Gimdymo laukimas: kai laikas slenka labai lėtai (100)

Gimdymo laukimas Aquarius Studio | Shutterstock.com

Artėjant svarbiajai dienai tampa vis sunkiau, o laikas gali imti slinkti ypatingai lėtai. O dar tie draugų, artimųjų klausimai: „Ar dar nepagimdei?“

Pasinaudokite šiais patarimais, padėsiančiais pasijusti geriau, „pagreitinti“ laiko tėkmę ir nukreipti įkyrias mintis.

Pasistenkite sumažinti artėjant gimdymui jaučiamą skausmą ir diskomfortą

Dažnai moteriai norisi pagreitinti laiką, nes nėštumas paskutiniosiomis savaitėmis (o kartais net ir paskutiniais mėnesiais) labai vargina fiziškai.

Pakitusi hormonų koncentracija, padidėjęs kraujo tūris, augantis svoris, pasikeitusi laikysena, didelis vidaus organus spaudžiantis vaikelis lemia nėštumo pabaigoje būdingą skausmą ir diskomfortą.

Eikite pasivaikščioti, paplaukiokite baseine arba apsilankykite nėščiųjų mankštose. Nors nėra moksliškai pagrįstų įrodymų, kad pratimai paskatina gimdymą, daugelis moterų teigia, kad mankšta joms padeda jaustis geriau (taip pat ir geriau išsimiegoti).

Daugiau apie dažniausiai pasitaikančius skausmus ir kaip juos sumažinti skaitykite:

Susiruoškite gimdymui

Pasiruošimas gimdymui bei netrukus gimsiančio kūdikio auginimui yra ne tik labai reikalingas, bet ir padeda atsipalaiduoti bei neleidžia prailgti laukimui.

Ruošiantis artėjančiam gimdymui turėtumėte:

 • Pasiruošti gimdyvės krepšelį, t.y. susidėti daiktus, kurių reikės gimdymo metu ir iškart po jo.
 • Pasiruošti kūdikio kraitelį, t.y. nusipirkti kūdikiui reikalingiausius daiktus, drabužėlius, higienos priemones.
 • Pasidomėti gimdymo eiga. Tai padeda išvengti nepragrįstų baimių ir suteikia daugiau pasitikėjimo savimi.
 • Profilaktinio nėščiųjų apsilankymo pas gydytoją metu aptarti pageidaujamą gimdymo eigą, t.y. pasikalbėti apie gimdymo skausmo malšinimo būdus, jums priimtinas (ir nepageidaujamas) medicinines intervencijas, vyro dalyvavimo gimdyme galimybę ir pan. Galite susidaryti gimdymo planą ir aptarti jį su gydytoju.
 • Apsilankyti ligoninėse ir gimdymo namuose, išsirinkti, kur ketinate gimdyti, pasidomėti toje įstaigoje teikiamomis mokamomis ir nemokamomis gimdymo paslaugomis.
 • Pasidomėti kamieninių ląstelių iš virkštelės saugojimu.
 • Pasidomėti automobilinėmis kėdutėmis ir išmokti ją tvirtinti automobilyje, nes naujagimį privalėsite parsivežti jam pritaikytoje automobilinėje kėdutėje.

Ruoškitės naujagimio priežiūrai

Jei tai pirmas jūsų mažylis, pirmosios dienos su naujagimiu gali būti tikras iššūkis! Belaukdamos gimdymo, pasidomėkite svarbiausiais kūdikio priežiūros klausimais: žindymu, maudymu, bambutės priežiūra, specifinėmis naujagimio būklėmis ir net kakučiu (nustebsite, koks tai svarbus klausimas!)

Galite lankyti specializuotus kursus, prašyti mamos ar vaikų turinčių draugių patarimo, skaityti knygas apie vaiko priežiūrą ar susirasti šią informaciją internete.

Apie naujagimio priežiūrą pirmosiomis dienomis skaitykite atmintinėje:

Ką dar nuveikti belaukiant gimdymo?

Likus kelioms savaitėms iki gimdymo visi pagrindiniai pasiruošimo darbai tikriausiai jau yra padaryti, tad laiką „prastumti“ tampa dar sudėtingiau.

Štai keletas patarimų, kuo galima užsiimti ir kaip prasiblaškyti laukiant gimdymo:

 • Rašykite dienoraštį. Šis laukimo metas netruks prabėgti ir užsimiršti, tačiau vėliau bus smagu prisiminti šio meto emocijas ir mintis, kurios sukosi jūsų galvoje artėjant gimdymui.
 • Parašykite laišką netrukus gimsiančiam kūdikiui. Tai bus smagus, sentimentalus prisiminimas, galbūt – dovana pilnametystės proga. Užaugusiam jūsų vaikui bus įdomu sužinoti apie ką jūs galvojote, kuomet jo laukėtės.
 • Pasigaminkite maisto ir sušaldykite: vaikeliui gimus, laisvo laiko bus mažiau, tad bus patogu maistą tiesiog pasišildyti. Stenkitės rinktis žindyvei tinkamus produktus ir patiekalus, kuriuose nėra sudedamųjų dalių, galinčių turėti įtakos pilvuko diegliams, kurių nebrandi kūdikio virškinimo sistema netoleruoja ar kuriems dažniau pasireiškia alerginės reakcijos.
 • Išeikite papietauti su geriausia drauge ar praleiskite romantišką vakarą su vyru (po kūdikio gimimo tam laiko liks nedaug).
 • Imkitės naujos veiklos, pradėkite naują rankdarbį ir pan. Gimdymui artėjant moterys tarsi sustingsta laukime ir vengia pradėti kažką naujo. Taip, galbūt nevertėtų imtis labai svarbių darbų, kurių galbūt nespėsite pabaigti, tačiau tikrai galite pradėti megzti naują megztinį, siūti pagalvėlių užvalkalus ir pan. Jeigu nespėsite pabaigti iki gimdymo, didelės bėdos nebus, o laukimas bus malonesnis.
 • Skirkite laiko sau. Vos gimus kūdikiui visas savo jėgas ir dėmesį skirsite rūpesčiui juo, todėl dabar puiki proga apsilankyti pas kirpėją, pasidaryti manikiūrą ir pedikiūrą, atlikti depiliacijos procedūras ir pan.

Susiję straipsniai

Prasidėjo gimdymas: kada reikėtų vykti į ligoninę?

Kada prasideda tikrasis gimdymas ir kuriuo metu jau tikrai reikia būti ligoninėje? Verta žinoti 5-1-1 taisyklę!

Cezario pjūvio operacija pagal pageidavimą

Nuo 2024 m. sausio įsigaliojo nauja tvarka, suteikianti galimybę gimdyvėms rinktis cezario pjūvio operaciją pagal pageidavimą.

Cezario pjūvio operacijos nuo 2023 m. atliekamos ir gimdyvei pageidaujant

Sveikatos apsaugos ministerija nuo 2023 m. didina cezario pjūvio operacijų prieinamumą. Numatyti atvejai, kai gimdyvė galės prašyti šios operacijos.

Naujausi komentarai

 1. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 2 m.

  Hmama parašė:
  As pagimdziau 38sav. 1d. Tai neaisku kiek dar liko, tai gali ivykti bet kada greito ir sklandaus jums gimdymo.

  Rytoj mums 38.

 2. crema_fina
  crema_fina prieš 2 m.

  Panda mama parašė:
  Rytoj mums 38.

  Tik dziaukites, kol dar galit, kuo ilgiau ilsekites, miegokit, nes gimus vaikui, demesi skirsite jam...

 3. User has not uploaded an avatar
  mama96 prieš 2 m.

  Aha. Man 37+3 jau taip laukiu ,bet kai pagalvoju gali but ir po termino 🤔

 4. Lejuleja
  Lejuleja prieš 2 m.

  Žiauru, jei kas skaitė šią temą nuo pradžių, mergina visas bandė nupramint, kad nėra baisus gimdymas ir įmetė kaip pvz rekiancios moters kančias, vos užmigau šiandien 😁 ir tikrai tikiu kad neteks taip rėkti 🙂 iš šono atrodo baisiai ir jėgas eikvojanciai
  Bet na kaaam tokias baisybes kelti

 5. User has not uploaded an avatar
  mama96 prieš 2 m.

  Lejuleja parašė:
  Žiauru, jei kas skaitė šią temą nuo pradžių, mergina visas bandė nupramint, kad nėra baisus gimdymas ir įmetė kaip pvz rekiancios moters kančias, vos užmigau šiandi…

  Tikrai taip. Kad ir kaip skauda geriau nerekt nes poto labai sunku bus,nebebus jegu