Neįprastos nėščiųjų maisto užgaidos (358)

Ne kartą teko girdėti, kaip nėščiosios staiga užsimano silkės, ledų ar dėl marinuotų agurkėlių yra pasirengusios nueiti į pasaulio kraštą? Atidžiai klausyk savo kūno. Maisto įgeidžiai tikriausiai tave perspėja, kad šiuo metu tau trūksta tam tikrų maistinių medžiagų.

Jei norisi mėsos, tai gali būti pirmasis ženklas, kad tau trūksta geležies ar baltymų. Noras suvalgyti ledų ar sūrio greičiausiai rodo, kad organizmui nepakanka kalcio ir riebalų. Pasikliauk šiais instinktyviais norais ir valgyk tai, ko prašo organizmas.

Žinoma, klausyk organizmo tik tuomet, jei kūnas prašo maisto. Jei užsinorėsi neįprastų dalykų (smėlio, molio, vaško, dantų pastos, dažų – bet ko, ko žmonės paprastai nevalgo), pasikonsultuok su tave prižiūrinčiu gydytoju. Tai gali būti valgymo sutrikimas, vadinamas pikacizmu (lot. pica – šarka). Juo gali sirgti įvairūs žmonės (dažniausiai serga 2–3 metų vaikai), tačiau kartais jis pasireiškia ir nėščiosioms. Tikrosios šio sutrikimo priežastys nežinomos, galbūt, kaip ir daugeliu atvejų, dėl jo reikėtų kaltinti nėštumo hormonus. Tačiau kai kurie tyrimai rodo, jog tai gali būti susiję su geležies trūkumu.

...kira... prieš 2 mėn.

Bogyne parašė:
    Va!!! Kai laukiausi pamatydavau bulves tai net silpna budavo. Atrode,kad net smeletas praryt galeciau. Papasakojau apie savo tokius norus daktarei tai liepe kalci v…

Reiškėsi ne aš viena tokia durna buvau

2. simona mama
    simona mama prieš 2 mėn.

Marynuota silke su majonezu ir svogunais.agurkelei taip pat labai patiko

3. LaPie
    LaPie prieš 1 mėn.

Niekada nejaučiau reikiamybės saldumynams, o dabar mirštu, kaip noriu tortų ir pyragų :-D

4. jolačka06 prieš 1 mėn.

sveikos, o as i žuvį negaliu net pažiūrėti, tai PAT i majonezą ir panašius padažus. nėštumo pradžioje labai norejau skumbres, dabar apetitas dingsta, suvalgiau kazka ir pykina 😔😔

5. Nezinoma0
    Nezinoma0 prieš 1 sav.

Man tai ispradziu pirmiem simptomam prasidejus APELSINAi. visa paki apelsinu per diena suvalgydavau ir isbere mane skauduliais.. paskiau norejau obuoliu ... pieno produktu aktimelo ar miau gerimo ar sausu pusryciu su pienu , dabar irgi esu ne lietuvoi irgi svajoju apie lietuviska maista zemaiciu blynus balandelius ,,, uz poros dienu skrendu i lietuva tai bus rojus pilveliui o dabar labai nebegaliu apseiti be kolos ir rugsciu saldainiu tik ka visa pakuote suvalgiau beproto rugsciu saldainiu isgriauze liezuvi bet jei dar tureciau tikrai noreciau dar,,, ;/