Mėsos gaminiai nėštumo metu

Mėsos gaminiai (dešros, vyniotiniai, kumpiai) nėštumo metu. iStock.com/Kuvona

Mėsos gaminius ir pusgaminius (dešreles, vyniotinius, nekonservuotus paštetus ir pan.), taip pat nepasterizuotus pieno gaminius rekomenduojama valgyti tik gerai termiškai apdorotus. Termiškai neapdorotuose gali būti Listeria monocytogenes bakterijų. Kai nesilauki, jos nėra didelė bėda, tačiau listeriozė yra viena iš kelių infekcijų (tarp jų yra ir toksoplazmozė, raudonukė, citomegalovirusas), kurios gali prasibrauti pro placentą ir pakenkti vaikeliui. Tai gali baigtis apsigimimais, priešlaikiniu gimdymu ar net persileidimu. Dauguma maisto produktų nėra užkrėsti, bet jie ne visuomet laikomi pagal taisykles. Niekas negali garantuoti, kad net ir ką tik įsigyti produktai yra visiškai saugūs, tad geriau nežaisti su ugnimi.