Peršalimas nėštumo metu (360)

Peršalimas nėštumo metu

Nėštumo metu moters imuninė sistema paprastai susilpnėja – kad kūnas neatmestų vaikelio kaip svetimkūnio. Todėl prie nėštukės lengviau „limpa“ ligos, tarp jų ir peršalimas, sloga, kosulys ar gripas. Kaip gydytis nėštumo metu?

Nepradėkite gydyti peršalimo vaistais

Prisiminkite, kad dauguma vaistų turi vienokį ar kitokį šalutinį poveikį, tad nepasitarusi su gydytoju ir neperskaičiusi pakuotės lapelio nenaudokite jokių vaistų, net ir homeopatinių, ypač pirmojo trimestro metu, kai vystosi svarbiausi vaikelio organai ir sistemos.

Atsiminkite, kad dauguma vaistų nuo peršalimo iš tiesų neveikia peršalimo priežasties, o tik malšina peršalimo simptomus (temperatūrą, skausmą, uždegimą). Jei temperatūra nėra aukšta, neskubėkite jos numušti: būtent pakilusi temperatūra rodo, kad organizmo imuninė sistema sėkmingai kovoja su virusu.

Dauguma specialistų laikosi nuomonės, kad jei temperatūra ar skausmas yra nepakeliami, saugiausia nėštumo metu gerti paracetamolį, tačiau ir juo piktnaudžiauti negalima. Kompleksinius vaistus nuo peršalimo (pavyzdžiui, "Gripex", "Coldrex" ir panašiai) nėštumo metu geriau pamirškite.

Jei peršalimas nedidelis, bandykite įveikti jį senais gerais natūraliais būdais:

 • Ilsėkitės. Kai sergate, svarbu tausoti jėgas, gerai pailsėti ir išsimiegoti – miegas padeda organizmui gydyti pačiam save.  
 • Gerkite daug šiltų gėrimų. Geriausiai tiks įvairios žolelių arbatos, karštas vanduo su citrina, imbieru ir medumi, pašildytos sultys. Gerdama šiuos gėrimus, atstatysite skysčių balansą, padėsite organizmui kovoti su peršalimo simptomais. Jei kamuoja padidėjęs rūgštingumas, gali gėrimus labiau atskiesti arba išmėginti erškėtuogių arbatą – joje taip pat gausu vitamino C.
 • Valgykite tinkamai subalansuotą maistą. Tai gali būti sunkiai įgyvendinamas patarimas, ypač jei kamuoja rytinis pykinimas, tačiau tinkamai maitintis šiuo metu yra labai svarbu. Jei rimtiems patiekalams neturite apetito, rinkitės sriubas, vištienos sultinį, ar pieno kokteilį, užkąskite dažnai, kad ir nedidelėmis porcijomis.  
 • Jei skauda gerklę, prieš miegą paskalaukite ją šiltu vandens su jūros druska.
 • Jei kamuoja sloga, pabandykite garų terapiją: į karštą vandenį įlašinkite keletą lašų eukalipto aliejaus (jei nesate jam alergiška), užsidenkite galvą rankšluosčiu, kad garai neišsisklaidytų, ir pamėginkite pakvėpuoti pro nosį. Tiesa, jei nosis užgulusi, tačiau nėra kitų peršalimo simptomų, tai gali būti taip vadinama nėštumo sloga, kai nosis tampa užgulusi dėl hormonų poveikio. 

Kada dėl peršalimo būtina kreiptis į gydytoją?

Jei peršalimas stiprus ir temperatūra aukštesnė nei 37.5-38⁰C, kreipkis į gydytoją nedelsdama. Net jei peršalima nedidelis, pasveiksite greičiau, jei diną-kitą pabūsite namuose. Jei dirbate, į gydytoją gali kreiptis jau vien dėl to, kad išduotų jums laikino nedarbingumo pažymėjimą.

Kitais atvejais, kreipkitės į gydytoją, jei per parą savijauta nepagerėjo, net jei nesijaučiate labai blogai, taip pat jei tiesiog jaučiate menkiausią abejonę dėl savo būklės.

Geriausias būdas pasveikti yra nesirgti

Tad saugokite save, stiprinkite organizmą ir venkite užkrato:

 • Nepervarkite: nuovargis ir kasdienis stresas yra geriausias ligų draugas.
 • Sportuokite: įrodyta, kad fiziniai pratimai ar net lengvas pasivaikščiojimas lauke stiprina natūralią organizmo apsaugą.
 • Valgykie sveiką maistą: natūraliu vitaminus organizmas įsisavina lengviau, tad valgykite kuo daugiau šviežių vaisių ir daržovių. 
 • Renkitės pagal sezoną: laikykite kojas, rankas, galvą šiltai – sušalus galūnes, tikimybė peršalti daug didesnė.
 • Pabūkite namuose. Venkite masinių susibūrimų vietų, ypač kai siaučia virusai.   
 • Dažnai plaukite rankas. Tai vienas patikimiausių būdų apsisaugoti nuo užkrečiamų ligų, taip pat ir peršalimo.

Naujausi komentarai

 1. bebriuke83
  bebriuke83 prieš 2 mėn.

  aqva parašė:
  man siuo metu 37sav ir esu persalus,bet temperaturos kaip ir neturiu tik sloga ir labai kosciu.jau net nezinau kuo sau galiu padeti,kad kuo greiciau pasveikti ta…

  Sveikatos, laikykitės
  Aš kažką tokio pasidariau, kai buvau nėščia ir labai kosulys kamavo, bjaurus, bet efektyvus vaistas:
  https://paranormal.lt/news/medus_ir_svogunas_efektyviausia_priemone_nuo_kosulio/2016-08-02-1609

 2. aqva
  aqva prieš 2 mėn.

  bebriuke83 parašė:
  Sveikatos, laikykitės
  Aš kažką tokio pasidariau, kai buvau nėščia ir labai kosulys kamavo, bjaurus, bet …

  aciu.turiu medaus,bet jis jau sukietejas.tai ji reiktu atitirpinti,kad ta svoguna uzpilti juo ar kaip? :/

 3. bebriuke83
  bebriuke83 prieš 2 mėn.

  aqva parašė:
  aciu.turiu medaus,bet jis jau sukietejas.tai ji reiktu atitirpinti,kad ta svoguna uzpilti juo ar kaip? :/

  Tiesiog kaip nors uždėkite ant supjaustyto svogūno, svogūnas išskirs sultis ir viskas bus gerai

 4. Melynoji_Adrija prieš 2 mėn.

  aqva parašė:
  man siuo metu 37sav ir esu persalus,bet temperaturos kaip ir neturiu tik sloga ir labai kosciu.jau net nezinau kuo sau galiu padeti,kad kuo greiciau pasveikti ta…

  Jei turite inhaliatoriu, darykite jas su vytauto min. vandeniu. As toki pat virusa pasigavau, kosulys buvo 2 savaites ir tik inhaliacijos padejo ir siltos arbatos.

 5. bebriuke83
  bebriuke83 prieš 2 mėn.

  Melynoji_Adrija parašė:
  Jei turite inhaliatoriu, darykite jas su vytauto min. vandeniu. As toki pat virusa pasigavau, kosulys buvo 2 savaites ir tik inhaliacijos padejo ir siltos arbatos.

  Pritariu, gerai ir inhaliacijos, o inhaliatorius labai praverčia ir vaikus auginant. Tik aš natrio chlorido tirpalą inhaliuoju.