Dėmės rūbuose ir jų valymo būdai

Komentuoti
 1. Rasa M.
  2011.04.13 11:23 (prieš 7 m.)
  2011.04.13 11:23 (prieš 7 m.)

  KAIP GALIMA IŠVALYTI,BANANO AR KITOKIAS DĖMES,PRAŠOM PASIDALINTI PATIRTIMI Ačiū

 2. wampyre
  2011.04.13 11:42 (prieš 7 m.)
  2011.04.13 11:42 (prieš 7 m.)

  va labai gera tema. man irgi labai idomu, gal kas zinot kaip efektingai pasalint demes pvz. obuolio?

 3. Reklama
 4. 2011.04.13 11:54 (prieš 7 m.)
  2011.04.13 11:54 (prieš 7 m.)

  man banano ir obuolio demiu visiskai pasalinti niekada nepavyko,man geriausias demiu isemejas yra vanich,bet siuo atveju ir jis buvo bejegis,nebent tas demes plaunant is karto po ju atsiradimo

  2
 5. Aušrinė
  2011.04.13 12:04 (prieš 7 m.)
  2011.04.13 12:04 (prieš 7 m.)

  Aš iš karto nurengiu tą rūbą, kurį sutepė. Užpurškiu Vanish dėmių valiklio, tada pamirkau truputį su skalbimo skysčiu ir išskalbiu Jokių dėmių neturim nei ant vieno drabužėlio

  2
 6. 2011.04.13 12:59 (prieš 7 m.)
  2011.04.13 12:59 (prieš 7 m.)

  Aš naudoju RinguvaX dėmių valiklį su tulžimi ir paprastą ūkinį muilą, per kelis skalbimus net ir pačios baisiausios dėmės išnyksta. Vos tik atsiradusias uogų dėmes labai paprastai galima išvalyti dėmę gausiai nupilant ką tik virusiu karštu vandeniu.

  2
 7. @kvietkelis@
  2011.04.13 15:09 (prieš 7 m.)
  2011.04.13 15:09 (prieš 7 m.)

  vanishas ir muilas su tulzimi. Nieko stebuklingo, bet suveikia. Kalbant apie ne maistines kilmes demes-tepaluotus ar kitokiais riebalais isteptus rubus(buna grizta is darzelio nezinia kokia sriuba apsipyles) tai su indu plovikliu apipilu ir i skalbianke. Krauja-kuo sviezesnis tuo lengviau isimti saltam vandeny, o kas lieka-i skalbianke.

  1
 8. Reklama
 9. Rasa M.
  2011.04.13 15:55 (prieš 7 m.)
  2011.04.13 15:55 (prieš 7 m.)

  va beieskodama radau info,bandysiu isimti tokiu budu bananu demes Tikriausiai druską ir citriną dažniausiai siejate su tekila, tačiau ši kombinacija labai tinka tokioms maisto produktų dėmėms kaip bananai valyti. Už tokios puikios išvaizdos kiauto slypi tikras velniūkštis – kai jis įsivelia į kūdikio drabužinę. Bananų dėmių išvalyti beveik neįmanoma. Tačiau beveik – vertikaliai ant rankšluosčio paguldykite bananais išteptus šliaužtinukus, puse citrinos gerai ištrinkite dėmę (medžiaga turėtų greitai nusispalvinti), užpilkite ploną sluoksnį druskos ir leiskite kelias valandas šiems šliaužtiniams pagulėti maišelyje. Tada skalbkite juos kaip nurodyta etiketėje.

 10. Rasa M.
  2011.04.13 16:04 (prieš 7 m.)
  2011.04.13 16:04 (prieš 7 m.)

  Kaip išvalyti dėmes
  Lipnios, acetono pagrindo Patepkite su acetono arba nagų lako valiklio be aliejaus. Iš acetato pagamintas audinys netoleruoja acetono!
  Lipnios, degalų pagrindo Patapšnokite su benzinu.
  Lipnios, epoksido Nieko nebepadarysite... Niekaip šios dėmės neatsikratysite.
  Lipnios, etanolio butilo acetato pagrindo Žr. Lipnios, acetono pagrindo.
  Lipnios, vandens pagrindo Išmirkykite drabužį šiltame vandenyje per naktį.
  Abrikosai Žr. vaisių sultys.
  Bananai Nedelsdami nuplaukite dėmę kiek tik galima naudoti audiniui karštu vandeniu. Jei dėmė visiškai neišnyko, užpilkite skaidraus indų ploviklio skysčio arba pamerkite į šiltą pieną. Jei būtina, pavalykite dėmę skystu glicerinu ir taip palikite 10 valandų, arba ištepkite dėmę atskiesta acto rūgštimi ar vandenilio peroksidu.
  Alus Įprastai išplaunamas.
  Uogos Nedelsdami nuplaukite dėmę kiek tik galima naudoti audiniui karštu vandeniu. Jei dėmė visiškai neišnyko, užpilkite skaidraus indų ploviklio skysčio arba pamerkite į šiltą pieną. Jei būtina, pavalykite dėmę skystu glicerinu ir taip palikite 10 valandų, arba ištepkite dėmę atskiesta acto rūgštimi ar vandenilio peroksidu.
  Burokėlių sultys / raudonasis kopūstas Patrinkite dėmę skaidriu indų ploviklio skysčiu ir palikite drabužį taip 5–6 valandoms. Jei audinys baltas, brūkštelkite dėmę su 1 % natrio hidrochlorido arba 1 arbatinio šaukštelio natrio chlorido (balinimo tirpalu) ir didelio šaukšto šilto vandens tirpalu, tada nuplaukite. Nenaudokite šių tirpiklių lepiems audiniams, pvz.: šilkui ir vilnoniams.
  Paukščių mėšlą Palaukite, kol dėmė išdžius. Nubraukite/nukrapštykite kiek įmanoma daugiau turinio. Valykite 2 valgomųjų šaukštų acto ir 1 dl vandens mišiniu. Jei dėmė neišnyksta, sudrėkinkite ją skadriu indų ploviklio tirpalu, įdėkite drabužį į plastikinį maišelį ir palikite taip 4–6 valandas.
  Kraujas Rūbai, kuriuos galima plauti karštame vandenyje arba spalvoti rūbai turėtų būti tuoj pat nuplauti šaltu vandeniu. Prieš skalbdami drabužį, išmirkykite jį šaltame sūriame vandenyje. Patapšnokite seną dėmę 8 % neskiestu amoniaku.
  Degimo žymės Virinkite apdegusį audinį žemoje temperatūroje 1 puodelyje (250 ml) muilo ir 1/2 l pieno. Galite patapšnoti baltu actu. Jei drabužis yra medvilninis, vilnonis arba šilkinis, patapšnokite dėmę vandenilio peroksidu. Tai veiksminga tik nedidelėms degimo dėmėms.
  Žvakių vaškas Drabužį įdėkite į plastikinį maišelį ir palikite šaldiklyje kelioms valandoms. Išimkite maišelį ir nuskuskite vašką. Jei vaško lieka nedaug, ant drabužio dėkite popierinį rankšluostį ir per popierių braukite karštu lygintuvu.
  Kramtomoji guma Drabužį įdėkite į plastikinį maišelį ir palikite šaldiklyje kelioms valandoms. Išimkite maišelį ir nugremžkite gumą. Jei gumos vis tiek liko: ant dėmės uždėkite vilnonį medžiagos gabalėlį, suvilgytą benzine, ir laikykite ant dėmės, kol guma suminkštės. Kruopščiai valykite dėmę benzinu suvilgytu audeklu.
  Chloras Jei chloro užpylėte ant spalvoto drabužio, daugiau nieko padaryti nebegalite. Išblukusių audinio taškų atstatyti neįmanoma. Jei tai tik maži taškeliai, galite uždažyti taškelius tos pačios spalvos vandeniui atspariu žymekliu.
  Šokoladas Dėmę įmerkite į muilą, skaidrų indų plviklio tirpalą arba gliceriną, tada plaukite. Jei alyvos dėmės išlieka, jas šalinkite angliarūgšte prisotintu vandeniu. Arba: 15 minučių įmerkite drabužį į pieną, tada trinkite dėmę, kol ji išnyks.
  Kava Naudokite gliceriną arba pieną. Patrinkite glicerinu dėmę ir palikite drabužį per naktį. Arba trinkite glicerinu dėmę ir įmerkite drabužį į pieną.
  Spalvota kreida Patapšnokite dėmes benzinu mirkytu audiniu arba minkštu šepetėliu/dantų šepėtėliu.
  Karis Karyje svarbi sudedamoji dalis yra timerikas, kuris naudojamas kaip audinio dažai – todėl turite tokio tipo dėmę valyti greitai. Pilkite gliceriną ant dėmės ir palikite drabužį per naktį. Užpilkite šiek tiek indų ploviklio skysčio ir palikite pripieštą drabužį 5–6 valandoms. Arba: patapšnokite dėmę tirpalu iš terpentino alyvos, 8 % enatskiesto amoniako ir rudojo muilo.
  Kiaulpienės sultys Jei drabužis baltas medvilininis: patrinkite dėmę ruduoju muilu ir palikite per naktį. Patrinkite ir nuvalykite drėgnu audeklu. Spalvoti: patapšnokite dėmę tokiu mišiniu: 1 dl vandens, 1 dl išorinio naudojimo alkoholio ir 2 arbatiniai šaukšteliai indų ploviklio
  Dezodoranto dėmė Patapšnokite drabužio dėmę tokiu tirpalu: 1 dalimi balto acto ir 4 dalimis vandens. Išskalaukite. Arba sudrėkinkite dėmę vandeniu, patrinkite užbarstę nedidelį kiekį kepimo miltelių ir palikite drabužį per naktį.
  Kiaušinis Patapšnokite dėmę skaidriu indų ploviklio skysčiu ir palikite drabužį taip 4–5 valandoms.
  Riebalai Daugelis riebalinių dėmių išsiplauna įprasto skalbimo metu, tačiau galite apsisaugoti ir patapšnoti jas skaidriu indų plovimo tirpalu, tada kelias valandas tokį drabužį palaikyti plastikiniame maišelyje.
  Maisto dėmės Patapšnokite dėmę skaidriu indų plovimo skysčio tirpalu ir leiskite pamirkti 5–6 valandas. Arba: įmerkite kelioms valandoms drabužį į pusės vandens ir pusės glicerino tirpalą. Jei dėmė vis dar matoma po skalbimo, patapšnokite ją benzinu arba vandens ir 25 % amoniako tirpalu (1 valgomasis šaukštas amoniako ir 1 l vandens).
  Vaisių sultys Nedelsdami nuplaukite dėmę kiek tik galima naudoti audiniui karštu vandeniu. Jei dėmė visiškai neišnyko, užpilkite skaidraus indų ploviklio skysčio arba pamerkite į šiltą pieną. Jei būtina, pavalykite dėmę skystu glicerinu ir taip palikite 10 valandų, arba ištepkite dėmę atskiesta acto rūgštimi ar vandenilio peroksidu.
  Žolė Ant dėmės užpilkite glicerino ir leiskite įsigerti 10–15 minučių. Arba: patrinkite šepetėliu su dantų pasta.
  Plaukų dažai Beveik neįmanoma pašalinti tokios dėmės. Jei drabužis baltas arba greitai nusidažo, galite išbandyti spalvos panaikinimo priemonę.
  Sultys Nedelsdami nuplaukite dėmę kiek tik galima naudoti audiniui karštu vandeniu. Jei dėmė visiškai neišnyko, užpilkite skaidraus indų ploviklio skysčio arba pamerkite į šiltą pieną. Jei būtina, pavalykite dėmę skystu glicerinu ir taip palikite 10 valandų, arba ištepkite dėmę atskiesta acto rūgštimi ar vandenilio peroksidu.
  Pomidorų padažas Patapšnokite dėmę skaidriu indų plvimo skysčio tirpalu ir leiskite pamirkti 5–6 valandas. Arba: įmerkite kelioms valandoms drabužį į pusės vandens ir pusės glicerino tirpalą. Jei dėmė vis dar matoma po skalbimo, patapšnokite ją benzinu arba vandens ir 25 % amoniako tirpalu (1 valgomasis šaukštas amoniako ir 1 l vandens).
  Lūpų dažai Įmerkite dėmę į nenugriebtą pieną. Pieną išpilkite, kai jis daugiau lūpų dažų dėmės spalvos nebekeičia. Ant dėmės užpilkite indų ploviklio tirpalo ir palikite 4–6 valandoms. Jei dėmė po skalbimo išlieka, patapšnokite sausą drabužį išorinio naudojimo alkoholiu.
  Losionas Naudokite benziną. Po dėme pakiškite popierinį rankšluostį. Sudrėkinkite sritį aplink dėmę benzinu, kad nenusidažytų, ir patapšnokite tiesiai dėmę. Taip darykite tol, kol dėmė iš viso išnyks.
  Kosmetika Sudrėkinkite dėmę skaidriu indų ploviklio skysčiu ir palikite drabužį taip 5–6 valandoms. Jei dėmė visiškai neišnyko, patrinkite išorinio naudojimo alkoholiu.
  Blakstienų tušas Ant dėmės pilkite indų plovimo skysčio tirpalą ir įdėję drabužį į plastikinį maišelį palaikykite 5 – 6 valandas. Jei to nepakanka, patapšnokite benzinu.
  Pienas Dėmę nedideliu kiekiu patapšnokite indų plovimo skysčio tirpalu, įdėkite drabužį į plastikinį maišelį ir palikite per naktį. Jei liko riebalų dėmių, jas šalinkite angliarūgšties prisotintu vandeniu.
  Drabužiai su pelėsiais Jei drabužius galima skalbti esant 60° C temperatūrai, tada šios dėmės išnyks. Drabužiuose, kuriuos galima skalbti esant 40° C, dėmės valykite baltu actu. Jei drabužis vis dar dvokia pelėsiais, vadovaudamiesi instrukcijomis naudokite nebalinantį dezinfekuojantį tirpalą.
  Pelėsiai Neleiskite pelėsiams įsisenėti. Įmerkite drabužį į šaltą vandenį prieš jį patrindami muilu arba skaidriu indų ploviklio tirpalu. Jei liko riebalų dėmių, jas šalinkite angliarūgšties prisotintu vandeniu.
  Purvas Leiskite jam išdžiūti. Nukrapštykite kiek įmanoma daugiau turinio. Patapšnokite dėmę skaidriu indų ploviklio skysčiu ir palikite drabužį taip 5–6 valandoms.
  Garstyčios Ant dėmės užpilkite indų ploviklio tirpalo ir palikite 5–6 valandoms. Jei po skalbimo liko žymės, patapšnokite dėmę benzinu arba 25 % amoniako ir vandens tirpalu (1/2 arbatinio šaukštelio ir 1/2 l vandens).
  Nagų lakas Paguldykite drabužį ant sugeriamosios medžiagos. Tapšnokite acetonu ir iškart nusausinkite popieriniu rankšliuosčiu. Nepamirškite nuimti drabužio nuo sugeriančios medžiagos, kad dėmė nesiplėstų. Acetato audiniui acetonas netinkamas – vietoj jo naudokite amilą.
  Aliejus Patrinkite dėmę sviestu. Arba: užlašinkite ant dėmės benzino ir abi drabužio puses nusausinkite popieriniu rankšluosčiu. Nepamirškite nuimti drabužio, kad dėmė nesiplėstų nuo popieriaus, sugėrusio aliejų.
  Aliejinė pastelė Patapšnokite dėmes benzinu mirkytu audiniu arba minkštu šepetėliu/dantų šepėtėliu.
  Dažai, aliejiniai Patapšnokite dėmę nedideliu kiekiu terpentino. Patrinkite dėmes ruduoju muilu ir leiskite jam įsigerti per naktį drabužį įdėjus į plastikinį maišelį. Nuskuskite muilą ir nuvalykite drėgnu audeklu.
  Vandeniniai dažai, plastikas ir akrilas Dėmę patrinkite indų plovimo tirpikliu ir leiskite drabužiui įsigerti plastikiniame maišelyje per naktį. Nuskuskite rudąjį muilą, tik nenaudokite jo šilkiniams arba vilnoniams audiniams.
  Persikas Nedelsdami nuplaukite dėmę kiek tik galima naudoti audiniui karštu vandeniu. Jei dėmė visiškai neišnyko, užpilkite skaidraus indų ploviklio skysčio arba pamerkite į šiltą pieną. Jei būtina, pavalykite dėmę skystu glicerinu ir taip palikite 10 valandų, arba ištepkite dėmę atskiesta acto rūgštimi ar vandenilio peroksidu.
  Pieštukas Trinkite trintuku. Arba: užpilkite ant dėmės indų ploviklio tirpalo ir palikite drabužį 5–6 valandoms.
  Kvepalai Patapšnokite tirpalu iš lygių dalių vandens ir išorinio naudojimo alkoholio.
  Spalvos išblukimas nuo kvepalų Patapšnokite dėmę 1 dalies baltojo acto ir 4 dalių vandens tirpalu. Nuskalaukite.
  Žiedadulkės Žiedadulkes nusiurbkite arba nuimkite lipnia juosta. Kai tai padarėte, užpilkite ant dėmes indų plovimo skysčio ir palikite drabužį per naktį.
  Raudonas vynas Šviežia dėmė: nuskalaukite vandeniu arba baltuoju vynu. Arba įmerkite į verdantį pieną, tada patapšnokite dėmę indų plovimo skysčiu. Sausa dėmė: įdėkite drabužį į maišelį ir šaldiklį, kad vynas kristalizuotųsi. Arba: ant dėmės užpilkite indų ploviklio tirpalo ir palikite per naktį.
  Sakai Paguldykite drabužį ant sugeriančio audinio, patapšnokite acetonu (jei ne acetato audinys) arba alkoholio ir terpentino tirpalu. Iškart nusausinkite popieriniu rankšluosčiu. Sugeriantis audinys irgi sugeria, todėl nuimkite nuo jo drabužį, kad dėmė neplistų.
  Rūdys Įmerkite audinį į rūgštų pieną (2 arbat. šaukšteliai/10 ml acto į stilkinę pieno) arba citrinų sultis, tada patrinkite dėmę druska. Padėkite į tiesioginius saulės spindulius, kad drabužis išdžiūtų. Galite patapšnoti dėmę rūdis naikinančiu tirpalu, oksalio rūgštimi arba tirpalu iš 1 dalies citrinos rūgšties ir 9 dalių vandens.
  Batų tepalas Pilkite gliceriną ant dėmės ir palikite drabužį per naktį.
  Soda Trinkite su ledo šaltumo vandeniu. Jei to nepakanka, sudrėkinkite su indų plovimo skysčiu ir palikite 4–5 valandoms.
  Suodžiai Nusiurbkite arba patapšnokite lipnia juosta, tada sudrėkinkite skaidriu indų plovimo skysčiu ir įdėję drabužį į plastikinį maišelį ten laikykite 5–6 valandas.
  Lipdukai Naudokite benziną. Po dėme pakiškite popierinį rankšluostį. Sudrėkinkite sritį aplink dėmę benzinu, kad nenusidažytų, ir patapšnokite tiesiai dėmę. Taip darykite tol, kol dėmė iš viso išnyks.
  Arbata Įmerkite drabužį į nenugriebtą pieną, kol pienas nusispalvins. Tada tapšnokite dėmę indų plovimo skysčiu ir palikite drabužį plastikiniame maišelyje 5–6 valandoms. Arba: ant dėmės užpilkite glicerino ir leiskite įsigerti 10–15 minučių. Išlikusias dėmės valykite alkoholiu.
  Tabakas Įmerkite drabužį į valymo priemonę, kurio sudėtyje yra enzimų, arba tiesiai sudrėkinkite dėmes tirpikliu. Leiskite įsigerti keletą valandų.
  Pomidorų padažas Patapšnokite dėmę skaidriu indų plvimo skysčio tirpalu ir leiskite pamirkti 5–6 valandas. Arba: įmerkite kelioms valandoms drabužį į pusės vandens ir pusės glicerino tirpalą. Jei dėmė vis dar matoma po skalbimo, patapšnokite ją benzinu arba vandens ir 25 % amoniako tirpalu (1 valgomasis šaukštas amoniako ir 1 l vandens).
  Vėmalai Nuskalaukite kiek įmanoma daugiau turinio. Patrinkite su indų plovimo skysčiu. Leiskite drabužiui plastikiniame maišelyje pabūti 5–6 valandas.

 11. Rasa M.
  2011.04.13 16:04 (prieš 7 m.)
  2011.04.13 16:04 (prieš 7 m.)

  va kiek visko netycia radau

 12. minija
  2011.04.13 20:08 (prieš 7 m.)
  2011.04.13 20:08 (prieš 7 m.)

  kutis113 parašė:
  va kiek visko netycia radau

  Ačiū, darbštuolė

Žinutės parašytos:
Reklama

Naujas komentaras
Naujos temos ir grupės