Kaip atsipalaiduoti gimdymo metu? (86)

Atsipalaidavimas gimdymo metu

Gimdant atsipalaidavimas yra be galo svarbus. Atsipalaidavus greičiau atsiveria gimdos kaklelis, susilpnėja skausmas ir vaisius gali greičiau gimti. Tikriausiai žinai, kaip skauda raumenis kitą dieną po intensyvios mankštos? Taip yra dėl susikaupusios pieno rūgšties. Lygiai taip pat įtempti raumenys greičiau pavargsta ir ima skaudėti gimdymo metu, juk gimdymas trunka ne vieną valandą, taigi raumenų darbas atitinka ne vieną valandą mankštos ar kitokio fizinio krūvio.

Kaip sau padėti gimdymo metu? Geriausia atsipalaidavimo mokytis dar esant nėščiai, kad susiformuotų reikiami įgūdžiai. Susiplanuok laisvą valandėlę, patogiai įsitaisyk ir – pirmyn.

Įtempk ir atpalaiduok raumenų grupes. Pradėk nuo veido: surauk kaktą, stipriai užmerk akis, sučiaupk lūpas, tada keliauk prie kaklo, rankų, liemens, kojų – taip, kad kiek galima daugiau raumenų būtų įtempti. Nepamiršk rankų (sugniaužk kumščius) ir kojų pirštų (ištempk pirštus į priekį). Kai jau visi raumenys bus įtempti, taip pat paeiliui pradėk atpalaiduoti. Jauti, kaip skiriasi abi šios būsenos?

Antras mokymosi etapas - kai įtempus visus raumenis vyras pasako „sąrėmis“, ir tu raumenis paeiliui imi atpalaiduoti.

Raumenų atpalaidavimas masažuojant. Kartu su vyru išbandykite, koks lytėjimas geriausiai padeda atsipalaiduoti: galbūt stiprus paspaudimas, o gal švelnus paglostymas. Įtempk kurią nors raumenų grupę ir tegu vyras pabando vienokį ar kitokį prisilietimo ar masažo būdą, tada raumenis atpalaiduok.

Išbandyk įvairias pozas. Gimdymo metu, ypač kol atsiveria gimdos kaklelis, galima ne vien gulėti ant gimdymo stalo. Taigi svarbu išmokti atsipalaiduoti ne tik gulint ant nugaros, bet ir vaikštant, sėdint ant kamuolio, stovint ir pasilenkus prie savo vyro, sienos ar kokio nors baldo (stalo, kėdės), gulint ant šono, tupint ar stovint keturiomis. Išbandyk raumenų įtempimo ir atpalaidavimo pratimus įvairiomis pozomis, kokios tik šauna į galvą ar kokias pamatei internete ar knygoje apie gimdymą.

Patarimas: geriausia būtų, jei atsipalaidavimo pratimų pasimokytum ne vieną kartą, o reguliariai, kasdien ar kas keletą dienų. Nuolat kartojant tuos pačius įtempimo ir atpalaidavimo pratimus, tai pradėsi daryti nesąmoningai, net nesusimąstydama, pavyzdžiui, sugebėsi atsipalaiduoti vien pradėjus įsitempti raumenims ar vyrui švelniai prisilietus. O tai turi neįkainojamos vertės gimdymo metu, kai skausmas ir įvairios emocijos užgožia sveiką protą.

Naujausi komentarai

 1. Sunny Day
  Sunny Day prieš 2 m.

  Jei skaiciuot laiką nuo pirmųjų sąrėmių, tai gimdziau 22val, bet kadangi vandenys nebuvo nubege i GN neskubejau, nuvaziavom po 19val. Ir tai gailiuosi, nes prasidejo visokie skatinimai, kas mane po siai dienai prisiminus siutina. To pasekoje buvo komplikacijos, kurių nesikisant i natūralius procesus(nors ir ilgiau trunkančius) mano manymu būtų buvę galima išvengti. Apie skausmo malsinima neleido net minties prisileisti, nes dabar daugumos GN tikslas greičiau užbaigti gimdymą...

 2. Vidurvasaris
  Vidurvasaris prieš 2 m.

  Sunny Day parašė:
  Jei skaiciuot laiką nuo pirmųjų sąrėmių, tai gimdziau 22val, bet kadangi vandenys nebuvo nubege i GN neskubejau, nuvaziavom po 19val. Ir tai gailiuosi, nes prasidej…

  Kur gimdėt?

 3. Sunny Day
  Sunny Day prieš 2 m.

  Vidurvasaris parašė:
  Kur gimdėt?

  VGN.

 4. Vidurvasaris
  Vidurvasaris prieš 2 m.

  Sunny Day parašė:
  VGN.

  Nu siaubeli, aš ten pasirinkau gimdyt, bet jūsų patirtis man nepatinka, kad ten knieti jiems skatint, nors indikacijų nėra.

 5. Sunny Day
  Sunny Day prieš 2 m.

  Vidurvasaris parašė:
  Nu siaubeli, aš ten pasirinkau gimdyt, bet jūsų patirtis man nepatinka, kad ten knieti jiems skatint, nors indikacijų nėra.

  Aš ir antrąjį ten žadu gimdyti, nes VLN nelabai daugiau matau pasirinkimo, tik šį kart norėčiau tartis, prieš gimdymą išsakyti gydytojui savo lūkesčius