Peršalimas nėštumo metu (325)

Nėštumo metu moters imuninė sistema paprastai susilpnėja – kad kūnas neatmestų vaikelio kaip svetimkūnio. Todėl prie nėštukės lengviau „limpa“ ligos, tarp jų ir peršalimas, sloga, kosulys ar gripas. Kaip gydytis nėštumo metu?

Nepradėkite gydyti peršalimo vaistais

Prisiminkite, kad dauguma vaistų turi vienokį ar kitokį šalutinį poveikį, tad nepasitarusi su gydytoju ir neperskaičiusi pakuotės lapelio nenaudokite jokių vaistų, net ir homeopatinių, ypač pirmojo trimestro metu, kai vystosi svarbiausi vaikelio organai ir sistemos.

Atsiminkite, kad dauguma vaistų nuo peršalimo iš tiesų neveikia peršalimo priežasties, o tik malšina peršalimo simptomus (temperatūrą, skausmą, uždegimą). Jei temperatūra nėra aukšta, neskubėkite jos numušti: būtent pakilusi temperatūra rodo, kad organizmo imuninė sistema sėkmingai kovoja su virusu.

Dauguma specialistų laikosi nuomonės, kad jei temperatūra ar skausmas yra nepakeliami, saugiausia nėštumo metu gerti paracetamolį, tačiau ir juo piktnaudžiauti negalima. Kompleksinius vaistus nuo peršalimo (pavyzdžiui, "Gripex", "Coldrex" ir panašiai) nėštumo metu geriau pamirškite.

Jei peršalimas nedidelis, bandykite įveikti jį senais gerais natūraliais būdais:

 • Ilsėkitės. Kai sergate, svarbu tausoti jėgas, gerai pailsėti ir išsimiegoti – miegas padeda organizmui gydyti pačiam save.  
 • Gerkite daug šiltų gėrimų. Geriausiai tiks įvairios žolelių arbatos, karštas vanduo su citrina, imbieru ir medumi, pašildytos sultys. Gerdama šiuos gėrimus, atstatysite skysčių balansą, padėsite organizmui kovoti su peršalimo simptomais. Jei kamuoja padidėjęs rūgštingumas, gali gėrimus labiau atskiesti arba išmėginti erškėtuogių arbatą – joje taip pat gausu vitamino C.
 • Valgykite tinkamai subalansuotą maistą. Tai gali būti sunkiai įgyvendinamas patarimas, ypač jei kamuoja rytinis pykinimas, tačiau tinkamai maitintis šiuo metu yra labai svarbu. Jei rimtiems patiekalams neturite apetito, rinkitės sriubas, vištienos sultinį, ar pieno kokteilį, užkąskite dažnai, kad ir nedidelėmis porcijomis.  
 • Jei skauda gerklę, prieš miegą paskalaukite ją šiltu vandens su jūros druska.
 • Jei kamuoja sloga, pabandykite garų terapiją: į karštą vandenį įlašinkite keletą lašų eukalipto aliejaus (jei nesate jam alergiška), užsidenkite galvą rankšluosčiu, kad garai neišsisklaidytų, ir pamėginkite pakvėpuoti pro nosį. Tiesa, jei nosis užgulusi, tačiau nėra kitų peršalimo simptomų, tai gali būti taip vadinama nėštumo sloga, kai nosis tampa užgulusi dėl hormonų poveikio. 

Kada dėl peršalimo būtina kreiptis į gydytoją?

Jei peršalimas stiprus ir temperatūra aukštesnė nei 37.5-38⁰C, kreipkis į gydytoją nedelsdama. Net jei peršalima nedidelis, pasveiksite greičiau, jei diną-kitą pabūsite namuose. Jei dirbate, į gydytoją gali kreiptis jau vien dėl to, kad išduotų jums laikino nedarbingumo pažymėjimą.

Kitais atvejais, kreipkitės į gydytoją, jei per parą savijauta nepagerėjo, net jei nesijaučiate labai blogai, taip pat jei tiesiog jaučiate menkiausią abejonę dėl savo būklės.

Geriausias būdas pasveikti yra nesirgti

Tad saugokite save, stiprinkite organizmą ir venkite užkrato:

 • Nepervarkite: nuovargis ir kasdienis stresas yra geriausias ligų draugas.
 • Sportuokite: įrodyta, kad fiziniai pratimai ar net lengvas pasivaikščiojimas lauke stiprina natūralią organizmo apsaugą.
 • Valgykie sveiką maistą: natūraliu vitaminus organizmas įsisavina lengviau, tad valgykite kuo daugiau šviežių vaisių ir daržovių. 
 • Renkitės pagal sezoną: laikykite kojas, rankas, galvą šiltai – sušalus galūnes, tikimybė peršalti daug didesnė.
 • Pabūkite namuose. Venkite masinių susibūrimų vietų, ypač kai siaučia virusai.   
 • Dažnai plaukite rankas. Tai vienas patikimiausių būdų apsisaugoti nuo užkrečiamų ligų, taip pat ir peršalimo.

Naujausi komentarai

 1. bebriuke83
  bebriuke83 prieš 3 mėn.

  Liutoma parašė:
  |Ir aš į peršalusių būrelį pradėjau kosėti, galva labai sunki, krečia šaltis. šiuo metu esu darbe, todėl gulėti nėra galimybės (užtat sėdžiu visą dieną) ir ar…

  Gerkit paracetamolį, daug šiltų skysčių ir ilsėkitės, dar būtų gerai gydytojui pasirodyti...

 2. smileviltis
  smileviltis prieš 2 mėn.

  Aš visą savaitę sergu.. nosis užgulus, akys ašaroja,negaliu į šviesą žiūrėt..šiandien pirmą kartąbgyvenime į darbą neišėjau.. lb dėl žirnio bijau. Mus dar labai mažai laiko. Vaistinėj patarė aflubino tabletes gert, sinupretą.. tikiuosi,nieko baisaus?

 3. User has not uploaded an avatar
  zviozdocka-85 prieš 2 mėn.

  Sveikos merginos. Suzinojau kad laukiuos 4 savaite. O jau nuo penktadieno kamuoja parsalimas nosis varva, kosulis. Kaip jus gydotės ? Labai bijau del vaikelio ar tas persalimas nepakenks.

 4. smileviltis
  smileviltis prieš 2 mėn.

  zviozdocka-85 parašė:
  Sveikos merginos. Suzinojau kad laukiuos 4 savaite. O jau nuo penktadieno kamuoja parsalimas nosis varva, kosulis. Kaip jus gydotės ? Labai bijau del vaikelio ar t…

  Gerk daug arbatų ir gulėk..

 5. bebriuke83
  bebriuke83 prieš 2 mėn.

  smileviltis parašė:
  Gerk daug arbatų ir gulėk..

  Kad ne visas arbatas galima gerti.