Pasikeitę maisto pomėgiai ir skonio pojūčiai (40)

Maisto užgaidos nėštumo metu: įvairūs patiekalai ant stalo Pasikeitę maisto pomėgiai ir skonio pojūčiai. iStock.com/golubovy

Nesijaudink, tai normalu. Greičiausia po gimdymo įprasti pomėgiai grįš. Niekas gerai nežino, kodėl nėštumo metu pasikeičia požiūris į maistą - kartais net ir radikaliai. Jei atvejai, kai nėštukė ima bjaurėtis, tarkime, mėsa ar austrėmis, dar yra suprantami, atvejus, kai į juodąjį būsimos mamos sąrašą patenka tokie nekalti produktai, kaip, pavyzdžiui, obuoliai ar bulvės, suprasti sunku. Pasitaiko ir atvirkštinių variantų: anksčiau negalėjusi pakęsti šokolado, nėštukė vien nuo jo kvapo pradeda jaustis laiminga.

Spėjama, kad šie skonio pasikeitimai, ypač specifinio maisto netoleravimas, gali būti susiję su paaštrėjusia uosle. Kai kurie kvapai, pavyzdžiui, česnako, gali būti per intensyvūs, kad būtų priimtini. Taip pat yra teorija, kad taip yra dėl hormonų poveikio: progesteronas lėtina virškinimo procesus, dėl to sutrinka skrandžio veikla ar prasideda vidurių užkietėjimas. Tad gali būti ir taip, kad nėščių moterų organizmas instinktyviai atmeta sunkiai virškinamą ar vidurius pučiantį maistą.

Naujausi komentarai

 1. Silvija13
  Silvija13 prieš 4 m.

  sveikutės aš jau 12 sav laukiuosi, bet man iš vis nesinori valgyt, nei iprasto nei neiprasto vien pagalvojus apie valgymo procedura net silpna ddarosi .

 2. crema_fina
  crema_fina prieš 4 m.

  Silvija13 parašė:
  sveikutės aš jau 12 sav laukiuosi, bet man iš vis nesinori valgyt, nei iprasto nei neiprasto vien pagalvojus apie valgymo procedura net silpna ddarosi .

  manau po kurio laiko tai praeis,man mazdaug nuo 12 savaiciu apetitas atgijo,o dabar jis nezmoniskas

 3. comedia
  comedia prieš 4 m.

  Man maistas įgijo skonį nuo ~4 mėn., nuo maždaug 4,5 mėn. pajutau, kad noriu valgyti. Iki to laiko valgiau prisiversdama tik... be grietinės, aliejaus ir kt. "pagardų". Pabandykite išsivirti paprastos daržovių sriubytės, krimskite mėgstamus riešutus, pabandykite patiekalus su bulvėmis, nepamirškite nors truputį mėsytės suvalgyti (keptos ir/ar troškintos). Krimsdavau sausainius - ir sūdytus, ir ne. Svarbu kažką kramsnoti, gurkšnokite mineralinį, geriau negazuotą. Jei l. mažai valgysite, bus silpna, todėl reikia ir dėl leliuko kažką į burną įsidėti.
  Gražiai ir teisingai gydytoja, pas kurią lankausi, pasakė: "Besilaukianti moteris valgo vieną patiekalą, tačiau visą dieną".
  Aš, beje, irgi kone visus vakarus blogumo laikotarpiu pasitikau namuose gulėdama paslika, su šlapiu rankšluosčiu ant galvos...
  Laikykitės, nėštukės, blogumas turi praeiti, reikia tik dar truputį pakentėti...

 4. Silvija13
  Silvija13 prieš 4 m.

  comedia parašė:
  Man maistas įgijo skonį nuo ~4 mėn., nuo maždaug 4,5 mėn. pajutau, kad noriu valgyti. Iki to laiko valgiau prisiversdama tik... be grietinės, aliejaus ir kt. "pagar…

  AČIŪ, už palaikymą

 5. comedia
  comedia prieš 4 m.

  Dar pagalvojau, juk yra ir visokių kruopų - 3-jų, 5-ių grūdų košės, kvietinės, perlinės kruopos gerai pakramtyti... Pieno produktai (būtinai pasterizuoti) - jogurtas, varškės įv., varškės apkepai.
  Normalu, kad kelias dienas labai bus skanu varškė, o paskui 2 sav. nė žiūrėti negalėsite. Aš dar valgydavau šaldytus vaisius - braškes, vyšnias, kai ypač bloga būdavo - jeigu rūgštingumas nekamuoja...
  Žodžiu, ieškokite, ką galite valgyti ir nors kiek pasisotinti...
  Aš ir dabar ne viską galiu valgyti kaip anksčiau... na, bet produktų sąrašėlis jau žyyymiai ilgesnis