Kelionės lėktuvu nėštumo metu (273)

Kelionės lėktuvu nėštumo metu GOLFX | Shutterstock.com

Jei nėščioji iš esmės yra sveika, o nėštumo eiga normali, keliauti lėktuvu iki 36 nėštumo savaitės yra saugu.

Tiesa, kai kurios kompanijos nėščiųjų skrydžiui neberegistruoja nuo tam tikros nėštumo savaitės - paprastai nuo 32 arba nuo 36 sav. Todėl dar prieš perkant bilietus reikia pasidomėti avialinijų bendrovės politika dėl skrydžių nėštumo metu.

Šios informacijos reikėtų ieškoti bendrovės svetainės dažniausiai užduodamų klausimų (DUK) skiltyje arba tiesiogiai susisiekti su bendrove.

Skrydis lėktuvu nėštumo metu: kokių dokumentų reikia?

Skrendant iki 28 nėštumo savaitės daugeliu atvejų užtenka nėščiosios kortelės.

Didžioji dalis avialinijų skrendant lėktuvu nuo 28 nėštumo savaitės paprašys pateikti ne tik nėščiosios kortelę, bet ir gydytojo pažymą (anglų k.). Joje būtinai turi būti nurodyta ir planuojama gimdymo data – taip išvengsite bereikalingų diskusijų šiuo klausimu su oro uostų darbuotojais.

Nėščioji gydytojo pažymą turėtų turėti visos kelionės metu.

Gydytojo pažyma turi galioti tiek išvykstant, tiek ir grįžtant: paprastai skrydžių bendrovės reikalauja, kad ji būtų išduota ne seniau kaip prieš 2 savaites iki skrydžio.

Nėščiajai nepateikus pažymos, administracija nėščiosios gali neįleisti į lėktuvą.

Į kelionę būtų gerai pasiimti ir kitus su nėštumu susijusius dokumentus, tyrimų duomenis bei vaistų receptus ir pačius vaistus originaliose pakuotėse (jeigu juos vartojate).

Visą riziką ir atsakomybę už jos ir vaisiaus sveikatos sutrikimus prisiima pati nėščioji.

Kada nerekomenduojama keliauti lėktuvu nėštumo metu?

 • Jei nėštumas yra daugiavaisis (jei nėščioji nešioja du ir daugiau mažylių);
 • Jei padidėjęs nėščiosios kraujospūdis;
 • Jei yra bet kokių nėštumo komplikacijų ar priešlaikinio gimdymo rizika;
 • Jei nėščioji serga cukralige;
 • Jei nėščioji 2 sav. laikotarpiu iki skrydžio sirgo infekcine liga arba prieš skrydį karščiuoja ar viduriuoja;
 • Jei nėščioji jaučia panišką skrydžių baimę.

Net jeigu ir jaučiatės gerai, dėl kelionės planų pasitarkite su savo gydytoju ir gaukite jo pritarimą.

Prieš skrydį būtinai išsisaugokite savo gydytojo telefono numerį, kad prireikus greitai galėtumėte su juo susisiekti.

Kai kuriais atvejais net ir orlaivio kapitonas arba orlaivio palydovai gali priimti sprendimą neskraidinti nėščios keleivės. Toks sprendimas gali būti priimamas įvertinus moters būklę arba skrydžio aplinkybes: pavyzdžiui, prastos oro sąlygos, labai ilgas skrydis ir t. t. Tiesa, tokių atvejų pasitaiko gana retai.

Kada geriausia skristi nėštumo metu?

Skrydis lėktuvu pirmojo nėštumo trimestro metu. Kelionėms pirmojo nėštumo trimestro metu jokie ribojimai netaikomi. Tačiau jei nėštumo pradžioje jus vargina rytinis pykinimas, paprašykite gydytojos, kad skirtų vaistų nuo pykinimo – skrydžio metu bus daug lengviau.

Skrydis lėktuvu antrojo nėštumo trimestro metu. Labiausiai kelionei lėktuvu tinka antrasis trimestras, nes dauguma nėščiųjų šiuo periodu jaučiasi geriausiai. Be to, šiuo laikotarpiu gerokai mažesnė persileidimo ir priešlaikinio gimdymo rizika (tyrimai rodo, kad pats skrydis nepadidina nė vienos iš šių komplikacijų tikimybės). Antrąjį trimestrą patogiausia planuoti atostogas.

Skrydis lėktuvu trečiojo nėštumo trimestro metu. Jei tik įmanoma ir nėra didelės būtinybės, skrydžių trečiuoju nėštumo trimestru reikėtų vengti.

Pasiruošimas skrydžiui nėštumo metu

Prieš ruošdamosi skrydžiui, susipažinkite su skrydžio metu dažniausiai nėščiosioms kylančiais negalavimais:

 • Užgulusios ausys, ausų skausmas, galvos svaigimas;
 • Kojų skausmas, tinimas;
 • Pykinimas ir vėmimas;
 • Deguonies stygius.

Siekiant išventi šių problemų, planuojant skrydį nėštumo metu:

 • Pasirūpinkite patogia, judesių nevaržančia apranga, o dar svarbiau – patogia avalyne. Jei kojos stipriai sutintų, pasiimkite vieną papildomą porą laisvesnių batų. Kojų tinimą padės sumažinti dažnesni pasivaikščiojimai, kompresinės kojinės.
 • Pasiimkite pripučiamą pagalvėlę – išvengsite kaklo skausmų.
 • Norėdamos išvengti ausų užgulimo, turėkite ledinukų ar kramtomosios gumos – juos čiulpti/ kramtyti reikėtų lėktuvui kylant ir leidžiantis. Jie padės ir nuo pykinimo.
 • Įsidėkite sveikesnių užkandžių. Oro uostuose ir lėktuvuose pardavinėjamas greitasis maistas nesuteiks nei sotumo jausmo, nei jokios naudos.
 • Nusipirkite vandens ir kelionės metu gerkite daug skysčių - skrydžio metu skysčiai iš organizmo lengviau pašalinami, o nėščiosioms net ir ne skrydžių metu rekomenduojama gerti pakankamai vandens.
 • Jei skrendate viena, būtinai turėkite lagaminą su ratukais, kad jo nereikėtų kilnoti. Rankinį bagažą puikiai atstos patogi kuprinė.

Skrydis lėktuvu nėštumo metu: į ką atkreipti dėmesį?

Planuojant skrydį ar atostogas nėštumo metu, rekomenduojama įvertinti šiuos aspektus:

 • Skrydžio trukmė. Patartina keliauti į šalis, į kurias skrydis trunka ne ilgiau nei 2–3 val.
 • Persėdimai. Įvertinkite persėdimų skaičių, laukimo oro uostuose trukmę ir pasistenkite, kad skrydis būtų kuo mažiau varginantis: jei įmanoma, skriskite iš netoli nuo miesto nutolusių oro uostų, rinkitės tiesioginį skrydį ir t.t.
 • Jonizuojančioji spinduliuotė. Kuo toliau skrendama ir kuo aukščiau lėktuvas pakyla, tuo didesnė jonizuojančioji spinduliuotė. 2–3 val. trukmės skrydžio metu apšvitos gaunama panašiai tiek, kiek atlikus 8–10 rentgeno nuotraukų. Tiesa, ekspertai nustatė, kad grėsmę nėštumui skrydžiai gali kelti tik tokiu atveju, kai per metus nuskrendama per 120 tūkst. kilometrų.
 • Sėdėjimo vieta. Jeigu įmanoma, rinkitės kraštinę kėdę, o ne kėdę prie lango. Tokiu atveju turėsite daugiau vietos, galėsite laisviau judėti, truputį pasivaikščioti, bus patogiau dažniau nueiti į tualetą.
 • Saugos diržas Visos kelionės metu rekomenduojama būti prisisegus saugos diržu. Jį reikėtų segtis po pilvuku, o ne virš jo ar dar blogiau – diržu perjuosti pilvą. Jeigu pilvukas jau didelis ir diržas veržia ar nepavyksta jo užsisegti, paprašykite lėktuvo palydovų pagalbos - jie pasirūpins diržo prailginimu, padės jį tinkamai užsisegti.
 • Užkrečiamos ligos. Venkite kelionių įvairių epidemijų metu arba jeigu jaučiate, kad jūsų organizmas nusilpęs (pavyzdžiui, jeigu sergate arba neseniai persirgote peršalimo liga). i skrydžio išvengti neišeina, pasirūpinkite specialiomis apsauginėmis priemonėmis – kaukėmis ar respiratoriais, dažnai plaukite rankas, naudokite dezinfekcinį rankų skystį ir pan.

Daugiau apie keliones nėštumo metu skaitykite:

Naujausi komentarai

 1. Uoga24
  Uoga24 prieš 11 mėn.

  Sveikos, ką daryti tokiu atveju kai neina susikalbeti su gydytojais, užsiėmė coronos reikalais.... O skrydis 18d. Esu nunešusi į registratūra Ryanair neščiosios forma, kad gydytojas pasirašytų,bet iki šiandien negaunu jokio atsakymo. Nėštumas nekomplikuotas.

 2. User has not uploaded an avatar
  ponia.gandriene prieš 2 sav.

  Sakykit, kaip yra dėl nėščiosios kortelės anglų kalba, srendant į kitą šalį. Vis tiek gerai turėt, jeigu kas nutiktų, kad ligoninėje matytų, kokioje padėtyje esate, kokie atlikti tyrimai ir panašiai. Ar yra kur nors internete forma, kurią angliškai galima užsipildyti, ar reikia vežti savo nėščiosios kortelę į vertimų biurą ir ten išvers?

 3. User has not uploaded an avatar
  Zauza prieš 2 sav.

  ponia.gandriene parašė:
  Sakykit, kaip yra dėl nėščiosios kortelės anglų kalba, srendant į kitą šalį. Vis tiek gerai turėt, jeigu kas nutiktų, kad ligoninėje matytų, kokioje padėtyje esate,…

  ponia.gandriene parašė:
  Sakykit, kaip yra dėl nėščiosios kortelės anglų kalba, srendant į kitą šalį. Vis tiek gerai turėt, jeigu kas nutiktų, kad ligoninėje matytų, kokioje padėtyje esate,…

  Neapsikraukit, daktarai manau visur angliskai supranta, as skridau 23 savaiciu, verstis net minciu nebuvo🙈Nebent pas jus labai kazkas komplikuota

 4. User has not uploaded an avatar
  ponia.gandriene prieš 2 sav.

  Zauza parašė:
  Neapsikraukit, daktarai manau visur angliskai supranta, as skridau 23 savaiciu, verstis net minciu nebuvo🙈Nebent pas jus labai kazkas komplikuota

  Taip, amgliskai supranta, tai ir galvoju kad reikia korteles anglu kalba ar vezates kazkokia spec forma, ar paciis ant lapo isverciat i anglu k?

 5. User has not uploaded an avatar
  Zauza prieš 2 sav.

  ponia.gandriene parašė:
  Taip, amgliskai supranta, tai ir galvoju kad reikia korteles anglu kalba ar vezates kazkokia spec forma, ar paciis ant lapo isverciat i anglu k?

  As galvojau, kad jus is anglu i Lt norit versti😃🙈As nzn kokia pas jus kalba, bet man atrodo jei nestumas be komplikaciju tai nereikia sukt galvos vistiek🤷🏻‍♀️😁Na bet cia tik mano nuomone