Sloga ir nosies užgulimas nėštumo metu (107)

Sloga ir nosies užgulimas nėštumo metu Sloga ir užgulusi nosis nėštumo metu. iStoc.com/fizkes

Sloga ir nosies užgulimas nėštumo metu yra tai taip dažnai pasitaikanti būsena, kad ją populiaru vadinti nėštumo sloga. Žinoma, sloga gali atsirasti ir dėl kitų priežasčių (peršalimo, alergijos) tačiau jei ėmėte šnirpščioti ar kalbėti pro nosį, dar nereiškia, kad verta sunerimti ir griebtis vaistų.

Kada pasireiškia nėštumo sloga?

Nėštumo sloga gali atsirasti jau antrąjį nėštumo mėnesį ir tęstis iki pat nėštumo pabaigos. Ji pasireiškia apytiksliai kas trečiai nėščiajai. Po gimdymo ši sloga dingsta per vieną-dvi savaites. 

Kodėl atsiranda nėščiųjų sloga?

Nėščiųjų sloga atsiranda dėl hormonų poveikio: gleivinės (taip pat ir nosies) pradeda gaminti daugiau išskyrų. Be to, kūne padaugėja kraujo ir dėl to pabrinksta visas kūnas, taip pat ir kvėpavimo takai (nosis, sinusai, krūtinės ląsta).

Kaip atskirti nėščiųjų slogą nuo peršalimo ar alergijos sukeltos slogos?

Jei jums pasireiškė nėščiųjų sloga, neturėtų būti jokių kitų simptomų, o išskyros turėtų būti skaidrios (be pūlių). Išskyrų gali ir nebūti, tačiau nosis vistiek gali būti užgulusi dėl paburkusios gleivinės.

Peršalimo atveju be slogos pasireiškia taip pat ir temperatūra, kosulys, galvos ir raumenų skausmai.

Alergijos atveju greičiausiai pasireikš niežulys, čiaudulys, jautrumas šviesai, gali būti odos paraudimų ar bėrimų.

Kaip palengvinti nėštumo slogos simptomus?

Visiškai atsikratyti nosies užgulimo ir slogos nepavyks, tačiau galite palengvinti simptomus ar sumažinti diskomfortą tokiais būdais:

 • Drėkinkite orą. Kvėpuoti lengviau, jei oro drėgmė yra didelė. Jei patalpų oras sausas, įsigykite oro drėkintuvą.
 • Darykite garų vonias. Galima išbandyti ir garų vonelę: pripilkite dubenį karšto vandens ar žolelių nuoviro, palenkite virš jo galvą ir, užsimetusi ant galvos rankšluostį, pakvėpuokite kylančias garais.
 • Rinkitės aukštesnę pagalvę. Tai padeda ne tik slogos, bet ir rėmens atveju.
 • Skalaukite nosį jūros vandeniu. Patogiausia būtų naudoti vaistinėse parduodamą purškiamą jūros vandenį (rinkitės tokį, kuris purškia švelnią dulksną). Tai padės lengviau išsipūsti nosį.

Ar galima naudoti vaistus nuo slogos?

Vaistus nuo slogos vertėtų svarstyti tik tuo atveju, jei jaučiatės labai blogai ir negalite ramiai miegoti. Pasitarkite su gydytoju, kokius vaistus ir kokiomis dozėmis būtų saugu vartoti nėštumo metu. Prisiminkite, kad šie vaistai veikia gleivinę, ir, naudojant per ilgai ir per dažnai gali jai pakenkti.

Pirmojo trimestro metu šiuos, kaip ir daugumą kitų vaistų naudokite tik tuo atveju, jei tikrai labai labai reikia.

Naujausi komentarai

 1. RutVys
  RutVys prieš 11 mėn.

  Mamosmeile parašė:
  As turiu nestumo sloga 9menesius nosis uzgulusi buvo. Dabar jau trecia savaite po gimdymo vistiek uzgulimas yra niekas nesikeičia.. O sako pagimdzius turi dingti

  evelina.du parašė:
  Bent man po gimdymo dar kokia puse metu buvo, kol atsistate viskas.

  oho, o as jau taip laukiu gimdymo, kad galeciau kvepuoti, dabar suduzo visos viltys

 2. gutyna
  gutyna prieš 11 mėn.

  As druska pasisildau ir i medziaga ant nosies, akiu, masazuoju ir nespeji tada saudyti😊

 3. User has not uploaded an avatar
  Smalleasy prieš 10 mėn.

  O aš prieš kelias savaites peršalau, nosis bėgo ilgai, dar ir dabar parasoja. Tačiau šalia to pradėjo bėgti kraujas iš vienos šnervės. Kraujavimas nėra stiprus ir per minute nustoja bet visgi neramu. Žiūrėsiu kiek ilgai tai tęsis

 4. Lamama
  Lamama prieš 4 mėn.

  Smalleasy parašė:
  O aš prieš kelias savaites peršalau, nosis bėgo ilgai, dar ir dabar parasoja. Tačiau šalia to pradėjo bėgti kraujas iš vienos šnervės. Kraujavimas nėra stiprus ir p…

  Kaip gydėtės? Ar greit nugalėjot virusą? Mum 16 sav. Šiandien 2 d. sergu. Irgi iš vienos šnervės kraujas bėga,o kita užgulus ir niekaip nepraeina. Baisiai nenoriu nedarbingumo, bet panašu, kad teks imti ir gydytis namuose.

 5. Lamama
  Lamama prieš 4 mėn.

  gutyna parašė:
  As druska pasisildau ir i medziaga ant nosies, akiu, masazuoju ir nespeji tada saudyti😊

  Nusikopijavau Jūsų patarimą ir jau kojinė su šilta druska šildo mano nosytę😁🖒
Skelbimai

4,00 €
19 | 11,6 cm
Dovanoju!
74 | 6-9 mėn.