9 nėštumo mėnesiai: kaip skaičiuoti? (39)

Devyni nėštumo mėnesiai. 9 nėštumo mėnesiai.

Priimta sakyti, kad nėštumas trunka devynis mėnesius, tačiau gydytojai nėštumo skaičiavimą mėnesiais naudoja retai, pagrindinis nėštumo skaičiavimo vienetas yra nėštumo savaitė. Kdėl taip yra?

Standartinė nėštumo trukmė

Standartinė nėštumo trukmė yra 280 dienų arba 40 savaičių nuo pirmos paskutinių mėnesinių dienos.

Šios 40 nėštumo savaičių yra suskirstomos į 3 nėštumo trimestrus po 13-14 nėštumo savaičių.

Patogiausia savo nėštumo savaitę (trimestrą) ir numatomą gimdymo datą (arba kitaip – terminą) apskaičiuoti Nėštumo savaitės skaičiuokle.

Atkreipkite dėmesį, kad gydytojai paprastai kalbėdami apie nėštumo eigą turi mintyje pilnas nėštumo savaites.

Pavyzdžiui, jei gydytojas sako, kad nėštumui yra 12 savaičių, paprastai tai reiškia, kad yra suėjusios pilnos 12 savaičių ir eina 13 nėštumo savaitė.

Nėštumo skirstymas mėnesiais

Mėnesių trukmė yra skirtinga (28, 29, 30 ar 31 dienos), o tai reiškia, kad mėnuo trunka nuo 4 iki 4,4 savaitės. Be to, jei laikysime, kad vidutinė mėnesio trukmė yra 30,5 dienos, gausime, kad nėštumas trunka ilgiau nei devynis mėnesius (280:30,5 = 9,2 mėnesio).

Todėl nėra vieningos metodikos, kaip nėštumą suskirstyti į 9 mėnesius.

Paprastai nėštumo savaitės suskirstomos po 4-5 savaites, maždaug taip:

Nėštumo
mėnuo
Nėštumo savaitės Nėštumo
trimestras
1 nėštumo mėnuo 1 nėštumo
trimestras
2 nėštumo mėnuo
3 nėštumo mėnuo
4 nėštumo mėnuo 2 nėštumo
trimestras
5 nėštumo mėnuo
6 nėštumo mėnuo
7 nėštumo mėnuo 3 nėštumo
trimestras
8 nėštumo mėnuo
9 nėštumo mėnuo

Tačiau jei sutiksite kiek kitokį skirstymą, tai nebus klaidingas ar netikslus skirstymas. Dažniausios tokios skirstymo variacijos:

 • Ribinės savaitės priskiriamos ankstesniam ar vėlesniam mėnesiui;
 • Į devynis mėnesius suskirstomos  40, 41 arba 42 savaitės;
 • 40 savaičių suskirstomos į 10 mėnulio mėnesių (po 28 dienas);
 • Skaičiuojamas kalendoriniais mėnesiais (pavyzdžiui, jei pirma paskutinių mėnesinių diena buvo liepos 18 dieną, bus laikoma, kad antras nėštumo mėnuo prasidės rugpjūčio 18 dieną).

Vienaip ar kitaip, nėštumo skaičiavimas mėnesiais yra papildomas būdas nėštumo periodui nurodyti ir paprastai naudojamas tik buityje, todėl didelio skirtumo, kaip būtent skaičiuosite – nėra.

Medicinos ir įstatyminėje praktikoje – pavyzdžiui, nustatant nėštumo ir gimdymo atostogų pradžios datą, skaičiavimams bus naudojamos nėštumo savaitės arba dienos iki termino. 

Naujausi komentarai

 1. [email protected] prieš 1 mėn.

  Sveikos, as su tokiu klausimu, snd man turejo but 11sav.kai laukiuosi,bet snd echoskopas parode 10+5 sav.kaip taip gali buti?kodel sutrumpejo laikas?🤔

 2. Katerina.
  Katerina. prieš 1 mėn.

  [email protected] parašė:
  Sveikos, as su tokiu klausimu, snd man turejo but 11sav.kai laukiuosi,bet snd echoskopas parode 10+5 sav.kaip taip gali buti?kodel sutrumpejo laikas?🤔

  Pagal menesines ir pagal vaikelio dydį, dažniausiai šie paskaičiavimai nesutampa. Net skirtingom savaitėm matuojant vaisių gali nesutapti su tuo kas buvo pamatuota prieš savaitę🙂

 3. Agrastėlis
  Agrastėlis prieš 1 mėn.

  [email protected] parašė:
  Sveikos, as su tokiu klausimu, snd man turejo but 11sav.kai laukiuosi,bet snd echoskopas parode 10+5 sav.kaip taip gali buti?kodel sutrumpejo laikas?🤔

  Visiškai normali paklaida. Viskas priklauso nuo to, kada įvyko implantacija, nuo pačio pamatavimo echo metu, o kuo nėštumas didesnis, tuo išvis tie apskaičiavimai gali vis labiau skirtis, nes kiekvienas vaikas individualiai auga ir paklaida didėja. Tai nenustebkit, jei kitą kartą nuėjus ir vėl nesutaps net ir lyginant su prieš tai buvusiu echo. O šiaip, pas jus ta paklaida išvis labai mažytė, vos 2 d.

 4. [email protected] prieš 1 mėn.

  Aciu uz paaiskinima,dabar ramiau🙂,nes galvojau kazkas negerai,dar nuo vakar pradejo rudai tepliot,snd buvau pas ginekologe sake viskas gerai,sirdele plaka ir neaisku kodel teplioja,tai is tos laimes kad viskas gerai ir pamirsau paklaust kodel dienos nestumo skiriasi🙂

 5. Lūšiukė
  Lūšiukė prieš 1 mėn.

  Apie 10-12 savaitę leliukai buna tam tikro dydzio. Taip apskaiciuojamas tikslesnis terminas. Man su antruoju isvis terminas buvo nukeltas pora savaičių. O galiausiai pagimdziau dar savaitę po termino. Naturaliai, sklandžiai. Jei butu paliktas terminas pagal menesines, turėję butų skatinti.