Galvos svaigimas nėštumo metu (29)

Galvos svaigimas nėštumo metu Galvos svaigimas nėštumo metu. iStoc.com/nd3000

Jei nutiktų taip, kad tavo širdies, kraujagyslių ir nervų sistemos nespėtų prisitaikyti prie kūne vykstančių pokyčių, tau gali imti svaigti galva. Dažniausiai svaigulį sukelia mažas cukraus kiekis kraujyje, sunki anemijos (mažakraujystės) forma, perkaitimas, per staigus atsistojimas. Kartais galva gali svaigti ir atsigulus ant nugaros, nes sulėtėja širdies ritmas ir sumažėja kraujospūdis.

Kaip išvengti svaigulio?

 • Nepašok staiga nuo kėdės ar lovos. Visuomet stenkis stotis iš lėto.
 • Jei ilgai stovėjai vienoje vietoje, prieš žengdama žingsnį pajudink kojas (tai pagyvins kraujotaką).
 • Venk tvankių, karštų patalpų, saulėkaitos ir visuomet renkis sluoksniais, kad prireikus galėtum nusimesti kelis drabužius.
 • Maudykis po šiltu – ne karštu! – dušu. Tas pats galioja ir voniai. Jei jauti, kad gali būti tvanku, praverk vonios duris ar langą.
 • Puiku, jei mankštiniesi, tačiau nepersistenk, ypač jei pradedi jausti silpnumą.
 • Svarbu papildyti organizmo skysčių atsargas, todėl per dieną išgerk aštuonias stiklines vandens (arba daugiau, jei yra karšta, taip pat jei sportuoji).
 • Palaikyk reikiamą cukraus kiekį kraujyje valgydama dažnai, bet nedidelėmis porcijomis. Šiuo metu tai geriau, nei tris kartus sočiai pavalgyti. Tačiau pusryčių, pietų ar vakarienės taip pat neturėtum praleisti.
 • Naktį stenkis miegoti ant šono. Nors geriausia būtų miegoti ant kairiojo šono, tiks ir dešinysis – tai geriau, nei miegoti ant nugaros.
 • Jei galva ėmė svaigti prigulus ant nugaros, pakeisk pozą – pasiversk ant šono ar atsisėsk.
 • Mūvėk kompresines kojines, pagyvinančias kraujotaką apatinėje kūno dalyje.
 • Jei gydytojas nurodė, gerk geležies papildus ar vitaminus nėščiosioms (jų sudėtyje taip pat turi būti geležies).

Naujausi komentarai

 1. medu
  medu prieš 3 m.

  Viktorija19970825 parašė:
  Man jau trecia savaite kaip sukasi galva ir nieko negaliu padaryti tik guleti lovoje o kai atsistoju sukasi galva tai tikrai man atrodo ne nestumo pozimis kad trec…

  Pas gydytoja, kraujo tyrimus.

 2. [email protected] prieš 3 m.

  Viktorija19970825 parašė:
  Man jau trecia savaite kaip sukasi galva ir nieko negaliu padaryti tik guleti lovoje o kai atsistoju sukasi galva tai tikrai man atrodo ne nestumo pozimis kad trec…

  Man nestumo pradzioje irgi SIAUBINGAi svaigo galva, kaip irjus sakote, galejau tik guleti lovoje, nes sukosi kambarys aplink... kai pasakiau gydytojai, sake kad paprastai toks ryskus nestumo pozymis nebuna, as naudojau progesterono tabletes, tai iskele minti, kad gal del ju... bet is tiesu nezinau priezasties... o svaigimas, kaip uzejo, taip po kokiu poros sav ir baigesi... linkiu kad ir jums taip butu ;)

 3. Baltoji meška
  Baltoji meška prieš 3 m.

  Man taip buvo, kai buvo 15 sav. Gulejau dvi dienas, negalejau net iki wc nueiti. Ejau pas seimos gydytoja UK, prieme sesute. Pamatavo spaudima, temperatura. Viskas liuks. Tai paziurejo savo PC ir pasake, kad virusas. Nesupratau is viso is kur tas virusas ir kdl tik as susirgau... Israse tabletes nuo galvos svaigimo. Padejo jos man.

 4. Sarutina
  Sarutina prieš 1 m.

  Sveikos, idomi situacija. Su draugu nesisaugojome, iskart po ovuliacijos pradejo labai svaigti galva, stipriai ir buvo baltu bekvapiu isskyru, po to praejo, svaigulys aprimo tik pora dienų iki mm. Bet tada pasirode geltonos spalvos isskyros pries pat mm 3 d. Nera buve taip. Mm susirgau laiku dabar bet pas gyd. Tik po 2 sav. Ar gali buti nestumas ?

 5. TylusLaukimas
  TylusLaukimas prieš 1 m.

  Sarutina parašė:
  Sveikos, idomi situacija. Su draugu nesisaugojome, iskart po ovuliacijos pradejo labai svaigti galva, stipriai ir buvo baltu bekvapiu isskyru, po to praejo, svaigul…

  Nėštumo testą galit daryti. Bet mm sirgo, tai nemanau, kad laukiatės. Geriau kraujo tyrimą pasidarykit. Galva gali svaigti dėl anemijos. Ir aišku milijono kitų priežasčių, pvz streso ir galvojimo, kad gal laukiatės