Sloga ir nosies užgulimas nėštumo metu (211)

Sloga ir nosies užgulimas nėštumo metu Sloga ir užgulusi nosis nėštumo metu. iStoc.com/fizkes

Sloga ir nosies užgulimas nėštumo metu yra tai taip dažnai pasitaikanti būsena, kad ją populiaru vadinti nėštumo sloga. Žinoma, sloga gali atsirasti ir dėl kitų priežasčių (peršalimo, alergijos) tačiau jei ėmėte šnirpščioti ar kalbėti pro nosį, dar nereiškia, kad verta sunerimti ir griebtis vaistų.

Kada pasireiškia nėštumo sloga?

Nėštumo sloga gali atsirasti jau antrąjį nėštumo mėnesį ir tęstis iki pat nėštumo pabaigos. Ji pasireiškia apytiksliai kas trečiai nėščiajai. Po gimdymo ši sloga dingsta per vieną-dvi savaites. 

Kodėl atsiranda nėščiųjų sloga?

Nėščiųjų sloga atsiranda dėl hormonų poveikio: gleivinės (taip pat ir nosies) pradeda gaminti daugiau išskyrų. Be to, kūne padaugėja kraujo ir dėl to pabrinksta visas kūnas, taip pat ir kvėpavimo takai (nosis, sinusai, krūtinės ląsta).

Kaip atskirti nėščiųjų slogą nuo peršalimo ar alergijos sukeltos slogos?

Jei jums pasireiškė nėščiųjų sloga, neturėtų būti jokių kitų simptomų, o išskyros turėtų būti skaidrios (be pūlių). Išskyrų gali ir nebūti, tačiau nosis vistiek gali būti užgulusi dėl paburkusios gleivinės.

Peršalimo atveju be slogos pasireiškia taip pat ir temperatūra, kosulys, galvos ir raumenų skausmai.

Alergijos atveju greičiausiai pasireikš niežulys, čiaudulys, jautrumas šviesai, gali būti odos paraudimų ar bėrimų.

Kaip palengvinti nėštumo slogos simptomus?

Visiškai atsikratyti nosies užgulimo ir slogos nepavyks, tačiau galite palengvinti simptomus ar sumažinti diskomfortą tokiais būdais:

 • Drėkinkite orą. Kvėpuoti lengviau, jei oro drėgmė yra didelė. Jei patalpų oras sausas, įsigykite oro drėkintuvą.
 • Darykite garų vonias. Galima išbandyti ir garų vonelę: pripilkite dubenį karšto vandens ar žolelių nuoviro, palenkite virš jo galvą ir, užsimetusi ant galvos rankšluostį, pakvėpuokite kylančias garais.
 • Rinkitės aukštesnę pagalvę. Tai padeda ne tik slogos, bet ir rėmens atveju.
 • Skalaukite nosį jūros vandeniu. Patogiausia būtų naudoti vaistinėse parduodamą purškiamą jūros vandenį (rinkitės tokį, kuris purškia švelnią dulksną). Tai padės lengviau išsipūsti nosį.

Ar galima naudoti vaistus nuo slogos?

Vaistus nuo slogos vertėtų svarstyti tik tuo atveju, jei jaučiatės labai blogai ir negalite ramiai miegoti. Pasitarkite su gydytoju, kokius vaistus ir kokiomis dozėmis būtų saugu vartoti nėštumo metu. Prisiminkite, kad šie vaistai veikia gleivinę, ir, naudojant per ilgai ir per dažnai gali jai pakenkti.

Pirmojo trimestro metu šiuos, kaip ir daugumą kitų vaistų naudokite tik tuo atveju, jei tikrai labai labai reikia.

Naujausi komentarai

 1. Pipirelis
  Pipirelis prieš 11 mėn.

  kai koronos metu tris paras negalėjau kvėpuot - gydė dušas, tada atsikimšdavo visi takai ir pūsdavau, pūsdavau. papildomai labai daug arbatų non stop, atkimšdavo takus irgi, vaistų neprireikė

 2. User has not uploaded an avatar
  Laiminga13 prieš 11 mėn.

  Laba diena,

  Prašysiu pasidalinti patarimais, kaip gydyti peršalimą nėštumo metu. Nosis užsikimšusi, sloga netekanti, spaudžia visą galvą..o ir naktis bemiegė buvo. Skalauju tiek jūros vandeniu, tačiau kvėpavimo nelengvina...

 3. Rodo
  Rodo prieš 11 mėn.

  Laiminga13 parašė:
  Laba diena,

  Man gydytoja leido naudoti Vibrocil,tai jį nakčiai lašinu,labai gelbsti. Taip pat nasonex,bet jis su receptu. Ir dar geriu sinupret patį paparasčiausią vaikiškom dozėm,tai jau po truputį atsigauna nosis. Aišku,man čia po kovido,tai užtad gal taip užsitęsė.🤷

 4. Fione
  Fione prieš 10 mėn.

  Man paskutiniu metu labai uzsikisa nosis vakarais, gal kas galit patarti be vaistu-ar pasildyta druska gali padeti?

 5. User has not uploaded an avatar
  Laiminga13 prieš 10 mėn.

  Man liepė daryti inhaliacijas ir plauti nosį šiltu, druskuotu vandeniu.