Kaip pateikti prašymą SODRAI išmokoms gauti? (71)

Pora internetu pildo prašymą dėl vaiko išmokų SODRAI

Tam kad gautumėte jums priklausančias SODROS išmokas, turite pateikti prašymą SODRAI. Tai galite padaryti trimis būdais:

 1. Internetu. Internetu užpilde elektronines formas per Elektroninę gyventojų aptarnavimo sistemą (EGAS) – apie šį būdą skaitykite žemiau.
 2. Paštu. Tam turite užpildyti popierines prašymų formas ir išsiųsti jas paštu. Pasirinkus tokį būdą, kartu reikia pridėti asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją, patvirtintą įstatymų nustatyta tvarka, pavyzdžiui, notaro. Prašymų SODRAI formas galite rasti čia.
 3. SODROS skyriuje. Tam turite atvykti į Sodros skyrių ir jame užpildyti prašymo formas. Su savimi būtina turėti asmens dokumentą, informaciją apie banko sąskaitą ir papildomus dokumentus, jei tokių reikia.

Prašymo SODRAI pateikimas internetu

Greičiausias, patogiausias ir paprasčiausias būdas – pateikti prašymą internetu per EGAS. Štai kaip tai galima padaryti žingsnis po žingsnio:

 1. Prisijunkite prie SODROS sistemos. Puslapyje www.gyventojai.sodra.lt pasirinktu būdu prisijunkite prie asmeninės paskyros.
 2. Patikrinkite, ar teisingi jūsų asmeniniai duomenys. Dešiniame viršutiniame kampe paspauskite ant vardo, pasirinkite Mano nustatymai ir patikrinkite, ar paskyroje pateikiama naujausia (teisinga) informacija: kontaktiniai duomenys, banko sąskaitos numeris ir kita.
 3. Užpildykite reikiamą formą dėl išmokos skyrimo:
  • Kairiajame meniu paspauskite Naujas prašymas tuomet Skirti pašalpą / išmoką ir ties reikiama prašymo forma (pavyzdžiui, GPS2, jei teikiate prašymą motinystės išmokai).
  • Sekite nurodymus (pasirinkite laikotarpius) ir spauskite Tęsti. Laikotarpius matysite tik tuo atveju, jei bus sutvarkyti atitinkamų atostogų dokumentai.
  • Patikrinkite atsidariusioje formoje esančią informaciją (visus jos lapus), įrašykite trūkstamus duomenis visuose formos lapuose, įskaitant NPD lapą. Norėdami patikrinti, ar prašymas užpildytas teisingai, spauskite formos viršuje esantį mygtuką Tikrinti.
  • Užpildę ir patikrinę formą, spauskite mygtuką Pateikti.
 4. Laukite SODROS atsakymo. Apie prašymo būklę būsite informuojama elektroniniu paštu. Sprendimas dėl išmokos skyrimo priimamas per 10 darbo dienų. Jeigu priimamas sprendimas neskirti išmokos, apie jį informuojama per 5 kalendorines dienas.

Svarbu

Jei formoje yra NPD lapas (prašymas taikyti NPD), bet jūs jo neužpildysite, bus apmokestinta visa gaunamos išmokos suma ir mokesčių permoką galėsite susigrąžinti tik po metinės pajamų deklaracijos pateikimo. Jei metinės pajamų deklaracijos nepateiksite, mokesčių permokos neatgausite.

Atkreipkite dėmesį, kad SODROS sistemoje ir kituose šaltiniuose gali būti naudojami seni išmokų pavadinimai:

 • motinystės išmoka (iki 2017 m. – motinystės pašalpa);
 • tėvystės išmoka (iki 2017 m. – tėvystės pašalpa);
 • vaiko priežiūros išmoka (iki 2017 m. – motinystės (tėvystės) pašalpa).

Taip pat skaitykite:

Naujausi komentarai

 1. Jolanta-K@J mama
  [email protected] mama prieš 3 mėn.

  karolinna parašė:
  Labas. Noriu uzsipildyti prasyma motinystes ismokai ir norejau suzinoti ka pildyti sioje skiltyje, ar data nuo siandien ar nuo tada kai baigias dekretas?

  Nuo VPA pradzios

 2. Pumpurelius
  Pumpurelius prieš 1 mėn.

  Sveikos mamos, sakykit, tos, kurios jay susidūrė su tuo - kiek realu susigrąžinti pajamu deklaruojant, jei uz vpa netaikau nod?

 3. Jolanta-K@J mama
  [email protected] mama prieš 1 mėn.

  Pumpurelius parašė:
  Sveikos mamos, sakykit, tos, kurios jay susidūrė su tuo - kiek realu susigrąžinti pajamu deklaruojant, jei uz vpa netaikau nod?

  Tiek kiek priklausys pagal metines pajamas.

 4. User has not uploaded an avatar
  PaRen prieš 2 sav.

  O jeigu pildant del NPD buvo pasirinkta netaikyti bet neįrasyta darbovietė ar kazką keičia? Ta prasme jie mato darboviete ar pritaikys NPD automatiškai?

 5. Jolanta-K@J mama
  [email protected] mama prieš 2 sav.

  PaRen parašė:
  O jeigu pildant del NPD buvo pasirinkta netaikyti bet neįrasyta darbovietė ar kazką keičia? Ta prasme jie mato darboviete ar pritaikys NPD automatiškai?

  Jeigu nurodet netaikyt, tai ir netaikys.
Skelbimai

7,00 €
27 | 17,0 cm
14,00 €
34 | 6 | XS
2,00 €
20 | 12,3 cm