Neįprastos nėščiųjų maisto užgaidos (377)

Marinuoti agurkėliai - dažna nėščiųjų maisto užgaida. Maisto užgaidos nėštumo metu. iStock.com/Mizina

Ne kartą teko girdėti, kaip nėščiosios staiga užsimano silkės, ledų ar dėl marinuotų agurkėlių yra pasirengusios nueiti į pasaulio kraštą? Atidžiai klausyk savo kūno. Maisto įgeidžiai tikriausiai tave perspėja, kad šiuo metu tau trūksta tam tikrų maistinių medžiagų.

Jei norisi mėsos, tai gali būti pirmasis ženklas, kad tau trūksta geležies ar baltymų. Noras suvalgyti ledų ar sūrio greičiausiai rodo, kad organizmui nepakanka kalcio ir riebalų. Pasikliauk šiais instinktyviais norais ir valgyk tai, ko prašo organizmas.

Žinoma, klausyk organizmo tik tuomet, jei kūnas prašo maisto. Jei užsinorėsi neįprastų dalykų (smėlio, molio, vaško, dantų pastos, dažų – bet ko, ko žmonės paprastai nevalgo), pasikonsultuok su tave prižiūrinčiu gydytoju. Tai gali būti valgymo sutrikimas, vadinamas pikacizmu (lot. pica – šarka). Juo gali sirgti įvairūs žmonės (dažniausiai serga 2–3 metų vaikai), tačiau kartais jis pasireiškia ir nėščiosioms. Tikrosios šio sutrikimo priežastys nežinomos, galbūt, kaip ir daugeliu atvejų, dėl jo reikėtų kaltinti nėštumo hormonus. Tačiau kai kurie tyrimai rodo, jog tai gali būti susiję su geležies trūkumu.

Reklama:

1. Orxideja9891
    Orxideja9891 prieš 8 mėn.

Ridikeliai ir bandeles su lasinukais ☺ Del ridikeliu naminiu ejau isproto, nezinau ten toka malonumas buvo ohhoho ??

2. Pupelė 8
    Pupelė 8 prieš 8 mėn.

Mane traukia lašiniai su raugintais kopūstais ir obuoliai. Tik vėliau lb pilvas pasipūtęs, tad stengiuosi pristabdyti. O vat pries nestuma mėgdavau grudeta varškę valgyt su agurkais ir pomidorais....db vien apie tai pagalvojus negera pasidaro.

3. Meškėnė_miške prieš 8 mėn.

Aš be kefyro negaliu. Arba šaltibarščių Ir labai traukia saldumynai, vis palepinu save kokiu medaus tortu

4. Betukas
    Betukas prieš 8 mėn.

Su pirmu sūnum nebuvo visiškai jokių keistų norų, o dabar....dar nežinojau, kad laukiuosi, kai ėmiau svajot apie garstyčias ir rūkytus mėsos produktus ? Garstyčios prie mėsos, prie lašinukų, prie marinuotų agurkų, ant sumuštinių....visur.
    Buvau nepagydoma smaližė, saldumynai niekad neužsibūdavo pas mane, galėjau viena suvalgyti visą plytelę juodo šokolado (kuo daugiau % kakavos tuo geriau), o dabar spintelėje stovi gal 8vnt juodo šokolado ir aš jo nenoriu ? Noriu virtų kiaušinių su Helmans'u ?
    Ech....jei yra kažkiek tiesos, kad pagal maisto "norus" galima spręst apie būsimo leliaus lytį, tai panašu, kad išsvajota dukrytė bus kitą kartą, o db - sūnelis ☺

5. simute777
    simute777 prieš 8 mėn.

Ziuriu cia daug kas pomidorus valge as taip pat, tiek pykinimo periodu(su druska), tiek dabar pomidoru, svogunu, grietines salotos