9 nėštumo mėnesiai: kaip skaičiuoti? (61)

Devyni nėštumo mėnesiai. 9 nėštumo mėnesiai.

Priimta sakyti, kad nėštumas trunka devynis mėnesius, tačiau gydytojai nėštumo skaičiavimą mėnesiais naudoja retai, pagrindinis nėštumo skaičiavimo vienetas yra nėštumo savaitė. Kdėl taip yra?

Standartinė nėštumo trukmė

Standartinė nėštumo trukmė yra 280 dienų arba 40 savaičių nuo pirmos paskutinių mėnesinių dienos.

Šios 40 nėštumo savaičių yra suskirstomos į 3 nėštumo trimestrus po 13-14 nėštumo savaičių.

Patogiausia savo nėštumo savaitę (trimestrą) ir numatomą gimdymo datą (arba kitaip – terminą) apskaičiuoti Nėštumo savaitės skaičiuokle.

Atkreipkite dėmesį, kad gydytojai paprastai kalbėdami apie nėštumo eigą turi mintyje pilnas nėštumo savaites.

Pavyzdžiui, jei gydytojas sako, kad nėštumui yra 12 savaičių, paprastai tai reiškia, kad yra suėjusios pilnos 12 savaičių ir eina 13 nėštumo savaitė.

Nėštumo skirstymas mėnesiais

Mėnesių trukmė yra skirtinga (28, 29, 30 ar 31 dienos), o tai reiškia, kad mėnuo trunka nuo 4 iki 4,4 savaitės. Be to, jei laikysime, kad vidutinė mėnesio trukmė yra 30,5 dienos, gausime, kad nėštumas trunka ilgiau nei devynis mėnesius (280:30,5 = 9,2 mėnesio).

Todėl nėra vieningos metodikos, kaip nėštumą suskirstyti į 9 mėnesius.

Paprastai nėštumo savaitės suskirstomos po 4-5 savaites, maždaug taip:

Nėštumo
mėnuo
Nėštumo savaitės Nėštumo
trimestras
1 nėštumo mėnuo 1 nėštumo
trimestras
2 nėštumo mėnuo
3 nėštumo mėnuo
4 nėštumo mėnuo 2 nėštumo
trimestras
5 nėštumo mėnuo
6 nėštumo mėnuo
7 nėštumo mėnuo 3 nėštumo
trimestras
8 nėštumo mėnuo
9 nėštumo mėnuo

Tačiau jei sutiksite kiek kitokį skirstymą, tai nebus klaidingas ar netikslus skirstymas. Dažniausios tokios skirstymo variacijos:

 • Ribinės savaitės priskiriamos ankstesniam ar vėlesniam mėnesiui;
 • Į devynis mėnesius suskirstomos  40, 41 arba 42 savaitės;
 • 40 savaičių suskirstomos į 10 mėnulio mėnesių (po 28 dienas);
 • Skaičiuojamas kalendoriniais mėnesiais (pavyzdžiui, jei pirma paskutinių mėnesinių diena buvo liepos 18 dieną, bus laikoma, kad antras nėštumo mėnuo prasidės rugpjūčio 18 dieną).

Vienaip ar kitaip, nėštumo skaičiavimas mėnesiais yra papildomas būdas nėštumo periodui nurodyti ir paprastai naudojamas tik buityje, todėl didelio skirtumo, kaip būtent skaičiuosite – nėra.

Medicinos ir įstatyminėje praktikoje – pavyzdžiui, nustatant nėštumo ir gimdymo atostogų pradžios datą, skaičiavimams bus naudojamos nėštumo savaitės arba dienos iki termino. 

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Panda mama prieš 2 sav.

  Zauza parašė:
  Pas mane irgi savaite prisidejo po echoskopo tai pagal ta ir skaiciuoju viska😊Pagal datas gimdyt birzelio 14d., o pagal echoskopija birzelio 7d., visos 20 sav.echos…

  Pritariu.

 2. User has not uploaded an avatar
  Panda mama prieš 2 sav.

  Pagalvojau kad man vakar 32 sav lygiai buvo pagal echo, o man tėvų darželis šeštadieniais rodo kad jau daugiau, tai man rytoj 33 rodys. Tai keliom dienom skyriasi nuo echo.

 3. Magija5
  Magija5 prieš 2 sav.

  Vaisiaus dydis gali neatitikti nėštumo laiko. Gimdymo data dažniausiai skaičiuojama pagal paskutinių mėnesinių pirmą dieną. (Nebent moteris jos neatsimena, ar, tarkim, pastojo po žindymo dar neatėjus mėnesinėms. Tuomet gimdymo data nustatoma pagal pirmą echoskopą). Mano abu vaikai gimė iš didesnių, tad pirmagimis nuolat pagal echiskopą "pirmaudavo", tai dešimt dienų, tai savaitę. Gimė 40sav.4d., 4120g ir 56cm. Jaunėlis irgi, tik pagal pirmą echoskopą atitiko nėštumo laiką, o jau nuo 12sav. buvo savaite didesnis ir tas skirtumas, nuo nėštumo laiko pagal mėnesines, vis didėjo. Pagal 36sav. echoskopą atitiko pilnai išnešiotą vaikutį, bet tai nereiškė, kad jau reikėjo jį "krapštyti lauk". Juk buvo dar tik 36 nėštumo savaitės... Gimė 38sav.6d., 4700g ir 60cm.
  Tad, iš savo patirties siūlyčiau vadovautis pačia pirma nustatyta gimdymo data, nebent mėnesinės nereguliaros, paskutinių mėnesinių pirma diena nežinoma, ar pan. Nes vaikai juk skirtingi, vieni atitinka tą vidutinį nustatytą dydį, pagal kurį rodo echoskopas, o kiti auga mažesni ar didesni.

 4. User has not uploaded an avatar
  Zauza prieš 2 sav.

  Magija5 parašė:
  Vaisiaus dydis gali neatitikti nėštumo laiko. Gimdymo data dažniausiai skaičiuojama pagal paskutinių mėnesinių pirmą dieną. (Nebent moteris jos neatsimena, ar, tark…

  O as nelabai su situ sutinku, nes ta data nustatoma pagal ovuliacija, kuri tariamai vyksta ciklo vidury, o ji tikrai ne visoms ir ne visada vidury ciklo vyksta... Jusu atveju jei vis didejo tai buvo aisku, kad vaikutis greit auga, o mano atveju nekinta tai manau, kad echo data teisingesne🤷‍♀️😊

 5. Magija5
  Magija5 prieš 2 sav.

  Zauza parašė:
  O as nelabai su situ sutinku, nes ta data nustatoma pagal ovuliacija, kuri tariamai vyksta ciklo vidury, o ji tikrai ne visoms ir ne visada vidury ciklo vyksta... J…

  Žiūrint pagal kurios savaitės echoskopą Jums ta savaitė prisidėjo. Jeigu pagal pirmąjį echoskopą (daugmaž 7sav.), tai tikrai gali būti, kad pastojote anksčiau. Bet, jeigu pagal vėlesnių savaičių echoskopus, tuomet gali būti, kad tiesiog vaisius didesnis, negu standartinis/vidutiniškas, pagal kurį skaičiuoja visi echoskopai.
  Aš, pavyzdžiui, su abiem vaikais pirmojo echoskopo nuėjau apie 7sav. nėštumo ir tuomet preliminari gimdymo data atitiko pagal mėnesines ir pagal echoskopą. O 12-tos savaitės echoskopo metu jau datos išsiskyrė, echoskopas rodė daugiau savaičių negu buvo pagal mėnesines. Tad, nors dažnai rašo, kad 12-tos savaitės echoskopas yra tiksliausias, man asmeniškai tai nepasiteisino su abiem nėštumais.
  Be to, prisiminkite, kad ta nustatyta gimdymo data yra tik preliminari. Yra normalu gimdyti 37 - 42 savaičių ir mes čia galime skaičiuoti kiek norime, bet vaikutis gims tada, kada bus pasiruošęs.