Vienkartinė išmoka gimus vaikui 2022 metais (421)

Mama glaudžia kūdikį Alena Ozerova | Shutterstock

Vienkartinė išmoka gimus vaikui skiriama kiekvienam gimusiam ar įvaikintam vaikui (išskyrus atvejus, kai sugyventinis ar sutuoktinis įvaikina kito sutuoktinio vaiką).

Išmoka skiriama vaikui, kurio gyvenamoji vieta deklaruota Lietuvoje.

Vienkartinė išmoka vaikui taip pat skiriama, kai vaikas gimė gyvas, tačiau mirė nesulaukęs 3 mėnesių ir jo gyvenamoji vieta nebuvo deklaruota Lietuvos Respublikoje.

Išmoka neskiriama, jei vaikas gimė negyvas arba kreipimosi metu yra išlaikomas valstybės ar savivaldybės finansuojamoje įstaigoje.

Vienkartinės išmokos gimus vaikui dydis

Vienkartinės išmokos vaikui dydis yra 11 bazinių socialinių išmokų, ji išmokama vienam iš vaiko tėvų, įtėvių ar globėjų.

Išmokos dydis

Nuo 2022 01 01 bazinės socialinės išmokos (BSI) dydis yra 42 Eur, tad vienkartinės išmokos gimus vaikui dydis yra 462 Eur.

Kur kreiptis dėl vienkartinės išmokos gimus vaikui?

Kad gautumėte vienkartinę išmoką vaikui, jums reikia kreiptis į savivaldybės, kurios teritorijoje esate deklaravę gyvenamąją vietą, socialinių išmokų skyrių.

Jei jūsų savivaldybė yra pradėjusi vykdyti elektroninių prašymų apdorojimą, prašymą galite pateikti elektroniniu būdu per spis.lt sistemą (tai – patogiausias ir greičiausias būdas).

Kreipiantis dėl išmokos su prašymu privaloma pateikti visus būtinus dokumentus – kitaip išmoka jums nebus skirta.

Vienkartinė išmoka gimus vaikui: kokių dokumentų reikia?

Pagrindiniai dokumentai, reikalingi išmokoms gauti, yra du: asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas (t. y. pasas arba asmens tapatybės kortelė) ir prašymas gauti išmoką.

Kitų dokumentų (pavyzdžiui, vaiko gimimo liudijimo) įprastai pateikti nereikia, jeigu duomenys yra randami Lietuvos Respublikos gyventojų registre, kituose registruose ar valstybės informacinėse sistemose.

Papildomi dokumentai, kurių gali reikėti, atsižvelgiant į išmokos skyrimo aplinkybes:

• teismo sprendimas įvaikinti;
  • globos nustatymą ir asmens paskyrimą globėju patvirtinantys dokumentai ir kt.

Kada reikia kreiptis dėl vienkartinės išmokos?

Dėl šios išmokos vaiko tėvai turi kreiptis per 12 mėnesių nuo vaiko gimimo, įtėviai – per 12 mėnesių nuo vaiko įvaikinimo dienos.

Vaiko globėjui ši išmoka mokama, jei jis kreipiasi per 6 mėnesius nuo globos nustatymo dienos, bet ne vėliau kaip iki vaikui sukaks pusantrų metų ir jeigu vienkartinė išmoka už šį vaiką anksčiau nebuvo išmokėta.

Sprendimas dėl išmokos skyrimo priimamas ir išmokos išmokamos per 10 darbo dienų.

Tais atvejais, kai priimamas sprendimas neskirti išmokos, turi būti nurodytos išmokos neskyrimo priežastys.

Kam išmokama išmoka?

Bet kuri išmoka išmokama vienam iš tėvų, įtėvių arba globėjų. Kilus ginčui tarp tėvų dėl to, kas gaus išmoką, savivaldybės administracija priimdama sprendimą turi atsižvelgti į vaiko (vaikų) interesus.

Išmokos gavimo būdą pasirenka išmokos gavėjas, išskyrus tuos tėvus, kurie yra patyrę socialinę riziką.

Socialinės rizikos šeimoms išmoka vaikui gali būti skiriama maisto produktais, talonais, apmokant išlaikymą ugdymo įstaigose ir pan.

Kaip apskaičiuojamos vaikams mokamos išmokos?

Vienkartinės išmokos gimus vaikui dydis apskaičiuojamas pagal vaiko gimimo dieną galiojusius įstatymus ir BSI dydį.

Taip pat skaitykite:

1. justemur
    justemur prieš 2 sav.

GretaGreta1 parašė:
    Sveikos. Sakykit o kiek laiko uztrunka nuo prasymo uzpildymo iki pinigeliu gavimo? Gal kas galit pasidalinti kiek laiko truko ?

Per keletą dienų pervedė

2. Kristinukas prieš 2 sav.

GretaGreta1 parašė:

Labai įvairiai. Gali pervest kitą dieną po prašymo užpildymo, gali pervest ir po dviejų savaičių

Rutaxe prieš 2 sav.

Pora dienų užtruko

Ateivis prieš 2 sav.

Sveiki, Norejau paklausit gal zinote, kodel atmeta prasyma del vienkartines ismokos, nor mama ir dukra registruotos ir gyvena lietuvoje, bet atmeta del tecio kuris siuo metu gyvena anglijoje (ten ir registruotas). Aciu.

Pirmakartė mama prieš 1 sav.

Aš kai pildžiau nurodžiau tik deklaruotą gyvenamą vietą, mano ir vaiko Lietuvoje, o tėvo Anglijoje. O prie faktinės vietos nerašiau nieko. Gal ir jūs pabandykite.