Nėščiosios pilvuko nusileidimas prieš gimdymą (72)

Nėščia moteris sėdi ant žemės bedya | Shuttetstock.com

Nėščiosios pilvas artėjant gimdymo terminui staiga pasikeičia – šiek tiek pasmunka žemyn. Taip nutinka dėl to, kad vaisius apsiverčia žemyn galva. Tai reiškia, kad gimdymas – jau visai čia pat. Dažniausiai apie šį pokytį įspėja diskomfortas, susijęs su spaudimu į dubenį, dažnas noras šlapintis ir kt.

Prieš nusileisdamas, vaisius gali suktis, todėl jo pakaušis atsidurs pilvo priekyje, o galva bus nukreipta žemyn. Tačiau kai pilvukas jau bus nusileidęs, tikrai tai pajusite: kai kurios moterys įvardija, kad po to jautėsi taip, tarsi tarp kojų nešiotų boulingo kamuolį. Kai vaisius įsistato į dubenį, jo galva atsiduria viename lygyje su mamos sėdmenimis. Nėščiosios pilvui nusileidus, vaikelį nešioti iš tikrųjų tampa šiek tiek lengviau.

Kurią nėštumo savaitę daugumai būsimųjų mamų pilvukas nusileidžia?

Jei tai pirmasis moters nėštumas, tikėtina, kad pilvukas nusileis ir vaisius apsivers iki gimdymo likus 2–4 sav. (t.y. 36–38 sav.) ar šiek tiek anksčiau.

Jei moteris jau yra gimdžiusi, pilvas gali nenusmukti iki pat gimdymo pradžios. Taip yra dėl to, kad organizmas jau patyrė gimdymą, todėl ir kūnui gali prireikti mažiau laiko prisitaikyti prie gimdymo padėties.

Kai kurių moterų pilvas nusileidžia tik gimdymui prasidėjus ar iki jo likus kelioms valandoms.

Taigi, tiksliai numatyti, kada pilvas turėtų nusileisti, neįmanoma, nes kiekvienas nėštumas yra unikalus.

Pilvo nusileidimo požymiai: kaip atpažinti, kada tai nutiks?

Tikriausiai pajusite, kada pilvas nusileis ir vaisiaus padėtis pakis. Beje, nebeliks kai kurių nusiskundimų, tačiau gali atsirasti ir naujų nepatogumų.

Keli požymiai, rodantys, kad vaisius veikiausiai įsistatė į dubenį:

 • Galite pastebėti pilvuko formos pokyčių, kadangi vaisius dabar įsitvirtino žemiau. Pilvukas tarsi pasmunka, nusileidžia žemiau;
 • Nėščioji jaučiasi taip, tarsi tarp kojų nešiotųsi boulingo kamuolį;
 • Jaučiate norą šlapintis dar dažniau nei anksčiau, nes dar labiau padidėja spaudimas šlapimo pūslei;
 • Vaikščiodamos jaučiate vis didesnį diskomfortą (galite pradėti krypuoti);
 • Jums gali pradėti skaudėti nugarą, galite jausti apatinės nugaros dalies spaudimą, nes padidėja raumenims ir sąnariams tenkantis krūvis;
 • Gali prasidėti ar atsinaujinti hemorojus, nes padidėjęs spaudimas paveikia ir tiesiosios žarnos kraujagysles, nervus;
 • Veikiausiai pagerės apetitas: pilvui nusileidus, mažiau spaudžiamas ir skrandis, tad jausitės alkanesnė nei anksčiau;
 • Taps lengviau kvėpuoti;
 • Gali mažiau varginti ir rėmuo, iki tol buvęs vienu iš nemaloniausių simptomų;
 • Didesnė tikimybė, kad pasišalins gleivių kamštis: vaikelis labiau spaudžia gimdos kaklelį. Gleivių kamščio pasišalinimo simptomas – želė arba kiaušinio trynį primenančios išskyros.

Kaip atpažinti ir pajausti, kad nėščiosios pilvas nusileido?

Kai pilvukas nusileidžia, galite pajusti vaisiaus judėjimą žemyn. Kai kurios nėščiosios mini, kad judesys buvo staigus ir intensyvus, gerai juntamas. Tačiau šio pokyčio galite nepastebėti (pavyzdžiui, pilvas gali nusileisti jums miegant). Tačiau bet kokiu atveju tikėtina, kad po to jausitės vos komfortiškiau, nes dabar pilve atsiras daugiau vietos, kūdikis taip intensyviai nebespaus jūsų organų.

Po kiek laiko nėščiosios pilvukui nusileidus turėtų prasidėti gimdymas?

Nors pilvo nusileidimas ir vaisiaus galvutės įsistatymas į dubenį rodo, kad jūsų kūnas jau ruošiasi gimdymui, tai nepadės nuspėti (tuo labiau tiksliai), kada prasidės gimdymas. Iki gimdymo datos gali praeiti ir kelios savaitės.

Tai tik vienas iš daugelio simptomų, pranašaujančių apie artėjantį gimdymą. Kiti pokyčiai, įspėjantys apie jį – gleivių kamščio pasišalinimas, nubėgę vaisiaus vandenys, tikrieji (o ne paruošiamieji) sąrėmiai ir kt.

Plačiau skaitykite:

Kaip paskatinti vaisių greičiau nusileisti (apsiversti)?

Jei gimdymo terminas sparčiai artėja, bet pilvas nenusileido ir vaisiais galvutė neįsistatė į dubenį, galite atlikti šias veiklas, skatinančias vaisių nusileisti:

 • Daugiau vaikščioti;
 • Sėdėti ir suptis ant gimnastikos kamuolio;
 • Daryti pritūpimus;
 • Ropoti keturiomis arba atlikti įvairius pratimus keturpėščioje padėtyje (pvz., atlikti jogos pozą „Katė - karvė“, kuomet nugara tai suapvalinama, tai išriečiama);
 • Daryti dubens pratimus (pvz., dubens kėlimą atsigulus ant nugaros).

Pildo (ne)nusileidimas: kada kreiptis į gydytoją?

Pilvui nusileidus kartais jaučiamas dubens skausmas. Tai reiškia, kad gali reikėti kreiptis į gydytoją bei prašyti ištirti, ar skausmas – normalus, ar patologinis.

Su gydytoju pasitarkite, jei dubens skausmas yra nuolatinis arba pasireiškia reguliariai, yra lydimas šių simptomų:

Jei padidėjusį spaudimą žemyn dubens srityje pajusite dar iki 37 nėštumo savaitės, geriau paskambinkite nėštumą prižiūrinčiam gydytojui, papasakokite apie šį simptomą: jis išsiaiškins, ar neprasidėjo priešlaikinis gimdymas.

Taip pat gydytojas vizitų metu tikrins kūdikio padėtį, gimdos kaklelį ir kt.: tai padeda įvertinti, kada gali prasidėti gimdymas.

Jeigu iki 36 nėštumo savaitės kūdikis gimdoje neapsiverčia ir pilvukas nepasmunka, gydytojas, įvertinęs jo padėtį gimdoje, atsižvelgęs į nėštumo eigą, vaisiaus ir nėščiosios būklę, prieš tai buvusius nėštumus ir gimdymus bei kitas priežastis, gali pasiūlyti:

Susiję straipsniai

Nemokamas šulinių vandens ištyrimas nėščiosioms

Nėščioms moterims, taip pat šeimoms, kuriose auga kūdikiai iki 6 mėn. amžiaus, šulinių vandens tyrimai atliekami nemokamai.

MAMŲ ISTORIJOS. Kaip aš sužinojau, kad laukiuosi

Kokių tik nebūna tų netikėtų pastojimo istorijų. Gyvenimas yra kupinas siurprizų, kurie kartais gali pranokti įdomiausius filmų bei serialų siužetus.

Dauno sindromo diagnozavimas nėštumo metu

Visoms nėščiosioms rekomenduojama atlikti bent pirminius tyrimus, padedančius diagnozuoti Dauno sindromą, vyresnėms nei 35 m. - papildomus tyrimus.

Naujausi komentarai

 1. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 2 m.

  viktorijar20 parašė:
  Nusileides jau jusu, ir taip gan žymiai pakrites, mano panašiai buvo, dar vasario 17 diena užejo noras fotkintis, tai pasifotkinau, ir 21 pagimdžiau ☺️

  Tikiuosi vaikelio ilgai nereikės laukti ☺️

 2. viktorijar20
  viktorijar20 prieš 2 m.

  Panda mama parašė:
  Tikiuosi vaikelio ilgai nereikės laukti ☺️

  Maniške gime 38sav, man po pilvo nusileidimo buvo lengviau kvepuoti, bet irgi pakildavo kartas nuo karto rugštys, manau dienu klausimas kada susitiksit su mažyliu 🥰

 3. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 2 m.

  viktorijar20 parašė:
  Maniške gime 38sav, man po pilvo nusileidimo buvo lengviau kvepuoti, bet irgi pakildavo kartas nuo karto rugštys, manau dienu klausimas kada susitiksit su mažyliu 🥰…

  Ir as manau ta pati, ir savijautą kaip prieš gimdymą nebe daug liko. Noriu iki kitos savaitės datempti ☺️

 4. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 2 m.

  viktorijar20 parašė:
  Maniške gime 38sav, man po pilvo nusileidimo buvo lengviau kvepuoti, bet irgi pakildavo kartas nuo karto rugštys, manau dienu klausimas kada susitiksit su mažyliu 🥰…

  Ir jaučiu spaudimą nugaros apačioje.

 5. Svajone99
  Svajone99 prieš 2 m.

  ar čia jau skaitosi nusileidęs pilvas?🙈