Pasikeitę maisto pomėgiai ir skonio pojūčiai nėštumo metu (52)

Jei nėštumo metu pradėjote norėti maisto, kurio anksčiau nevalgėte arba nekęsti visada mėgtų produktų, nėra ko nerimauti – tai visiškai normalu.
Priežastys, kodėl nėščiosios ima mėgti maistą, kurio anksčiau nevalgydavo
Niekas tiksliai nežino, kodėl nėštumo metu pasikeičia požiūris į maistą – kartais net ir radikaliai.
Jei atvejai, kai nėščioji ima bjaurėtis, tarkime, mėsa ar austrėmis, dar yra suprantami, atvejus, kai į juodąjį būsimos mamos sąrašą patenka tokie „nekalti“ produktai kaip, pavyzdžiui, obuoliai ar bulvės, suprasti sunku.
Pasitaiko ir atvirkštinių variantų: anksčiau negalėjusi pakęsti šokolado, nėščioji pradeda jaustis laiminga vien nuo jo kvapo.
Manoma, kad tam tikrų maisto produktų nėštumo metu labiau norisi dėl kelių priežasčių:
-
Bene dažniausiai manoma, kad maisto pomėgiai pakinta, nes mamos ar vaisiaus organizmas siunčia signalus apie trūkstamas maisto medžiagas. Tačiau vargu, ar tai tiesa: viskas gali būti kur kas sudėtingiau.
-
Spėjama, kad šie skonio pasikeitimai, ypač specifinio maisto netoleravimas, gali būti susiję su paaštrėjusia uosle. Kai kurie aromatai, pavyzdžiui, česnako, yra per intensyvūs, kad būtų priimtini kvapams jautriai nėščiajai.
-
Taip pat yra teorija, kad taip yra dėl hormonų poveikio: progesteronas lėtina virškinimo procesus, dėl to sutrinka skrandžio veikla ar prasideda vidurių užkietėjimas. Tad gali būti ir taip, kad nėščių moterų organizmas instinktyviai atmeta sunkiai virškinamą ar vidurius pučiantį maistą.
-
Įtakos pakitusiems maisto poreikiams gali turėti ir psichologiniai faktoriai. Pavyzdžiui, jei anksčiau moteris save varžė ir nevartotojo greitojo maisto, nėštumo metu noras suvalgyti mėsainį gali virsti net savotišku apsėdimu, o realizuotas noras – suteikti pasitenkinimą ir net pakelti nuotaiką. Jei nėščioji tam tikro maisto nupirkti ir parvežti (kad ir vidurnaktį) prašo savo vyro, o jis mielai ryžtasi šiai avantiūrai, moteris tai traktuoja kaip paramą, supratimą ir nuoširdų rūpinimąsi ja.
Ar kovoti su padidėjusiu potraukiu tam tikriems maisto produktams?
Maistas maistui nelygu, tad jei, pavyzdžiui, norite valgyti daugiau nekaloringų daržovių (pavyzdžiui, salotų ar šviežių agurkų), tokių norų galima praktiškai neriboti.
Tačiau jei pasireiškė itin didelis potraukis pieniniam šokoladui ar bulvių traškučiams, natūralu, kad vartoti didelių tokio maisto kiekių nereikėtų pirmiausia dėl kaloringumo, antra, dėl menkos mitybinės vertės ir net žalingumo.
Taip pat labai svarbu pasidomėti, koks maistas nėštumo metu yra pavojingas: jo valgyti apskritai nereikėtų.
Nėštumo metu būtina kontroliuoti svorį, nes, didelis svorio prieaugis didina įvairių komplikacijų riziką, be to, tikėtina, kad perteklinius kilogramus numesti seksis sunkiau, išliks antsvoris ir su juo susijusios problemos.
Cia panasiai kai man seimos gyd pradejo aiskinti kaip blogai,kad nevalgau mesos. Sakau negaliu,iskart pykina,bloga. O ji man vistiek aiskina,kad blogai ir turiu bandyti ja valgyt. Supratau,jog neverta gincytis. Aisku tas greitas maistas nieko gero ir visos ta zinom,bet kas nepatyre to,kai nieko negali valgyt,tas nesupras..