Kelionės lėktuvu nėštumo metu (219)

Kelionės lėktuvu nėštumo metu

Jei nėštukė iš esmės yra sveika, o nėštumo eiga normali, keliauti lėktuvu iki 36 nėštumo savaitės yra saugu. Keliauti lėktuvu nerekomenduojama, jei nėštumas yra daugiavaisis (jei nėštukė nešioja du ir daugiau mažylių), jei padidėjęs kraujospūdis, jei yra bet kokių nėštumo komplikacijų ar priešlaikinio gimdymo rizika, jei nėštukė serga cukralige. Tačiau net jeigu jautiesi gerai, dėl kelionės planų pasitark su savo gydytoju ir gauk jo pritarimą.

Kada geriausia keliauti? Geriausiai kelionei lėktuvu tinka antras trimestras, nes dauguma nėščiųjų šiuo periodu jaučiasi geriausiai. Be to, šiuo laikotarpiu gerokai mažesnė persileidimo ir priešlaikinio gimdymo rizika (tyrimai rodo, kad pats skrydis nepadidina nei vienos iš šių komplikacijų tikimybės). Jei keliauji pirmo trimestro metu ir tave vargina rytinis pykinimas, gydytojas tau gali išrašyti vaistų nuo pykinimo.

Avialinijų ribojimai. Prieš pirkdama bilietus, išsiaiškink avialinijų taisykles: kai kurios avialinijos neregistruoja skrydžiui nėštukių nuo tam tikros nėštumo savaitės (paprastai nuo 28 arba nuo 36 nėštumo savaitės). Jei pilvukas akivaizdžiai matosi, turėk su savimi gydytojo pažymą, kurioje be kita ko būtų nurodyta ir planuojama gimdymo data – taip išvengsi bereikalingų diskusijų šiuo klausimu su oro uosto darbuotojais.

Rizikos ir saugumas. Visos kelionės metu būk prisisegusi saugos diržą. Kelionės metu gerk daug skysčių. Geriausia, jei pasirinksi kraštinę kėdę, o ne kėdę prie lango. Jei skrydis ilgesnis, patariama reguliariai pamankštinti kojas ir dėvėti kompresines kojines: taip ne tik mažiau tinsta kojos, bet ir sumažėja kraujo krešulių susidarymo rizika.

Papildomi dokumentai. Į kelionę būtų gerai pasiimti nėščiosios kortelę, kitus su nėštumus susijusius dokumentus bei tyrimų duomenis.

Naujausi komentarai

 1. saraj
  saraj prieš 1 m.

  aisku, aciu

 2. User has not uploaded an avatar
  Migle.K prieš 1 m.

  Gal yra mamyciu is uk,kurios prase savo midwife pasirasyti ta forma,kuri butina skrendant lektuvu nuo 28 sav? As planuoju skristi is uk i Lt kai bus 34 sav.,nestumas pakolkas be komplikaciju,tik nerimauju ar midwife man ta forma pasirasys..

 3. User has not uploaded an avatar
  Vilya prieš 1 m.

  Migle.K parašė:
  Gal yra mamyciu is uk,kurios prase savo midwife pasirasyti ta forma,kuri butina skrendant lektuvu nuo 28 sav? As planuoju skristi is uk i Lt kai bus 34 sav.,nestuma…

  Sveika. Tikrai pasirasys. Ir bent maniske turejo forma su savimi tai sake kad jokiu problemu.

 4. AstaGri
  AstaGri prieš 1 m.

  Skridau su Turkish airlines, mano pilvuko dar nesimate, taciau pries mane ejo moteris tikrai su dideliu pilvuku, jos pries laipinima paklause kelintas menuo, ji pirstais parode kad 7, ir viskas. Skrydis buvo i Los Andzela, tikrai netrumpas
  Skrendant atgal, mano pilvas jau gerokas buvo, bet niekam neuzkliuvau
  Visoms geru skrydziu!

 5. Misterija
  Misterija prieš 1 m.

  Skridau nesenai, buvo 28 sav. Turėjau pažyma bet nei is Lt nei iš UK niekas neprašė