Sutrikęs virškinimas nėštumo metu (17)

Moteris laiko susiėjusi už pilvo, pučia pilvą nėštumo metu wavebreakmedia | Shutterstock.com

Manoma, kad pilvo pūtimas ir vidurių užkietėjimas būdingas 16–39 proc. nėščiųjų. Šie nemalonūs simptomai retai kamuoja viso nėštumo metu, tačiau jie turėtų visiškai išnykti praėjus kelioms savaitėms po gimdymo.

Kodėl nėštumo metu sutrinka virškinimas?

Virškinimo sistema sustreikuoja dėl to, kad progesteronas, kurio lygis dabar pakilęs, atpalaiduoja lygiuosius raumenis (įskaitant ir virškinamojo trakto).

Virškinimo sutrikimams įtakos gali turėti ir kraujyje aptinkamas mažesnis hormono motilino kiekis. Dėl hormoninių pokyčių sulėtėja žarnyno motorika, o kartu – ir virškinimo procesai, tad ima kauptis dujos, pučia pilvą.

Dar viena galima virškinimo sutrikimo priežasčių – padidėjusi gimda: ji spaudžia mažojo dubens organus, todėl medžiagos žarnyne pernešamos gerokai lėčiau.

Ar nėštumo metu sutrikus virškinimui reikia kreiptis į gydytoją?

Dažniausiai virškinimo sutrikimų gydyti nereikia, išskyrus tuos atvejus, kai nėščioji jaučiasi labai blogai arba ją kamuoja lėtinės virškinamojo trakto ligos.

Jei virškinimo sutrikimai vargina ir trikdo įprastą gyvenimą, rekomenduojama pasitarti su gydytoju

Kaip sutrikus virškinimui sau pagelbėti be vaistų?

Dėvėkite laisvus ir patogius drabužius, neveržiančius pilvo ir liemens.

Į kasdienį racioną įtraukite maisto, turinčio skaidulinių medžiagų, arba specialiai paruoštų koncentruotų skaidulų.

Venkite pilvo pūtimą skatinančių produktų: ankštinių; rūgpienio bei kitų pieno produktų, jei netoleruojate laktozės; sojos produktų; daržovių – visų rūšių kopūstų, ridikėlių, artišokų; grybų; vaisių – kriaušių, persikų, vaisių sulčių ir kt.

Taip pat venkite tam tikrų maisto produktų: saldumynų su saldikliu sorbitoliu bei gazuotų gėrimų, nekramtykite kramtomosios gumos, atsisakykite čiulpiamų saldainių. Visi šie mitybos įpročiai didina į virškinamąjį traktą patenkančio oro kiekį. Dalis jo pašalinama raugėjant, tačiau likęs oras skatina pilvo pūtimą.

Pakeiskite maitinimosi įpročius: visada valgykite sėdėdama, lėtai, gerai sukramtykite maistą, valgykite nedidelėmis porcijomis, sumažinkite skysčių kiekį valgio metu.

Sportuokite: net ir trumpas pasivaikščiojimas gali padėti išjudinti prisnūdusią virškinimo sistemą.

Daugiau apie virškinimo ir šalinimo sistemų darbą bei sutrikimus nėštumo metu skaitytkite:

Naujausi komentarai

 1. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 7 m.

  Sveikos busimos mamytes.Man taip pat problema su viduriais ir pykinimu. Bet mano gydytoja po pirmo vizito dave lapeli su nuorodom ka vartoti ir ko vengti. Visas tas pykinimas nuo viduriu uzkietejimo, nes renkasi toksinai organizme, ir mastas nebetelpa. Labai daug skysciu reikia gerti, ir maista taikyti, netgi sultis namuose spausti. Dabar eina 8 savaite, truputi geriau jauciuosi.

 2. Mingele
  Mingele prieš 6 m.

  labutis busimos ir esamos mamytes esu gal 10 savaiteje nuo pat pirmos dienos pykina 24 valandas per para , o srandis toks jausmas kad akmenu prikrautas. kisu pirsta bet nevemiu. pas daktaru ejt cia sunku esu ne lt cia pas ju kita politika. ka galetumet man patarti? nes bijau nuo to kad beveik nebevalgau galiu pakenkti mazyliui ...

 3. Ziozė prieš 6 m.

  nemanau,kad labai pakenksi kad mazai valgai.as su mergaite beveik oru gyvenau iki 20 sav.bijojau akiu pramerkti zes zinojau,kad vel bus visa diena bloga.apie 22 sav pajutau ,kad jau lengviau,po to palengva praejo.su sunum valgiau tiek kiek mano 2metru vyras ,o as coliuke.pavalgydavau ir vel gamindavau ir su kasniu i gimdykla, abu gime beveik 4 kg .abu vienodo sveikumo.tik sunus dabar labai nevalgus,o dukra pavalganti moteriske.tai ,kad pylinimas iki 12 sav lydi dauguma ,kitas iki pat gimdymo.bet viskas bus gerai

 4. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 6 m.

  tiek pirma nestuma tike ir dabar mane kankina pykinimas, bet vemiu, ar labai bloga buna tada kai bunu alkana, todel turiu rezima valgau ir geriu po mazai bet pastoviai, vandens buteliukas istisai su manim o maistas kas 3 val, ir pries miega pagal galimybe nuo ko negera nepasidaro suvalgau pora brasliu ar surio ar ka, tada ir ryte ne taip silpna ir bloga, aisku kiekvienai savi dalykai padeda, bet siulau pamastyt, gal pades

 5. Silvija1999
  Silvija1999 prieš 1 m.

  Sveikos man 8 men ir +5 sav. ir net nežinau kodėl mas vis kiekvieva diena sustoja skrantis ir kaikada kaip ugnis dektu skrandije.