Kaip pateikti prašymą SODRAI išmokoms gauti? (61)

Pora internetu pildo prašymą dėl vaiko išmokų SODRAI

Tam kad gautumėte jums priklausančias SODROS išmokas, turite pateikti prašymą SODRAI. Tai galite padaryti trimis būdais:

 1. Internetu. Internetu užpilde elektronines formas per Elektroninę gyventojų aptarnavimo sistemą (EGAS) – apie šį būdą skaitykite žemiau.
 2. Paštu. Tam turite užpildyti popierines prašymų formas ir išsiųsti jas paštu. Pasirinkus tokį būdą, kartu reikia pridėti asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją, patvirtintą įstatymų nustatyta tvarka, pavyzdžiui, notaro. Prašymų SODRAI formas galite rasti čia.
 3. SODROS skyriuje. Tam turite atvykti į Sodros skyrių ir jame užpildyti prašymo formas. Su savimi būtina turėti asmens dokumentą, informaciją apie banko sąskaitą ir papildomus dokumentus, jei tokių reikia.

Prašymo SODRAI pateikimas internetu

Greičiausias, patogiausias ir paprasčiausias būdas – pateikti prašymą internetu per EGAS. Štai kaip tai galima padaryti žingsnis po žingsnio:

 1. Prisijunkite prie SODROS sistemos. Puslapyje www.gyventojai.sodra.lt pasirinktu būdu prisijunkite prie asmeninės paskyros.
 2. Patikrinkite, ar teisingi jūsų asmeniniai duomenys. Dešiniame viršutiniame kampe paspauskite ant vardo, pasirinkite Mano nustatymai ir patikrinkite, ar paskyroje pateikiama naujausia (teisinga) informacija: kontaktiniai duomenys, banko sąskaitos numeris ir kita.
 3. Užpildykite reikiamą formą dėl išmokos skyrimo:
  • Kairiajame meniu paspauskite Naujas prašymas tuomet Skirti pašalpą / išmoką ir ties reikiama prašymo forma (pavyzdžiui, GPS2, jei teikiate prašymą motinystės išmokai).
  • Sekite nurodymus (pasirinkite laikotarpius) ir spauskite Tęsti. Laikotarpius matysite tik tuo atveju, jei bus sutvarkyti atitinkamų atostogų dokumentai.
  • Patikrinkite atsidariusioje formoje esančią informaciją (visus jos lapus), įrašykite trūkstamus duomenis visuose formos lapuose, įskaitant NPD lapą. Norėdami patikrinti, ar prašymas užpildytas teisingai, spauskite formos viršuje esantį mygtuką Tikrinti.
  • Užpildę ir patikrinę formą, spauskite mygtuką Pateikti.
 4. Laukite SODROS atsakymo. Apie prašymo būklę būsite informuojama elektroniniu paštu. Sprendimas dėl išmokos skyrimo priimamas per 10 darbo dienų. Jeigu priimamas sprendimas neskirti išmokos, apie jį informuojama per 5 kalendorines dienas.

Svarbu

Jei formoje yra NPD lapas (prašymas taikyti NPD), bet jūs jo neužpildysite, bus apmokestinta visa gaunamos išmokos suma ir mokesčių permoką galėsite susigrąžinti tik po metinės pajamų deklaracijos pateikimo. Jei metinės pajamų deklaracijos nepateiksite, mokesčių permokos neatgausite.

Atkreipkite dėmesį, kad SODROS sistemoje ir kituose šaltiniuose gali būti naudojami seni išmokų pavadinimai:

 • motinystės išmoka (iki 2017 m. – motinystės pašalpa);
 • tėvystės išmoka (iki 2017 m. – tėvystės pašalpa);
 • vaiko priežiūros išmoka (iki 2017 m. – motinystės (tėvystės) pašalpa).

Taip pat skaitykite:

Naujausi komentarai

 1. Toresda
  Toresda prieš 2 mėn.

  Aure Ja parašė:
  Sveikos mergaites, kurios pilde prasyma gauti motinystes ismoka. Ka darete su NPD, neapsisprendziu, ar geriau dabar didesne ismoka, ar geriau deklaruojant pajamas s…

  As rinkausi taikyti- gauti didesne ismoka , o kad išskaiciuos kitais metais is jusu vmi - maza tikimybe jei kitu pajamu negausit

 2. User has not uploaded an avatar
  Aure Ja prieš 2 mėn.

  Toresda parašė:
  As rinkausi taikyti- gauti didesne ismoka , o kad išskaiciuos kitais metais is jusu vmi - maza tikimybe jei kitu pajamu negausit

  As ir jau pasirinkau, kad taikyti, na isskaiciuos, tai isskaiciuos 😊 Aciu😊

 3. Toresda
  Toresda prieš 2 mėn.

  Aure Ja parašė:
  As ir jau pasirinkau, kad taikyti, na isskaiciuos, tai isskaiciuos 😊 Aciu😊

  Manau neišskaiciuos ir viskas bus gerai 👍☺️

 4. User has not uploaded an avatar
  pupa19 prieš 1 mėn.

  Sveikutes, dabar esu nebaigusi vidurines vyras turi savo individuale veikla jau metai bus. Tai kaip del vaikučio išmoku bus? Nieko biški nesigaudau, nes cia su tais istatymais kraupu biski.

 5. Jolanta-K@J mama
  [email protected] mama prieš 1 mėn.

  pupa19 parašė:
  Sveikutes, dabar esu nebaigusi vidurines vyras turi savo individuale veikla jau metai bus. Tai kaip del vaikučio išmoku bus? Nieko biški nesigaudau, nes cia su tai…

  O kas bus!?
  Jus negausit, nes neturit stazo, bent jau kaip suprantu.
  O vyras, gales imti vaiko prieziuros ismoka, jeigu tures stazo. Ziurint kiek deklaruoja ir kiek mokesciu sumoka.