Kaip pateikti prašymą SODRAI išmokoms gauti? (44)

Pora internetu pildo prašymą dėl vaiko išmokų SODRAI

Tam kad gautumėte jums priklausančias SODROS išmokas, turite pateikti prašymą SODRAI. Tai galite padaryti trimis būdais:

 1. Internetu. Internetu užpilde elektronines formas per Elektroninę gyventojų aptarnavimo sistemą (EGAS) – apie šį būdą skaitykite žemiau.
 2. Paštu. Tam turite užpildyti popierines prašymų formas ir išsiųsti jas paštu. Pasirinkus tokį būdą, kartu reikia pridėti asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją, patvirtintą įstatymų nustatyta tvarka, pavyzdžiui, notaro. Prašymų SODRAI formas galite rasti čia.
 3. SODROS skyriuje. Tam turite atvykti į Sodros skyrių ir jame užpildyti prašymo formas. Su savimi būtina turėti asmens dokumentą, informaciją apie banko sąskaitą ir papildomus dokumentus, jei tokių reikia.

Prašymo SODRAI pateikimas internetu

Greičiausias, patogiausias ir paprasčiausias būdas – pateikti prašymą internetu per EGAS. Štai kaip tai galima padaryti žingsnis po žingsnio:

 1. Prisijunkite prie SODROS sistemos. Puslapyje www.gyventojai.sodra.lt pasirinktu būdu prisijunkite prie asmeninės paskyros.
 2. Patikrinkite, ar teisingi jūsų asmeniniai duomenys. Dešiniame viršutiniame kampe paspauskite ant vardo, pasirinkite Mano nustatymai ir patikrinkite, ar paskyroje pateikiama naujausia (teisinga) informacija: kontaktiniai duomenys, banko sąskaitos numeris ir kita.
 3. Užpildykite reikiamą formą dėl išmokos skyrimo:
  • Kairiajame meniu paspauskite Naujas prašymas tuomet Skirti pašalpą / išmoką ir ties reikiama prašymo forma (pavyzdžiui, GPS2, jei teikiate prašymą motinystės išmokai).
  • Sekite nurodymus (pasirinkite laikotarpius) ir spauskite Tęsti. Laikotarpius matysite tik tuo atveju, jei bus sutvarkyti atitinkamų atostogų dokumentai.
  • Patikrinkite atsidariusioje formoje esančią informaciją (visus jos lapus), įrašykite trūkstamus duomenis visuose formos lapuose, įskaitant NPD lapą. Norėdami patikrinti, ar prašymas užpildytas teisingai, spauskite formos viršuje esantį mygtuką Tikrinti.
  • Užpildę ir patikrinę formą, spauskite mygtuką Pateikti.
 4. Laukite SODROS atsakymo. Apie prašymo būklę būsite informuojama elektroniniu paštu. Sprendimas dėl išmokos skyrimo priimamas per 10 darbo dienų. Jeigu priimamas sprendimas neskirti išmokos, apie jį informuojama per 5 kalendorines dienas.

Svarbu

Jei formoje yra NPD lapas (prašymas taikyti NPD), bet jūs jo neužpildysite, bus apmokestinta visa gaunamos išmokos suma ir mokesčių permoką galėsite susigrąžinti tik po metinės pajamų deklaracijos pateikimo. Jei metinės pajamų deklaracijos nepateiksite, mokesčių permokos neatgausite.

Atkreipkite dėmesį, kad SODROS sistemoje ir kituose šaltiniuose gali būti naudojami seni išmokų pavadinimai:

 • motinystės išmoka (iki 2017 m. – motinystės pašalpa);
 • tėvystės išmoka (iki 2017 m. – tėvystės pašalpa);
 • vaiko priežiūros išmoka (iki 2017 m. – motinystės (tėvystės) pašalpa).

Taip pat skaitykite:

Naujausi komentarai

 1. Jolanta-K@J mama
  [email protected] mama prieš 5 mėn.

  Init parašė:
  Sveiki, gal susiduret, su tokiu atveju, kai gydytojas nurodo dekreto pradzia viena data, o darbdavys i dekreta isleidzia dienu veliau. Ismoka uz dekreta tokiu atvej…

  Ne darbdavys jus isleidzia i dekreta, o gydytoja, jeigu jus norit dar padirbeti ta diena, tai taip gydytojai ir sakot, kad i dekreta eisit diena veliau. O jeigu jus nenorit dirbti, tai darbdavys negali jums liepti ateiti i darba ta diena, kai jus isleidzia gydytoja i dekreta.

 2. Zydra
  Zydra prieš 5 mėn.

  Jei esu pareigune, yai prasyma karinei sodrai teikti reikia?

 3. Ast_Ra
  Ast_Ra prieš 2 mėn.

  Ar reikia informuoti darbdavi, kad gydytojas jau isleido i dekreta? Dirbu dideleje kompanijoje ir pries iseinant atostogu vadove patikino, kad reiks susisiekti tik apytiksliai 14 dienu pries gimdyma, visa info del dekreto HRas matys. Gal kas zino, kaip cia viskas istikro vyksta?

 4. User has not uploaded an avatar
  OlgALooK prieš 2 mėn.

  Zydra parašė:
  Jei esu pareigune, yai prasyma karinei sodrai teikti reikia?

  Taip

 5. Zydra
  Zydra prieš 2 mėn.

  OlgALooK parašė:
  Taip

  Pasirodo, kad ne.. Nuo sausio pirmos pasikeite ir nebereikia teikti karinei sodrai..