, nuo kurios man velniskai bloga ir vemiu kaskart kai si iteka man i gerkle :(.... Nosies uzgulima nuima nosies praplovimas svirkstu pacios pasigamintas stiprus juros vanduo. Bet praplaut reikia reguliariai, kas ne visad pavyksta...tad kartais pries miega uzgriebiu Nasonex.
  Liaudies patarimu nuo slogos ir gerkles skausmu turiu daugiau -reikes - kreipkites, gal kas tiks ir Jums.
  Sekmes kiekvienai is Jusu but sveikai ir uzauginti sveika leliuka ;) !

 3. taniaaa
  taniaaa prieš 11 mėn.

  Cesnakui labai pritariu, man irgi padejo tik pajutus sloga- pjausciau sviezia namini cesnaka i arbata gabaliukais pastovedavo min. 10, isgerdavau po 3-4 podelius per diena, dar i sriuba diedavau smulkiai supjaustyta cesnaka, pigu ir vaikui nekenkia, o gerkle jei skaudedavo, skalavausi SODA irgi pigu ir nekeiksminga vaikuciui... Gal kam pades

 4. resevi
  resevi prieš 11 mėn.

  Man irgi teko "malonumas" patirti nestukiu sloga,sinusitus ir pan.,isbandziau juros vandenuka,druskos tirpaliuka (bet silpna,kad nesudeginti nosies gleivynes)...kai jau budavo visai blogai,galvos skausmas,sinusitas,tai griebdavausi vaistuku gelomeyrtolio.Taip jau atsityko,kad 12sav.susirgau gripu (tuo tikru,kai kaulus lauzo,temperatura nekrenta ir pan.),tai buvo israse sios vaistukus nuo slogos ir kosulio.

 5. User has not uploaded an avatar
  ingowka prieš 7 mėn.

  MaNe taip pat kankina neštukes sloga. Ji man atsiranda ir suaktyvėja kas dvi savaites. Geriau ir sinupret ir Gelomyrtol, o dabar daktare iš rase Tobrin antibiotikus akių lašus I nosi. Lašinu dvi dienas ir slogos kaip nebūta, bet užgulusios ausys ir galva pastoviai skauda. Laukiuosi 28 sav. Labai pergyvenu del tu lašiukų, bet nebežino jau kuo grėbtis. Sako kad vandeningas vietinis antibiotikas nekenkia vaisiui, bet tai tik spėjimai. Gal kam teko irgi lašinti i nosi antibiotikus?