Kaip atsipalaiduoti gimdymo metu? (91)

Atsipalaidavimas gimdymo metu lavizzara | Shutterstock.com

Gimdant atsipalaidavimas yra be galo svarbus. Atsipalaidavus greičiau atsiveria gimdos kaklelis, susilpnėja skausmas ir vaisius gali greičiau gimti. Tikriausiai žinai, kaip skauda raumenis kitą dieną po intensyvios mankštos? Taip yra dėl susikaupusios pieno rūgšties. Lygiai taip pat įtempti raumenys greičiau pavargsta ir ima skaudėti gimdymo metu, juk gimdymas trunka ne vieną valandą, taigi raumenų darbas atitinka ne vieną valandą mankštos ar kitokio fizinio krūvio.

Kaip sau padėti gimdymo metu? Geriausia atsipalaidavimo mokytis dar esant nėščiai, kad susiformuotų reikiami įgūdžiai. Susiplanuok laisvą valandėlę, patogiai įsitaisyk ir – pirmyn.

Įtempk ir atpalaiduok raumenų grupes. Pradėk nuo veido: surauk kaktą, stipriai užmerk akis, sučiaupk lūpas, tada keliauk prie kaklo, rankų, liemens, kojų – taip, kad kiek galima daugiau raumenų būtų įtempti. Nepamiršk rankų (sugniaužk kumščius) ir kojų pirštų (ištempk pirštus į priekį). Kai jau visi raumenys bus įtempti, taip pat paeiliui pradėk atpalaiduoti. Jauti, kaip skiriasi abi šios būsenos?

Antras mokymosi etapas - kai įtempus visus raumenis vyras pasako „sąrėmis“, ir tu raumenis paeiliui imi atpalaiduoti.

Raumenų atpalaidavimas masažuojant. Kartu su vyru išbandykite, koks lytėjimas geriausiai padeda atsipalaiduoti: galbūt stiprus paspaudimas, o gal švelnus paglostymas. Įtempk kurią nors raumenų grupę ir tegu vyras pabando vienokį ar kitokį prisilietimo ar masažo būdą, tada raumenis atpalaiduok.

Išbandyk įvairias pozas. Gimdymo metu, ypač kol atsiveria gimdos kaklelis, galima ne vien gulėti ant gimdymo stalo. Taigi svarbu išmokti atsipalaiduoti ne tik gulint ant nugaros, bet ir vaikštant, sėdint ant kamuolio, stovint ir pasilenkus prie savo vyro, sienos ar kokio nors baldo (stalo, kėdės), gulint ant šono, tupint ar stovint keturiomis. Išbandyk raumenų įtempimo ir atpalaidavimo pratimus įvairiomis pozomis, kokios tik šauna į galvą ar kokias pamatei internete ar knygoje apie gimdymą.

Patarimas: geriausia būtų, jei atsipalaidavimo pratimų pasimokytum ne vieną kartą, o reguliariai, kasdien ar kas keletą dienų. Nuolat kartojant tuos pačius įtempimo ir atpalaidavimo pratimus, tai pradėsi daryti nesąmoningai, net nesusimąstydama, pavyzdžiui, sugebėsi atsipalaiduoti vien pradėjus įsitempti raumenims ar vyrui švelniai prisilietus. O tai turi neįkainojamos vertės gimdymo metu, kai skausmas ir įvairios emocijos užgožia sveiką protą.

Naujausi komentarai

 1. Mazytia
  Mazytia prieš 2 m.

  Tyk ne VGN niekada ten negymdisiu

 2. viktrija.93
  viktrija.93 prieš 2 m.

  Mazytia parašė:
  Tyk ne VGN niekada ten negymdisiu

  kodel? kas ten atsitiko tokio?

 3. Mazytia
  Mazytia prieš 2 m.

  viktrija.93 parašė:
  kodel? kas ten atsitiko tokio?

  Gymdžiau sūneli prieš 10metu nors ir ilgas tarpas jau praėjo tai visiškai daktarai papuolė ne koki ant manes žiurejo liktais nematė jaunu mamų ir negražiai kalbejosi o poto kai gymdimas prasidejo vaikas užduses gymė jie man jo net nedavė nieko pradejo jam šilta vandeni duot gert patis išsigando nežinojo kaip elktis na ačiū dievui nuvežė i santariškes veliau ir kai pagymdžiau leliu priduses buvo plaučiu uždegimas jam kai išraša dave paraše kad 10balų gyme visiškai sveikas ir t.t o paskui turejom daug problemu… Bet sau pasakiau kad gyvenime ten negymdisiu gal visiems skirtingai bet man būvo taip…

 4. Redvelvet
  Redvelvet prieš 2 m.

  parašė:
  Nesuprantu ko cia tie straipsniai taip gazdina su tuo skausmu? Niekas cia jokio sveiko proto neuzgozia, nebet gimdytum 30h, bet tada gauni nuskausminamuosius, kuriu…

  energetinis gerimas??? ar gerai supratau????

 5. irasirt
  irasirt prieš 2 m.

  Redvelvet parašė:
  energetinis gerimas??? ar gerai supratau????

  Man redbulio isgerus taip sirdis uzkala, kad baisu, kelis kart teko gert, kai studijavau ir meciau ta reikala. Gimdymo metu isgerciau tai nezinau, numirciau gal net...