Komentuoti
 1. 2019.03.27 19:06 (prieš 3 mėn.)

  Forumuose radau labai daug temų susijusių su darbo santykiais ir nėštumu (įsidarbimo ir sužinojo, kad laukiasi, nebenori dirbti esamo darbo, bet laukiasi ir jau geriau išeis iš darbo ir nedirbs nei dirbs esamą darbą ir t.t..).Bet juk visos šios temos tik parodo, kad yra diskriminuojamos moterys/motinos darbo rinkoje.. Pagalvokit, jei aš laukiuosi 3 mėnesiu, bet esamas darbas man nebekelia malonumo ir savęs realizavimo jausmo, o juo labiau jei būtent dabar yra laikas, kai jau išaugau iš savo pareigų ir galėčiau tobulėt ir jausti pasitenkinimą..Tai iki oficialaus dekreto dar 4 mėn turiu temti laiką? o jei nėštumas lengvas tai galėčiau gal ir 5 su trupučiu mėn dirbti.
  Ar čia tik man atrodo nenormalu, kad dėl to jog noriu susilaukti vaiko turiu pamiršti karjera nuo tada kai pradedu planuoti nėštumą? O jei iškart nepastoji, tai 3-6 men tempi gumą, o tada dar 7 mėn iki dekreto? Gaila bet didžiajai daliai šiolaikiško pasaulio ir įmonių atrodo normalu.. Arba vaikas arba karjera.

  Ką Jūs manot? Ar uždaros durys naujai darbo pozicijai neštumo metu yra normalu ar visgi diskriminacija?

 2. ♡ Domukas ♡ 2 m. 1 mėn.

  2019.03.27 19:41 (prieš 3 mėn.)

  Dalia31 parašė:
  Forumuose radau labai daug temų susijusių su darbo santykiais ir nėštumu (įsidarbimo ir sužinojo, kad laukiasi, nebenori dirbti esamo darbo, bet laukiasi ir jau ger…

  Jus žiūrit iš savo pozicijos, ir aišku, tai atrodo nenormalu neteisinga. Bet pažiūrėkit iš darbdavio pusės, jei ateinat 3 mėn nėščia, kol apsiprasit, išmoksit viską, tuoj į dekretą reikės. Tada vpa bent metus, tai jau nemažas laiko tarpas. Tai kokia čia karjera jei ateini jau pastojus 🤔 Aišku, yra įmonių kurios gerai žiūri į tai. Bet manau jei pareigos rimtos, darbdavys irgi nori kažkokių garantijų ir ilgalaikės perspektyvos. Na nebent jus labai laukiamas ir daug patirties turintis darbuotojas, kurį seniai norėjo perviliot pas save. Arba darvo sritis specifinė. Tada, turbūt, jus diktuosite sąlygas 🤔
  O ta savijauta irgi neaišku kokia bus, man 6 mėn gera buvo, o paskutinį mėnesį jau vos atidirbau. Tai čia irgi nepaplanuosi stipriai..

  9
 3. 2019.03.27 20:15 (prieš 3 mėn.)

  Bet tą ir noriu pasakyti.. kad panašu, jog net moterys palaiko idėją, jog jos nenusipelnė norimo darbo, nes laukiasi.. Aš nekalbu apie merginas keičiančas net ir kryptį ir kad joms mokytis daug reiktų.. kalbu apie situacijas kai iš visų kandidatų besilaukianti moteris yra geriausia tarp kandidatų.. Gaila žinau tik vieną pavyzdį, kai darbdavys pasirinko besilaukiančią moterį ( nors tai ir nebuvo labai reta pozicija..)

 4. ♡ Domukas ♡ 2 m. 1 mėn.

  2019.03.27 20:25 (prieš 3 mėn.)

  Dalia31 parašė:
  Bet tą ir noriu pasakyti.. kad panašu, jog net moterys palaiko idėją, jog jos nenusipelnė norimo darbo, nes laukiasi.. Aš nekalbu apie merginas keičiančas net ir kr…

  Tikrai iš moteriškos pusės pritariu jums, bet, kaip ir sakiau, darbdaviui darbuotojo reikia čia ir dabar. O dar kiek atvėju, kad po vpa negrįžta, supranta, kad to darbo nenori jau dirbt ir t.t. Bet noris tikėti, kad visgi daug kas priklauso nuo to, kaip save užrekomenduosi naujam darbdaviui. Gal jis tikrai pasiryžęs laukti

  2
 5. Domas 9 m. 6 mėn.

  2019.03.31 17:48 (prieš 3 mėn.)

  Manau, kad normalu. Jei jau kalbėsime apie rimtesnes pozicijas, darbdaviai tikrai neieško darbuotojo pusmečiui su garantuota perspektyva po pusmečio ieškotis naujo. Nes tai ir kainuoja, ir atima laiko/ energijos. Na, gal didelėms įmonėms paprasčiau, nes ten bent jau yra HR žmogus ar skyrius, bet mažoms/ vidutinėms įmonėms tai tikrai yra galvos skausmas.

  Plius dar negalėjimas atleisti (berods, net bandomuoju laikotarpiu) ir pareiga išlaikyti darbo vietą 3 metus: įsivaizduokite, jei bandomuoju laikotarpiu paaiškėja, kad žmogus įmonei visai netinka?... O jei ir tinka, tipinė moteris iš darbo rinkos "iškrenta" daugiau nei metams, kartais ir dviems ar dar ilgiau (jei pametinukai) - kai kur gal tai nieko baisaus, bet yra darbų, kuriuose per tiek laiko tiesiog "atsilieki nuo pasaulio".

  Manau, kad savirealizacija yra kiekvieno asmeninis rūpestis, ir kartais turi rinktis, kur "savirealizuotis" - darbe, motinystėje ar asmeniniame nušvitime. Dažniausiai visko turėti negali, nors pavyzdžių, aišku, visokių yra - jei turi šeimos palaikymą ir finansines galimybes, viską yra įmanoma suderinti. Bet vėlgi, tavo pasirinkimai ir galimybės - ne darbdavio problema. Taip manau.

  7
 6. 2019.04.01 08:59 (prieš 3 mėn.)

  Visiskai pritariu Uogai.

  As isvis net nebuvau pagalvojus apie tai niekada. Nes taip pat manau, kad tai yra normalu. Jeigu jau dirbdama darba ir zinodama, kad esi nescia pradejai suprast, kad tokio darbo dirbt tu nenori, tada jau cia tik tavo problema, nes tas suvokimas per viena diena gal neateina. Ir jau reiketu pakenteti. O jeigu darbintis nesciai tai irgi is darbdavio puses tai butu kvaila priimt toki zmogu. Nes darbdaviui butu bereikalingas laiko gaisimas apmokinant, po keliu menesiu jam vel tektu apmokinti nauja zmogu. Nejaugi jus turedama imone priimtumete i darba moteri 3-4 nestumo menesi? 🙂
  Mano nuomone toks variantas labiau nuostolingas butu darbdaviui, nei naudingas 🙂

  4
 7. 2019.04.01 16:24 (prieš 3 mėn.)

  Sunkiai įsivaizduoju, kokia čia karjera per 3-4 mėnesius juk pradžioje atėjus reikės mokytis, įsilieti į kolektyvą, o visa tai - papildomas krūvis ir stresas. Ne viskas iš pradžių gaunasi, ne viskas malonu, gali tekti ir viršvalandžius pasėdėti, ir paforsuoti. Naujiems vadovams kolegoms nepasiskųsi, kad per sunku, nes prioritetu jau pasirinkai darbą, o ne vaiką.
  Kitas dalykas yra nėštukės sveikata. O ji kaip tiksinti bomba. Dauguma nėštukių jautresnės, sunkiau tvarkosi su psichologiniu krūviu. Imunitetas pasilpęs, dažniau serga. Sunkiau susikaupti, atmintis suprastėja. Yra apribojimai dėl fizinio krūvio. Net jei viskas gerai, gali būti sunku išsėdėti. Reikalingi periodiniai vizitai pas gydytojus, taip pat gali būti reikalingi neplanuoti vizitai ir biuleteniai. Nėštumo pradžioje vienos bėdos, pabaigoje kitos. Norai gali būti geri, bet nežinai, kas bus rytoj.

  3
 8. 2019.04.01 22:27 (prieš 3 mėn.)

  Idomi ir man artima tema as pastojau imoneje pradirbusi metus ir kai jau buvau nescia (dar pati nezinojau) - buvau paaukstinta pareigose. Pranesiau apie nestuma, kai jam buvo beveik 4 men. Neslepiu, sulaukiau nerimo zenklu is darbdavio, nes :
  1.Niekas ne nenujaute, kad laukiuosi
  2.Mano uzimtos pareigos gan retos, i jas sunku rasti tinkama zmogu
  3.Mano darbe daug streso, daug darbo valandu, darbas per 3 padalinius.
  As pati savimi pasitikejau ir darbdaviui pasakiau, kad mano nestumas neitakos mano darbo kokybes. Turejau viena momenta, kai pasiemiau bilioteni trumpam, nes kompanijoje vyko pertvarkos, kurios sukele man ir mano kolektyvui daug streso. Pailsejau ta savaite ir grizau kaip po geru atostogu dirbti planuoju iki 35 nestumo savaites, darbe gavau visas salygas, kokiu prasiau. Vadovai manimi patenkinti, nors neseniai prisipazino, kad pranesus apie nestuma buvo sunerime, ar pakelsiu nauju pareigu kruvi. Motinystes atostogu metu kartais dirbsiu is namu, tiesiog tam, kad uzbaigti tam tikrus savo projektus. Po metu planuoju grizti i darbus. Norint viskas suderinama, tik kartais vietoj skundu, asaru ir pykcio ant vadovo - verta isijausti i jo role ir pagalvoti, kaip i nescia darbuotoja reaguotumete jus. As, asmeniskai, esu turejusi labai nekokios patirties su nestukemis savo komandoje, todel pilnai supratau savo vadovu nerima.

 9. 2019.04.02 10:01 (prieš 3 mėn.)

  Zivilekkk parašė:
  Idomi ir man artima tema as pastojau imoneje pradirbusi metus ir kai jau buvau nescia (dar pati nezinojau) - buvau paaukstinta pareigose. Pranesiau apie nest…

  Darbas darbui nelygus, jūs, pvz., galėjote dirbti iš namų, statyti savo sąlygas. Be to, jus paaukštino dar prieš žinią apie nėštumą. Puiku, kad viską suderinate ir linkiu, kad ir kitoms norai sutaptų su galimybėmis, ypač sveikatos.
  Aš irgi turėjau galimybę keisti darbą, kai artimuose planuose buvo nėštumas, bet įsivertinau, kad dabartiniame darbe nėštumo ir darbo derinimas bus lankstesnis, daugiau aiškumo ir t.t.

 10. 2019.04.03 15:23 (prieš 3 mėn.)

  Merginos, aš nekalbu apie 100 proc darbų. Nekalbu apie darbus, kur atejus dar kelis menesius reikia mokytis. Dabar tikrai yra daugybe darbu, kur besilaukianti moteris gali atnešti daugiau naudos nei kitas kandidatas, su mazesnemis kompetencijomis, bet matai vyras ( nes tikrai nepastos). Jei naujas darbas yra banke prie langelio ar parduotuvej.. taip, visiskai suprantu kodel darbdaviai nenori besilaukiancios.
  Beje, užvedžiau šią temą kai mane pakviete i pokalbį, nors ir pasakiau, kad laukiuosi.. o visi aplinkui ( svarbiausia moterys) labai kreivai i tai žiūrėjo..

Žinutės parašytos:

Naujas komentaras