Kaip pateikti prašymą SODRAI išmokoms gauti? (7)

Pora internetu pildo prašymą dėl vaiko išmokų SODRAI

Tam kad gautumėte jums priklausančias SODROS išmokas, turite pateikti prašymą SODRAI. Tai galite padaryti trimis būdais:

 1. Internetu. Internetu užpilde elektronines formas per Elektroninę gyventojų aptarnavimo sistemą (EGAS) – apie šį būdą skaitykite žemiau.
 2. Paštu. Tam turite užpildyti popierines prašymų formas ir išsiųsti jas paštu. Pasirinkus tokį būdą, kartu reikia pridėti asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją, patvirtintą įstatymų nustatyta tvarka, pavyzdžiui, notaro. Prašymų SODRAI formas galite rasti čia.
 3. SODROS skyriuje. Tam turite atvykti į Sodros skyrių ir jame užpildyti prašymo formas. Su savimi būtina turėti asmens dokumentą, informaciją apie banko sąskaitą ir papildomus dokumentus, jei tokių reikia.

Prašymo SODRAI pateikimas internetu

Greičiausias, patogiausias ir paprasčiausias būdas – pateikti prašymą internetu per EGAS. Štai kaip tai galima padaryti žingsnis po žingsnio:

 1. Prisijunkite prie SODROS sistemos. Puslapyje www.gyventojai.sodra.lt pasirinktu būdu prisijunkite prie asmeninės paskyros.
 2. Patikrinkite, ar teisingi jūsų asmeniniai duomenys. Dešiniame viršutiniame kampe paspauskite ant vardo, pasirinkite Mano nustatymai ir patikrinkite, ar paskyroje pateikiama naujausia (teisinga) informacija: kontaktiniai duomenys, banko sąskaitos numeris ir kita.
 3. Užpildykite reikiamą formą dėl išmokos skyrimo:
  • Kairiajame meniu paspauskite Naujas prašymas tuomet Skirti pašalpą / išmoką ir ties reikiama prašymo forma (pavyzdžiui, GPS2, jei teikiate prašymą motinystės išmokai).
  • Sekite nurodymus (pasirinkite laikotarpius) ir spauskite Tęsti. Laikotarpius matysite tik tuo atveju, jei bus sutvarkyti atitinkamų atostogų dokumentai.
  • Patikrinkite atsidariusioje formoje esančią informaciją (visus jos lapus), įrašykite trūkstamus duomenis visuose formos lapuose, įskaitant NPD lapą. Norėdami patikrinti, ar prašymas užpildytas teisingai, spauskite formos viršuje esantį mygtuką Tikrinti.
  • Užpildę ir patikrinę formą, spauskite mygtuką Pateikti.
 4. Laukite SODROS atsakymo. Apie prašymo būklę būsite informuojama elektroniniu paštu. Sprendimas dėl išmokos skyrimo priimamas per 10 darbo dienų. Jeigu priimamas sprendimas neskirti išmokos, apie jį informuojama per 5 kalendorines dienas.

Svarbu

Jei formoje yra NPD lapas (prašymas taikyti NPD), bet jūs jo neužpildysite, bus apmokestinta visa gaunamos išmokos suma ir mokesčių permoką galėsite susigrąžinti tik po metinės pajamų deklaracijos pateikimo. Jei metinės pajamų deklaracijos nepateiksite, mokesčių permokos neatgausite.

Atkreipkite dėmesį, kad SODROS sistemoje ir kituose šaltiniuose gali būti naudojami seni išmokų pavadinimai:

 • motinystės išmoka (iki 2017 m. – motinystės pašalpa);
 • tėvystės išmoka (iki 2017 m. – tėvystės pašalpa);
 • vaiko priežiūros išmoka (iki 2017 m. – motinystės (tėvystės) pašalpa).

Taip pat skaitykite:

Naujausi komentarai

 1. sandra.azuoliene
  sandra.azuoliene prieš 9 mėn.

  Jei dirbta keliose darbovietėse, tai prašymų tiek ir teikti? Nes vienoje taikytas NPD, kitoje ne.

 2. Jolanta-K@J mama
  Jolanta-K@J mama prieš 9 mėn.

  sandra.azuoliene parašė:
  Jei dirbta keliose darbovietėse, tai prašymų tiek ir teikti? Nes vienoje taikytas NPD, kitoje ne.

  Taip, bet jeigu vienam jau taiko, tai kituose netaikykit, nes galit paskui likti skoloj.

 3. Karlitele
  Karlitele prieš 9 mėn.

  Sveikos. As isejau i dekreta pirmadieni, 2017-01-02 ir noriu pateikti prasyma motinystes ismokai/nestumo ir gimdymo atostogoms, taciau nesiseka, nors man kaip ir aisku ka ir kur zymet. Neduoda uzdeti varneles kad butent nestumo ir gimdymo atostogoms noriu pateikti

 4. sandra.azuoliene
  sandra.azuoliene prieš 9 mėn.

  Aš tuo pačiu laiku išėjau dekretinių. Jokių problemų nebuvo. Viskas užsipildė puikiai.

 5. J-u-r-a-t-e
  J-u-r-a-t-e prieš 7 mėn.

  sandra.azuoliene parašė:
  Jei dirbta keliose darbovietėse, tai prašymų tiek ir teikti? Nes vienoje taikytas NPD, kitoje ne.

  Jei dirbate keliose darbovietėse, tai nėr protinga taikyti NPD vienoje, o kitoje netaikyti.. Vistiek liksit mokesčiams skoliga.. Geriausia, išvis netaikyti nei vienoje darbovietėje NPD, o teikiant metinę gyventojų pajamų mokesčio deklaraciją susigražinti permokėtą sumą.
  O sodrai teikiamas vienas prašymas ir ten nurodoma ar norit taikyti NPD, PNPD ar neneorit.. Ir nesvarbu keliose darbovietėse dirbate