Sloga ir nosies užgulimas nėštumo metu (185)

Sloga ir nosies užgulimas nėštumo metu Sloga ir užgulusi nosis nėštumo metu. iStoc.com/fizkes

Sloga ir nosies užgulimas nėštumo metu yra tai taip dažnai pasitaikanti būsena, kad ją populiaru vadinti nėštumo sloga. Žinoma, sloga gali atsirasti ir dėl kitų priežasčių (peršalimo, alergijos) tačiau jei ėmėte šnirpščioti ar kalbėti pro nosį, dar nereiškia, kad verta sunerimti ir griebtis vaistų.

Kada pasireiškia nėštumo sloga?

Nėštumo sloga gali atsirasti jau antrąjį nėštumo mėnesį ir tęstis iki pat nėštumo pabaigos. Ji pasireiškia apytiksliai kas trečiai nėščiajai. Po gimdymo ši sloga dingsta per vieną-dvi savaites. 

Kodėl atsiranda nėščiųjų sloga?

Nėščiųjų sloga atsiranda dėl hormonų poveikio: gleivinės (taip pat ir nosies) pradeda gaminti daugiau išskyrų. Be to, kūne padaugėja kraujo ir dėl to pabrinksta visas kūnas, taip pat ir kvėpavimo takai (nosis, sinusai, krūtinės ląsta).

Kaip atskirti nėščiųjų slogą nuo peršalimo ar alergijos sukeltos slogos?

Jei jums pasireiškė nėščiųjų sloga, neturėtų būti jokių kitų simptomų, o išskyros turėtų būti skaidrios (be pūlių). Išskyrų gali ir nebūti, tačiau nosis vistiek gali būti užgulusi dėl paburkusios gleivinės.

Peršalimo atveju be slogos pasireiškia taip pat ir temperatūra, kosulys, galvos ir raumenų skausmai.

Alergijos atveju greičiausiai pasireikš niežulys, čiaudulys, jautrumas šviesai, gali būti odos paraudimų ar bėrimų.

Kaip palengvinti nėštumo slogos simptomus?

Visiškai atsikratyti nosies užgulimo ir slogos nepavyks, tačiau galite palengvinti simptomus ar sumažinti diskomfortą tokiais būdais:

 • Drėkinkite orą. Kvėpuoti lengviau, jei oro drėgmė yra didelė. Jei patalpų oras sausas, įsigykite oro drėkintuvą.
 • Darykite garų vonias. Galima išbandyti ir garų vonelę: pripilkite dubenį karšto vandens ar žolelių nuoviro, palenkite virš jo galvą ir, užsimetusi ant galvos rankšluostį, pakvėpuokite kylančias garais.
 • Rinkitės aukštesnę pagalvę. Tai padeda ne tik slogos, bet ir rėmens atveju.
 • Skalaukite nosį jūros vandeniu. Patogiausia būtų naudoti vaistinėse parduodamą purškiamą jūros vandenį (rinkitės tokį, kuris purškia švelnią dulksną). Tai padės lengviau išsipūsti nosį.

Ar galima naudoti vaistus nuo slogos?

Vaistus nuo slogos vertėtų svarstyti tik tuo atveju, jei jaučiatės labai blogai ir negalite ramiai miegoti. Pasitarkite su gydytoju, kokius vaistus ir kokiomis dozėmis būtų saugu vartoti nėštumo metu. Prisiminkite, kad šie vaistai veikia gleivinę, ir, naudojant per ilgai ir per dažnai gali jai pakenkti.

Pirmojo trimestro metu šiuos, kaip ir daugumą kitų vaistų naudokite tik tuo atveju, jei tikrai labai labai reikia.

Naujausi komentarai

 1. Leyla
  Leyla prieš 4 mėn.

  Šiandien tik paskaičiau TD straipsniuką, tai man padeda aukštesnė pagalvė... o šiaip sunku užmigti ir miegoti naktį, dieną kolkas slogos praktiškai nebūna. Taip pat prabudusi naktį vėdinu kambarius

 2. User has not uploaded an avatar
  A_ureja prieš 4 mėn.

  Leyla parašė:
  Šiandien tik paskaičiau TD straipsniuką, tai man padeda aukštesnė pagalvė... o šiaip sunku užmigti ir miegoti naktį, dieną kolkas slogos praktiškai nebūna. Taip pat…

  Man ir humer vandens rirpalas nepadeda. Miegu su aukštesne pagalve. Prieš miega įsilašinu nosies purškala nes kitaip neišsimiegočiau. Skaičiau, kad 8-9mėn tai įpraatas dalykas, nes mažylia spaudžia diafragmą.😉

 3. User has not uploaded an avatar
  laima.supelyte prieš 3 mėn.

  Sveiki! 💐 29 savaitė, o mane užpuolė nežmoniškai užgulusi nosis, jau kokias dvi savaites negaliu be vaistų, naktimis beveik nebemiegu. Daktaras sakė, kad viskas ok, "nėščiųjų sloga", bet nu nebegaliu kaip blogai jaučiuosi... gal ir jum taip buvo? Gal žinot kokių tikrai gerų būdų greičiau užbaigti šį užgulimą? Purškalus į nosį naudoju, bet bijau, kad jau būsiu pripratus....

 4. LaimingaMamytee
  LaimingaMamytee prieš 3 mėn.

  laima.supelyte parašė:
  Sveiki! 💐 29 savaitė, o mane užpuolė nežmoniškai užgulusi nosis, jau kokias dvi savaites negaliu be vaistų, naktimis beveik nebemiegu. Daktaras sakė, kad viskas ok,…

  Man gydytoja išrašė Nasonex, stiprus hormoninis purškalas, kuri galima nesciosioms . Su stipria sloga užgula nosim kovojau apie pusantro mėn. Panaudojus purškalą baigėsi po 3 dienų.

 5. User has not uploaded an avatar
  laima.supelyte prieš 3 mėn.

  LaimingaMamytee parašė:
  Man gydytoja išrašė Nasonex, stiprus hormoninis purškalas, kuri galima nesciosioms . Su stipria sloga užgula nosim kovojau apie pusantro mėn. Panaudojus purškalą ba…

  Ačiū labai! Reiks skambinti daktarui, prašyt kad išrašytų, bandysiu! 💐