Kada pradeda matytis nėščiosios pilvukas? (610)

Nėščioji apglėbusi pilvuką Olena Yakobchuk | Shutterstock.com

Vienų nėščiųjų pilvukas pradeda pūpsoti gana anksti, kitoms pasirodo ganėtinai vėlai. Kada tai nutinka ir kas tą lemia?

Kada jau galima pastebėti, kad moteris yra nėščia?

Pirmąjį trimestrą pilvuko nesimato, tačiau tuo metu vyksta patys intensyviausi pokyčiai ir susiformuoja visos pagrindinės vaisiaus organizmo struktūros.

Įprastai pilvas apvalėti pradeda nuo 12–18 nėštumo savaitės: tuo metu gimda pradeda plėstis virš gaktikaulio. Būtent tokius duomenis įvairiose apklausose nurodė moterys, besilaukiančios pirmagimio. Tačiau kai kurioms moterims pilvas išryškėjo tik 18–24 nėštumo savaitę: tai irgi normalu.

Įžengus į pusiaukelę – 20 nėštumo savaitę – vaisius sveria apie 300 gramų, tačiau tuo metu vaisiaus svoris pradeda augti gerokai intensyviau.

Antrąjį nėštumo trimestrą (maždaug nuo ketvirtojo mėnesio) pajusite lengvus pirmuosius vaisiaus judesius, primenančius plazdėjimą. Nuo tada labiau pradeda keistis ir moters kūnas: netrukus pradės ryškėti pilvukas.

Tiesa, neretai tai ar aplinkiniai pastebi nėštumą priklauso ir nuo pačios nėščiosios. Vienos šią žinią pageidauja kuo ilgiau išsaugoti paslaptyje, o kitos visam pasauliui kaip tik nori kuo greičiau sušukti: „Žiūrėkite, aš laukiuosi!“ Tad vienos moterys slepia nėštumą po laisvesniais drabužiais ar kiek pakitusia laikysena, o kitos siekia išryškinti vos apvalėti pradedantį pilvelį.

Kodėl kai kurių nėščiųjų pilvukas pradeda matytis anksti?

 • Ūgis, kūno sudėjimas. Žemesnio ūgio moterų pilvukas gali išryškėti anksčiau nei aukštaūgių, taip pat lieknų nėščiųjų pilvukas pastebimas anksčiau.
 • Amžius. Anksčiau – prasidėjus antrajam trimestrui – išlįsti gali vyresnių moterų pilvukas.
 • Raumenų būklė. Dar vienas lemiamas faktorius – pilvo raumenų tvirtumas: jei moteris aktyviai nesportuoja, šie raumenys yra laisvi, todėl pilvukas taip pat išryškės anksčiau, o skrandis ir kiti vidaus organai greičiau prisitaikys prie didėjančios gimdos.
 • Gimdos padėtis. Dėl tam tikrų gimdos padėčių vienų nėščiųjų pilvas akivaizdžiai matytis pradeda anksčiau negu kitų.
 • Nebe pirmasis nėštumas. Jei moteris laukiasi nebe pirmą kartą, reiškia, gimdos ir pilvo raumenys jau buvo ištampyti ankstesnių nėštumų, todėl pilvas pradeda matytis gana anksti, kartais – net ir besibaigiant pirmajam nėštumo trimestrui. Antrasis, trečiasis ir kiti nėštumai apskritai gali labai ženkliai skirtis nuo pirmojo. Pavyzdžiui, anksčiau atsikiš pilvas, greičiau gebėsite identifikuoti vaisiaus judesius, o gimdymas gali būti ir lengvesnis, ir greitesnis. Organizmas jau išgyveno nėštumą (-us), todėl žino, ko tikėtis, gali atitinkamai prisitaikyti.
 • Diastazė. Jeigu pirmojo nėštumo metu, patyrus traumą arba dėl kitų priežasčių prasiskytė pilvo raumenys, nėščiosios pilvukas ims pūpsoti anksčiau nei įprasta.
 • Daugiavaisis nėštumas. Jeigu laukiatės dvynukų, trynukų ar daugiau kūdikių, natūralu, kad pilvukas bus didesnis ir ims matytis anksčiau.

Kartais nėščiosioms dar pirmąjį trimestrą atrodo, kad pilvas jau pradėjo augti, bet labiau tikėtina, kad pagrindiniai kaltininkai – tiesiog pilvo pūtimas, dujų kaupimasis. Beje, tai ir vieni iš pirmųjų nėštumo požymių.

Kodėl kai kurių nėščiųjų pilvas pradeda matytis gana vėlai?

Kai kurioms moterims nėštumą nuo aplinkinių sėkmingai nuslėpti pavyksta net iki antrojo trimestro pabaigos ar net trečiojo pradžios.

Jeigu moteris turi antsvorio arba jai diagnozuotas nutukimas, iki pat trečiojo trimestro suapvalėjęs pilvukas gali būti nepastebimas. Įprastą D raidės formą pilvas paprastai įgauna tik įžengus į trečiąjį nėštumo trimestrą, nors vaisius gali būti ir didesnio svorio nei įprastai.

Jeigu moteris laukiasi pirmą kartą, aktyviai sportuoja ir pilvo raumenys dėl to yra labai tvirti, pilvas gali pradėti matytis gerokai vėliau.

Nėštumas vis dar nepastebimas, pilvukas neauga: kada jau reikėtų susirūpinti?

Pilvukas neaugti gali dėl skirtingų priežasčių. Tačiau jeigu jau įkopėte į trečiąjį nėštumo trimestrą, o pilvo dar beveik nėra, būtina pasikonsultuoti su nėštumą prižiūrinčiu gydytoju.

Jeigu jūsų svoris yra didesnis, tai gali būti viena iš priežasčių, kodėl pilvuko dar nesimato.

O labai lieknoms moterims, nėštumo metu bijančioms priaugti svorio, būtina užsitikrinti visavertę mitybą. Jeigu naujagimis yra per mažo svorio, jis neturės riebalinio audinio, jam bus sunku reguliuoti kūno temperatūrą, todėl nuolat bus šalta. Dėl per mažo svorio sumažėja kraujospūdis, naujagimiui gali pritrūkti deguonies, gali sutrikti kvėpavimas.

Svarbu prisiminti, kad tinkamai besivystančio nėštumo pagrindinis rodiklis yra vaisiaus augimas, kurį apsilankymų metu stebi gydytojas. Nėščiosios svorio augimas, pilvuko dydis ir kiti fiziniai pokyčiai, žinoma, svarbūs, tačiau tai gerokai „lankstesni“ rodikliai, įvairuojantys priklausomai nuo individualių moters savybių.

Susiję straipsniai

Hematoma gimdoje nėštumo metu

Hematoma – tai tarp gemalo dangalų atsiradusi kraujosruva. 20 proc. kraujavimo pirmąjį nėštumo trimestrą atvejų lemia hematomos.

Listeriozė - nėščiosioms pavojinga liga

Nėščiosioms rizika susirgti listerioze – net apie 10 kartų didesnė nei kitiems žmonėms.

Nėštumas be jokių požymių (besimptomis nėštumas)

Iš tikrųjų nėštumas be jokių simptomų, išskyrus dingusias mėnesines, yra visiškai įmanomas.

Naujausi komentarai

 1. Milkyway2
  Milkyway2 prieš 4 mėn.

  Aš esu gana aukšta, mano pilvas atsirado tik 6 mėnesį, o pasimatė 8;)) Kai ėjau į dekretą, kolegos nelabai galėjo patikėt, nes neatrodžiau nėščia, o truputį pavalgius😂

 2. User has not uploaded an avatar
  Golosa prieš 3 mėn.

  Labas rytas man 17savaiciu o pilvelio nėr ,arba man taip tik atrodo😀😀😀

 3. User has not uploaded an avatar
  Gedmin prieš 3 mėn.

  Sveikos. man 10 savaičių, jau džinsų neužsisegu.. Kelnių stengiuosi nenešioti, nes didelį diskomfortą jaučiu.

 4. Klarel
  Klarel prieš 1 mėn.

  Sveikos, nežinau kur daugiau klausti, bet įdomu pasidarė, pirmasis sunus labai mėgsta atsisėsti ant pilvo man, šiuo metu laukiuosi ir nežinau ar jam beleisti taip daryti, bijau kad kažkaip užspaus mažyti pilve? 🫣

 5. Rainbo
  Rainbo prieš 1 mėn.

  Klarel parašė:
  Sveikos, nežinau kur daugiau klausti, bet įdomu pasidarė, pirmasis sunus labai mėgsta atsisėsti ant pilvo man, šiuo metu laukiuosi ir nežinau ar jam beleisti taip d…

  Derėtų išties pasisaugoti ir geriau leisti tik prisiglausti. 🌺