Susigrąžinkite jėgas: judėjimas ir mankšta nėštumo metu

Nėščia moteris atlieka tempimo pratimą ArtFamily | Shutterstock.com

Jeigu jaučiatės išsekusi, mažų mažiausiai norisi atsikelti nuo sofos ir mankštintis. Paprastai manoma, kad sportas yra reikalingas energijai išeikvoti. Tačiau viskas atvirkščiai: neįtikėtina, bet pajudėjus vos 15 minučių jėgos sugrįžta.

Judėjimo nėštumo metu nauda

  • Atsiranda daugiau energijos. Patiriant fizinį krūvį širdis dirba intensyviau, tad suaktyvinama kraujotaka, krauju geriau aprūpinama širdis ir smegenys. Sportuojant ar tiesiog aktyviau judant padažnėja širdies ritmas, ir tai gali padėti atgauti jėgas, ypač tais atvejais, kai po pietų imate jaustis apsnūdusi.
  • Padeda reguliuoti kūno svorį. Svorio augimą nėštumo metu reikėtų dėmesingai prižiūrėti. Net ir lengva kasdien atliekama mankšta ar paprasčiausias greitas ėjimas gali padėti sureguliuoti kūno svorį, padidinti raumenų stangrumą, ištvermę.
  • Puoselėjamas imunitetas. Fizinis aktyvumas turi teigiamos įtakos ir mūsų imuninei sistemai, aktyviai kovojančiai su ligų sukėlėjais.
  • Pagerėja nuotaika. Be jau paminėtų privalumų, judėjimas dar yra ir natūralus antidepresantas.
  • Pagerėja miego kokybė. Jei vakare sunku atsipalaiduoti, miegas nėštumo metu sutrinka. Lengva mankšta arba pasivaikščiojimas gryname ore pagerins miego kokybę.

Kokia mankšta tinka nėštumo metu?

  • Šokiai. Jei esate namuose, galite įsijungti mėgstamą muziką ir nesivaržydama šokti (juk niekas dabar jūsų nemato!).
  • Pasivaikščiojimas. Jei nepatinka šokti, išeikite pasivaikščioti gryname ore.
  • Šiaurietiškas ėjimas. Nėštumo metu puikiai tiks ir šiaurietiškas ėjimas: manoma, kad taisyklingai vaikščiojant su specialiomis lazdomis dirba net apie 90 proc. mūsų kūno raumenų.
  • Judėjimas kasdien. Užuot važiavusios autobusu, vieną kitą stotelę paėjėkite, o vietoje lifto rinkitės lipti laiptais ir t. t.
  • Lengva nėščiųjų mankšta namuose. Namuose galite atlikti pratimus, stiprinančius nugaros, rankų, šlaunų, blauzdų ir dubens raumenis. Mankštą visuomet svarbu pradėti nuo apšilimo. Mankštos pabaigoje reikėtų rinktis atpalaiduojančius kvėpavimo, lengvus raumenų tempimo pratimus arba pratimus ant kamuolio.

Nenustebkite, jei po šios 15 minučių aktyvios fizinės veiklos pakaks energijos ir noro tęsti ją dar tiek pat, o gal – ir ilgiau.

Įspėjimas

Venkite staigių judesių, galinčių padidinti nugaros ir pilvo apkrovą, nešokinėkite. Be to, prieš užsiimant mankštomis namuose, jei neturite pakankamai patirties, reikėtų pasikonsultuoti su nėštumą prižiūrinčiu akušeriu-ginekologu ir paprašyti kineziterapeuto, kad pamokytų sportuoti taisyklingai bei sudarytų individualų mankštos planą.

Susiję straipsniai

Galima ar ne sportuoti nėštumo metu? Taip, jei norite lengvesnio gimdymo

Nėštumas – ir nepaprastas, ir sudėtingas etapas moters organizmui. Šiuo metu moters kūnui tenka prisitaikyti prie naujo ritmo ir krūvio.

Apie kūno pokyčius bei masažo naudą nėštumo metu ir po gimdymo: nauda – akivaizdi

Kiekvienas žmogus, kuris kada nors buvo profesionaliame masaže, patvirtins, kad po masažo geriau jaučiasi tiek kūnas, tiek siela.

Nėščiųjų mankšta namuose

Keletas praktinių nėščiųjų mankštos pratimų, kuriuos galima atlikti namuose.