Kaip pateikti prašymą „Sodrai“ gauti išmoką? (135)

Pora internetu pildo prašymą dėl vaiko išmokų „Sodrai“

Tam kad gautumėte jums priklausančias „Sodros“ išmokas, turite pateikti prašymą „Sodrai“. Tai galite padaryti trimis būdais:

 1. Internetu. Internetu užpilde elektronines formas per Elektroninę gyventojų aptarnavimo sistemą (EGAS) – apie šį būdą skaitykite žemiau.
 2. Paštu. Tam turite užpildyti popierines prašymų formas ir išsiųsti jas paštu. Pasirinkus tokį būdą, kartu reikia pridėti asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją, patvirtintą įstatymų nustatyta tvarka, pavyzdžiui, notaro. Prašymų „Sodrai“ formas galite rasti čia.
 3. „Sodros“ skyriuje. Tam turite atvykti į „Sodros“ skyrių ir jame užpildyti prašymo formas. Su savimi būtina turėti asmens dokumentą, informaciją apie banko sąskaitą ir papildomus dokumentus, jei tokių reikia.

Prašymo „Sodrai“ pateikimas internetu

Greičiausias, patogiausias ir paprasčiausias būdas – pateikti prašymą internetu per EGAS. Štai kaip tai galima padaryti žingsnis po žingsnio:

 1. Prisijunkite prie „Sodros“ sistemos. Puslapyje www.gyventojai.sodra.lt pasirinktu būdu prisijunkite prie asmeninės paskyros.
 2. Patikrinkite, ar teisingi jūsų asmeniniai duomenys. Dešiniame viršutiniame kampe paspauskite ant vardo, pasirinkite Mano nustatymai ir patikrinkite, ar paskyroje pateikiama naujausia (teisinga) informacija: kontaktiniai duomenys, banko sąskaitos numeris ir kita.
 3. Užpildykite reikiamą formą dėl išmokos skyrimo:
  • Kairiajame meniu paspauskite Naujas prašymas tuomet Skirti pašalpą / išmoką ir ties reikiama prašymo forma (pavyzdžiui, GPS2, jei teikiate prašymą motinystės išmokai).
  • Sekite nurodymus (pasirinkite laikotarpius) ir spauskite Tęsti. Laikotarpius matysite tik tuo atveju, jei bus sutvarkyti atitinkamų atostogų dokumentai.
  • Patikrinkite atsidariusioje formoje esančią informaciją (visus jos lapus), įrašykite trūkstamus duomenis visuose formos lapuose, įskaitant NPD lapą. Norėdami patikrinti, ar prašymas užpildytas teisingai, spauskite formos viršuje esantį mygtuką Tikrinti.
  • Užpildę ir patikrinę formą, spauskite mygtuką Pateikti.
 4. Laukite „Sodros“ atsakymo. Apie prašymo būklę būsite informuojama elektroniniu paštu. Sprendimas dėl išmokos skyrimo priimamas per 10 darbo dienų. Jeigu priimamas sprendimas neskirti išmokos, apie jį informuojama per 5 kalendorines dienas.

Svarbu

Jei formoje yra NPD lapas (prašymas taikyti NPD), bet jūs jo neužpildysite, bus apmokestinta visa gaunamos išmokos suma ir mokesčių permoką galėsite susigrąžinti tik po metinės pajamų deklaracijos pateikimo. Jei metinės pajamų deklaracijos nepateiksite, mokesčių permokos neatgausite.

Atkreipkite dėmesį, kad „Sodros“ sistemoje ir kituose šaltiniuose gali būti naudojami seni išmokų pavadinimai:

 • motinystės išmoka (iki 2017 m. – motinystės pašalpa);
 • tėvystės išmoka (iki 2017 m. – tėvystės pašalpa);
 • vaiko priežiūros išmoka (iki 2017 m. – motinystės (tėvystės) pašalpa).

Taip pat skaitykite:

Naujausi komentarai

 1. Jolanta-K@J mama
  [email protected] mama prieš 1 mėn.

  indrute1 parašė:
  ziurejau ten suvestinese kazkur kad lygu nera pateikusi. Bet as siuo metu nedirbu niekur stoviu uzimtumo tarnyboje. Tai nezinau kada ta buvusi darboviete pateiks...

  Nepateiks, nes jos nera.
  Per 10 d.d bus sprendimas su paskaiciavimais ir per 7 d.d ismokes.

 2. User has not uploaded an avatar
  Vilcė prieš 1 sav.

  Sveikos, gime mergaite spali, motinystės atostogų isejau mokjo man bet noreciau pakeisti ismoka ant tecio, nes beda kad pas mane atsirado minusas o pinigeliu reik , sake galiu perleist ismoka teciui noriu auzinot ar pilyti nuo db ar data rasyti nuo tada kada isejau

 3. User has not uploaded an avatar
  Laura86S prieš 1 sav.

  Vilcė parašė:
  Sveikos, gime mergaite spali, motinystės atostogų isejau mokjo man bet noreciau pakeisti ismoka ant tecio, nes beda kad pas mane atsirado minusas o pinigeliu reik ,…

  Galit perleisti, bet jūs turit eiti į darbą

 4. User has not uploaded an avatar
  Vilcė prieš 1 sav.

  As tik ismoka noriu perleist o ne atostogas

 5. Jolanta-K@J mama
  [email protected] mama prieš 1 sav.

  Vilcė parašė:
  As tik ismoka noriu perleist o ne atostogas

  Pirmais metais negalima tik ismoka perleisti, pirmais metais ismoka gauna tas, kas eina i VPA. Antrais metais jau nesvarbu.