Gazuoti gėrimai nėštumo metu (65)

Moteris geria coca cola su ledukais New Africa | Shutterstock.com

Mityba nėštumo metu – vienas didžiausių iššūkių, o tarp dažniausiai nėščiųjų užduodamų klausimų apie tinkamą mitybą, maisto ir gėrimų pasirinkimą – ar galima gerti gazuotuosius gėrimus?

Gazuotų gėrimų įtaka nėščiosios organizmui

 • Gazuotas vanduo, kaip ir kiti gėrimai, prisotintas angliarūgštės, kuri dirgina skrandžio gleivinę. Tiesa, jei nėščioji neturi virškinimo problemų, tuomet angliarūgštė jai tikrai nepakenks.
 • Gazuoto vandens ir gėrimų nepatariama gerti, kai graužia rėmuo, kyla rūgštys. Vanduo su burbuliukais taip pat gali paskatinti atsirasti nemalonų deginimo jausmą stemplėje.
 • Nuo gazuotųjų gėrimų intensyviau kaupiasi dujos, todėl nėščiąsias gali pradėti varginti pilvo pūtimas.
 • Angliarūgštės prisotinti gėrimai gali sutrikdyti žarnyno peristaltiką, todėl suvartojant ypač daug gazuotųjų gėrimų galimas viduriavimas arba atvirkščiai – vidurių užkietėjimas.
 • Į gazuotus gėrimus, siekiant pailginti jų tinkamumo laiką, dažnai dedama natrio benzoato, kuris, reaguodamas su askorbo rūgštimi, gali sudaryti kancerogenines medžiagas.
 • Gazuotieji gėrimai gali paskatinti dantų emalio nykimą, dėl to gali išsivystyti dantų ėduonis.

Gazuotas vanduo nėštumo metu

Kalis, magnis ir natris, kurių įprastai yra mineraliniame vandenyje – naudingi mikroelementai. Tačiau nėščiosios turėtų itin atidžiai peržvelgti etiketes ir pasidomėti, kokie šių mikroelementų kiekiai yra mineraliniame vandenyje.

Kai kurių rūšių gazuotame mineraliniame vandenyje, kituose gėrimuose paprastai būna daug druskos – natrio chlorido. Šios medžiagos pakankamai gauname ir su maistu, o jos perteklius nėra gerai, ypač jei nėščiosios kraujospūdis yra padidėjęs. Geriant daug gėrimų, prisotintų natrio, gali ne tik šoktelėti kraujospūdis, bet ir atsirasti patinimų.

Dėl visų anksčiau aprašytųjų priežasčių nėštumo metu geriau rinktis paprastą, o ne gazuotą mineralinį vandenį.

Daugiau apie vandenį nėštumo metu skaitykite:

Gazuoti vaisvandeniai: į ką nėščiosioms reikėtų atkreipi dėmesį?

Šiuo metu saldieji gazuotieji gėrimai dar nėra priskiriami prie nėščiosioms pavojingo maisto ir gėrimų, tačiau jie organizmui neduoda jokios naudos, kaip ir bulvių traškučiai ar greitasis maistas, o dažnai gali būti ir žalingi.

Itin vengti reikėtų gėrimų, kuriuose yra daug rafinuoto cukraus, nes jis gali sutrikdyti gliukozės kiekį kraujyje.

Daugelyje gazuotų saldžių gėrimų cukrus pakeičiamas aspartamu – saldikliu, už cukrų saldesniu net 200 kartų. Etiketėse jis žymimas kodu E 951. Šis saldiklis siejamas su įvairiais negalavimais: galvos svaigimu, padidėjusiu apetitu, didesne rizika priaugti antsvorio ir kt.

Parengta mokslinių tyrimų, rodančių, kad saldieji gazuotieji gėrimai susiję su didesne osteoporozės, dantų ėduonies ir net vėžio išsivystymo rizika.

Kai kuriuose vaisvandeniuose galima rasti ir fosforo rūgšties, skatinančios inkstų ligų ir akmenų inkstuose ar tulžies pūslėje atsiradimą, ypač jei nėščiosios giminėje pasitaikė tokio tipo negalavimų.

Įvairūs dažikliai, konservantai, esantys saldžiuosiuose gėrimuose, gali sukelti alergines reakcijas – alerginį rinitą ir bronchinę astmą: vaikas ateityje gali būti alergiškas.

Kiek geresnis pasirinkimas – gazuotieji gėrimai be saldiklių ir konservantų, pavyzdžiui, su natūraliomis vaisių sultimis.

Gazuotieji gėrimai ir pykinimas

Tiesa, gazuotieji gėrimai gali būti net ir naudingi, ypač pirmąjį nėštumo trimestrą, kai pykinimas – pats intensyviausias. Jie gali sumažinti pykinimą. Labiausiai tiks imbiero ar mėtų skonio gėrimai („Schweppes“ tipo).

Pykinimą gerokai nuslopinti gali ir atšaldytas gazuotas mineralinis vanduo, tad jei neturite problemų su skrandžiu, galite jį gurkšnoti.

Naujausi komentarai

 1. Yvette
  Yvette prieš 1 m.

  thesweetest parašė:
  siaubas, mane taip trauke fanta antro nestumo metu!!!! as nzn kiek jos isgeriau vsikutis sveikutis gime db ji traukia fanta

  Mane irgi be proto traukė Fanta ir obuoliai 🤣 galėdavau visą dieną nieko kito nevalgyti ir būti gyva vien obuoliais 🤣 o šiaip ir valgiau, ir gėriau viską, priaugau 22 kg, dabar dar liko 3 kg, bet man jie netrukdo 😁👍

 2. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 1 m.

  Absoliuciai nemegstu ir negeriu jokio gazuoto 💩, bet stojant skrandziui nuo bet kokio maisto, kad ir sauksto koses tik cola mane gelbejo. Aisku ne litrais geriau, kadangi geriu ir daug vandens slapimo tyrimai visada geri.

 3. Paskalis
  Paskalis prieš 1 m.

  Mineralini geriu tik gazuota, skanus job s man, reikia man jo 😉

 4. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 1 m.

  As negalejau gerti nieko kito pirmus 4men - tik gazuota vandeni, geriausiai Vycka lindo 😂

 5. tuktuk@
  [email protected] prieš 1 m.

  Gėriau fantą pirmus 4mėn, nes labai pykino visą parą, bei vėmiau visą mėn 4tą. 🌼🌱