Komentuoti
  1. 2017.12.20 18:38 (prieš 1 m.)

Sveiki. Planuoju įkurti įmonę. Kad galėčiau teikti konsultavimo paslaugas kitai įmonei. Pajamos menesines būtų apie 1200 eur. Kokie laukia manęs mokęsčiai? Kaip iš vis atrodo įmonės įkūrimas ir buhalterija?

2. V. 7 m. 7 mėn.
    T. 8 m. 7 mėn.

2017.12.20 19:27 (prieš 1 m.)

GPM, Pelno mokestis, PSD, VSD.. jei būsit PVM mokėtojas ir šis.
    Įmone galite atsidarinėti pati arba už jus tai padaryti gali atitinkami asmenis, įmonę atsidaryti visur įkainiai skiriais.
    Buhalterijos pati vesti negalėsite, turėsite samdyti tam žmogų. O šis jau atitinkamai viską sutvarkys.

Tiesa viskas priklausys ir nuo to kokia tai įmonė uab ar individuali, kiekvieninu atveju bus kitaip

3. Domas 9 m. 1 mėn.

2017.12.20 19:38 (prieš 1 m.)

Mažosios bendrijos atveju galima pačiam buhalteriją tvarkytis, nereikia įstatinio kapitalo, ir šiaip viskas paprasčiau.

Bet jei viena dirbsite, jūs gal apskritai apie individualią veiklą pagalvokite? Tai pats paprasčiausias veiklos būdas, mokesčius paprasčiausia susimokėti.

Grubiai, jei išrašote sąskaitą 1200 Eur, apytiksliai 900 Eur liks "į rankas", 300 Eur - mokesčiai (Sodra ir GPM).

4. 2017.12.20 20:53 (prieš 1 m.)

Uoga parašė:

Ačiū labai. O ar stažas eina turint įmone ar individualią veiklą? Ar psd mokėti reikia jei turiu mažą vaiką?

5. Domas 9 m. 1 mėn.

2017.12.20 21:13 (prieš 1 m.)

Depeche_mode parašė:

Stažas su IV eina toks, nuo kiek susimokate Sodros mokesčius.

"Turint įmonę" kaip akcininkui ar mažos bendrijos nariui ir nemokant mokesčių Sodrai, stažas neina (pvz., jei gaunate tik dividendų pajamas). Bet tai visada galite susimokėti mokesčius kaip UAB direktorė ar MB narys imant dama lėšas "savo reikmėms". Klausimas tik, ar jums toks formatas apsimokėtų, nes mokesčiai labai išaugtų

O jūs dabar gaunate kokias nors išmokas?

6. 2017.12.20 21:59 (prieš 1 m.)

Uoga parašė:
    Stažas su IV eina toks, nuo kiek susimokate Sodros mokesčius.

Šiuo metu esu bedarbė. Tai jokių pajamų negaunu. Taip pat ir išmokų.

7. V. 7 m. 7 mėn.
    T. 8 m. 7 mėn.

2017.12.20 22:28 (prieš 1 m.)

PSD su individuia veikla galėsite nemokėti kas mėnesį, jei būsite susitvarkiusi ligonių kasose, bet deklaravusi pajas nuo pusės pelno PSD 9% privalėsite sumokėti

8. Domas 9 m. 1 mėn.

2017.12.22 10:57 (prieš 1 m.)

Depeche_mode parašė:
    Šiuo metu esu bedarbė. Tai jokių pajamų negaunu. Taip pat ir išmokų.

Aš taip suprantu, jei auginate vaiką ir pajamų neturite, esate draudžiama valstybės. Jei pajamų turite, turite susimokėti pati, bet nesu 100% tikra, nesusidūriau su tokia situacija.

Dėl PSD, jis taip ar taip sumokamas. Jei IV būtų mano vienintelės pajamos, aš visą sumą į priekį už metus ar pusmetį sumokėčiau, ir būtų ramu.

Suma sumarum vistiek tas pats - iš 1200 Eur, ~300 Eur bus mokesčiams, jei PSD mokat kas mėnesį, pateikiant gyventojo pajamų deklaraciją Sodros mokesčių suma atitinkamai bus mažesnė, ty ~34 EUR sumokėsite kas mėnesį, likusią mokesčių dalį (~265 Eur) kitų metų gegužės mėn.

9. V. 7 m. 7 mėn.
    T. 8 m. 7 mėn.

2017.12.22 11:53 (prieš 1 m.)

Niekas permokų negrąžina, nebent esate 100% tikra kad suma bus didesnė, kitaip iš SODRA permokos neatgausite. Tad PSD mokėti galima tiksliai apsiskaičiavus kiekvieną mėnesį, arba deklaravus sumą, arba kas mėnesį mokant nustatytą mokestį ir gale metų perskaičiuoti ar netrūksta įmokų, tik primenu, jei taip mokėsite ir pajamos svyruos ir bus sumokėta daugiau nei reiktų po deklaracijos Jums niekas pinigų negrąžins ir kitoms įmokoms sumokėti neužskaitys

10. V. 7 m. 7 mėn.
    T. 8 m. 7 mėn.

2017.12.22 11:58 (prieš 1 m.)

Uoga parašė:

Psd auginant vaikus galima nemokėti kas mėnesį todėl ir sakau, kad geriausia mokėti tą sumą kuri tikksliai priklauso, nes permokų valstybė negrąžina

Žinutės parašytos:

Naujas komentaras