Pradėjus primaitinti, užkietėjo viduriukai

Komentuoti
 1. 2016.08.15 17:24 (prieš 2 m.)

  Sveikos mamytes pradejome ragauti kosytes ir mazylei uzkietejo viduriukai. Nezinau kaip padeti mazyliai gal patarimu kokiu turite o gal jums kas padejo kovoti su situ blogiu.

 2. Berniukas pagrandukas 2 m. 5 mėn.
  Saulyte mergyte 4 m. 11 mėn.

  2016.08.15 17:31 (prieš 2 m.)

  renare12345 parašė:
  Sveikos mamytes pradejome ragauti kosytes ir mazylei uzkietejo viduriukai. Nezinau kaip padeti mazyliai gal patarimu kokiu turite o gal jums kas padejo kovoti su si…

  As pries kiekviena maitinima duodavau vandens .Duodavau slyvu tyreles.

 3. 2016.08.15 17:53 (prieš 2 m.)

  Slyvu tyrele arba sultys neblogai gelbeja si reikala.Jei jau labiau uzkietejo (daug dienu ir matot kad vaikutis prastai jauciasi), vaistinej zvakuciu yra pirkt.arba klizmute padaryti galit

  1
 4. 2016.08.15 18:18 (prieš 2 m.)

  Maniskei niekas negelbejo, tik daznesnis mp davimas. O kai suejo 1.5m pamego kivi. Tada tik pradejo gereti. Nei duphalac nei forlax negelbejo. Siaip bulviu maziau i koses, daugiau cukiniju, moliugo. O virtos morkos tai kazkas baisaus, nuo ju kaip ir nuo ryziu blogai buna. Melynes dar labai kietina. Jei turit su kuo isspauskit truputi morku sulciu. As su smulkia tarka tarkuodavau ir nuspausdavau su merliuku. Kitiems padeda tai. Nuo slyvu maniskei pilva pute, nelaisvino visai.

  2
 5. 2016.08.15 18:22 (prieš 2 m.)

  renare12345 parašė:
  Sveikos mamytes pradejome ragauti kosytes ir mazylei uzkietejo viduriukai. Nezinau kaip padeti mazyliai gal patarimu kokiu turite o gal jums kas padejo kovoti su si…

  Atsisakyti kuriam laikui košių pradžiai. Palaukti bent kol sueis ne mažiau 6 mėn. Duoti košes kurios nekietina viduriukų.

 6. 2016.08.15 18:55 (prieš 2 m.)

  galadriel parašė:
  Atsisakyti kuriam laikui košių pradžiai. Palaukti bent kol sueis ne mažiau 6 mėn. Duoti košes kurios nekietina viduriukų.

  Siandien nedaviau jokiu kosiu tik mp tikiuosi pageres bet mums jau nuo 5 men tokia problema nors pries tai tik mp ir gaudavo nezinau kas cia pasikeite kad tie viduriukai kieteti pradejo

 7. Berniukas pagrandukas 2 m. 5 mėn.
  Saulyte mergyte 4 m. 11 mėn.

  2016.08.15 18:58 (prieš 2 m.)

  renare12345 parašė:
  Siandien nedaviau jokiu kosiu tik mp tikiuosi pageres bet mums jau nuo 5 men tokia problema nors pries tai tik mp ir gaudavo nezinau kas cia pasikeite kad tie vidur…

  Nauja maista ivedinejat uztat.

 8. 2 m. 5 mėn.
  Ιωάννης/Jonas 2 m. 10 mėn.

  2016.08.16 06:58 (prieš 2 m.)

  renare12345 parašė:
  Siandien nedaviau jokiu kosiu tik mp tikiuosi pageres bet mums jau nuo 5 men tokia problema nors pries tai tik mp ir gaudavo nezinau kas cia pasikeite kad tie vidur…

  O kur jus skubat su tom kosem?

  Tos bedos pas mus periodiskai irgi atsiranda, pradejus primaitinti aisku nuo ko ir kaip... Veliau susireguliavo, paskiau ir vel ziu keliu dienu uzlaikymas... Zodziu itariu daugeliui taio, tiesiog reikia nuolat stebeti ir sekti kuris maistelis gelbeja, o kuris ne.

 9. daktariukė 3 m. 1 mėn.
  programukas 5 m. 10 mėn.

  2016.08.16 12:01 (prieš 2 m.)

  Mano sūnui (dabar jam beveik ketveri) irgi nuo primaitinimo pradžios buvo užkietėjimo problemos. Tik dantims dygstant pasitaisydavo.

  Daug ką bandėm. Pradžioj ilgiau nei metus su laktulioze (Duphalac) gyvenom, paskui probiotikus bandėm, kuriam laikui padėjo. Kai jau galiausiai pavyko atsisakyti sauskelnių, vėl problemos, gėrėm Forlax. Deja, viskas veikė tik vartojimo pradžioj. O tada vėl problemos.

  Bet koks maistas nors kiek sugeriantis vandenį mums pridarydavo bėdų. Kažkokių rimtų įplišimų išvengti pavyko, bet kaip mums gydytoja aiškino, ypač kūdikiui užkietėjimas yra pavojingas, kad gali išsitampyti žarnos. Na, panašiai, kaip išsitampo ir paskui jau į savo pradines formas nebegrįžta balionas.

  Per visą šitą laiką pasidariau sau dvi išvadas. Pirma, svarbiausia skysčiai. Antra, jei kietėja pačioj primaitinimo pradžioj, vaikas nepasiruošęs arba per dideli kiekiai.

  Pas mus dabar viskas būtent skysčių - vanduo, sultys, ledai, žali kokteiliai - pagalba ir kontroliuojama. Išmatos, mano galva, vis dar kietesnės, nei turėtų būti (gal čia kažkiek ir genetikos nulemta, aš pati linkusi į užkietėjimus), bet vaikas pats nueina į tualetą be problemų. Todėl esant nesklandumams, patarčiau didinti skysčių kiekį. Aišku, kietinantį maistą žiūrėti irgi reikia, bet bent jau mūsų atveju visko išvengti, ypač vaikui augant, buvo neįmanoma.

  Taip pat skysčių davimas negalioja iki kokių 8 mėnesių, pakol MP dar turėtų būti vienintelis gėrimas. Tada reiktų arba daugiau MP, arba mažiau primaitinamo maisto. O jeigu pradedama primaitinti dar nė nesuėjus 6 mėn arba net ir suėjus, tačiau vaikui nerodant visų pasiruošimo ženklų, kietėjantys viduriai yra vienas iš ženklų, kad kūdikio žarnynas dar nepasirengęs priimti naujų iššūkių. Primaitinimą geriausia nutraukti (reikėjo nė nepradėti šiaip), išimtinai maitinant MP palaukti 2 sav arba iki kol susitvarkys viduriai, ir tinkamu metu vėl iš naujo.

  Ir dar. Žvakutėms/klizmutėms be patikimos gydytojos paliepimo, griežtas ne. Taip galima tik dar didesnių problemų prisidaryti. Ieškoti reikia ne trumpalaikio sprendimo, o problemos šaknų.

  2
 10. 2016.10.20 13:46 (prieš 1 m.)

  Sveikos, gal dar kuri turit patarimų dėl viduriukų kietėjimo? Mantui 8 mėn., primaitinti pradėjau nuo šešių mėnesių, tačiau viduriai pradėjo kietėti nuo septynių mėnesių vis dar maitinu ir MP ir nežinau ką daryti, būna po tris dienas nesituština arba padaro beveik kietai ir po nedaug kas tris dienas kartą padėjo vanduo nuo džiovintų slyvų po mirkymo, tik nežinau ar galima, tai tik kartą bandžiau, bet pasituštino ir dantukai dygsta šiuo metu, tai tikrai turėtų skystai daryti, bet va... labai nesinori vaistų ir žvakučių, ką patartumėt?

Žinutės parašytos:

Naujas komentaras