Pasikeitę maisto pomėgiai ir skonio pojūčiai (49)

Maisto užgaidos nėštumo metu: įvairūs patiekalai ant stalo Pasikeitę maisto pomėgiai ir skonio pojūčiai. iStock.com/golubovy

Nesijaudink, tai normalu. Greičiausia po gimdymo įprasti pomėgiai grįš. Niekas gerai nežino, kodėl nėštumo metu pasikeičia požiūris į maistą - kartais net ir radikaliai. Jei atvejai, kai nėštukė ima bjaurėtis, tarkime, mėsa ar austrėmis, dar yra suprantami, atvejus, kai į juodąjį būsimos mamos sąrašą patenka tokie nekalti produktai, kaip, pavyzdžiui, obuoliai ar bulvės, suprasti sunku. Pasitaiko ir atvirkštinių variantų: anksčiau negalėjusi pakęsti šokolado, nėštukė vien nuo jo kvapo pradeda jaustis laiminga.

Spėjama, kad šie skonio pasikeitimai, ypač specifinio maisto netoleravimas, gali būti susiję su paaštrėjusia uosle. Kai kurie kvapai, pavyzdžiui, česnako, gali būti per intensyvūs, kad būtų priimtini. Taip pat yra teorija, kad taip yra dėl hormonų poveikio: progesteronas lėtina virškinimo procesus, dėl to sutrinka skrandžio veikla ar prasideda vidurių užkietėjimas. Tad gali būti ir taip, kad nėščių moterų organizmas instinktyviai atmeta sunkiai virškinamą ar vidurius pučiantį maistą.

Naujausi komentarai

 1. Saulės pūkas
  Saulės pūkas prieš 2 mėn.

  Sonnenschein92 parašė:
  As geriau ta mineralini vandeni ir net cola beveik visa nestuma, nes vemiau daug, pykina ir dabar dar, negalejau nieko kito gerti ir valgiau daug nesveiko maisto, n…

  Jei mano gine pasakytu tokia nesamone, tai tikrai ja keisciau. Jei medikas paisto tokius dalykus ir pacientus skatina valgyt greitmaisti, akivaizdu, kad jo kompetencija labai ribota. Tokiu atveju abejociau visais jos sprendimais

 2. Sonnenschein92
  Sonnenschein92 prieš 2 mėn.

  IngridV parašė:
  Jūsų reikalas, ką valgote, ko ne, bet ginekologė tai nusišnekėjo.

  Manau geriau jau gert mineralini negu isvis negert ;) del to ji ir neklydo jeigu ka yra daug moteru serganciu hyperemesis gravidarum, kurios negali isvis nieko valgyt ir gert ir tik pvz nuo kolos nevemia tai ir geria ta kola visa nestuma ir sveikesni vaikai gimsta negu tu kurios labai jau prisiziuri

 3. Sonnenschein92
  Sonnenschein92 prieš 2 mėn.

  Sonnenschein92 parašė:
  Manau geriau jau gert mineralini negu isvis negert ;) del to ji ir neklydo jeigu ka yra daug moteru serganciu hyperemesis gravidarum, kurios negali isvis nieko valg…

  Tai jusu manymu geriau ant bado sedet jei neisvemi tik pvz surainio ar kebabo? O visa kita isvemi? Aisku to nepatyrusios niekada nesupras

 4. User has not uploaded an avatar
  shypsenyte prieš 2 mėn.

  Sonnenschein92 parašė:
  Tai jusu manymu geriau ant bado sedet jei neisvemi tik pvz surainio ar kebabo? O visa kita isvemi? Aisku to nepatyrusios niekada nesupras

  Cia panasiai kai man seimos gyd pradejo aiskinti kaip blogai,kad nevalgau mesos. Sakau negaliu,iskart pykina,bloga. O ji man vistiek aiskina,kad blogai ir turiu bandyti ja valgyt. Supratau,jog neverta gincytis. Aisku tas greitas maistas nieko gero ir visos ta zinom,bet kas nepatyre to,kai nieko negali valgyt,tas nesupras..

 5. Sonnenschein92
  Sonnenschein92 prieš 2 mėn.

  shypsenyte parašė:
  Cia panasiai kai man seimos gyd pradejo aiskinti kaip blogai,kad nevalgau mesos. Sakau negaliu,iskart pykina,bloga. O ji man vistiek aiskina,kad blogai ir turiu ban…

  Butent mesos as iki dabar negaliu valgyti iskart isvemiu vaisius, darzoves taip pat