3 mėn. kūdikis pradėjo atpylinėti - ar sunerimti?

Komentuoti
 1. 2012.01.07 05:17 (prieš 6 m.)
  Neegzistuojantis vartotojas
  2012.01.07 05:17 (prieš 6 m.)

  triju men kudikis pradejo atpilineti beveik po kiekvieno maitinimo, to anksciau nebuvo,maitinu mp,atpilinejimas nera gausus kartais atpila toki skysti kaip vandenelis sviesu ar vertetu jau sunerimti?del kokiu gal zinote prieazasciu taip pradejo atpilineti,mergaite elgiasi kaip iprastai..gal jinai per daug prisivaslgo,po kiekvieno valgimo atsirugsta bet jin labai judri paguldai ja kuistosi muistosi nuo vietos gal tame yra reiksmes>?

 2. liepuzele
  2012.01.07 06:51 (prieš 6 m.)

  Luka 7 m. 2 mėn.

  2012.01.07 06:51 (prieš 6 m.)

  Atpilti nedaug po maitinimo yra normalu, sunerimti reikia tik tuomet, kai kudikis daznai atpilineja fontanu (vemia). Muistymasis, judrumas po valgio zinoma, kad turi itakos atpylimui. Gali buti, kad per daug prisivalgo ar tiesiog per daug oro prisiryja valgydama ir atsirugdama su oru siektiek pienuko isstumia. Kol kas nera ko nerimauti. Atpilinejimai turi baigtis pradejus kudiki primaitinti kosemis.

 3. jovitel
  2012.01.07 10:05 (prieš 6 m.)

  Jaunelis 7 m. 3 mėn.
  Vyresnelis 11 m. 1 mėn.

  2012.01.07 10:05 (prieš 6 m.)

  Mano maziui taip buvo, bet maniskis atpildavo gausiai, budavo slapi rubai, pagalve, net ir ramiai guledamas smarkiai pildavo, konsultavomes su gydytoja, kadangi priaugam daug svorio, tai sake kad viskas gerai, taip gali nutikti ir del to, kad zysdamas pritraukia ir oro, pamaitinusi stengis kad paguletu, na pvz. supamoj kedutej. Kai pradesi primaitinti tirstesniu maistu, atpilinejimas dings, bet del visdelto gali pasikonsultuoti ir su gydytoja, maza kas...

 4. wuwu
  2012.01.07 11:33 (prieš 6 m.)

  <3 GuGutis <3 5 m. 2 sav.
  <3 meskiukas <3 7 m. 6 mėn.

  2012.01.07 11:33 (prieš 6 m.)

  Kodėl atlieja pienuko
  Kai pavalgo, bet dar nori pažįsti, jam per lūpyčių kamputį nubėga pienuko. Mama sunerimsta, bet iš tiesų tai tik pienuko perteklius - išbėga tai, kas netilpo į skranduką. Kaip pažinti, kad vaikelis atpylė, ar tai pavojinga, pasakoja neonatologė medicinos daktarė Jūratė Buinauskienė.

  Uoli mamytė
  „Kūdikio skranduko talpa nedidelė. Jei jis būtų balionas, sprogtų. O naujagimis atpila. Tik taip jis, vargšelis, gali apsiginti, kai mama per daug primaitina. Gimus neišnešiotam kūdikiui gydytojai mamai pasako, kiek pienuko reikia vaikeliui, o ji tyliai kokią savaitę daro savo - žindo daugiau, kad tik kūdikėlis greičiau augtų. Jis pradeda atpylinėti”, - pasakoja neonatologė J.Buinauskienė. Neretai būna, kad dėl per didelio krūvio vėl atsiveria Botalo latakas ir naujagimio širdelė pradeda dirbti taip pat, kaip ir gyvenant mamytes gimdoje, kol jis užgimsta. Tada siekiant sumažinti naujagimio širdelei tenkantį krūvį reikia duoti pieno dar mažiau, nei iš pat pradžių buvo leista. Grąžinus mitybą į normą (skyrus maisto kiekį, tinkamą naujagimiui pagal jo svorį), latakas širdelėje vėl užsiveria. Tad skubėti priauginti svorio negalima. Na tai kas, kad kūdikėliui ligoninėje tenka praleisti 1-3 mėn. ar dar ilgiau. Svarbiausia - jo sveikata.

  Minkštos krūtys
  Jei mamos krūtys minkštos, o vaikelis godžiai valgo, jis kartu su pienuku prisiryja oro. Kai mamos krūtys yra labai minkštos (ar itin kietos), galima kelis lašus nuvarvinti į burnytę ir tik tada glausti kūdikį prie krūties. Mažiukas ne taip godžiai žinda ir nepriryja oro. Padeda ir kitas būdas. Pavalgiusį reikia pakelti ir palaikyti ne 5-10 min., o visą pusvalandį - kol atsirūgs. Jei vaikelis neatpila, to daryti, aišku, nereikia.
  Kartais kūdikį medikai siūlo „pakankinti”. Įpusėjus žindymui (maždaug po 10 min.) atitraukti nuo krūties ir pilvelį prispausti prie mamos pilvo, kad iš skranduko išeitų oras. Kai atsirūgsta, vėl galima maitinti. „Jei kūdikis atpila beveik viską, ką suvalgo, bet nepriauga svorio, gali sulėtėti raida. Tad reikia iš dviejų blogybių rinktis geresnę. Su mama, aišku, kartais būna sunku sutarti, tenka derėtis kaip turguje vos ne kelias dienas, į pagalbą pasitekti dar ir seselę, o kartais ir vaikučio tėtį ar kitus namiškius”, - savo atkaklumą pateisina gydytoja.

  Laukia mamos pienuko...
  Dar viena priežastis, kodėl vaikui per smakriuką teka pienas, yra mamytės nekantrumas. Mamytė susinervina ir tą dieną krūtyse nepasigamina pieno. Ji klaidingai pamano, kad jis visai dingo, ir nusiperka mišinuko. Kūdikis atpila. Pamaniusi, kad šis jam nepatiko, perka kito. Ir vėl atpila. Įsigyja trečio. O vaikas laukia ir mamos pieno...
  Viena mamytė, kuriai sumažėjo pieno, per tris naujagimio gyvenimo savaites sugebėjo pakeisti keturis mišinukus. Kas kokį patarė, tokį ir pirko. O vaikelis išsižioja ir vos pajutęs, kad tai ne mamos pienas, atsisako valgyti. Tad į ligoninę atvažiavo gerokai mažesnio svorio, nei tada, kai išvydo pasaulį. „Vienas nedidelio svorio, smulkutis kūdikis buvo maitinamas ir mamos pienu, ir mišinuku. Jo mama gulėjo reanimacijos skyriuje ir pati žindyti negalėjo, pieną perduodavo seselei. Užtat, užuodęs mamos pieną, berniukas nušvinta. Bet kai seselė atneša mišinio, dar net nepriėjus prie kūdikio, jis pasidaro liūdnas, nelaimingas ir sučiaupia lūpas, kad nekištų čiulptuko. Šiek tiek mišinuko seselė supildavo per zondą. Kai tik mamai pradėjo gamintis pienas, kūdikėlis atsigavo. Mamos gerai neatsimenu, bet nepaprastas jos vaikas neišeina iš atminties”, - pasakoja gydytoja J.Buinauskienė.
  Aišku, net jei pieno krūtyse trūksta, kūdikiui valgyti reikia. Tad ką daryti? Duoti mišinuko ir stengtis vėl žindyti? Pieno tikrai turėtų atsirasti. Juk mišinuką vaikeliui sunkiau virškinti, fermentinė sistema dar nėra brandi.

  Įnoringas kūdikis
  Yra vaikų (kaip ir suaugusiųjų), kurie suvalgo viską, ką duoda. O išrankaus skonio kūdikis maištauja verkdamas ir atpildamas. Mat turi savo nuomonę apie pienuką. Dėl ko mamos pieną vaikučiai valgo noriau? Ji vieną kartą valgė mėsytės, kitą kartą žuvytės ar blynelių, tad ir pieno skonis įvairus. O mišinukas vis toks pats. Kas gi nori valgyti vienodą maistą? Tačiau jei mama suvalgo neįprasto, per nėštumą neragauto maisto, vaikelis gali nenorėti pienuko, kurio skonis pasikeitė. Kūdikiui eksperimentas nepatiko. Bet yra alkanas, kito maisto pasirinkti negali, o ir mamytė vis tiek siūlo krūtį. Tad vaikelis žinda keistoko skonio pieną ir numalšinęs alkį jį atpila.
  Mamos vartojami vaistų taip pat keičia pieno skonį. Tačiau pienas krūtyse keičiasi gana greitai, tad vaistams galima nutaikyti laiką tarp žindymų. Dabar leidžiama žindyti net toms mamoms, kurios vartoja psichiką veikiančių vaistų.

  Dirglus vaikelis
  Jei vaikelis gimė laiku ir nesunkiai, jis valgo be didelės skubos, o pavalgius gyvenimas iškart pašviesėja. Tačiau jei gimė sunkiai, stokojo deguonies, jis gali valgyti labai lėtai arba skubėdamas, godžiai. Be to, dirglus vaikutis tik žįsdamas nurimsta, nes prie mamytės jaučiais saugus. Todėl krūtį dažnai žinda vien dėl to, kad tuo metu jam lyg ir ramiau, mažiau skauda. Bet privalgęs per daug maisto perteklių vėliau atpila. Mama, paklausta, kodėl ji visą laiką žindo, teisinasi: „Jis rėkia, tad ir duodu krūtį”. Ji turėtų stengtis suprasti, kodėl mažiukas rėkia: yra alkanas ar trokšta jos šilumos.
  „Kai vaikelis visą laiką arba žinda, arba rėkia, reikia pažiūrėti, ar neturi neurologinių bėdų. Yra tokių mažiukų, kurie per pirmą gyvenimo mėnesį vietoj 800-1000 g priauga 1200-1500 g. Anksčiau pasaulį išvydusiam svoris didėja lėčiau, bet kitais mėnesiais pasiveja bendraamžių”, - sako neonatologė J.Buinauskienė.
  Gimęs 37-38 sav. naujagimis geba tinkamai koordinuoti valgymą (čiulpimą, rijimą) ir kvėpavimą. Kuo anksčiau gimsta naujagimis, tuo jam sunkiau suderinti abu veiksmus. Tačiau sulaukus laiko, kai turėjo gimti, ir neišnešiotukui tai sekasi lengviau.

  Ligos ir anomalijos
  Jei naujagimis serga, karščiuoja, jo apetitas pablogėja, tad valgyti jis gali mažiau. Per prievartą maitinti nereikia, nes taip pat gali atpilti. Kaip ir tada, kai yra žarnyno uždegimas ar infekcija. Neišnešiotas naujagimis gali sirgti nekrotiniu enterokolitu. Žarnyno veikla sustoja ir vaikelis atsisako valgyti. Mama bando žindyti per prievartą. O iš tiesų jam reikia skirti lašelinę, kartais dar ir antibiotikų. Uždegimas aprimsta ir pamažu vėl galima žindyti.
  „Neseniai operavo naujagimį, kurio išeinamoji anga buvo užakusi, trūko tiesiosios žarnos dalies. Vaikas negalėjo pasituštinti. Maistas kaupėsi, balastas nepasišalino ir nuodijosi organizmas. Jis galėjo pradėti atpilti”, - pasakoja gydytoja J.Buinauskienė. Kūdikis gali atpilti pieno ir dėl įsitempusio stemplės raumens spazmo. Pavartojus vaistų, mažinančių įtampą, viskas susitvarko. Ir kai stemplės prievarčio raukas yra suspaustas, pienas grįžta atgal. Tada 2-4 gyvenimo savaitę vaikelis pradeda atpilti. Reikia nieko nelaukiant pasitarti su chirurgais.
  Gali būti kaltas ir burnytės gleivinės uždegimas, stomatitas. Kartais vaikutis atpila, kai burnytė yra netobula, jo liežuvėlis iki pat galiuko labai prikabintas prie gomurio. Kai yra gomurio, lūpos trūkumas, kūdikis gali atpilti net ir tada, kai ant buteliuko užmautas specialios formos žindukas. O krūtį žinda gana gerai, nes ji sugeba prisitaikyti prie naujagimio ir susiformuoja pagal burnytės trūkumą.

  Keli patarimai
  1. Nepermaitinkite. Pienuko duokite tiek, kiek priklauso pagal kūdikio amžių. Naujagimis (iki 1 mėn.) turi suvalgyti apie1/5 penktadalį savo kūno svorio (lentelė). Jei, tarkim, jis sveria 2,5 kg, pienuko turi gauti 500 g per parą. Vėliau maisto kiekis turi būti koreguojamas pagal amžių.
  2. Dažniau žindykite. Pabandykite maitinti ne kas 3 val., o kas 1 val. Tada vaikelis nespėja labai praalkti, tad mažiau priryja oro.
  3. Palaikykite stačią. Lėtai kūdikį pakelkite ir priglauskite prie krūtinės taip, kad jo pilvukas būtų prispaustas prie jūsų pilvo. Laikykite stačią, kol išeina oras (neatpilančio kūdikio judinti nereikia).
  4. Valgykite įprastą maistą. Atsisakykite visko, ko nevalgėte būdama nėščia. Venkite aštrių patiekalų. Jei vartojate vaistų, dėl žindymo laiko pasitarkite su gydytoju.
  5. Neskubėkite keisti sauskelnių. Neretai kūdikis tuštinasi valgydamas. Mama puola keisti sauskelnes. Tik užsega naujas, o jis ir vėl pasituština (pailsėjęs baigia darbą). Norint perengti ant jūsų rankų gulėjusį mažiuką, reikia jį paguldyti lovoje, paskui vėl pakelti ir toliau maitinti. O skrandukui jau per daug judesių, vaikelis atpila. Nieko neatsitiks, jei sauskelnes pakeisite vėliau.
  6. Kreipkitės į gydytoją. Jei nepadeda švelnios priemonės, kreipkitės į gydytoją. Jis gali skirti vaistukų, kurie mažina spazmus. Tačiau prieš eidama pabandykite atsakyti į klausimus, kuriuos, tikėtina, užduos gydytojas, norėdamas nustatyti tikslią atpylinėjimo priežastį. Ar pienukas netapo gelsvos, žalsvos spalvos (su tulžies priemaišomis), ar jis sutrauktas? Kiek atpila: maždaug šaukštą, ar viską, ką suvalgė? Kada taip nutinka: iškart po valgio, po dešimties valandų ar tik prieš kitą žindymą? Blogiausia, kai atpila fontanu visą maistą arba pienukas yra su tulžimi.

 5. Dzūk
  2012.01.07 12:34 (prieš 6 m.)

  Braškė 2 m. 5 mėn.
  A 8 m. 1 mėn.

  2012.01.07 12:34 (prieš 6 m.)

  Keli patarimai
  1. Nepermaitinkite. Pienuko duokite tiek, kiek priklauso pagal kūdikio amžių. Naujagimis (iki 1 mėn.) turi suvalgyti apie1/5 penktadalį savo kūno svorio (lentelė). Jei, tarkim, jis sveria 2,5 kg, pienuko turi gauti 500 g per parą. Vėliau maisto kiekis turi būti koreguojamas pagal amžių.
  Cia tai tikra nesamone,is kur zinot kiek jis suvalgo is kruties,reikia duoti kiek nori ir kada nori,o ne kazka koreguoti,kaip tu pakoreguosi?
  kad siek tiek atpildineja tai yra normalu,paprasciausiai perteklium atpila ir viskas,nemanau,kad reiktu sunerimti,po poros menesiuku tas uzsibaigs

 6. 2012.01.07 12:47 (prieš 6 m.)
  Neegzistuojantis vartotojas
  2012.01.07 12:47 (prieš 6 m.)

  aciu uz informacija,pritariu eckutei juk nei viena kuri zindo savo kudikeli nemato kiek jis suvalgo juk buna viena karta zinda ilgiau kita karta trumpiau o del atpilinejimo gal ji atpila del to kad pavalgiusi buna labai aktyvi juda kruta nesustodama tai va nu dakatare sake kad tai normalu nes jinai atpila labai nedaug nu kaip kada ir turi isaukt svarbu kad nevemia ir jauciasi gerai..

 7. Dzūk
  2012.01.07 13:12 (prieš 6 m.)

  Braškė 2 m. 5 mėn.
  A 8 m. 1 mėn.

  2012.01.07 13:12 (prieš 6 m.)

  monikut1992 parašė:
  aciu uz informacija,pritariu eckutei juk nei viena kuri zindo savo kudikeli nemato kiek jis suvalgo juk buna viena karta zinda ilgiau kita karta trumpiau o del atpilinejimo gal ji atpila del to kad pavalgiusi buna labai aktyvi juda kruta nesustodama tai va nu dakatare sake kad tai normalu nes jinai atpila labai nedaug nu kaip kada ir turi isaukt svarbu kad nevemia ir jauciasi gerai..

  tai va svarbiausia,kad jauciasi gerai :thumb matuot kiek suvalgo,ar riboti,yra kazkokia nesamone,cia ruskio laiku kazkoks straipsnis,net neskaiciau viso,bet kazkaip akys uzkliuvo i ta matavima

 8. wuwu
  2012.01.07 13:21 (prieš 6 m.)

  <3 GuGutis <3 5 m. 2 sav.
  <3 meskiukas <3 7 m. 6 mėn.

  2012.01.07 13:21 (prieš 6 m.)

  eckute parašė:
  tai va svarbiausia,kad jauciasi gerai :thumb matuot kiek suvalgo,ar riboti,yra kazkokia nesamone,cia ruskio laiku kazkoks straipsnis,net neskaiciau viso,bet kazkaip akys uzkliuvo i ta matavima

  nu nepasakyciau kad ruskiu laiku idejau straipsniuka nes yra idmu pasiskaityti..yra mamu kurios elementariu dalyku nzn..

 9. Dzūk
  2012.01.07 13:46 (prieš 6 m.)

  Braškė 2 m. 5 mėn.
  A 8 m. 1 mėn.

  2012.01.07 13:46 (prieš 6 m.)

  wuwu parašė:
  nu nepasakyciau kad ruskiu laiku idejau straipsniuka nes yra idmu pasiskaityti..yra mamu kurios elementariu dalyku nzn..

  matuot,ar tuo labiau ribot mamos pieneli,siais laikais nieks nepataria

 10. wuwu
  2012.01.07 15:13 (prieš 6 m.)

  <3 GuGutis <3 5 m. 2 sav.
  <3 meskiukas <3 7 m. 6 mėn.

  2012.01.07 15:13 (prieš 6 m.)

  eckute parašė:
  matuot,ar tuo labiau ribot mamos pieneli,siais laikais nieks nepataria

  ne apie tai gi kalba ir tema yra...o siaip jei ka matuoja paciai reikejo matuot.

Žinutės parašytos:

Naujas komentaras