Vienkartinė išmoka gimus vaikui 2021 metais (374)

Mama glaudžia kūdikį Alena Ozerova | Shutterstock

Vienkartinė išmoka gimus vaikui skiriama kiekvienam gimusiam ar įvaikintam vaikui (išskyrus atvejus, kai sugyventinis ar sutuoktinis įvaikina kito sutuoktinio vaiką).

Išmoka skiriama vaikui, kurio gyvenamoji vieta deklaruota Lietuvoje.

Vienkartinė išmoka vaikui taip pat skiriama, kai vaikas gimė gyvas, tačiau mirė nesulaukęs 3 mėnesių ir jo gyvenamoji vieta nebuvo deklaruota Lietuvos Respublikoje.

Išmoka neskiriama, jei vaikas gimė negyvas arba kreipimosi metu yra išlaikomas valstybės ar savivaldybės finansuojamoje įstaigoje.

Vienkartinės išmokos gimus vaikui dydis

Vienkartinės išmokos vaikui dydis yra 11 bazinių socialinių išmokų, ji išmokama vienam iš vaiko tėvų, įtėvių ar globėjų.

Išmokos dydis

Nuo 2022 01 01 bazinės socialinės išmokos (BSI) dydis yra 42 Eur, tad vienkartinės išmokos gimus vaikui dydis yra 462 Eur.

Kur kreiptis dėl vienkartinės išmokos gimus vaikui?

Kad gautumėte vienkartinę išmoką vaikui, jums reikia kreiptis į savivaldybės, kurios teritorijoje esate deklaravę gyvenamąją vietą, socialinių išmokų skyrių.

Jei jūsų savivaldybė yra pradėjusi vykdyti elektroninių prašymų apdorojimą, prašymą galite pateikti elektroniniu būdu per spis.lt sistemą (tai – patogiausias ir greičiausias būdas).

Kreipiantis dėl išmokos su prašymu privaloma pateikti visus būtinus dokumentus – kitaip išmoka jums nebus skirta.

Vienkartinė išmoka gimus vaikui: kokių dokumentų reikia?

Pagrindiniai dokumentai, reikalingi išmokoms gauti, yra du: asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas (t. y. pasas arba asmens tapatybės kortelė) ir prašymas gauti išmoką.

Kitų dokumentų (pavyzdžiui, vaiko gimimo liudijimo) įprastai pateikti nereikia, jeigu duomenys yra randami Lietuvos Respublikos gyventojų registre, kituose registruose ar valstybės informacinėse sistemose.

Papildomi dokumentai, kurių gali reikėti, atsižvelgiant į išmokos skyrimo aplinkybes:

 • teismo sprendimas įvaikinti;
 • globos nustatymą ir asmens paskyrimą globėju patvirtinantys dokumentai ir kt.

Kada reikia kreiptis dėl vienkartinės išmokos?

Dėl šios išmokos vaiko tėvai turi kreiptis per 12 mėnesių nuo vaiko gimimo, įtėviai – per 12 mėnesių nuo vaiko įvaikinimo dienos.

Vaiko globėjui ši išmoka mokama, jei jis kreipiasi per 6 mėnesius nuo globos nustatymo dienos, bet ne vėliau kaip iki vaikui sukaks pusantrų metų ir jeigu vienkartinė išmoka už šį vaiką anksčiau nebuvo išmokėta.

Sprendimas dėl išmokos skyrimo priimamas ir išmokos išmokamos per 10 darbo dienų.

Tais atvejais, kai priimamas sprendimas neskirti išmokos, turi būti nurodytos išmokos neskyrimo priežastys.

Kam išmokama išmoka?

Bet kuri išmoka išmokama vienam iš tėvų, įtėvių arba globėjų. Kilus ginčui tarp tėvų dėl to, kas gaus išmoką, savivaldybės administracija priimdama sprendimą turi atsižvelgti į vaiko (vaikų) interesus.

Išmokos gavimo būdą pasirenka išmokos gavėjas, išskyrus tuos tėvus, kurie yra patyrę socialinę riziką.

Socialinės rizikos šeimoms išmoka vaikui gali būti skiriama maisto produktais, talonais, apmokant išlaikymą ugdymo įstaigose ir pan.

Kaip apskaičiuojamos vaikams mokamos išmokos?

Vienkartinės išmokos gimus vaikui dydis apskaičiuojamas pagal vaiko gimimo dieną galiojusius įstatymus ir BSI dydį.

Taip pat skaitykite:

Naujausi komentarai

 1. justemur
  justemur prieš 1 mėn.

  Juamay parašė:
  Jus vaiku pinigus gaunat is Lietuvos ar UK? Sakot grizot is UK, gyvenat dabar Lietuvoje. Kaip susitvarkete vaiku pinigus jei is Lietuvos gaunate? 🤔 Ar turejote staz…

  Iš LT. Čia ir gyvenam jau

 2. User has not uploaded an avatar
  Rutaxe prieš 4 sav.

  saulelyte parašė:
  Mums Kaune nedave (2020m, po to ir nebebandem), nors abu esam deklarave gyvenama vieta Lt (vyras Kaune), tik as esu migracijoj registruota kaip laikinai isvykusi. P…

  Gyvenu uk, deklaravau gyvenama vieta savo ir dukros LT Aprisijungiau į elektroninius vartus. Kad galetum persideklaruoti reikia dukros asmens kodo, pasa dariau ambasadoje. Ir tada uzsipilciau prašymą išmokai gauti ir viskas. Po poros dienų gavau pinigus. Kas gyvena užsienyje, gal pravers, pasidariau paysera bankinga, nes kitaip nerisijungsite prie elektroniniu vartų.

 3. User has not uploaded an avatar
  Pirmakartė mama prieš 4 val.

  Rutaxe parašė:
  Gyvenu uk, deklaravau gyvenama vieta savo ir dukros LT Aprisijungiau į elektroninius vartus. Kad galetum persideklaruoti reikia dukros asmens kodo, pasa dariau amba…

  Sveiki, ar reikia būti LT kažkiek laiko, nes girdėjau tikrina faktinę gyvenamą vietą?

 4. User has not uploaded an avatar
  Rutaxe prieš 4 val.

  Pirmakartė mama parašė:
  Sveiki, ar reikia būti LT kažkiek laiko, nes girdėjau tikrina faktinę gyvenamą vietą?

  Nereikia.

 5. User has not uploaded an avatar
  Pirmakartė mama prieš 1 val.

  Rutaxe parašė:
  Nereikia.

  Tai galiu gyvendama UK viską susitvarkyti?