Sutrikęs virškinimas nėštumo metu (17)

Virškinimo sutrikimai nėštumo metu Sutrikęs virškinimas nėštumo metu. iStock.com/ChesiireCat

Net jei tavo virškinimas iki nėštumo veikė tobulai, nenustebk, jei pilvas pradės krėsti pokštus: pūstis lyg balionas ar burbuliuoti. Pojūčiai nėra malonūs, tačiau jei taip nutiks, žinok, kad tai yra normalu. Taip nutinka dėl to, kad progesteronas, kurio lygis dabar pakilęs, atpalaiduoja lygiuosius raumenis (įskaitant ir virškinamojo trakto). Dėl to virškinimo procesai sulėtėja, ima kauptis dujos ir pučiasi pilvas. Kaip be vaistų gali sau pagelbėti?

 • Dėvėk laisvus ir patogius drabužius, neveržiančius pilvo ir liemens.
 • Nekramtyk kramtomosios gumos, atsisakyk čiulpiamų saldainių.
 • Venk saldumynų su saldikliu sorbitoliu.
 • Sportuok. Net trumpas pasivaikščiojimas gali padėti išjudinti prisnūdusią virškinimo sistemą.
 • Valgyk nedidelėmis porcijomis ir sumažink skysčių kiekį valgio metu.
 • Visada valgyk sėdėdama, iš lėto, gerai sukramtyk maistą.

Naujausi komentarai

 1. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 6 m.

  Sveikos busimos mamytes.Man taip pat problema su viduriais ir pykinimu. Bet mano gydytoja po pirmo vizito dave lapeli su nuorodom ka vartoti ir ko vengti. Visas tas pykinimas nuo viduriu uzkietejimo, nes renkasi toksinai organizme, ir mastas nebetelpa. Labai daug skysciu reikia gerti, ir maista taikyti, netgi sultis namuose spausti. Dabar eina 8 savaite, truputi geriau jauciuosi.

 2. Mingele
  Mingele prieš 6 m.

  labutis busimos ir esamos mamytes esu gal 10 savaiteje nuo pat pirmos dienos pykina 24 valandas per para , o srandis toks jausmas kad akmenu prikrautas. kisu pirsta bet nevemiu. pas daktaru ejt cia sunku esu ne lt cia pas ju kita politika. ka galetumet man patarti? nes bijau nuo to kad beveik nebevalgau galiu pakenkti mazyliui ...

 3. Ziozė prieš 6 m.

  nemanau,kad labai pakenksi kad mazai valgai.as su mergaite beveik oru gyvenau iki 20 sav.bijojau akiu pramerkti zes zinojau,kad vel bus visa diena bloga.apie 22 sav pajutau ,kad jau lengviau,po to palengva praejo.su sunum valgiau tiek kiek mano 2metru vyras ,o as coliuke.pavalgydavau ir vel gamindavau ir su kasniu i gimdykla, abu gime beveik 4 kg .abu vienodo sveikumo.tik sunus dabar labai nevalgus,o dukra pavalganti moteriske.tai ,kad pylinimas iki 12 sav lydi dauguma ,kitas iki pat gimdymo.bet viskas bus gerai

 4. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 6 m.

  tiek pirma nestuma tike ir dabar mane kankina pykinimas, bet vemiu, ar labai bloga buna tada kai bunu alkana, todel turiu rezima valgau ir geriu po mazai bet pastoviai, vandens buteliukas istisai su manim o maistas kas 3 val, ir pries miega pagal galimybe nuo ko negera nepasidaro suvalgau pora brasliu ar surio ar ka, tada ir ryte ne taip silpna ir bloga, aisku kiekvienai savi dalykai padeda, bet siulau pamastyt, gal pades

 5. Silvija1999
  Silvija1999 prieš 1 m.

  Sveikos man 8 men ir +5 sav. ir net nežinau kodėl mas vis kiekvieva diena sustoja skrantis ir kaikada kaip ugnis dektu skrandije.