Ką žinoti perkant būstą

Komentuoti
 1. 2015.12.07 12:47 (prieš 2 m.)

  Sveikutes, pagausejus seimai pradejome ieskoti didesniu namuciu gyvenimui. Jau turime dominanti varianta (wuhu!). Ko nepamirsti pasiziureti/paklausti pardaveju? Kokie dokumentai reikalingi pacioje pradzioje?

 2. 2015.12.07 13:45 (prieš 2 m.)

  artitoli parašė:
  Sveikutes, pagausejus seimai pradejome ieskoti didesniu namuciu gyvenimui. Jau turime dominanti varianta (wuhu!). Ko nepamirsti pasiziureti/paklausti pardaveju? Kok…

  Sveika,

  Jeigu perkate visiskai nauja gyvenamaji plota, su daline apdaila - issiaiskinkit kokia situacija su vintiliacija. Kad nesikauptu kondencatas, nebutu palanki terpe pelesiui atsirasti. Taip pat issiaiskinkit kokia garso izoliacija, velgi, kad netektu girdeti kaimynu knarkianciu pasidomekit kas dejo langus, del garantijos, kad neprapusto pro sonus ( imone kuri dejo langus privalo sutvarkyti taip, kad langai butu sandarus)
  Na ir kas be ko bent jau mano rekomendacijos butu rinktis buta su pietine langu puse ar bent jau dalis patalpu butu i pietus, del silumos ir sviesos.
  Dokumentu tai reikia pazimu apie pajamas sutuoktiniu, kadangi turit vaikeli, bus daugiau popierizmo del vaiko gyvenamosios vietos naujos. Teks eiti i teisma gauti pazyma, kad naujuose namuose vaikui tinkamos salygos gyventi

 3. Domas 8 m. 9 mėn.

  2015.12.07 14:35 (prieš 2 m.)

  Paklauskite, kodėl butą parduoda ankstesni, paklauskite, kokios komunalinės sąnaudos (geriausia paprašyti raštu, kad atsiųstu duomenis arba dar geriau, knygelės jeigu duos), ar yra likę skolų, kas per kaimynai (tiesos, greičiausiai, nepasakys, bet bent jau pajausite, ar turi ką slėpti), laiptinė rakinama/ ne. Ar planuojamos šalia statybos, kaip su parkavimu po darbo, ar yra kur vaikams žaisti.

  Dėl pietinės pusės nesutikčiau Jei langai į atvirą erdvę ir nėra kondicionieriaus, vasarą labai karšta bus (sakau iš kaimynų patirties). Tad reikėtų į visumą žiūrėti: kokiame aukšte yra butas, ar yra kas prieš jį, kas užstotų saulę ir pan. Jei pirmas aukštas ir priešais yra medžiai/ kiti pastatai, pietinė pusė turbūt būtų privalumas, jei ne - tada jau geriau rytinė (vakarinėje irgi būna labai karšta, jei langai į atvirą erdvę).

 4. 2015.12.07 14:36 (prieš 2 m.)

  Perkant, neskubėkite, apžiūrėkite ne 1 ir ne 5 variantus, geriau daugiau. Palyginkite kainas, geriausia lyginti kainas už 1 kv. m. Jeigu kaina negazdina ir būstas visiškai naujas, patikrinkite ventiliaciją, garso izoliaciją, energingumo klasę. Nors šiais laikais B ir G energingumo klasė nelabai skiriasi pinigų išraiška, bent Vilniuje. Jeigu naujas būstas, įdėmiai skaitykite sutarti su vystytoju, dažniausiai sutartis iš 40-50 psl., patys įdomiausi dalykai paskutinėse puslapiuose. Be to naujus namus jau dažniausiai prižiūri kompanijos (pvz. CorpusA), kurios nemažai ima už komunalines, pvz. už rankenos keitimą 1 a. ima mažiausiai 200 eur su darbu.

 5. 2015.12.07 14:38 (prieš 2 m.)

  Iš savo patirties: jeigu turite mažą vaiką, kurį reikia vežti su vėžimu, patogu turėti liftą ir kad įėjimas į namą būtų be laiptelių. Geriausia, kai 1 a. tik 3 butai, kai jų daugiau, daugiau kaimynų, kurie gali ir triukšmauti, ir šiukšles laikti prie sav durų ir t.t.

 6. 2015.12.07 15:58 (prieš 2 m.)

  Apziurekite kokie kaimynai aplinkui

 7. 2015.12.07 19:16 (prieš 2 m.)

  Labai dekui uz patarimus, tikrai radau i ka atkreipti demesi

 8. E 9 m. 4 mėn.

  2015.12.08 07:50 (prieš 2 m.)

  Sveika,
  Kadangi esame toje pačioje situacijoje kaip ir jūs (tik šeima pagausėjo jau prieš 3 metus ), man susigaudyt popierizmuose labiausiai padėjo šis straipsnis https://www.seb.lt/privatiems-klientams/kreditai-ir-lizingas/kreditai/busto-kreditas/12-zingsniu-iki-nuosavo-busto . Iki 6 punkto jums reikia tik asmens tapatybės dokumentų, o po to step-by-step susirinksite kitas pažymas. Tarp 1 ir 2 puktų pasirašysite su pardavėju preliminarią pirkimo-pardavimo sutartį, mes vakar tą jau padarėme. Šią savaitę pereisime prie 2 punkto žodžiu kelias ilgas, bet vertas pastangų
  Dėl klausimų, mes rinkomės butą senos statybos name, tai atidžiai žiūrėjom pelėsių klausimą, taip pat kaimynus, sąskaitas už šildymą, "kitas paslaugas", kas administruoja namą, kokios mokyklos/darželiai arčiausiai ir geriausi.
  Sekmės!

 9. E 9 m. 4 mėn.

  2015.12.08 07:58 (prieš 2 m.)

  Tas ėjimas į teismą ne toks baisus dalykas reikia teismo leidimo įkeisti jūsų vienintelį turimą būstą bankui (jei imate banko paskolą ir jei tai bus vienintelis jūsų turimas turtas), jei yra nepilnamečių vaikų. Pasiskambinat į apylinkės teismą, pasitikslinat kokius dokus pristatyti, nuvežat, man rodos parašot prašymą, kad noriu pirkti būstą, kad pagerinti vaiko gyvenamą aplinką, jis turėtų savo kambarį ir t.t. ir teismas isduoda leidimą (rašo, kad per 10d.d., bet dažniausiai per 1d. išduoda).

 10. 2015.12.08 08:42 (prieš 2 m.)

  Bitė. parašė:
  Tas ėjimas į teismą ne toks baisus dalykas reikia teismo leidimo įkeisti jūsų vienintelį turimą būstą bankui (jei imate banko paskolą ir jei tai bus vienintelis …

  Šita info labai naudinga, vis galvojau kaip su tais teismais.. dėkui

Žinutės parašytos:

Naujas komentaras