Vienkartinė išmoka gimus vaikui 2022 metais (387)

Mama glaudžia kūdikį Alena Ozerova | Shutterstock

Vienkartinė išmoka gimus vaikui skiriama kiekvienam gimusiam ar įvaikintam vaikui (išskyrus atvejus, kai sugyventinis ar sutuoktinis įvaikina kito sutuoktinio vaiką).

Išmoka skiriama vaikui, kurio gyvenamoji vieta deklaruota Lietuvoje.

Vienkartinė išmoka vaikui taip pat skiriama, kai vaikas gimė gyvas, tačiau mirė nesulaukęs 3 mėnesių ir jo gyvenamoji vieta nebuvo deklaruota Lietuvos Respublikoje.

Išmoka neskiriama, jei vaikas gimė negyvas arba kreipimosi metu yra išlaikomas valstybės ar savivaldybės finansuojamoje įstaigoje.

Vienkartinės išmokos gimus vaikui dydis

Vienkartinės išmokos vaikui dydis yra 11 bazinių socialinių išmokų, ji išmokama vienam iš vaiko tėvų, įtėvių ar globėjų.

Išmokos dydis

Nuo 2022 01 01 bazinės socialinės išmokos (BSI) dydis yra 42 Eur, tad vienkartinės išmokos gimus vaikui dydis yra 462 Eur.

Kur kreiptis dėl vienkartinės išmokos gimus vaikui?

Kad gautumėte vienkartinę išmoką vaikui, jums reikia kreiptis į savivaldybės, kurios teritorijoje esate deklaravę gyvenamąją vietą, socialinių išmokų skyrių.

Jei jūsų savivaldybė yra pradėjusi vykdyti elektroninių prašymų apdorojimą, prašymą galite pateikti elektroniniu būdu per spis.lt sistemą (tai – patogiausias ir greičiausias būdas).

Kreipiantis dėl išmokos su prašymu privaloma pateikti visus būtinus dokumentus – kitaip išmoka jums nebus skirta.

Vienkartinė išmoka gimus vaikui: kokių dokumentų reikia?

Pagrindiniai dokumentai, reikalingi išmokoms gauti, yra du: asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas (t. y. pasas arba asmens tapatybės kortelė) ir prašymas gauti išmoką.

Kitų dokumentų (pavyzdžiui, vaiko gimimo liudijimo) įprastai pateikti nereikia, jeigu duomenys yra randami Lietuvos Respublikos gyventojų registre, kituose registruose ar valstybės informacinėse sistemose.

Papildomi dokumentai, kurių gali reikėti, atsižvelgiant į išmokos skyrimo aplinkybes:

 • teismo sprendimas įvaikinti;
 • globos nustatymą ir asmens paskyrimą globėju patvirtinantys dokumentai ir kt.

Kada reikia kreiptis dėl vienkartinės išmokos?

Dėl šios išmokos vaiko tėvai turi kreiptis per 12 mėnesių nuo vaiko gimimo, įtėviai – per 12 mėnesių nuo vaiko įvaikinimo dienos.

Vaiko globėjui ši išmoka mokama, jei jis kreipiasi per 6 mėnesius nuo globos nustatymo dienos, bet ne vėliau kaip iki vaikui sukaks pusantrų metų ir jeigu vienkartinė išmoka už šį vaiką anksčiau nebuvo išmokėta.

Sprendimas dėl išmokos skyrimo priimamas ir išmokos išmokamos per 10 darbo dienų.

Tais atvejais, kai priimamas sprendimas neskirti išmokos, turi būti nurodytos išmokos neskyrimo priežastys.

Kam išmokama išmoka?

Bet kuri išmoka išmokama vienam iš tėvų, įtėvių arba globėjų. Kilus ginčui tarp tėvų dėl to, kas gaus išmoką, savivaldybės administracija priimdama sprendimą turi atsižvelgti į vaiko (vaikų) interesus.

Išmokos gavimo būdą pasirenka išmokos gavėjas, išskyrus tuos tėvus, kurie yra patyrę socialinę riziką.

Socialinės rizikos šeimoms išmoka vaikui gali būti skiriama maisto produktais, talonais, apmokant išlaikymą ugdymo įstaigose ir pan.

Kaip apskaičiuojamos vaikams mokamos išmokos?

Vienkartinės išmokos gimus vaikui dydis apskaičiuojamas pagal vaiko gimimo dieną galiojusius įstatymus ir BSI dydį.

Taip pat skaitykite:

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Juamay prieš 3 d.

  Rutaxe parašė:
  Gyvenu uk, deklaravau gyvenama vieta savo ir dukros LT Aprisijungiau į elektroninius vartus. Kad galetum persideklaruoti reikia dukros asmens kodo, pasa dariau amba…

  Turit omeny gavot vienkartine ismoka ar vaiko pinigus kuriuos kas menesi moka? 🤔

 2. User has not uploaded an avatar
  Pirmakartė mama prieš 2 d.

  Rutaxe parašė:
  Gyvenu uk, deklaravau gyvenama vieta savo ir dukros LT Aprisijungiau į elektroninius vartus. Kad galetum persideklaruoti reikia dukros asmens kodo, pasa dariau amba…

  Dar klausimas pildant prašymą kokia faktinę gyvenamą vietą rašėte?

 3. User has not uploaded an avatar
  Pirmakartė mama prieš 2 d.

  Rutaxe parašė:
  Gyvenu uk, deklaravau gyvenama vieta savo ir dukros LT Aprisijungiau į elektroninius vartus. Kad galetum persideklaruoti reikia dukros asmens kodo, pasa dariau amba…

  Užpildžiau prašymą ir man jį atmetė vien dėl to, kad nurodziau UK banko sąskaitą. Užpildžiau iš naujo su LT sąskaita ir viskas tiko. Dabar tik laukti sprendimo. O kaip jums pervedė?

 4. justemur
  justemur prieš 2 d.

  Pirmakartė mama parašė:
  Užpildžiau prašymą ir man jį atmetė vien dėl to, kad nurodziau UK banko sąskaitą. Užpildžiau iš naujo su LT sąskaita ir viskas tiko. Dabar tik laukti sprendimo. O k…

  Nes jos tingi porą mygtukų daugiau paspausti.
  Man prieš pusantrų metų gal skambino,sako "tai Lt sąskaitos neturit?" Ne sakau,kam man kažkokius kosminius mokesčius mokėt? Tai sako čia mum nepatogu, čia reiktų lietuviškos. Sakau 2metus buvo patogu dabar nebe? 🤣🤣🤣 Nejuokinkit... Ir toliau pervedinėja į užsienio sąskaitą.
  Tik VMI reikėjo prašymą atskirą užpildyt,jog deklaraciją ar pan gauti į užsienio sąskaitą,bet ten greitai.

 5. User has not uploaded an avatar
  Rutaxe prieš 1 d.

  As atsidariau paysera sąskaita, ir gaunasi savo vardu sau pervedziau pinigus į uk. Dėl vienkartines išmokos ir UC sakyciau gimines paskolino pinigu žiemos billams 😄 neturėtų užkliūti