Neįprastos nėščiųjų maisto užgaidos (370)

Marinuoti agurkėliai - dažna nėščiųjų maisto užgaida. Maisto užgaidos nėštumo metu. iStock.com/Mizina

Ne kartą teko girdėti, kaip nėščiosios staiga užsimano silkės, ledų ar dėl marinuotų agurkėlių yra pasirengusios nueiti į pasaulio kraštą? Atidžiai klausyk savo kūno. Maisto įgeidžiai tikriausiai tave perspėja, kad šiuo metu tau trūksta tam tikrų maistinių medžiagų.

Jei norisi mėsos, tai gali būti pirmasis ženklas, kad tau trūksta geležies ar baltymų. Noras suvalgyti ledų ar sūrio greičiausiai rodo, kad organizmui nepakanka kalcio ir riebalų. Pasikliauk šiais instinktyviais norais ir valgyk tai, ko prašo organizmas.

Žinoma, klausyk organizmo tik tuomet, jei kūnas prašo maisto. Jei užsinorėsi neįprastų dalykų (smėlio, molio, vaško, dantų pastos, dažų – bet ko, ko žmonės paprastai nevalgo), pasikonsultuok su tave prižiūrinčiu gydytoju. Tai gali būti valgymo sutrikimas, vadinamas pikacizmu (lot. pica – šarka). Juo gali sirgti įvairūs žmonės (dažniausiai serga 2–3 metų vaikai), tačiau kartais jis pasireiškia ir nėščiosioms. Tikrosios šio sutrikimo priežastys nežinomos, galbūt, kaip ir daugeliu atvejų, dėl jo reikėtų kaltinti nėštumo hormonus. Tačiau kai kurie tyrimai rodo, jog tai gali būti susiję su geležies trūkumu.

1. irasirt
    irasirt prieš 5 mėn.

Vienu metu kapojau citrinas, greipfrutus, nors siaip net nemegstu ju dar buvo daktariskos desros periodas. Kol pykino praktiskai buvau gyva koldunais su grietine ir ledais pradzioje nestumo buvo labai slykstu mesa... vyras iskepe sumustiniu i darba, o as atsimenu bambedama traukiau is ju mesa ir sakiau gal pasenus kokia dar nezinojau, kad laukiuosi.. dar buvau labai uzsinorejus tu saldainiuku spalvotu c vitaminu, kur visokiu formu buna. Prisivalgiau ju, o po to vemiau :/ visas sis keisto maisto periodas tesesi iki kol sumazejo pykinimas, mazdaug 16 savaiciu

naumi prieš 5 mėn.

Na pas mus kazkur 5 menesius nestumo visada pomidorai su grietine ir svogunais, vyrui jau buvo Pabodusios tokios salotos kasdien bet valge su manim atsakingai visus penkis mėnesius, ir dar bandeles su pienu, net alpdavau parduotuvei eidama pro ta skyriu.

3. irasirt
    irasirt prieš 5 mėn.

naumi parašė:

Mane is pradziu pykino labai nuo bandeliu kvapo. O paskui jau norejau

4. Sunflower_sky
    Sunflower_sky prieš 5 mėn.

Nėštumo pradžioj galėjau visą dieną vien pomidorus su grietine valgyt,o paskui pamačius pomidorus bloga darėsi

5. Bembi
    Bembi prieš 5 mėn.

Per pirmą nėštumą kaip ir nebuvo jokių poreikių, gal tik gale obuolius pamėgau Nu o dabar tai pasipjaustau citrinos, apsibarstau druska ir valgau, super