Kelionės lėktuvu nėštumo metu (238)

Kelionės lėktuvu nėštumo metu

Jei nėštukė iš esmės yra sveika, o nėštumo eiga normali, keliauti lėktuvu iki 36 nėštumo savaitės yra saugu. Keliauti lėktuvu nerekomenduojama, jei nėštumas yra daugiavaisis (jei nėštukė nešioja du ir daugiau mažylių), jei padidėjęs kraujospūdis, jei yra bet kokių nėštumo komplikacijų ar priešlaikinio gimdymo rizika, jei nėštukė serga cukralige. Tačiau net jeigu jautiesi gerai, dėl kelionės planų pasitark su savo gydytoju ir gauk jo pritarimą.

Kada geriausia keliauti? Geriausiai kelionei lėktuvu tinka antras trimestras, nes dauguma nėščiųjų šiuo periodu jaučiasi geriausiai. Be to, šiuo laikotarpiu gerokai mažesnė persileidimo ir priešlaikinio gimdymo rizika (tyrimai rodo, kad pats skrydis nepadidina nei vienos iš šių komplikacijų tikimybės). Jei keliauji pirmo trimestro metu ir tave vargina rytinis pykinimas, gydytojas tau gali išrašyti vaistų nuo pykinimo.

Avialinijų ribojimai. Prieš pirkdama bilietus, išsiaiškink avialinijų taisykles: kai kurios avialinijos neregistruoja skrydžiui nėštukių nuo tam tikros nėštumo savaitės (paprastai nuo 28 arba nuo 36 nėštumo savaitės). Jei pilvukas akivaizdžiai matosi, turėk su savimi gydytojo pažymą, kurioje be kita ko būtų nurodyta ir planuojama gimdymo data – taip išvengsi bereikalingų diskusijų šiuo klausimu su oro uosto darbuotojais.

Rizikos ir saugumas. Visos kelionės metu būk prisisegusi saugos diržą. Kelionės metu gerk daug skysčių. Geriausia, jei pasirinksi kraštinę kėdę, o ne kėdę prie lango. Jei skrydis ilgesnis, patariama reguliariai pamankštinti kojas ir dėvėti kompresines kojines: taip ne tik mažiau tinsta kojos, bet ir sumažėja kraujo krešulių susidarymo rizika.

Papildomi dokumentai. Į kelionę būtų gerai pasiimti nėščiosios kortelę, kitus su nėštumus susijusius dokumentus bei tyrimų duomenis.

Naujausi komentarai

 1. Melynaa
  Melynaa prieš 2 mėn.

  Saulėė parašė:
  Aciu
  Kazkur esu skaiciusi, kad nelabai rekomenduojama skristi del slegio. Tas mane ir n…

  As kai skridau 7sav tai tikrai jautesi tas slegis..... Kai leidos lektuvas galvojau atsijungsiu ziauriai miegas sueme taip staigiai.... Bet po to praejo. Svarbiausia turekit vandens ir daznai po gurksni gert nes mane pvz lb troskino 😐😐

 2. Saulėė
  Saulėė prieš 2 mėn.

  Melynaa parašė:
  As kai skridau 7sav tai tikrai jautesi tas slegis..... Kai leidos lektuvas galvojau atsijungsiu ziauriai miegas sueme taip staigiai.... Bet po to praejo. Svarbia…

  Mane ir taip nuolat troskina

 3. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 2 mėn.

  Guostee parašė:
  Sveikos, merginos!
  Ar mano vietoje skristumėte lėktuvu? Nėstumas bus 9sav.,tačiau jis skaitosi padidi…

  Skridau, nieko nenutiko. Buvo 9 sav. ir gydytoja nerekomendavo, nes bijau skristi. I prieki spazmavo taip, kad galvojau persileisiu 100 proc. bet va o atgal dirbau labai su savim kvepavau. Ir jau 29 sav pilveliui

 4. Saulėė
  Saulėė prieš 2 mėn.

  Lionesss parašė:
  Skridau, nieko nenutiko. Buvo 9 sav. ir gydytoja nerekomendavo, nes bijau skristi. I prieki spazmavo taip, kad galvojau persileisiu 100 proc. bet va o atgal dirb…

  Man pilveliui skrydzio metu butu panasiai kaip jums dabar

 5. User has not uploaded an avatar
  Lina.andr prieš 2 mėn.

  Teko skristi 34 nėštumo savaitę, su Ryanair reikėjo turėti pasirašytą daktarės skrydžio formą kurią galite rasti internete, kad leidžia man skristi ir kad viskas gerai. Skrydis truko 4val., bet praėjo sklandžiai, nejaučiau kažkokių blogumų, karts nuo karto prasieidavau takeliu ir tiek, kad šikna nenutirptų.