Sloga ir nosies užgulimas nėštumo metu (290)

Sloga ir nosies užgulimas nėštumo metu Sloga ir užgulusi nosis nėštumo metu. iStoc.com/fizkes

Sloga ir nosies užgulimas nėštumo metu yra tai taip dažnai pasitaikanti būsena, kad ją populiaru vadinti nėštumo sloga. Žinoma, sloga gali atsirasti ir dėl kitų priežasčių (peršalimo, alergijos) tačiau jei ėmėte šnirpščioti ar kalbėti pro nosį, dar nereiškia, kad verta sunerimti ir griebtis vaistų.

Kada pasireiškia nėštumo sloga?

Nėštumo sloga gali atsirasti jau antrąjį nėštumo mėnesį ir tęstis iki pat nėštumo pabaigos. Ji pasireiškia apytiksliai kas trečiai nėščiajai. Po gimdymo ši sloga dingsta per vieną-dvi savaites. 

Kodėl atsiranda nėščiųjų sloga?

Nėščiųjų sloga atsiranda dėl hormonų poveikio: gleivinės (taip pat ir nosies) pradeda gaminti daugiau išskyrų. Be to, kūne padaugėja kraujo ir dėl to pabrinksta visas kūnas, taip pat ir kvėpavimo takai (nosis, sinusai, krūtinės ląsta).

Kaip atskirti nėščiųjų slogą nuo peršalimo ar alergijos sukeltos slogos?

Jei jums pasireiškė nėščiųjų sloga, neturėtų būti jokių kitų simptomų, o išskyros turėtų būti skaidrios (be pūlių). Išskyrų gali ir nebūti, tačiau nosis vistiek gali būti užgulusi dėl paburkusios gleivinės.

Peršalimo atveju be slogos pasireiškia taip pat ir temperatūra, kosulys, galvos ir raumenų skausmai.

Alergijos atveju greičiausiai pasireikš niežulys, čiaudulys, jautrumas šviesai, gali būti odos paraudimų ar bėrimų.

Kaip palengvinti nėštumo slogos simptomus?

Visiškai atsikratyti nosies užgulimo ir slogos nepavyks, tačiau galite palengvinti simptomus ar sumažinti diskomfortą tokiais būdais:

  • Drėkinkite orą. Kvėpuoti lengviau, jei oro drėgmė yra didelė. Jei patalpų oras sausas, įsigykite oro drėkintuvą.
  • Darykite garų vonias. Galima išbandyti ir garų vonelę: pripilkite dubenį karšto vandens ar žolelių nuoviro, palenkite virš jo galvą ir, užsimetusi ant galvos rankšluostį, pakvėpuokite kylančias garais.
  • Rinkitės aukštesnę pagalvę. Tai padeda ne tik slogos, bet ir rėmens atveju.
  • Skalaukite nosį jūros vandeniu. Patogiausia būtų naudoti vaistinėse parduodamą purškiamą jūros vandenį (rinkitės tokį, kuris purškia švelnią dulksną). Tai padės lengviau išsipūsti nosį.

Ar galima naudoti vaistus nuo slogos?

Vaistus nuo slogos vertėtų svarstyti tik tuo atveju, jei jaučiatės labai blogai ir negalite ramiai miegoti. Pasitarkite su gydytoju, kokius vaistus ir kokiomis dozėmis būtų saugu vartoti nėštumo metu. Prisiminkite, kad šie vaistai veikia gleivinę, ir, naudojant per ilgai ir per dažnai gali jai pakenkti.

Pirmojo trimestro metu šiuos, kaip ir daugumą kitų vaistų naudokite tik tuo atveju, jei tikrai labai labai reikia.

Susiję straipsniai

Magnetinio rezonanso tomografija (MRT) nėštumo metu

Kartais nėščiosioms skiriamas vidaus organus apžiūrėti padedantis tyrimas – magnetinio rezonanso tomografija (MRT). Ar jis saugus nėštumo metu?

Skiepai nuo gripo nėštumo metu

Visoms nėščiosioms rekomenduojama pasiskiepyti nuo gripo nepriklausomai nuo nėštumo laikotarpio (t. y. trimestro).

Citomegalo viruso sukelta infekcija (CMV)

CMV infekcija yra pavojinga nėščiosioms, kūdikiams bei žmonėms, kurių imunitetas yra nusilpęs.

Naujausi komentarai

  1. TheVi
    TheVi prieš 1 sav.

    Diskusija perkelta iš kitos temos

    Meshka parašė:
    Galbut esate kazkam alergiska, o nestumo metu alergija gali paumeti.

    Reikės stebėti. Bet kadangi sunki nėštumo pradžia ir dabar jau 11 savaitei. Nevalgau to ko negaliu, lyg niekam nesu alergiška. 😁
    Bet kaip ir sakote su nėštumu daug netikėtumų, tai stebėsiu...😊
    Ačiū!

  2. Amadra
    Amadra prieš 1 sav.

    Diskusija perkelta iš kitos temos

    TheVi parašė:
    Reikės stebėti. Bet kadangi sunki nėštumo pradžia ir dabar jau 11 savaitei. Nevalgau to ko negaliu, lyg niekam nesu alergiška. 😁

    Gali buti ir oras namie sausas, pabandykite drekinti. Duse galit prisigarinti pilna kambari pakvepuot kuri laika. Mano treciasis trimestras buvo toks, kad as net valgyt normaliai negalejau, tiek gleivine buvo isburkusi, kad ne trupucio negalejau nei ikvept, nei iskvept nei diena, nei nakti🙈 miegodavau pravira burna, vyras sake, kad gyvenime nera girdejes tokio knarkimo😀

  3. TheVi
    TheVi prieš 1 sav.

    Diskusija perkelta iš kitos temos

    Amadra parašė:
    Gali buti ir oras namie sausas, pabandykite drekinti. Duse galit prisigarinti pilna kambari pakvepuot kuri laika. Mano treciasis trimestras buvo toks, kad as net va…

    Turim drėkintuvą, bet ir namus vėdinu, kol darbuose. Nu matysim kss ir kaip čia😁

  4. Meshka
    Meshka prieš 1 sav.

    Diskusija perkelta iš kitos temos

    Amadra parašė:
    Gali buti ir oras namie sausas, pabandykite drekinti. Duse galit prisigarinti pilna kambari pakvepuot kuri laika. Mano treciasis trimestras buvo toks, kad as net va…

    Man irgi buvo baisuline nestukiu sloga, prasidejo apie 5-6 men ir kuo toliau, tuo blogiau buvo - i pabaiga kvepavau sunkiai, budavo sunku eiti, sunku kalbeti, nes labai dziuvo burna, naktim kas 40-60 min keldavausi nosies pusti. 8-9 men LOR israse Nasonex, kazkiek padejo, bet minimaliai. Nosis susitvarke tik po 2-3 men po vaiko gimimo.

  5. Amadra
    Amadra prieš 1 sav.

    Diskusija perkelta iš kitos temos

    Meshka parašė:
    Man irgi buvo baisuline nestukiu sloga, prasidejo apie 5-6 men ir kuo toliau, tuo blogiau buvo - i pabaiga kvepavau sunkiai, budavo sunku eiti, sunku kalbeti, nes l…

    Man po gimdymo praktiskai iskart praejo. Bet paskutinis menuo🫣 salia tos slogos dar turejau neramiu koju sindroma. Tai, pamenu, stovedavau vakarais valanda po siltu dusu, kad nors kiek atsikimstu nosis nuo dregmes, tuomet atsigulus lovoj vartydavaus, nes kojom vis nerasdavau vietos, o jau kai kojos aprimdavo, tada galutinai uzsikimsdavo nosis😀 pagaliau prasivarcius ir uzmigus gi i tualeta reikedavo keltis ir taip vel pasaka be galo visa nakti. Tai per saremius su oksitocino laseline jau tiesiog snaudziau, o pirma karta issimiegojau nakti po gimdymo😅