Kelionės lėktuvu nėštumo metu (245)

Kelionės lėktuvu nėštumo metu

Jei nėštukė iš esmės yra sveika, o nėštumo eiga normali, keliauti lėktuvu iki 36 nėštumo savaitės yra saugu. Keliauti lėktuvu nerekomenduojama, jei nėštumas yra daugiavaisis (jei nėštukė nešioja du ir daugiau mažylių), jei padidėjęs kraujospūdis, jei yra bet kokių nėštumo komplikacijų ar priešlaikinio gimdymo rizika, jei nėštukė serga cukralige. Tačiau net jeigu jautiesi gerai, dėl kelionės planų pasitark su savo gydytoju ir gauk jo pritarimą.

Kada geriausia keliauti? Geriausiai kelionei lėktuvu tinka antras trimestras, nes dauguma nėščiųjų šiuo periodu jaučiasi geriausiai. Be to, šiuo laikotarpiu gerokai mažesnė persileidimo ir priešlaikinio gimdymo rizika (tyrimai rodo, kad pats skrydis nepadidina nei vienos iš šių komplikacijų tikimybės). Jei keliauji pirmo trimestro metu ir tave vargina rytinis pykinimas, gydytojas tau gali išrašyti vaistų nuo pykinimo.

Avialinijų ribojimai. Prieš pirkdama bilietus, išsiaiškink avialinijų taisykles: kai kurios avialinijos neregistruoja skrydžiui nėštukių nuo tam tikros nėštumo savaitės (paprastai nuo 28 arba nuo 36 nėštumo savaitės). Jei pilvukas akivaizdžiai matosi, turėk su savimi gydytojo pažymą, kurioje be kita ko būtų nurodyta ir planuojama gimdymo data – taip išvengsi bereikalingų diskusijų šiuo klausimu su oro uosto darbuotojais.

Rizikos ir saugumas. Visos kelionės metu būk prisisegusi saugos diržą. Kelionės metu gerk daug skysčių. Geriausia, jei pasirinksi kraštinę kėdę, o ne kėdę prie lango. Jei skrydis ilgesnis, patariama reguliariai pamankštinti kojas ir dėvėti kompresines kojines: taip ne tik mažiau tinsta kojos, bet ir sumažėja kraujo krešulių susidarymo rizika.

Papildomi dokumentai. Į kelionę būtų gerai pasiimti nėščiosios kortelę, kitus su nėštumus susijusius dokumentus bei tyrimų duomenis.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  LaminaZ prieš 9 mėn.

  ashiuke parašė:
  Sveiki,
  Aš skridau 22sav.su Ryanair, tai turėjau jų anglišką formą užpildytą ir ginekologė…

  As siandien padaviau savo ginekologei centro poliklinikoje butent ryanair forma ir ji kategoriskai pareiske,kad nepasirasys.nes centro poliklinikos administracija tam prietarauja..taigi nepasirase jos. Isdave cemteo poliklinikos forma.apie nestuma.. skambinau ir i sveikatos ministerija...sako gydytojas neturi teises pasirasineti visokiausiu kitokiu neaiskiu formu..tai likau labai nustebusi.Nejaugi man vienai taip su ginekologe priziurincia nepasiseke?...

 2. User has not uploaded an avatar
  LaminaZ prieš 9 mėn.

  Ar galite rekomenduoti ginekologe vilniuje,i kuria galima butu kreiptis konsultacijai ir kad tuo paciu pasirasytu butent Ryanair formą dėl skrydžio? Centro poliklinikoje mano ginekologe kategoriskai atsisake pasirasyti

 3. ashiuke
  ashiuke prieš 9 mėn.

  LaminaZ parašė:
  Ar galite rekomenduoti ginekologe vilniuje,i kuria galima butu kreiptis konsultacijai ir kad tuo paciu pasirasytu butent Ryanair formą dėl skrydžio? Centro polikl…

  Oho, kaip keista, man tai iškart pasirašė.
  Aš lankausi Antakalnio poliklinikoje.

 4. User has not uploaded an avatar
  LaminaZ prieš 9 mėn.

  ashiuke parašė:
  Oho, kaip keista, man tai iškart pasirašė.
  Aš lankausi Antakalnio poliklinikoje.

  Gali buti,kad mano gydytoja yra senu ir keistu paziuru...sunku daugiau kazka kito pasakyti,tai dabar ir mastau ka daryti,kad gauti antspauda ant tos formos...nors tuo paciu susirasinejau su Ryanair UK .nusiunciau centro poliklinikos pazyma kuria israse gydytoja. Atrase,kad viskas gerai,tik reikia vertima pasidatyti..bet kazkaip vistiek nejauku..nors mano pilvukas tikrai neatrodo 27savaiciu. Nedidelis rikrak. tai maza tikimybe,kad kas oro uostuose tikrins mane.bet vistiek...labai pikta,kad papuoliau ant mano nuomone visiskai nekompetetingos ginekologes...

 5. Melynaa
  Melynaa prieš 9 mėn.

  LaminaZ parašė:
  Sveikos mielosios. Ar kam teko skristi butent su Ryanair 28sav nestumu? Kaip del patikrinimu ir del butent ryanair skrydzio angliskos formos? Ar privaloma butent ja…

  Snd skridau nieks netikrino is lt, pazyma ryanair uzpildyta ir nesciosios knygute nebūtina verst