Kelionės lėktuvu nėštumo metu (215)

Jei nėštukė iš esmės yra sveika, o nėštumo eiga normali, keliauti lėktuvu iki 36 nėštumo savaitės yra saugu. Keliauti lėktuvu nerekomenduojama, jei nėštumas yra daugiavaisis (jei nėštukė nešioja du ir daugiau mažylių), jei padidėjęs kraujospūdis, jei yra bet kokių nėštumo komplikacijų ar priešlaikinio gimdymo rizika, jei nėštukė serga cukralige. Tačiau net jeigu jautiesi gerai, dėl kelionės planų pasitark su savo gydytoju ir gauk jo pritarimą.

Kada geriausia keliauti? Geriausiai kelionei lėktuvu tinka antras trimestras, nes dauguma nėščiųjų šiuo periodu jaučiasi geriausiai. Be to, šiuo laikotarpiu gerokai mažesnė persileidimo ir priešlaikinio gimdymo rizika (tyrimai rodo, kad pats skrydis nepadidina nei vienos iš šių komplikacijų tikimybės). Jei keliauji pirmo trimestro metu ir tave vargina rytinis pykinimas, gydytojas tau gali išrašyti vaistų nuo pykinimo.

Avialinijų ribojimai. Prieš pirkdama bilietus, išsiaiškink avialinijų taisykles: kai kurios avialinijos neregistruoja skrydžiui nėštukių nuo tam tikros nėštumo savaitės (paprastai nuo 28 arba nuo 36 nėštumo savaitės). Jei pilvukas akivaizdžiai matosi, turėk su savimi gydytojo pažymą, kurioje be kita ko būtų nurodyta ir planuojama gimdymo data – taip išvengsi bereikalingų diskusijų šiuo klausimu su oro uosto darbuotojais.

Rizikos ir saugumas. Visos kelionės metu būk prisisegusi saugos diržą. Kelionės metu gerk daug skysčių. Geriausia, jei pasirinksi kraštinę kėdę, o ne kėdę prie lango. Jei skrydis ilgesnis, patariama reguliariai pamankštinti kojas ir dėvėti kompresines kojines: taip ne tik mažiau tinsta kojos, bet ir sumažėja kraujo krešulių susidarymo rizika.

Papildomi dokumentai. Į kelionę būtų gerai pasiimti nėščiosios kortelę, kitus su nėštumus susijusius dokumentus bei tyrimų duomenis.

Naujausi komentarai

 1. Anna Maria
  Anna Maria prieš 3 mėn.

  daliux2m parašė:
  Aa manau kad jei bus lemta, tai skrydis nieko nepakeis. Pati ruosiuos skrist po savaites ir tikiuosi kad viskas bus ok.... svarbiausia nestresuot ir tiek :big…

  Sėkmės
  Man tai reiks dar vyrą įtikint kad leistų skrist nes jis bijo rizikuot

 2. 0Tėja0
  0Tėja0 prieš 3 mėn.

  Anna Maria parašė:
  Sėkmės
  Man tai reiks dar vyrą įtikint kad leistų skrist nes jis bijo rizikuot

  ar jau turejau vizita pas gine? gal gali jai pasiskambinti? paklaustum ka rekomenduoja ir td butum rami, mes nei viena ne daktate ir gslim tik savo nuomone parasyti as ir tik savo patirtim galiu pasidalinti. kai svarsciau ka daryti rasiau ir cia ir su vyru tariausi, bet vistiek buvo neramu. tai pasiskambinau savo ginei, ji man nerekomendavo skristi. bet mano planuojama data man butu buve jau apie 25 sav plius as dvynuku laukiuosi ir pries tai turejau persileidima. seip moterim kuriu nestumai yra be jokiu nesklandumu ir jos nera rizikos grupeje skraidyti visiskai saugu. tiliuosi rasit sprendima, sekmes

 3. saraj
  saraj prieš 2 sav.

  gal kuri mamyte turi parodyt pavyzdi kaip ta pazyma atrodo?

 4. AJTam
  AJTam prieš 1 sav.

  saraj parašė:
  gal kuri mamyte turi parodyt pavyzdi kaip ta pazyma atrodo?

  Pažyma yra oro linijų puslapyje, ją atsispausdinti ir gydytoja pasirašys

 5. saraj
  saraj prieš 1 sav.

  aisku, aciu