Gazuoti gėrimai nėštumo metu (65)

Moteris geria coca cola su ledukais New Africa | Shutterstock.com

Mityba nėštumo metu – vienas didžiausių iššūkių, o tarp dažniausiai nėščiųjų užduodamų klausimų apie tinkamą mitybą, maisto ir gėrimų pasirinkimą – ar galima gerti gazuotuosius gėrimus?

Gazuotieji gėrimai: į ką nėščiosioms reikėtų atkreipi dėmesį?

Gazuotuose gėrimuose paprastai būna daug natrio – tai nėra gerai, ypač jei kraujospūdis nėštumo metu padidėjęs.

Atkreipkite dėmesį, kad nors gazuotieji gėrimai nėra priskiriami prie nėščiosioms pavojingo maisto ir gėrimų, tačiau jie organizmui neduoda jokios naudos, kaip ir bulvių traškučiai ar greitasis maistas. Itin vengti reikėtų gėrimų, kuriuose yra daug rafinuoto cukraus, nes jis gali sutrikdyti gliukozės kiekį kraujyje.

Kiek geresnis pasirinkimas – dietiniai gazuotieji gėrimai, saldinami dirbtiniais nekaloringais saldikliais. Kai kas nerimauja, kad jie gali būti kancerogeniniai ar netgi toksiški, tačiau nėra rimtų įrodymų, kad šie saldikliai sukelia kokius nors sveikatos sutrikimus, jei jais saldintų gėrimų išgeriama ne daugiau, nei rekomenduojama suaugusiam žmogui.

Kokius gėrimus geriausia rinktis nėštumo metu?

Negerai, jei nėštumo metu gersite tik gazuotuosius gėrimus (net jei jie nekaloringi ir vien dėl to atrodo sveikesni).

Geriausias gėrimas besilaukiančiai moteriai yra vanduo. Remiantis Pasaulio Sveikatos Organizacijos rekomendacijomis, moterys per dieną turėtų išgerti ir su maistu gauti bent 2.7 litrus vandens, o nėščiosios – dar daugiau.

Nėštumo metu galite išgerti sulčių, glotnutį ar pan., tačiau iš vaisių paruoštuose gėrimuose yra nemažai cukraus, tad juos gerkite saikingai ir vertinkite labiau kaip lengvą užkandį, o ne kaip gėrimą, skirtą troškuliui numalšinti.

Naujausi komentarai

 1. Yvette
  Yvette prieš 1 m.

  thesweetest parašė:
  siaubas, mane taip trauke fanta antro nestumo metu!!!! as nzn kiek jos isgeriau vsikutis sveikutis gime db ji traukia fanta

  Mane irgi be proto traukė Fanta ir obuoliai 🤣 galėdavau visą dieną nieko kito nevalgyti ir būti gyva vien obuoliais 🤣 o šiaip ir valgiau, ir gėriau viską, priaugau 22 kg, dabar dar liko 3 kg, bet man jie netrukdo 😁👍

 2. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 1 m.

  Absoliuciai nemegstu ir negeriu jokio gazuoto 💩, bet stojant skrandziui nuo bet kokio maisto, kad ir sauksto koses tik cola mane gelbejo. Aisku ne litrais geriau, kadangi geriu ir daug vandens slapimo tyrimai visada geri.

 3. Paskalis
  Paskalis prieš 9 mėn.

  Mineralini geriu tik gazuota, skanus job s man, reikia man jo 😉

 4. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 9 mėn.

  As negalejau gerti nieko kito pirmus 4men - tik gazuota vandeni, geriausiai Vycka lindo 😂

 5. tuktuk@
  [email protected] prieš 8 mėn.

  Gėriau fantą pirmus 4mėn, nes labai pykino visą parą, bei vėmiau visą mėn 4tą. 🌼🌱
Skelbimai

4,00 €
19 | 11,6 cm
Dovanoju!
74 | 6-9 mėn.