Sloga ir nosies užgulimas nėštumo metu (84)

Sloga ir nosies užgulimas nėštumo metu Sloga ir užgulusi nosis nėštumo metu. iStoc.com/fizkes

Sloga ir nosies užgulimas nėštumo metu yra tai taip dažnai pasitaikanti būsena, kad ją populiaru vadinti nėštumo sloga. Žinoma, sloga gali atsirasti ir dėl kitų priežasčių (peršalimo, alergijos) tačiau jei ėmėte šnirpščioti ar kalbėti pro nosį, dar nereiškia, kad verta sunerimti ir griebtis vaistų.

Kada pasireiškia nėštumo sloga?

Nėštumo sloga gali atsirasti jau antrąjį nėštumo mėnesį ir tęstis iki pat nėštumo pabaigos. Ji pasireiškia apytiksliai kas trečiai nėščiajai. Po gimdymo ši sloga dingsta per vieną-dvi savaites. 

Kodėl atsiranda nėščiųjų sloga?

Nėščiųjų sloga atsiranda dėl hormonų poveikio: gleivinės (taip pat ir nosies) pradeda gaminti daugiau išskyrų. Be to, kūne padaugėja kraujo ir dėl to pabrinksta visas kūnas, taip pat ir kvėpavimo takai (nosis, sinusai, krūtinės ląsta).

Kaip atskirti nėščiųjų slogą nuo peršalimo ar alergijos sukeltos slogos?

Jei jums pasireiškė nėščiųjų sloga, neturėtų būti jokių kitų simptomų, o išskyros turėtų būti skaidrios (be pūlių). Išskyrų gali ir nebūti, tačiau nosis vistiek gali būti užgulusi dėl paburkusios gleivinės.

Peršalimo atveju be slogos pasireiškia taip pat ir temperatūra, kosulys, galvos ir raumenų skausmai.

Alergijos atveju greičiausiai pasireikš niežulys, čiaudulys, jautrumas šviesai, gali būti odos paraudimų ar bėrimų.

Kaip palengvinti nėštumo slogos simptomus?

Visiškai atsikratyti nosies užgulimo ir slogos nepavyks, tačiau galite palengvinti simptomus ar sumažinti diskomfortą tokiais būdais:

 • Drėkinkite orą. Kvėpuoti lengviau, jei oro drėgmė yra didelė. Jei patalpų oras sausas, įsigykite oro drėkintuvą.
 • Darykite garų vonias. Galima išbandyti ir garų vonelę: pripilkite dubenį karšto vandens ar žolelių nuoviro, palenkite virš jo galvą ir, užsimetusi ant galvos rankšluostį, pakvėpuokite kylančias garais.
 • Rinkitės aukštesnę pagalvę. Tai padeda ne tik slogos, bet ir rėmens atveju.
 • Skalaukite nosį jūros vandeniu. Patogiausia būtų naudoti vaistinėse parduodamą purškiamą jūros vandenį (rinkitės tokį, kuris purškia švelnią dulksną). Tai padės lengviau išsipūsti nosį.

Ar galima naudoti vaistus nuo slogos?

Vaistus nuo slogos vertėtų svarstyti tik tuo atveju, jei jaučiatės labai blogai ir negalite ramiai miegoti. Pasitarkite su gydytoju, kokius vaistus ir kokiomis dozėmis būtų saugu vartoti nėštumo metu. Prisiminkite, kad šie vaistai veikia gleivinę, ir, naudojant per ilgai ir per dažnai gali jai pakenkti.

Pirmojo trimestro metu šiuos, kaip ir daugumą kitų vaistų naudokite tik tuo atveju, jei tikrai labai labai reikia.

Naujausi komentarai

 1. resevi
  resevi prieš 1 m.

  Man irgi teko "malonumas" patirti nestukiu sloga,sinusitus ir pan.,isbandziau juros vandenuka,druskos tirpaliuka (bet silpna,kad nesudeginti nosies gleivynes)...kai jau budavo visai blogai,galvos skausmas,sinusitas,tai griebdavausi vaistuku gelomeyrtolio.Taip jau atsityko,kad 12sav.susirgau gripu (tuo tikru,kai kaulus lauzo,temperatura nekrenta ir pan.),tai buvo israse sios vaistukus nuo slogos ir kosulio.

 2. User has not uploaded an avatar
  ingowka prieš 1 m.

  MaNe taip pat kankina neštukes sloga. Ji man atsiranda ir suaktyvėja kas dvi savaites. Geriau ir sinupret ir Gelomyrtol, o dabar daktare iš rase Tobrin antibiotikus akių lašus I nosi. Lašinu dvi dienas ir slogos kaip nebūta, bet užgulusios ausys ir galva pastoviai skauda. Laukiuosi 28 sav. Labai pergyvenu del tu lašiukų, bet nebežino jau kuo grėbtis. Sako kad vandeningas vietinis antibiotikas nekenkia vaisiui, bet tai tik spėjimai. Gal kam teko irgi lašinti i nosi antibiotikus?

 3. User has not uploaded an avatar
  sangri prieš 7 mėn.

  sveikos, jau 3 sav kankina sloga. Aisku po nakties turbut kvepuoju per burna, tai tuo paciu issauke ir gerkles skausma. Daugiau jokiu simptomu nujauciu, kad galvoti apie persalima, tik skaitau, kad nestukes sloga turetu buti be puliu, o mano tai tokia tirstoka, ne visada issipusi nosi, kaip manot ar visgi cia nepraeinantis persalimas?

 4. User has not uploaded an avatar
  Scorpiona prieš 7 mėn.

  sangri parašė:
  sveikos, jau 3 sav kankina sloga. Aisku po nakties turbut kvepuoju per burna, tai tuo paciu issauke ir gerkles skausma. Daugiau jokiu simptomu nujauciu, kad galvoti…

  Man buvo praktiškai visą nėštumą ta 'ala sloga'. Tai be jokių išskyrų, tik užgulusi ir paburkusi. Niekad niekas nebėgo ir pūsti nosies nebuvo ką. Tik neprakvėpuodavau. Po nakties ypač. Buvo momentas kai naktė kelis kartus pabusdavau, nes gerklė išdžiūdavo ir ner seiles sunku ryt būdavo. Tai vibrocilį lor parašius buvo. Jis kūdikiam skirtas, nes kitokių nelabai ir galima.. tai naktį kelis kart purkšdavau, nes pabusdavau, kad dustu..

 5. Laiminga..
  Laiminga.. prieš 3 mėn.

  Sveiki,
  noriu pasidalinti savo patirtimi. Mane kankina nesciuju sloga pasireiskianti visisku nosies uzgulimu. Tai domejausi vaistais yra dvi galimybes
  1. Gleivine sutraukiantys, dekongestantai, pvz. Otrivin, Olynth ir kt. Iskart atidaro nosi, veikia sutraukdami kraujagysles. Minusai: galima priprasti, mazai istirti yra teorija, kad del sutrikdytos kraujatokos vaisiui gali trukti deguonies.
  2. Steroidiniai pvz. Nasonex, Bresso ir kt. analogai. Vietiskai mazina uzdegima. Yra siek tiek labiau istirti. Uzsienio literatura raso, kad yra saugesni uz dekongestantus.
  www.goodrx.com/blog/allergy-nasal-sprays-okay-to-use-pregnancy/
  Man skyre LOR gydytoja, siandien bandysiu. Saugiausias variantas yra Rhinocort Aqua, bet LT nera. Bandysiu. Kas svarbu? Abu variantai rizikingi pirmame trimestre.
  Pradzioje naudojau Vibrocil tik nakciai, bet susipazinus jis neatrodo saugiausias variantas, nes susideda is dekongestanto + antihistamino, kuris kaip suprantu nera gerai istirtas, tai manau geriau pvz. Olynt vaikiskas. O nuo gleivines isdziuvimo paskyre tepaliuka - rhinopanteina.