Sloga ir nosies užgulimas nėštumo metu (230)

Sloga ir nosies užgulimas nėštumo metu Sloga ir užgulusi nosis nėštumo metu. iStoc.com/fizkes

Sloga ir nosies užgulimas nėštumo metu yra tai taip dažnai pasitaikanti būsena, kad ją populiaru vadinti nėštumo sloga. Žinoma, sloga gali atsirasti ir dėl kitų priežasčių (peršalimo, alergijos) tačiau jei ėmėte šnirpščioti ar kalbėti pro nosį, dar nereiškia, kad verta sunerimti ir griebtis vaistų.

Kada pasireiškia nėštumo sloga?

Nėštumo sloga gali atsirasti jau antrąjį nėštumo mėnesį ir tęstis iki pat nėštumo pabaigos. Ji pasireiškia apytiksliai kas trečiai nėščiajai. Po gimdymo ši sloga dingsta per vieną-dvi savaites. 

Kodėl atsiranda nėščiųjų sloga?

Nėščiųjų sloga atsiranda dėl hormonų poveikio: gleivinės (taip pat ir nosies) pradeda gaminti daugiau išskyrų. Be to, kūne padaugėja kraujo ir dėl to pabrinksta visas kūnas, taip pat ir kvėpavimo takai (nosis, sinusai, krūtinės ląsta).

Kaip atskirti nėščiųjų slogą nuo peršalimo ar alergijos sukeltos slogos?

Jei jums pasireiškė nėščiųjų sloga, neturėtų būti jokių kitų simptomų, o išskyros turėtų būti skaidrios (be pūlių). Išskyrų gali ir nebūti, tačiau nosis vistiek gali būti užgulusi dėl paburkusios gleivinės.

Peršalimo atveju be slogos pasireiškia taip pat ir temperatūra, kosulys, galvos ir raumenų skausmai.

Alergijos atveju greičiausiai pasireikš niežulys, čiaudulys, jautrumas šviesai, gali būti odos paraudimų ar bėrimų.

Kaip palengvinti nėštumo slogos simptomus?

Visiškai atsikratyti nosies užgulimo ir slogos nepavyks, tačiau galite palengvinti simptomus ar sumažinti diskomfortą tokiais būdais:

 • Drėkinkite orą. Kvėpuoti lengviau, jei oro drėgmė yra didelė. Jei patalpų oras sausas, įsigykite oro drėkintuvą.
 • Darykite garų vonias. Galima išbandyti ir garų vonelę: pripilkite dubenį karšto vandens ar žolelių nuoviro, palenkite virš jo galvą ir, užsimetusi ant galvos rankšluostį, pakvėpuokite kylančias garais.
 • Rinkitės aukštesnę pagalvę. Tai padeda ne tik slogos, bet ir rėmens atveju.
 • Skalaukite nosį jūros vandeniu. Patogiausia būtų naudoti vaistinėse parduodamą purškiamą jūros vandenį (rinkitės tokį, kuris purškia švelnią dulksną). Tai padės lengviau išsipūsti nosį.

Ar galima naudoti vaistus nuo slogos?

Vaistus nuo slogos vertėtų svarstyti tik tuo atveju, jei jaučiatės labai blogai ir negalite ramiai miegoti. Pasitarkite su gydytoju, kokius vaistus ir kokiomis dozėmis būtų saugu vartoti nėštumo metu. Prisiminkite, kad šie vaistai veikia gleivinę, ir, naudojant per ilgai ir per dažnai gali jai pakenkti.

Pirmojo trimestro metu šiuos, kaip ir daugumą kitų vaistų naudokite tik tuo atveju, jei tikrai labai labai reikia.

Naujausi komentarai

 1. Renita
  Renita prieš 4 mėn.

  Meshka parašė:
  O kiek jums dabar savaiciu?
  Jeigu nestumas didesnis, tai galima galbut ir rimtesnius vaistus vartoti,jeigu jie…

  Aš dar viską pajutau prieš nėštumą.Galima ir išprotėt😅Ačiū už palaikymą.Mano dar nedidelis nėštumas.13 +2 d.Užtad vaistų nevartojau .Nutraukiau iškart kaip pastojau.Bet dar buvo pakenčiama.O dabar viskas tik ūmėja.Aš kaip ėjau pas Lor tai sakė galima po 12 sav naudot.Bet taip su abejone.Niekas nepasakys ar vaikiukui pakenks ar ne.Na sakau gal tas kiekis jei nebus didelis gal ten nieko ir nebūtų.

 2. User has not uploaded an avatar
  Angele78 prieš 3 mėn.

  Sveikos mergaites, man tik 8sav. Bet su sia sluoga negaliu susigyventi... klausiau daktares ka daryti? Nes atrodo kad oro jau trugsta galva pradeda net skaudeti.. tai sake nu niekam dar ne pakenke vaistai tik proto rybuose vartuoti.. o ir su pirma as visa nestuma pravartuojau nes kitaip buciau mirus🫣

 3. Meshka
  Meshka prieš 3 mėn.

  Angele78 parašė:
  Sveikos mergaites, man tik 8sav. Bet su sia sluoga negaliu susigyventi... klausiau daktares ka daryti? Nes atrodo kad oro jau trugsta galva pradeda net skaudeti.. t…

  Kokius vaistus vartojate?

 4. User has not uploaded an avatar
  Odetuxx prieš 10 val.

  Sveikos , gal kuri vartojote , nestumo laikotarpi vibrocil lašiukus nosiai? Ar gali jis pakenkti kažkaip, esu peršalusi labai sunkiai miegu.man 6sav-3d

 5. Meshka
  Meshka prieš 9 val.

  Odetuxx parašė:
  Sveikos , gal kuri vartojote , nestumo laikotarpi vibrocil lašiukus nosiai? Ar gali jis pakenkti kažkaip, esu peršalusi labai sunkiai miegu.man 6sav-3d

  Galite vartoti, bet geriausia tik nakciai, o diena nenaudokite, kad nosis valytusi.