Gimdymo laukimas: kai laikas slenka labai lėtai (100)
Artėjant svarbiajai dienai tampa vis sunkiau, o laikas gali imti slinkti ypatingai lėtai. O dar tie draugų, artimųjų klausimai: „Ar dar nepagimdei?“
Pasinaudokite šiais patarimais, padėsiančiais pasijusti geriau, „pagreitinti“ laiko tėkmę ir nukreipti įkyrias mintis.
Pasistenkite sumažinti artėjant gimdymui jaučiamą skausmą ir diskomfortą
Dažnai moteriai norisi pagreitinti laiką, nes nėštumas paskutiniosiomis savaitėmis (o kartais net ir paskutiniais mėnesiais) labai vargina fiziškai.
Pakitusi hormonų koncentracija, padidėjęs kraujo tūris, augantis svoris, pasikeitusi laikysena, didelis vidaus organus spaudžiantis vaikelis lemia nėštumo pabaigoje būdingą skausmą ir diskomfortą.
Eikite pasivaikščioti, paplaukiokite baseine arba apsilankykite nėščiųjų mankštose. Nors nėra moksliškai pagrįstų įrodymų, kad pratimai paskatina gimdymą, daugelis moterų teigia, kad mankšta joms padeda jaustis geriau (taip pat ir geriau išsimiegoti).
Daugiau apie dažniausiai pasitaikančius skausmus ir kaip juos sumažinti skaitykite:
Susiruoškite gimdymui
Pasiruošimas gimdymui bei netrukus gimsiančio kūdikio auginimui yra ne tik labai reikalingas, bet ir padeda atsipalaiduoti bei neleidžia prailgti laukimui.
Ruošiantis artėjančiam gimdymui turėtumėte:
- Pasiruošti gimdyvės krepšelį, t.y. susidėti daiktus, kurių reikės gimdymo metu ir iškart po jo.
- Pasiruošti kūdikio kraitelį, t.y. nusipirkti kūdikiui reikalingiausius daiktus, drabužėlius, higienos priemones.
- Pasidomėti gimdymo eiga. Tai padeda išvengti nepragrįstų baimių ir suteikia daugiau pasitikėjimo savimi.
- Profilaktinio nėščiųjų apsilankymo pas gydytoją metu aptarti pageidaujamą gimdymo eigą, t.y. pasikalbėti apie gimdymo skausmo malšinimo būdus, jums priimtinas (ir nepageidaujamas) medicinines intervencijas, vyro dalyvavimo gimdyme galimybę ir pan. Galite susidaryti gimdymo planą ir aptarti jį su gydytoju.
- Apsilankyti ligoninėse ir gimdymo namuose, išsirinkti, kur ketinate gimdyti, pasidomėti toje įstaigoje teikiamomis mokamomis ir nemokamomis gimdymo paslaugomis.
- Pasidomėti kamieninių ląstelių iš virkštelės saugojimu.
- Pasidomėti automobilinėmis kėdutėmis ir išmokti ją tvirtinti automobilyje, nes naujagimį privalėsite parsivežti jam pritaikytoje automobilinėje kėdutėje.
Ruoškitės naujagimio priežiūrai
Jei tai pirmas jūsų mažylis, pirmosios dienos su naujagimiu gali būti tikras iššūkis! Belaukdamos gimdymo, pasidomėkite svarbiausiais kūdikio priežiūros klausimais: žindymu, maudymu, bambutės priežiūra, specifinėmis naujagimio būklėmis ir net kakučiu (nustebsite, koks tai svarbus klausimas!)
Galite lankyti specializuotus kursus, prašyti mamos ar vaikų turinčių draugių patarimo, skaityti knygas apie vaiko priežiūrą ar susirasti šią informaciją internete.
Apie naujagimio priežiūrą pirmosiomis dienomis skaitykite atmintinėje:
Ką dar nuveikti belaukiant gimdymo?
Likus kelioms savaitėms iki gimdymo visi pagrindiniai pasiruošimo darbai tikriausiai jau yra padaryti, tad laiką „prastumti“ tampa dar sudėtingiau.
Štai keletas patarimų, kuo galima užsiimti ir kaip prasiblaškyti laukiant gimdymo:
- Rašykite dienoraštį. Šis laukimo metas netruks prabėgti ir užsimiršti, tačiau vėliau bus smagu prisiminti šio meto emocijas ir mintis, kurios sukosi jūsų galvoje artėjant gimdymui.
- Parašykite laišką netrukus gimsiančiam kūdikiui. Tai bus smagus, sentimentalus prisiminimas, galbūt – dovana pilnametystės proga. Užaugusiam jūsų vaikui bus įdomu sužinoti apie ką jūs galvojote, kuomet jo laukėtės.
- Pasigaminkite maisto ir sušaldykite: vaikeliui gimus, laisvo laiko bus mažiau, tad bus patogu maistą tiesiog pasišildyti. Stenkitės rinktis žindyvei tinkamus produktus ir patiekalus, kuriuose nėra sudedamųjų dalių, galinčių turėti įtakos pilvuko diegliams, kurių nebrandi kūdikio virškinimo sistema netoleruoja ar kuriems dažniau pasireiškia alerginės reakcijos.
- Išeikite papietauti su geriausia drauge ar praleiskite romantišką vakarą su vyru (po kūdikio gimimo tam laiko liks nedaug).
- Imkitės naujos veiklos, pradėkite naują rankdarbį ir pan. Gimdymui artėjant moterys tarsi sustingsta laukime ir vengia pradėti kažką naujo. Taip, galbūt nevertėtų imtis labai svarbių darbų, kurių galbūt nespėsite pabaigti, tačiau tikrai galite pradėti megzti naują megztinį, siūti pagalvėlių užvalkalus ir pan. Jeigu nespėsite pabaigti iki gimdymo, didelės bėdos nebus, o laukimas bus malonesnis.
- Skirkite laiko sau. Vos gimus kūdikiui visas savo jėgas ir dėmesį skirsite rūpesčiui juo, todėl dabar puiki proga apsilankyti pas kirpėją, pasidaryti manikiūrą ir pedikiūrą, atlikti depiliacijos procedūras ir pan.
Rytoj mums 38.