Vienkartinė išmoka gimus vaikui 2021 metais (214)

Mama glaudžia kūdikį Alena Ozerova | Shutterstock

Vienkartinė išmoka gimus vaikui skiriama kiekvienam gimusiam ar įvaikintam vaikui (išskyrus atvejus, kai sugyventinis ar sutuoktinis įvaikina kito sutuoktinio vaiką).

Išmoka skiriama vaikui, kurio gyvenamoji vieta deklaruota Lietuvoje.

Vienkartinė išmoka vaikui taip pat skiriama, kai vaikas gimė gyvas, tačiau mirė nesukakęs 3 mėnesių ir jo gyvenamoji vieta nebuvo deklaruota Lietuvos Respublikoje.

Išmoka neskiriama, jei vaikas gimė negyvas, arba kreipimosi metu yra išlaikomas valstybės ar savivaldybės finansuojamoje įstaigoje.

Vienkartinės išmokos gimus vaikui dydis

Vienkartinės išmokos vaikui dydis yra 11 bazinių socialinių išmokų, ji išmokama vienam iš vaiko tėvų, įtėvių ar globėjų.

Išmokos dydis

Nuo 2021-01-01 bazinės socialinės išmokos dydis yra 40 Eur, tad vienkartinės išmokos gimus vaikui dydis yra 440 Eur.

Kur kreiptis dėl vienkartinės išmokos gimus vaikui?

Kad gautumėte vienkartinę išmoką vaikui, Jums reikia kreiptis į savivaldybės, kurios teritorijoje esate deklaravę gyvenamąją vietą, socialinių išmokų skyrių.

Jei jūsų savivaldybė yra pradėjusi vykdyti elektroninių prašymų apdorojimą, prašymą galite pateikti elektroniniu būdu per www.spis.lt sistemą (tai - patogiausias ir greičiausias būdas).

Kreipiantis dėl išmokos su prašymu privaloma pateikti visus būtinus dokumentus – kitaip išmoka jums nebus skirta.

Vienkartinė išmoka vaikui: kokių dokumentų reikia?

Pagrindiniai dokumentai, reikalingi išmokoms gauti yra du: asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas (t.y. pasas arba asmens tapatybės kortelė) ir prašymas išmokai gauti.

Kitų dokumentų (pavyzdžiui, vaiko gimimo liudijimo) įprastai pateikti nereikia, jeigu duomenys yra randami Lietuvos Respublikos gyventojų registre, kituose registruose ar valstybės informacinėse sistemose.

Papildomi dokumentai, kurių gali reikėti, atsižvelgiant į išmokos skyrimo aplinkybes:

• teismo sprendimas įvaikinti;
  • globos nustatymą ir asmens paskyrimą globėju patvirtinantys dokumentai ir kt.

Kada reikia kreiptis dėl vienkartinės išmokos?

Dėl šios išmokos vaiko tėvai turi kreiptis per 12 mėnesių nuo vaiko gimimo, įtėviai - per 12 mėnesių nuo vaiko įvaikinimo dienos.

Vaiko globėjui ši išmoka mokama, jei jis kreipiasi per 6 mėnesius nuo globos nustatymo dienos, bet ne vėliau kaip iki vaikui sukaks pusantrų metų ir jeigu vienkartinė išmoka už šį vaiką anksčiau nebuvo išmokėta.

Sprendimas dėl išmokos skyrimo priimamas ir išmokos išmokamos per 10 darbo dienų.

Tais atvejais, kai priimamas sprendimas neskirti išmokos, turi būti nurodytos išmokos neskyrimo priežastys.

Kam išmokama išmoka?

Bet kuri išmoka išmokama vienam iš tėvų, įtėvių arba globėjų. Kilus ginčui tarp tėvų dėl to, kas gaus išmoką, savivaldybės administracija priimdama sprendimą turi atsižvelgti į vaiko (vaikų) interesus.

Išmokos gavimo būdą pasirenka išmokos gavėjas, išskyrus tuos, kurie yra patyrę socialinę riziką.

Socialinės rizikos šeimoms išmoka vaikui gali būti skiriama maisto produktais, talonais, apmokant išlaikymą ugdymo įstaigose ir pan.

Kaip apskaičiuojamos vaikams mokamos išmokos?

Vienkartinės išmokos gimus vaikui dydis apskaičiuojamas pagal vaiko gimimo dieną galiojusius įstatymus ir bazinės socialinės išmokos dydį.

Taip pat skaitykite:

1. LaimingaMamytee
    LaimingaMamytee prieš 4 mėn.

Greta_aa parašė:
    Gal prates ir toliau sia ismoka o kazkur kazka pildyti reikia kad gauti?

Gaunat su pirmais vaiko pinigais, kad pratęstu vargu. Labai didelė suma gavosi, dar kur tada pencininkai kur po 200 gavo vienkartinės. Lietuvai tokia suma kosmosas, ir taip esam pribride į skolas, kurios geruoju nesibaigs. 🙂

2. Greta_aa
    Greta_aa prieš 4 mėn.

LaimingaMamytee parašė:

Na visko gali buti, nes pagalba ir toliau zmones gaudines, o sake kad prates ir darbo paieskos ismoka ta 42€.

Laura86S prieš 4 mėn.

Greta_aa parašė:

42€ nepratęs. Bus viena 200€ (arba 212€) išmoka, bet ir tai ne visiems mokės

Ligita20 prieš 3 mėn.

Per kiek laiko išmoka gimus vaikui išmoka nuo prašymo pateikimo?

5. LaimingaMamytee
    LaimingaMamytee prieš 3 mėn.

Ligita20 parašė:
    Per kiek laiko išmoka gimus vaikui išmoka nuo prašymo pateikimo?

Per 10d.d. Bet perveda per kokia 2-3 dienas